Vyriausybė ukrainiečiams Lietuvoje priimti skyrė beveik 4 mln. eurų

Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam nutarimo projektui, kuriuo beveik 4 mln. eurų valstybės rezervo lėšų skirta dėl Rusijos karo veiksmų iš Ukrainos pasitraukusiems šios šalies gyventojams priimti.

Lėšos – humanitarinei pagalbai

„Su siaubu stebėdami beprecedentę Rusijos agresiją prieš visą demokratinį pasaulį – neturime jokios moralinės teisės palikti Ukrainos vienos. Privalome suteikti koordinuotą humanitarinę pagalbą ukrainiečiams, atvykstantiems į Lietuvą ieškoti prieglobsčio. Suprasdama pagalbos būtinybę, Vyriausybė skiria lėšų nuo V. Putino karo bėgantiems ukrainiečiams priimti“, – teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Vyriausybei pritarus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai iš viso bus skirta 3 272,2 tūkst. eurų. Iš jų nevyriausybinių organizacijų mobilių komandų veiklai užtikrinti – 151,6 tūkst. eurų, maitinimui organizuoti – 1 965,6 tūkst. eurų, higienos, kitiems asmens reikmenims ir medikamentams įsigyti – 880 tūkst. eurų, trijų dienų maisto daviniams įsigyti – 275 tūkst. eurų.

„Kiekvieną brolį ir sesę, vaiką iš Ukrainos priimsime kaip savą, artimą žmogų. Aktyviai dirba savanoriai, nevyriausybinės organizacijos, institucijos tam, kad visų pirma žmonės gautų pagalbą, apgyvendinimą ir tinkamą informaciją. Taip pat inicijuojame įstatymų pakeitimus tam, kad gavusiems leidimą gyventi Lietuvoje priklausytų ir piniginė socialinė parama, būtų suteiktos galimybės integruotis į darbo rinką“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Medicininė pagalba

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerijai sveikatos priežiūros paslaugoms finansuoti bus skirta 667 tūkst. eurų.

„Šiandien visi esame kupini ne tik geros valios ir atjautos, bet ir ryžto veikti bei padėti visomis išgalėmis. Tai dar labiau suvienija ir įkvepia tikėti, kad gėris vis dėlto galingesnis ginklas už bet kokią agresiją. Užtikrinu, kad Lietuvos sveikatos priežiūros sistema yra pasirengusi suteikti visą reikalingą medicininę pagalbą nuo karinės agresijos pabėgusiems Ukrainos piliečiams“, – pažymėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Šiuo metu Lietuvą yra pasiekę daugiau kaip 300 Ukrainos gyventojų.

Primename, jog tai ne pirma Vyriausybės pagalba dėl karo veiksmų iš Ukrainos pasitraukusiems piliečiams. Pirmadienį Vyriausybė skyrė 750 tūkst. eurų Moldovos Respublikai, kuri vien per pirmąsias Rusijos karo prieš Ukrainą dienas sulaukė beveik 70 000 ukrainiečių.

Finansų min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite