Vydūno bibliotekos teatralizuota šviečiamoji–kultūrinė programa

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė jau antrus metus dalyvavo Pagėgių savivaldybės kultūros centro organizuotame kalėdiniame Žąsų turguje Mažojoje Lietuvoje, atlikdama išskirtinai šiam renginiui parengtą teatralizuotą šviečiamąją–kultūrinę programą „Bibliotekininkystės ir knygnešystės istorijos gijos Pagėgių krašte“.

Visi dalyviai buvo pakviesti įsiamžinti bendroje nuotraukoje.

Tarpukario laikotarpiu Lietuvoje madingomis aprangos detalėmis ir aksesuarais pasipuošusios bibliotekininkės pasitiko turgaus lankytojus, kviesdamos juos bent akimirkai sugrįžti į XX amžių: apsilankyti pirmojoje 1937 m. Pagėgiuose atidarytoje Klaipėdos krašto Valstybinėje bibliotekoje ir „gyvai“ prisiliesti prie anų laikų spaudos, kultūros, raštijos lobyno. Žąsų turgaus lankytojai, panorusieji tapti šios istorinės bibliotekos skaitytojais bei pasiskolinti į namus knygą su mažlietuviškai užrašytu palinkėjimu viduje, registravosi, pasirašydami rankų darbo plunksna-pendzeliu (plunksnakočiu iš žąsies plunksnos) ir palikdami štempelį (piršto spaudą) kontrolknygėje (inventorinėje knygoje).

Į bibliotekos kontrolknygę pasirašo etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, visuomenės veikėja Zita Kelmickaitė.

Artėjant didžiausioms metų šventėms, šioje Valstybinėje bibliotekoje buvo galima įsigyti naujų pyvelių (knygelių vaikams) ir suaugusiems skirtų leidinių, knygų ciekių su kalendra (knygų skirtukų su kalendoriumi), plunksnų–pendzelių (plunksnakočių iš žąsies plunksnų), Vydūno cukierkų (saldainių) ir kolytų (maišelių) su Vydūno sentencijomis dovanėlėms dėti. Itin daug turgaus svetelių dėmesio sulaukė unikali galimybė parašyti kalėdinę gromatėlę (laiškelį) arba turguje skambėjusią mažlietuvišką šnektą įamžinti popieriuje, tekstus rašant autentiška XX amžiaus spausdinimo mašinėle.
Knygų puslapiai šlamėjo, Valstybinės bibliotekos lankytojų bei skaitytojų gretos nepaliaujamai gausėjo, lietuvininkų tarmės žodžiai aidėjo, šypsenos neapleido Žąsų turgaus lankytojų veidų ir pakili nuotaika visus lydėjo…

Sonata Nognienė, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Astos Andrulienės nuotr.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė su Tauragės kabelinės televizijos reportere Rūta Karmazinaite (antra iš dešinės).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite