VRK: kandidatas į Šilutės rajono merus Robertas Kuncaitis lieka rinkimuose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė netenkinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) prašymo pašalinti iš rinkimų buvusį partietį ir kandidatą į Šilutės rajono merus Robertą Kuncaitį.

VRK pirmininkės Jolantos Petkevičienės teigimu, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kreipimąsi komisija gavo penktadienį. LVŽS prašė pašalinti kandidatą R. Kuncaitį iš savivaldos rinkimų, nes jis nebėra partijos narys.

Politikas buvo pašalintas iš „valstiečių“ gretų dėl pasisakymų organizacijos „Žinau, ką renku“ rengtų kandidatų į Šilutės rajono merus debatų metu. Žurnalistui pasiteiravus R. Kuncaičio, kam priklauso Krymo pusiasalis, šis atsakė: „De facto Rusijai“.

Pranešama, kad VRK jau turėjo panašų atvejį, kai Darbo partija prašė išbraukti jos narį iš rinkimų sąrašo, teisme jau įvertintas  VRK sprendimas, kad, praleidus terminą, nėra galimybės to padaryti. VRK posėdyje nuspręsta, kad pagal Rinkimų kodekso nuostatas nėra teisinio pagrindo išbraukti R. Kuncaitį iš kandidatų sąrašo.

Tokią informaciją paviešino ELTA.

Kandidatai į merus – 9

Vyriausioji rinkimų komisija jau anksčiau paskelbė kandidatų į Šilutės rajono merus sąrašą. Jis toks: Tomas BUDRIKIS, Lietuvos socialdemokratų partija; Tomas DULKYS, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai); Lijana JAGINTAVIČIENĖ, Lietuvos regionų partija; Robertas KUNCAITIS, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga; Žygimantas KURLIANSKAS, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai; Vytautas LAURINAITIS, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“; Daiva PLIKŠNIENĖ, Liberalų sąjūdis; Vaida POCĖ, Darbo partija; Daiva ŽEBELIENĖ, partija „Laisvė ir teisingumas“.

Rinkėjus jau pasiekė Šilutės rajono savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 47 informacinis leidinys su pranešimu apie rinkimus. Šiame leidinyje paskelbta visų 9 kandidatų į Šilutės rajono merus programos, taip pat ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo R. Kuncaičio. Leidinyje yra ir partijų bei sąjungų kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės tarybą sąrašai. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše pirmasis – R. Kuncaitis.

Jau galima balsuoti

Rinkimai vyks kovo 5 d., sekmadienį. Šią savaitę jau prasideda išankstinis balsavimas. Nuo šiandien, vasario 28 d., Šilutės rajono gyventojai gali pasinaudoti išankstinio balsavimo galimybe savivaldybės pastate nuo 7 iki 20 val. Čia iš anksto balsuoti galima vasario 28-kovo 2 dienomis.

Šilutės rajone yra 33 673 rinkėjai. Prieš artėjančius rinkimus gyventojai negavo vardinių kvietimų dalyvauti rinkimuose. Rajone išplatinti tik pranešimai apie rinkimus, skirti šeimoms, o ne kiekvienam balsuoti teisę turinčiam jos nariui.

Balsuoti galima tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Stasė Skutulienė

Vienas komentaras

  • Silvijana Švėkšniškė

    Neteisybė,oi neteisybė,mane kaip valytoją ,diskriminuoja,aš noriu,kad koinservatoriai pašalintų Kurlianskiuką,iš tikro mano dukra Delfi melagienų skyriuje dirbanti,daug daugiau žino,nei kurlianskiukas,eisiu protestuoti prie seniūnijos švėkšnoje,kodėl atleidot Pozingį,jis geras vyras,jūs niekšai vatnykai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite