Vlada Musvydaitė sveikatintis pataria pamažu

Sveikos gyvensenos entuziastė Vlada Musvydaitė teigia, kad kardinaliai gyvenimo būdo atėjus pavasariui keisti nepatartina. Sveikatingumo įpročius prisijaukinti reikia po truputį.

„Drastiškų priemonių imtis niekada nepatariu: viską reikia pradėti nuo pat pradžių. Išaušus rytui, pirmiausiai rekomenduoju pakelti savo namiškius, juos apkabinti ir kartu padaryti paprastą, kelias minutes trunkančią rytinę mankštą. Labai linkiu, kad šis rytinis ritualas taptų įpročiu. Taip pat, kaip ir pajudėjimas tarp darbų. Kadangi šiuo metu net ir konferencijos, darbo pokalbiai vyksta nuotoliniu būdu, prie kompiuterių – mano pasiūlymas būtų kas valandą nuo jo atsitraukti ir penkias minutes pajudėti. Vaikščiojamas yra taip pat nuostabus būdas prasijudinti. Be to, mokslininkų ištirta, kad kasdienis judėjimas padeda išvengti net 40-ies lėtinių ligų“, – sako V. Musvydaitė.

Anot sveiko gyvenimo būdo entuziastės, karantiną reikia stengtis paversti kuo pozityvesniu, todėl šis laikotarpis puikiai tinka užsiimti savo kūnu ir mityba. „Šiuo metu nebeturime jokių pasiteisinimų, kad pajudėti nespėjame. Dabar atsidarius kompiuterį tereikia į paiešką įsivesti „kalanetika“ arba „joga“ ir po truputį pradėti sportuoti. Įvairiausių treniruočių internete yra gausu, o ir sporto klubai daro internetines treniruotes“, – pasakoja V. Musvydaitė.

Norint sveikai gyventi, be rytinės mankštos, du kartus per savaitę Vlada rekomenduoja padaryti pusvalandį trunkančią treniruotę ir galiausiai palaipsniui didinant kasdien nueitų žingsnių skaičių, jų per dieną nužingsniuoti bent 10 tūkstančių.

Kalbėdama apie sveiką mitybą, V. Musvydaitė sako, kad čia galioja tos pačios taisyklės kaip ir sportui. Jeigu visą laiką valgei nesveiką maistą – drastiškai mitybos keisti ir staiga tapti sveikuoliu nereikėtų.

„Ne visi iš karto susitvarko su šaldytuvo varstymu, tačiau kiekvienam ateina savas laikas, kuomet vidinis balsas pasako, kad reikia pradėti rinktis sveikesnį maistą, atsisakyti žalingų įpročių, daugiau laiko praleisti su šeima. Kai žmogus pats apsisprendžia – yra daug lengviau siekti sveikatingumo tikslų“, – teigia sveikos gyvensenos entuziastė.

 

Karantino metu lietuviai daugiau vaikšto

Viena iš judėjimui skirtos programėlės „#walk15“ įkūrėjų V. Musvydaitė sako, kad karantino metu lietuviai pradėjo daugiau vaikščioti. Šį faktą, anot jos, galima teigti pagal mobiliosios programėlės duomenis.

„Šiuo metu mūsų programėlėje užsiregistravę yra daugiau nei 157 tūkstančiai vartotojų. Matome, kad karantino metu lietuviai pradėjo vaikščioti po 500 žingsnių daugiau nei prieš karantiną. Šiuo metu vidutinis lietuvis nueina po 4500 žingsnių per dieną“, – teigia V. Musvydaitė.

Dar vienas dalykas, pasak sveikos gyvensenos entuziastės, kuris galbūt padėtų padidinti nueinamų žingsnių skaičių – savo gyvenvietės pažinimas. „Mūsų programėlėje yra apie 150 skirtingų maršrutų. Žinoma, jeigu esi tam tikrame mieste, negali pažeidinėti karantino taisyklių ir važiuoti kažkur, tačiau tikiu, kad ne visus maršrutus žinote ir savo mieste. Jie yra nemokami ir įgarsinti. Taip ne tik vaikščiosite, bet ir sužinosite šį tą naujo“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite