Viskas, ką turėtume žinoti apie kremavimo paslaugas

kremavimasEsant tokiai situacijai, kad kapinės Lietuvoje yra perpildytos, kremavimas tampa vis populiaresniu mirusiųjų laidojimo būdu. Sprendimas kremuoti yra individualus šeimos sprendimas. Norint priimti pagrįstą sprendimą, verta sužinoti šiek tiek daugiau apie pačią kremavimo procedūrą.

Kas yra kremavimas?

Pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos, kur „cremare“ reiškia deginti.

Tai labai ekologiškas ir kartu ekonomiškas sprendimas, kuris vis labiau populiarėja. Kremacijos procesas vyksta specialiai tam pritaikytame krematoriume, o degimo metu susidarę pelenai sudedami į urnas.

Kremavimo kaina yra mažesnė nei tradicinis kūno laidojimas. Daugelyje religijų – katalikybėje, hinduizme ir kitose – kremavimas yra populiarus laidojimo būdas. Tuo tarpu islamas, mormonai ir stačiatikiai kategoriškai draudžia tokią praktiką.

Kodėl žmonės po mirties nori būti kremuoti?

Daugelis žmonių pageidauja, kad po mirties jų kūnas būtų kremuotas. Nepakeliama mintis apie ilgą cheminį kūno irimo procesą jiems nėra labai patraukli. Kremavimo procesas leidžia kūną greitai paversti pelenais, nereikalaujant ilgo irimo žemėje. Iš tiesų kremavimas nuo tradicinio kūno laidojimo kape iš esmės skiriasi tik tuo, kad kūnas virsta pelenais. Labai dažnai nelaimingų atsitikimų aukos sudeginamos, kai dėl daugybės sužalojimų šeima nusprendžia jas kremuoti. Akivaizdu, kad deginimo proceso metu mirusysis nejaučia jokio skausmo, kaip mano daugelis žmonių.

Kūno paruošimas kremavimui

Nors palaikų kremavimas šiek tiek skiriasi nuo tradicinių laidotuvių, yra keletas bendrų bruožų. Vienas iš jų – kūno paruošimas.

Mirusysis gali būti kremuojamas su šeimos parinktais drabužiais, o kartais – su daiktu, kuris jam buvo labai brangus visą gyvenimą. Kremuoti skirti karstai yra suprojektuoti taip, kad veikiami karščio virstų pelenais. Labai dažnai kremavimui naudojami kartoniniai karstai. Tai gana pigus ir aplinkai nekenksmingas sprendimas, atsižvelgiant į tai, kad jis vis tiek pavirs pelenais.

Mirusiojo pelenai kartu su sudegintais drabužiais ir karstu dedami į specialiai paruoštą urną. Rinkoje yra daugybė įvairių dizaino ir spalvų urnų, kaip ir karstų. Kremacijos krosnyje yra labai aukšta temperatūra –  870–980 laipsnių Celsijaus, todėl gerokai sutrumpėja deginimo laikas.

pr2023/09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite