Viskas ką turėtume žinoti apie CO2 lazerio veikimo principą

Vienas populiariausių estetinės medicinos praktikoje naudojamų lazerių yra frakcinis lazeris. Iš visų turimų lazerinės terapijos prietaisų šis per daugelį metų susilaukė neblėstančio populiarumo. Tad, ką turėtume žinoti, apie šią inovatyvią dermatologinę procedūrą?

Kokiais tikslais naudojamas frakcinis CO2 lazeris?

  • įvairių tipų randų (spuogų, pjautinių žaizdų, atrofijos, hipertrofijos ir kt.) mažinimas,
  • lazerinis veido patempimas,
  • išsiplėtusių porų mažinimas,
  • rankų, kaklo, dekoltė odos atjauninimas,
  • strijų mažinimas,
  • odos pažeidimų (karpų, fibromų) šalinimas,
  • lūpų plastika;
  • ginekologinės procedūros.

CO2 lazeris – veikimo principas

CO2 lazeris gali veikti tik epidermyje arba pasiekti gilesnius dermos sluoksnius. CO2 lazerio šviesa prasiskverbia į odą ir yra sugeriama joje esančio vandens. Dėl fototerminės reakcijos audiniuose esantis vanduo greitai įkaista ir išgaruoja, todėl odoje susidaro mikroskopiniai stulpeliai.

Tai sukelia odos regeneracijos kaskadą – odoje esantis kolagenas susitraukia, ir prasideda atsiradusių defektų papildymo, t. y. naujų kolageno skaidulų kūrimo, procesas.  Žinoma, per vieną lazerio terapijos seansą pasiekti maksimalių rezultatų nepavyks, todėl labai svarbu lazerio parametrus suderinti su problema, odos fototipu ar paciento odos gijimo gebėjimais bei paskirti reikiamą procedūrų skaičių, norint didžiausio efektyvumo ir ilgalaikių rezultatų.

Su amžiumi netenkame maždaug 1 proc. odoje esančio kolageno, o moterims šis procesas sparčiai spartėja menopauzės metu ir po jos. Mažiau kolageno – matomas odos suglebimas, raukšlės, saulės žala. Daugiau kolageno – stangresnė, jaunesnė, lygesnė oda.

Kaip atrodo gydymas CO2 lazeriu?

Pirmasis žingsnis – asmeninė konsultacija, kurios metu gydytojas nuodugniai išklauso visų nusiskundimų, apžiūri ir įvertina problemą. Taip pat aptariami paciento pasiekiami rezultatai ir lūkesčiai.

Lazerio terapija atliekama ant nuvalytos odos. Nuvalius makiažą, lazerio terapijai skirta vieta patepama nuskausminamuoju tepalu, po to uždedama plėvelė. Maždaug po 45-60 minučių pradeda veikti anestetikas. Nuplovęs tepalą ir dezinfekavęs odą, dermatologas tęsia procedūrą – parenka tinkamus parametrus, atlieka procedūrą ir tuo pačiu metu vėsina odą.

Pati procedūra trunka 15-30 minučių. Po lazerio terapijos oda taip pat atšaldoma šaltu oru. Prieš išeinant iš kabineto lazerio paveiktos vietos patepamos regeneruojamuoju tepalu ir SPF 50 kremu.

pr2023/40

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite