Viskas ką turėtume žinoti apie CO2 lazerio veikimo principą

Vienas populiariausių estetinės medicinos praktikoje naudojamų lazerių yra frakcinis lazeris. Iš visų turimų lazerinės terapijos prietaisų šis per daugelį metų susilaukė neblėstančio populiarumo. Tad, ką turėtume žinoti, apie šią inovatyvią dermatologinę procedūrą?

Kokiais tikslais naudojamas frakcinis CO2 lazeris?

  • įvairių tipų randų (spuogų, pjautinių žaizdų, atrofijos, hipertrofijos ir kt.) mažinimas,
  • lazerinis veido patempimas,
  • išsiplėtusių porų mažinimas,
  • rankų, kaklo, dekoltė odos atjauninimas,
  • strijų mažinimas,
  • odos pažeidimų (karpų, fibromų) šalinimas,
  • lūpų plastika;
  • ginekologinės procedūros.

CO2 lazeris – veikimo principas

CO2 lazeris gali veikti tik epidermyje arba pasiekti gilesnius dermos sluoksnius. CO2 lazerio šviesa prasiskverbia į odą ir yra sugeriama joje esančio vandens. Dėl fototerminės reakcijos audiniuose esantis vanduo greitai įkaista ir išgaruoja, todėl odoje susidaro mikroskopiniai stulpeliai.

Tai sukelia odos regeneracijos kaskadą – odoje esantis kolagenas susitraukia, ir prasideda atsiradusių defektų papildymo, t. y. naujų kolageno skaidulų kūrimo, procesas.  Žinoma, per vieną lazerio terapijos seansą pasiekti maksimalių rezultatų nepavyks, todėl labai svarbu lazerio parametrus suderinti su problema, odos fototipu ar paciento odos gijimo gebėjimais bei paskirti reikiamą procedūrų skaičių, norint didžiausio efektyvumo ir ilgalaikių rezultatų.

Su amžiumi netenkame maždaug 1 proc. odoje esančio kolageno, o moterims šis procesas sparčiai spartėja menopauzės metu ir po jos. Mažiau kolageno – matomas odos suglebimas, raukšlės, saulės žala. Daugiau kolageno – stangresnė, jaunesnė, lygesnė oda.

Kaip atrodo gydymas CO2 lazeriu?

Pirmasis žingsnis – asmeninė konsultacija, kurios metu gydytojas nuodugniai išklauso visų nusiskundimų, apžiūri ir įvertina problemą. Taip pat aptariami paciento pasiekiami rezultatai ir lūkesčiai.

Lazerio terapija atliekama ant nuvalytos odos. Nuvalius makiažą, lazerio terapijai skirta vieta patepama nuskausminamuoju tepalu, po to uždedama plėvelė. Maždaug po 45-60 minučių pradeda veikti anestetikas. Nuplovęs tepalą ir dezinfekavęs odą, dermatologas tęsia procedūrą – parenka tinkamus parametrus, atlieka procedūrą ir tuo pačiu metu vėsina odą.

Pati procedūra trunka 15-30 minučių. Po lazerio terapijos oda taip pat atšaldoma šaltu oru. Prieš išeinant iš kabineto lazerio paveiktos vietos patepamos regeneruojamuoju tepalu ir SPF 50 kremu.

pr2023/40

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite