Visi keliai vedė į Švėkšną, kur švietė moliūgų žibintai

Penktadienį visi keliai vedė į Švėkšną. Pėsti, ratuoti traukė į Švėkšnoje trečią kartą vykusią iš moliūgų skaptuotų šviestuvų šventę „Mes už šviesą“. Šiemet švente susižavėjusių žmonių skaičius viršijo pernai ir užpernai buvusius.

Skaptuoti moliūgus švėkšniškiai pradėjo jau savaitės pradžioje. Kiti moliūgų skulptoriai į Švėkšną rinkosi penktadienį, nuo vidurdienio. Vežimą moliūgų atsivežė išradingieji neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus nariai, vadovaujami I. Riterienės.
Atvykę iš Šilutės rajono ir kitų miestų, rajonų moliūgus skaptavo čia pat, kiti tik dailino, dar kiti atvyko su jau išpjaustytais. Šiemet šventės organizatoriai nusprendė moliūgų žibintus išdėlioti visame Švėkšnos parke. Leidžiantis vakaro sutemoms, parkas sužibo moliūgų šviestuvų liepsnelėmis. Nuo šviečiančių moliūgų pasklido jaukius namus primenantis kvapas.
Po parką, prie tvenkinio vaikščiojo, tūpčiojo prie šviečiančių moliūgų ir jų kompozicijų ir fotografavosi šeimos. Čia susitikę draugai ir pažįstami, sveikinosi, aptarinėjo įspūdingiausius eksponatus. Ne tik reginio, bet ir veiksmo netrūko mažiesiems. Jie linksmai nardė po moliūgų laukymes, gaudydami vieni kitus, čia pat fotografavosi mamos, tėčiai, seneliai. Eilės fotografuotis stovėjo prie „Atradimų švyturio“, kitų moliūgų kompozicijų. Švėkšniškiai moliūguose išskaptavo savo miestelio akcentų. Šventės dalyviai žavėjosi moliūge išskaptuotais Švėkšnos bažnyčios bokštais.
Prieš dvejus metus surengtoje šventėje entuziastai parko erdves papuošė 668 šviečiančiais moliūgais – tada buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas. Šiemet senajame parke vienu metu sužibo per 1600 moliūgų šviesų. Tai tikriausiai taps nauju rekordu.
Įspūdį stiprino ne tik virš Genovaitės vilos kabantis mėnulis, bet ir atviros vilos durys lankytojams bei ant vilos sienų besimainantys šviesos efektai. Parką užliejo ne tik kerintis reginys, bet ir reginį atspindinti sakralinė muzika. Švėkšniškiai pasirūpino, kad šventės dalyviai įspūdį patirtų ne tik akimis. Šventėje buvo galima paskanauti patiekalų iš moliūgų, o į namus parsivežti suvenyrų su moliūgais.
Iki pat vėlumos į Švėkšną skubėjo automobiliais, kuriuos pastatyti buvo kaskart sudėtingiau. Keli policijos ekipažai reguliavo eismą, budėjo prie pėsčiųjų perėjų. Moliūgais papuoštas buvo ne tik parkas, bet ir švėkšniškių namai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite