Visi keliai vedė į Švėkšną, kur švietė moliūgų žibintai

Penktadienį visi keliai vedė į Švėkšną. Pėsti, ratuoti traukė į Švėkšnoje trečią kartą vykusią iš moliūgų skaptuotų šviestuvų šventę „Mes už šviesą“. Šiemet švente susižavėjusių žmonių skaičius viršijo pernai ir užpernai buvusius.

Skaptuoti moliūgus švėkšniškiai pradėjo jau savaitės pradžioje. Kiti moliūgų skulptoriai į Švėkšną rinkosi penktadienį, nuo vidurdienio. Vežimą moliūgų atsivežė išradingieji neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus nariai, vadovaujami I. Riterienės.
Atvykę iš Šilutės rajono ir kitų miestų, rajonų moliūgus skaptavo čia pat, kiti tik dailino, dar kiti atvyko su jau išpjaustytais. Šiemet šventės organizatoriai nusprendė moliūgų žibintus išdėlioti visame Švėkšnos parke. Leidžiantis vakaro sutemoms, parkas sužibo moliūgų šviestuvų liepsnelėmis. Nuo šviečiančių moliūgų pasklido jaukius namus primenantis kvapas.
Po parką, prie tvenkinio vaikščiojo, tūpčiojo prie šviečiančių moliūgų ir jų kompozicijų ir fotografavosi šeimos. Čia susitikę draugai ir pažįstami, sveikinosi, aptarinėjo įspūdingiausius eksponatus. Ne tik reginio, bet ir veiksmo netrūko mažiesiems. Jie linksmai nardė po moliūgų laukymes, gaudydami vieni kitus, čia pat fotografavosi mamos, tėčiai, seneliai. Eilės fotografuotis stovėjo prie „Atradimų švyturio“, kitų moliūgų kompozicijų. Švėkšniškiai moliūguose išskaptavo savo miestelio akcentų. Šventės dalyviai žavėjosi moliūge išskaptuotais Švėkšnos bažnyčios bokštais.
Prieš dvejus metus surengtoje šventėje entuziastai parko erdves papuošė 668 šviečiančiais moliūgais – tada buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas. Šiemet senajame parke vienu metu sužibo per 1600 moliūgų šviesų. Tai tikriausiai taps nauju rekordu.
Įspūdį stiprino ne tik virš Genovaitės vilos kabantis mėnulis, bet ir atviros vilos durys lankytojams bei ant vilos sienų besimainantys šviesos efektai. Parką užliejo ne tik kerintis reginys, bet ir reginį atspindinti sakralinė muzika. Švėkšniškiai pasirūpino, kad šventės dalyviai įspūdį patirtų ne tik akimis. Šventėje buvo galima paskanauti patiekalų iš moliūgų, o į namus parsivežti suvenyrų su moliūgais.
Iki pat vėlumos į Švėkšną skubėjo automobiliais, kuriuos pastatyti buvo kaskart sudėtingiau. Keli policijos ekipažai reguliavo eismą, budėjo prie pėsčiųjų perėjų. Moliūgais papuoštas buvo ne tik parkas, bet ir švėkšniškių namai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite