Visi keliai vedė į Švėkšną, kur švietė moliūgų žibintai

Penktadienį visi keliai vedė į Švėkšną. Pėsti, ratuoti traukė į Švėkšnoje trečią kartą vykusią iš moliūgų skaptuotų šviestuvų šventę „Mes už šviesą“. Šiemet švente susižavėjusių žmonių skaičius viršijo pernai ir užpernai buvusius.

Skaptuoti moliūgus švėkšniškiai pradėjo jau savaitės pradžioje. Kiti moliūgų skulptoriai į Švėkšną rinkosi penktadienį, nuo vidurdienio. Vežimą moliūgų atsivežė išradingieji neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus nariai, vadovaujami I. Riterienės.
Atvykę iš Šilutės rajono ir kitų miestų, rajonų moliūgus skaptavo čia pat, kiti tik dailino, dar kiti atvyko su jau išpjaustytais. Šiemet šventės organizatoriai nusprendė moliūgų žibintus išdėlioti visame Švėkšnos parke. Leidžiantis vakaro sutemoms, parkas sužibo moliūgų šviestuvų liepsnelėmis. Nuo šviečiančių moliūgų pasklido jaukius namus primenantis kvapas.
Po parką, prie tvenkinio vaikščiojo, tūpčiojo prie šviečiančių moliūgų ir jų kompozicijų ir fotografavosi šeimos. Čia susitikę draugai ir pažįstami, sveikinosi, aptarinėjo įspūdingiausius eksponatus. Ne tik reginio, bet ir veiksmo netrūko mažiesiems. Jie linksmai nardė po moliūgų laukymes, gaudydami vieni kitus, čia pat fotografavosi mamos, tėčiai, seneliai. Eilės fotografuotis stovėjo prie „Atradimų švyturio“, kitų moliūgų kompozicijų. Švėkšniškiai moliūguose išskaptavo savo miestelio akcentų. Šventės dalyviai žavėjosi moliūge išskaptuotais Švėkšnos bažnyčios bokštais.
Prieš dvejus metus surengtoje šventėje entuziastai parko erdves papuošė 668 šviečiančiais moliūgais – tada buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas. Šiemet senajame parke vienu metu sužibo per 1600 moliūgų šviesų. Tai tikriausiai taps nauju rekordu.
Įspūdį stiprino ne tik virš Genovaitės vilos kabantis mėnulis, bet ir atviros vilos durys lankytojams bei ant vilos sienų besimainantys šviesos efektai. Parką užliejo ne tik kerintis reginys, bet ir reginį atspindinti sakralinė muzika. Švėkšniškiai pasirūpino, kad šventės dalyviai įspūdį patirtų ne tik akimis. Šventėje buvo galima paskanauti patiekalų iš moliūgų, o į namus parsivežti suvenyrų su moliūgais.
Iki pat vėlumos į Švėkšną skubėjo automobiliais, kuriuos pastatyti buvo kaskart sudėtingiau. Keli policijos ekipažai reguliavo eismą, budėjo prie pėsčiųjų perėjų. Moliūgais papuoštas buvo ne tik parkas, bet ir švėkšniškių namai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 87

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite