Visi keliai vedė į Švėkšną, kur švietė moliūgų žibintai

Penktadienį visi keliai vedė į Švėkšną. Pėsti, ratuoti traukė į Švėkšnoje trečią kartą vykusią iš moliūgų skaptuotų šviestuvų šventę „Mes už šviesą“. Šiemet švente susižavėjusių žmonių skaičius viršijo pernai ir užpernai buvusius.

Skaptuoti moliūgus švėkšniškiai pradėjo jau savaitės pradžioje. Kiti moliūgų skulptoriai į Švėkšną rinkosi penktadienį, nuo vidurdienio. Vežimą moliūgų atsivežė išradingieji neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus nariai, vadovaujami I. Riterienės.
Atvykę iš Šilutės rajono ir kitų miestų, rajonų moliūgus skaptavo čia pat, kiti tik dailino, dar kiti atvyko su jau išpjaustytais. Šiemet šventės organizatoriai nusprendė moliūgų žibintus išdėlioti visame Švėkšnos parke. Leidžiantis vakaro sutemoms, parkas sužibo moliūgų šviestuvų liepsnelėmis. Nuo šviečiančių moliūgų pasklido jaukius namus primenantis kvapas.
Po parką, prie tvenkinio vaikščiojo, tūpčiojo prie šviečiančių moliūgų ir jų kompozicijų ir fotografavosi šeimos. Čia susitikę draugai ir pažįstami, sveikinosi, aptarinėjo įspūdingiausius eksponatus. Ne tik reginio, bet ir veiksmo netrūko mažiesiems. Jie linksmai nardė po moliūgų laukymes, gaudydami vieni kitus, čia pat fotografavosi mamos, tėčiai, seneliai. Eilės fotografuotis stovėjo prie „Atradimų švyturio“, kitų moliūgų kompozicijų. Švėkšniškiai moliūguose išskaptavo savo miestelio akcentų. Šventės dalyviai žavėjosi moliūge išskaptuotais Švėkšnos bažnyčios bokštais.
Prieš dvejus metus surengtoje šventėje entuziastai parko erdves papuošė 668 šviečiančiais moliūgais – tada buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas. Šiemet senajame parke vienu metu sužibo per 1600 moliūgų šviesų. Tai tikriausiai taps nauju rekordu.
Įspūdį stiprino ne tik virš Genovaitės vilos kabantis mėnulis, bet ir atviros vilos durys lankytojams bei ant vilos sienų besimainantys šviesos efektai. Parką užliejo ne tik kerintis reginys, bet ir reginį atspindinti sakralinė muzika. Švėkšniškiai pasirūpino, kad šventės dalyviai įspūdį patirtų ne tik akimis. Šventėje buvo galima paskanauti patiekalų iš moliūgų, o į namus parsivežti suvenyrų su moliūgais.
Iki pat vėlumos į Švėkšną skubėjo automobiliais, kuriuos pastatyti buvo kaskart sudėtingiau. Keli policijos ekipažai reguliavo eismą, budėjo prie pėsčiųjų perėjų. Moliūgais papuoštas buvo ne tik parkas, bet ir švėkšniškių namai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite