Visi keliai vedė į Švėkšną, kur švietė moliūgų žibintai

Penktadienį visi keliai vedė į Švėkšną. Pėsti, ratuoti traukė į Švėkšnoje trečią kartą vykusią iš moliūgų skaptuotų šviestuvų šventę „Mes už šviesą“. Šiemet švente susižavėjusių žmonių skaičius viršijo pernai ir užpernai buvusius.

Skaptuoti moliūgus švėkšniškiai pradėjo jau savaitės pradžioje. Kiti moliūgų skulptoriai į Švėkšną rinkosi penktadienį, nuo vidurdienio. Vežimą moliūgų atsivežė išradingieji neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus nariai, vadovaujami I. Riterienės.
Atvykę iš Šilutės rajono ir kitų miestų, rajonų moliūgus skaptavo čia pat, kiti tik dailino, dar kiti atvyko su jau išpjaustytais. Šiemet šventės organizatoriai nusprendė moliūgų žibintus išdėlioti visame Švėkšnos parke. Leidžiantis vakaro sutemoms, parkas sužibo moliūgų šviestuvų liepsnelėmis. Nuo šviečiančių moliūgų pasklido jaukius namus primenantis kvapas.
Po parką, prie tvenkinio vaikščiojo, tūpčiojo prie šviečiančių moliūgų ir jų kompozicijų ir fotografavosi šeimos. Čia susitikę draugai ir pažįstami, sveikinosi, aptarinėjo įspūdingiausius eksponatus. Ne tik reginio, bet ir veiksmo netrūko mažiesiems. Jie linksmai nardė po moliūgų laukymes, gaudydami vieni kitus, čia pat fotografavosi mamos, tėčiai, seneliai. Eilės fotografuotis stovėjo prie „Atradimų švyturio“, kitų moliūgų kompozicijų. Švėkšniškiai moliūguose išskaptavo savo miestelio akcentų. Šventės dalyviai žavėjosi moliūge išskaptuotais Švėkšnos bažnyčios bokštais.
Prieš dvejus metus surengtoje šventėje entuziastai parko erdves papuošė 668 šviečiančiais moliūgais – tada buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas. Šiemet senajame parke vienu metu sužibo per 1600 moliūgų šviesų. Tai tikriausiai taps nauju rekordu.
Įspūdį stiprino ne tik virš Genovaitės vilos kabantis mėnulis, bet ir atviros vilos durys lankytojams bei ant vilos sienų besimainantys šviesos efektai. Parką užliejo ne tik kerintis reginys, bet ir reginį atspindinti sakralinė muzika. Švėkšniškiai pasirūpino, kad šventės dalyviai įspūdį patirtų ne tik akimis. Šventėje buvo galima paskanauti patiekalų iš moliūgų, o į namus parsivežti suvenyrų su moliūgais.
Iki pat vėlumos į Švėkšną skubėjo automobiliais, kuriuos pastatyti buvo kaskart sudėtingiau. Keli policijos ekipažai reguliavo eismą, budėjo prie pėsčiųjų perėjų. Moliūgais papuoštas buvo ne tik parkas, bet ir švėkšniškių namai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgauta moteris neteko 2700 eurų

Tauragės apskrities VPK rugpjūčio 12 d., penktadienį, paskelbė įvykių keturiose šiam komisariatui priklausančiose savivaldybėse suvestinę: Tauragės, Pagėgių ir Šilalės savivaldybėse nieko neužfiksuota, o štai Šilutės rajone – prastos žinios.  Rugpjūčio 11-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1952 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 8 d. moteris, gim. 1987 m., paspaudusi elektroniniame pašte gautą nuorodą ir suvedusi prašomus elektroninės bankininkystės duomenis, sąskaitoje neteko 2700 eurų. Rugpjūčio 11 d. Cintjoniškių g., Šilutėje, neblaivus (0,8 prom.) vyras, gim.

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Taip pat skaitykite