Vilkyčius šiemet vėl drebins FIA Europos autokroso čempionatas ir dvejos tarptautinės ralio kroso varžybos

2023 metų automobilių sporto kalendoriuje Vilkyčių vardas įrašytas net tris kartus. Čia šiemet ir vėl vyks didžiausias ir vienintelis tokio rango Lietuvoje automobilių sporto renginys – FIA Europos automobilių kroso čempionato etapas. Jis numatytas birželio 10-11 d., o liepą ir rugpjūtį trasoje karaliaus ralio kroso meistrai.

ralis

Organizatorių nuotr.

Vienintelės tokio statuso automobilių sporto varžybos Lietuvoje

ASK „Vilkyčiai“ vadovas ir varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas tikina, kad pasiruošimo darbai klojasi sklandžiai, o šių metų Europos automobilių kroso čempionato etapas Lietuvoje vyks jau septintą kartą.

„Esame puikiai pasiruošę jau nuo ankstesnių metų, bet kasmet vis kažką atnaujiname, patobuliname. Pernai Tarptautinė automobilių sporto federacija mums trejiems metams pratęsė trasos licenciją. Todėl nebuvo jokių abejonių, kad rengsime Europos automobilių kroso čempionato etapą. Štai Bauskės etapo organizatoriams latviams licencija pernai buvo pratęsta tik metams, todėl jie šiemet su ruoštis atsakingiau. Tuo metu mums jau uždegta žalia šviesa.

Kviečiame žiūrovus į Vilkyčius atvykti visam savaitgaliui ir stebėti vieninteles Lietuvoje automobilių sporto varžybas, kurioms suteiktas Europos čempionato statusas. Praleidę tokią progą kitos laukti turėsite mažiausiai metus“, – pasakojo Kazimieras Gudžiūnas.

Birželio 10-11 d. vyksiantis FIA Europos automobilių kroso čempionato etapas Vilkyčiuose bus trečias iš dešimties numatytų šį sezoną. Be Lietuvos ir Latvijos, organizatorių tokia prestižinė teisė rengti Senojo žemyno čempionato etapus dar suteikta vokiečiams, čekams, prancūzams, italams ir ispanams.

Laukia du tarptautiniai ralio kroso savaitgaliai

Europos automobilių kroso čempionato etapas Vilkyčiuose bus didžiausios, bet ne vienintelės šio sezono varžybos šioje trasoje. Tradiciškai ASK „Vilkyčiai“ automobilių sporto gerbėjams siūlys dar dvejas tarptautines ralio kroso varžybas – po vienerias liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Liepos 9 dieną čia vyks ketvirtasis, o rugpjūčio 6-ą – penktasis Lietuvos ir Latvijos automobilių ralio kroso čempionato etapas. Šių varžybų Vilkyčių automobilių sporto komplekse organizatorius Kazimieras Gudžiūnas pabrėžia, kad čempionatas yra atviras, todėl čia laukiama ne tik Lietuvos ir Latvijos, bet ir kitų šalių atstovų – estų, lenkų ar skandinavų.

„Turėsime du ralio kroso savaitgalius. Išvakarėse, šeštadieniais lauks treniruočių dienos, o sekmadieniais vyks lenktynės, kupinos pačių gražiausių ralio kroso epizodų. Ir taip šiemet du kartus – liepą ir rugpjūtį.

Patirtis parodė, kad žiūrovams itin patinka ralio krosas, nes tai labai dinamiškos ir kvapą gniaužiančios lenktynės. Be to, Lietuvoje ralio kroso varžybos daugiau niekur nevyksta. Tad tik Vilkyčiuose turite progą gyvai pamatyti išties retai matomą reginį bei išvysti greičiausių Lietuvos, Latvijos ir kitų šalių sportininkų kovas trasoje“, – sakė K. Gudžiūnas.

Daugiau informacijos apie artėjantį FIA Europos automobilių kroso čempionato etapą bei dvejas tarptautines ralio kroso varžybas bus galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje ir http://www.askvilkyciai.lt. Ten bus skelbiama ir visa informacija apie bilietų kainas ir jų įsigijimo galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: nustatyta 80 šiukščių žvejybos pažeidimų

Per šių metų vasario-balandžio mėnesiais vykusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė 278 žvejybos pažeidimus, iš jų 80 – šiurkštūs. Per akcijos laikotarpį pažeidėjų padaryta žala aplinkai siekia 41 503 eurus. Daug šiurkščių pažeidimų Iš pažeidėjų paėmė 395 įrankius: 132 ne mėgėjų žvejybos, 254 – mėgėjų žvejybos ir 9 kitus įrankius. Paimtos 9 plaukiojimo priemonės, kuriomis buvo padaryti pažeidimai. Akcijos metu pareigūnai kryptingai siekė išaiškinti  daromus šiurkščius žvejybos pažeidimus, pvz., kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama

Prasidėjus audrų sezonui, draudikai perspėja vairuotojus: automobilis nėra amfibija

Lietuvą siaubusios liūtys ir kruša vėl pridarė nuostolių gyventojų automobiliams. Jie kentėjo nuo vėjo, krušos ir lietaus, o kartais – ir dėl neatsargaus pačių vairuotojų elgesio. Draudikai primena, ką reikėtų daryti patyrus nuostolių, ir pataria, kaip elgtis norint jų išvengti ateityje. Vasaros metu fiksuoja šimtus įvykių Draudimo bendrovės ERGO transporto ir žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, bendrovė jau fiksavo keliasdešimt žalų, sukeltų stiprios liūties. Kruša apgadino automobilių kėbulus, įskėlė stiklą, transporto priemonės nukentėjo ir dėl ant jų užkritusių

Nuo birželio 3 d. 60 000 savarankiškai dirbančiųjų gali negauti sveikatos priežiūros paslaugų

„Sodros“ duomenimis, vis dar yra 60 000 savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl COVID-19 pandemijos ir šių įmokų nesumokėjo iki gegužės 1-osios. Bendra dėl pandemijos ir karantino atidėtų PSD įmokų skola yra 13,6 mln. eurų. Šiems skolininkams per asmenines „Sodros“ paskyras gegužę dar buvo papildomai siunčiami priminimai-raginimai susimokėti įmokas. Nesumokėjus per šią savaitę, nuo birželio 3 dienos bus pradėtas šių įsiskolinimų išieškojimas. Be to, šie PSD skolininkai bus laikomi nedraustais ir negalės pasinaudoti

Atšilus orams – nelaimių gausa

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad per karščius daugėja skenduolių, gaisų namuose ir miškuose. Štai kokių nelaimių buvo gegužės 24-26 dienomis, savaitgalį. Galime tik būti ramesni, nes Šilutės rajoną šįkart nelaimės aplenkė. Meteorologai žada permainingus orus – bus karšta ir daug kritulių. Šiluma nežada trauktis ir šią savaitę. Prasideda aktyvus maudymosi vandens telkiniuose sezonas. Kad poilsio prie vandens telkinių neaptemdytų skaudūs įvykiai, ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų elgtis atsargiai ir saugiai. Šiemet vanduo jau pasiglemžė 34 gyvybes (pernai per tą

Taip pat skaitykite