Vilkyčius šiemet vėl drebins FIA Europos autokroso čempionatas ir dvejos tarptautinės ralio kroso varžybos

2023 metų automobilių sporto kalendoriuje Vilkyčių vardas įrašytas net tris kartus. Čia šiemet ir vėl vyks didžiausias ir vienintelis tokio rango Lietuvoje automobilių sporto renginys – FIA Europos automobilių kroso čempionato etapas. Jis numatytas birželio 10-11 d., o liepą ir rugpjūtį trasoje karaliaus ralio kroso meistrai.

ralis

Organizatorių nuotr.

Vienintelės tokio statuso automobilių sporto varžybos Lietuvoje

ASK „Vilkyčiai“ vadovas ir varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas tikina, kad pasiruošimo darbai klojasi sklandžiai, o šių metų Europos automobilių kroso čempionato etapas Lietuvoje vyks jau septintą kartą.

„Esame puikiai pasiruošę jau nuo ankstesnių metų, bet kasmet vis kažką atnaujiname, patobuliname. Pernai Tarptautinė automobilių sporto federacija mums trejiems metams pratęsė trasos licenciją. Todėl nebuvo jokių abejonių, kad rengsime Europos automobilių kroso čempionato etapą. Štai Bauskės etapo organizatoriams latviams licencija pernai buvo pratęsta tik metams, todėl jie šiemet su ruoštis atsakingiau. Tuo metu mums jau uždegta žalia šviesa.

Kviečiame žiūrovus į Vilkyčius atvykti visam savaitgaliui ir stebėti vieninteles Lietuvoje automobilių sporto varžybas, kurioms suteiktas Europos čempionato statusas. Praleidę tokią progą kitos laukti turėsite mažiausiai metus“, – pasakojo Kazimieras Gudžiūnas.

Birželio 10-11 d. vyksiantis FIA Europos automobilių kroso čempionato etapas Vilkyčiuose bus trečias iš dešimties numatytų šį sezoną. Be Lietuvos ir Latvijos, organizatorių tokia prestižinė teisė rengti Senojo žemyno čempionato etapus dar suteikta vokiečiams, čekams, prancūzams, italams ir ispanams.

Laukia du tarptautiniai ralio kroso savaitgaliai

Europos automobilių kroso čempionato etapas Vilkyčiuose bus didžiausios, bet ne vienintelės šio sezono varžybos šioje trasoje. Tradiciškai ASK „Vilkyčiai“ automobilių sporto gerbėjams siūlys dar dvejas tarptautines ralio kroso varžybas – po vienerias liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Liepos 9 dieną čia vyks ketvirtasis, o rugpjūčio 6-ą – penktasis Lietuvos ir Latvijos automobilių ralio kroso čempionato etapas. Šių varžybų Vilkyčių automobilių sporto komplekse organizatorius Kazimieras Gudžiūnas pabrėžia, kad čempionatas yra atviras, todėl čia laukiama ne tik Lietuvos ir Latvijos, bet ir kitų šalių atstovų – estų, lenkų ar skandinavų.

„Turėsime du ralio kroso savaitgalius. Išvakarėse, šeštadieniais lauks treniruočių dienos, o sekmadieniais vyks lenktynės, kupinos pačių gražiausių ralio kroso epizodų. Ir taip šiemet du kartus – liepą ir rugpjūtį.

Patirtis parodė, kad žiūrovams itin patinka ralio krosas, nes tai labai dinamiškos ir kvapą gniaužiančios lenktynės. Be to, Lietuvoje ralio kroso varžybos daugiau niekur nevyksta. Tad tik Vilkyčiuose turite progą gyvai pamatyti išties retai matomą reginį bei išvysti greičiausių Lietuvos, Latvijos ir kitų šalių sportininkų kovas trasoje“, – sakė K. Gudžiūnas.

Daugiau informacijos apie artėjantį FIA Europos automobilių kroso čempionato etapą bei dvejas tarptautines ralio kroso varžybas bus galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje ir http://www.askvilkyciai.lt. Ten bus skelbiama ir visa informacija apie bilietų kainas ir jų įsigijimo galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite