Vilkyčių trasoje – dar neregėta ralio kroso trasos konfigūracija

Rugpjūčio 6 dieną Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks penktasis Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas. Praėjęs etapas taip pat vyko šioje trasoje, tačiau šįkart organizatoriai ruošia staigmeną – konfigūraciją, kurios čia dar nebuvo per visus 35-erius trasos gyvavimo metus.

Penktasis Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas jau rugpjūčio 6 dieną griaudės Vilkyčių automobilių sporto komplekse. Šiemet tai bus antrasis kartas, kai žiūrovai mūsų šalyje galės išvysti greičiausius Baltijos šalių lenktynininkus.

Naujovės

Šįkart etapas bus kardinaliai kitoks – organizatoriai pakeitė esminę ralio kroso disciplinos detalę – „Joker“ ratą. Jei iki šiol „Joker“ ratas buvo žvyro dalis paskutiniame posūkyje prieš finišą, tai dabar jis bus perkeltas į trasos tolimąjį posūkį. Šia trasos dalimi įprastai lenktyniaujama kroso varžybų metu.

„Kadangi Lietuvoje daugiau nėra trasų, kuriose galėtų vykti ralio kroso varžybos, mums buvo pasiūlyti du etapai. Nusprendėme, kad jie abu turi būti šiek tiek skirtingi. Sugalvojome padaryti pakeitimų „Joker“ rate.

Jei dabartinė „Joker“ atkarpa buvo 150 metrų ilgio, tai naujasis „Joker“ elementas bus net 400 metrų. Tokia Vilkyčių ralio kroso trasos konfigūracija niekada varžybose nebuvo naudojama, tad bus tikrai įdomu, kaip dalyviams seksis tvarkytis su nauja užduotimi. Ne ką mažiau bus įdomu ir žiūrovams, kurie visuomet į Vilkyčius susirenka itin gausiai“, – sakė automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas.

Kad nauja trasos konfigūracija įneš papildomos intrigos, pripažįsta ir patys dalyviai. Praėjusiame etape, „Super 2000“ triumfavęs Mindaugas Sidabras sako, kad naujo „Joker“ rato idėjai ir žvyrinės distancijos prailginimui jis pritaria visu šimtu procentų, o tokie pakeitimai atneš nemažai darbo skaičiuojant strateginius sprendimus lenktynių metu.

„Man labai įdomu, nes tokios konfigūracijos nėra buvę. Naujasis „Joker“ už senąjį ilgesnis tris kartus, bet jame greitis bus tikrai didesnis nei naudotame praėjusį etapą. Man būsima konfigūracija labai patinka, nes bus daugiau žvyro, tame posūkyje galima išvystyti didelį greitį, bet reikės viską apskaičiuoti.

Visi žino, kad senas „Joker“ būdavo važiuojamas per 4,2 sekundės. Dabar visiems reikės viską skaičiuoti iš naujo, bandyti realiai. Per treniruotes komandos turės padirbėti. Šiaip labai įdomu, kad bus tokia konfigūracija“, – sakė Mindaugas Sidabras. Dar pridūrė, kad jo automobilis po praėjusio etapo yra puikios būklės ir jį prieš startą rugpjūčio 6-ą dieną reikės tik peržiūrėti.

Kartu su Mindaugu Sidabru į varžybas Vilkyčiuose atvyks ir abu jo sūnūs – Lukas ir Mantas. Prie pastarojo automobilio komanda turės šiek tiek darbų, kadangi ketvirtame etape jaunuolis neišvengė kontaktinės kovos ir kiek aplamdė šonus.

„Automobilių tvarkymui šiek tiek turėsime skirti laiko, tačiau kritinių gedimų, problemų nėra. Reikės tik patvarkyti kosmetinius aplamdymus ir vėl padaryti automobilius gražius, nes gražios mašinos važiuoja greičiau. Ir tuomet matysime, kaip seksis tvarkytis su naujais trasos iššūkiais Vilkyčiuose“, – sakė Mindaugas Sidabras.

Bilietus į rugpjūčio 6 dieną Vilkyčiuose vyksiančias Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato varžybas galima įsigyti internetu paspaudus šią nuorodą arba atvykus į renginį vietoje.

Daugiau informacijos apie būsimas varžybas taip pat galima rasti organizatorių interneto svetainėje www.askvilkyciai.lt bei „Facebook“ puslapyje.

Organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite