Vilkai atakuoja pasienio ūkininkų galvijus

„Pamario“ laikraščio redakciją pasiekė informacija, kad Plaškių ūkininkams (Pagėgių sav.) žalos pridarė vilkai – naktį iš antradienio į trečiadienį Stasio Sudeikio ūkyje plėšrūnai papjovė telyčią, o kelios paros prieš tai vilkai apdraskė Irenai Kašėtienei priklausantį veršį.

Ūkininkas S. Sudeikis rytą ganykloje radęs negyvai sužalotą telyčią išsikvietė veterinarijos gydytoją Vincą Šiaudvytį. Pastarasis nustatė, kad gyvulį sudraskė ne lapės ar usūriniai šunys, bet stambesni plėšrūnai – veikiausiai vilkai.
Didelė, apie 90 galvijų banda ganėsi pasienio zonoje. Ūkininkas paprašė pasieniečių peržiūrėti vaizdo kamerų įrašus. Pastarieji patvirtino per vaizdo stebėjimo kameras naktį netoli Plaškių pastebėję du didelius ir du mažesnius gyvūnus, panašius į vilkus.
Pasak ūkininko, sudraskytoji telyčia bandoje neišsiskyrė jokiais ypatingais požymiais. „Teko girdėti, kad apylinkėse yra pasitaikę, kad vilkai užpultų galvijus, bet mano ūkyje tai pirmas toks atvejis“, – sakė S. Sudeikis.
Jeigu vilkai nesiliaus puldinėję, ūkininkas svarstys, kokių priemonių imtis galvijų bandai apsaugoti.
Kelios paros prieš šį įvykį vilkai jauniklius medžioti mokė Lazdėnų kaime. Tąkart buvo apdraskytas Irenos Kašėtienės veršis. Plėšrūnai jo nepapjovė, tik sužalojo. Vilkų puldinėjimo atvejų gali būti ir daugiau, bet ne visi ūkininkai apie tai praneša, mat patirtų nuostolių niekas nekompensuoja. Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pagėgių skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Zenonas Komskis, beje, pats aistringas medžiotojas, mano, kad greičiausiai galvijus bus užpuolę per Nemuną iš Kaliningrado srities atplaukę vilkai. Anot jo, rudeniop vilkai moko jauniklius medžioti ir dažniausiai aukomis pasirenka gyvulius, mat juos lengviau nei laukinius žvėrelius pavyti.
„Ūkininkams patarčiau mažesnius gyvulius parvaryti į tvartus, o didesnius laikyti aptvaruose arčiau namų, naktį į aptvertas ganyklas paleisti šunis. Galima ganyklas ženklinti specialiomis juostomis, bet jos efektyvios nuo vilkų būtų nebent dienos metu, kai šviesu. Naktimis vilkus galėtų atbaidyti triukšmą keliančios baidyklės ar šviesos.
Vilkų medžiojimo taisyklės yra labai griežtos ir jų šaudymas yra labai limituotas, nebent būtų gauta informacijos, apie šių plėšrūnų pasiutligės atvejus. Mano manymu, ne tik ūkininkai turėtų saugoti savo gyvulius ir imtis specialių priemonių apginti juos nuo vilkų, bet savo ruožtu ir valstybė turėtų gyventojams kompensuoti vilkų pridarytus finansinius nuostolius“, – „Pamariui“ sakė Z. Komskis.
Šilutės žvejų ir medžiotojų draugijos duomenimis, pernai Šilutės ir Pagėgių savivaldybių medžiotojai buvo gavę dvi licencijas vilkams medžioti. Deja, nepavyko nušauti nė vieno. Paskutinį kartą, pilkasis plėšrūnas mūsų kraštuose buvo sumedžiotas 2012 m.

Simonas SKUTULAS

Hits: 42

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite