Vilkai atakuoja pasienio ūkininkų galvijus

„Pamario“ laikraščio redakciją pasiekė informacija, kad Plaškių ūkininkams (Pagėgių sav.) žalos pridarė vilkai – naktį iš antradienio į trečiadienį Stasio Sudeikio ūkyje plėšrūnai papjovė telyčią, o kelios paros prieš tai vilkai apdraskė Irenai Kašėtienei priklausantį veršį.

Ūkininkas S. Sudeikis rytą ganykloje radęs negyvai sužalotą telyčią išsikvietė veterinarijos gydytoją Vincą Šiaudvytį. Pastarasis nustatė, kad gyvulį sudraskė ne lapės ar usūriniai šunys, bet stambesni plėšrūnai – veikiausiai vilkai.
Didelė, apie 90 galvijų banda ganėsi pasienio zonoje. Ūkininkas paprašė pasieniečių peržiūrėti vaizdo kamerų įrašus. Pastarieji patvirtino per vaizdo stebėjimo kameras naktį netoli Plaškių pastebėję du didelius ir du mažesnius gyvūnus, panašius į vilkus.
Pasak ūkininko, sudraskytoji telyčia bandoje neišsiskyrė jokiais ypatingais požymiais. „Teko girdėti, kad apylinkėse yra pasitaikę, kad vilkai užpultų galvijus, bet mano ūkyje tai pirmas toks atvejis“, – sakė S. Sudeikis.
Jeigu vilkai nesiliaus puldinėję, ūkininkas svarstys, kokių priemonių imtis galvijų bandai apsaugoti.
Kelios paros prieš šį įvykį vilkai jauniklius medžioti mokė Lazdėnų kaime. Tąkart buvo apdraskytas Irenos Kašėtienės veršis. Plėšrūnai jo nepapjovė, tik sužalojo. Vilkų puldinėjimo atvejų gali būti ir daugiau, bet ne visi ūkininkai apie tai praneša, mat patirtų nuostolių niekas nekompensuoja. Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pagėgių skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Zenonas Komskis, beje, pats aistringas medžiotojas, mano, kad greičiausiai galvijus bus užpuolę per Nemuną iš Kaliningrado srities atplaukę vilkai. Anot jo, rudeniop vilkai moko jauniklius medžioti ir dažniausiai aukomis pasirenka gyvulius, mat juos lengviau nei laukinius žvėrelius pavyti.
„Ūkininkams patarčiau mažesnius gyvulius parvaryti į tvartus, o didesnius laikyti aptvaruose arčiau namų, naktį į aptvertas ganyklas paleisti šunis. Galima ganyklas ženklinti specialiomis juostomis, bet jos efektyvios nuo vilkų būtų nebent dienos metu, kai šviesu. Naktimis vilkus galėtų atbaidyti triukšmą keliančios baidyklės ar šviesos.
Vilkų medžiojimo taisyklės yra labai griežtos ir jų šaudymas yra labai limituotas, nebent būtų gauta informacijos, apie šių plėšrūnų pasiutligės atvejus. Mano manymu, ne tik ūkininkai turėtų saugoti savo gyvulius ir imtis specialių priemonių apginti juos nuo vilkų, bet savo ruožtu ir valstybė turėtų gyventojams kompensuoti vilkų pridarytus finansinius nuostolius“, – „Pamariui“ sakė Z. Komskis.
Šilutės žvejų ir medžiotojų draugijos duomenimis, pernai Šilutės ir Pagėgių savivaldybių medžiotojai buvo gavę dvi licencijas vilkams medžioti. Deja, nepavyko nušauti nė vieno. Paskutinį kartą, pilkasis plėšrūnas mūsų kraštuose buvo sumedžiotas 2012 m.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite