Vilkai atakuoja pasienio ūkininkų galvijus

„Pamario“ laikraščio redakciją pasiekė informacija, kad Plaškių ūkininkams (Pagėgių sav.) žalos pridarė vilkai – naktį iš antradienio į trečiadienį Stasio Sudeikio ūkyje plėšrūnai papjovė telyčią, o kelios paros prieš tai vilkai apdraskė Irenai Kašėtienei priklausantį veršį.

Ūkininkas S. Sudeikis rytą ganykloje radęs negyvai sužalotą telyčią išsikvietė veterinarijos gydytoją Vincą Šiaudvytį. Pastarasis nustatė, kad gyvulį sudraskė ne lapės ar usūriniai šunys, bet stambesni plėšrūnai – veikiausiai vilkai.
Didelė, apie 90 galvijų banda ganėsi pasienio zonoje. Ūkininkas paprašė pasieniečių peržiūrėti vaizdo kamerų įrašus. Pastarieji patvirtino per vaizdo stebėjimo kameras naktį netoli Plaškių pastebėję du didelius ir du mažesnius gyvūnus, panašius į vilkus.
Pasak ūkininko, sudraskytoji telyčia bandoje neišsiskyrė jokiais ypatingais požymiais. „Teko girdėti, kad apylinkėse yra pasitaikę, kad vilkai užpultų galvijus, bet mano ūkyje tai pirmas toks atvejis“, – sakė S. Sudeikis.
Jeigu vilkai nesiliaus puldinėję, ūkininkas svarstys, kokių priemonių imtis galvijų bandai apsaugoti.
Kelios paros prieš šį įvykį vilkai jauniklius medžioti mokė Lazdėnų kaime. Tąkart buvo apdraskytas Irenos Kašėtienės veršis. Plėšrūnai jo nepapjovė, tik sužalojo. Vilkų puldinėjimo atvejų gali būti ir daugiau, bet ne visi ūkininkai apie tai praneša, mat patirtų nuostolių niekas nekompensuoja. Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pagėgių skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Zenonas Komskis, beje, pats aistringas medžiotojas, mano, kad greičiausiai galvijus bus užpuolę per Nemuną iš Kaliningrado srities atplaukę vilkai. Anot jo, rudeniop vilkai moko jauniklius medžioti ir dažniausiai aukomis pasirenka gyvulius, mat juos lengviau nei laukinius žvėrelius pavyti.
„Ūkininkams patarčiau mažesnius gyvulius parvaryti į tvartus, o didesnius laikyti aptvaruose arčiau namų, naktį į aptvertas ganyklas paleisti šunis. Galima ganyklas ženklinti specialiomis juostomis, bet jos efektyvios nuo vilkų būtų nebent dienos metu, kai šviesu. Naktimis vilkus galėtų atbaidyti triukšmą keliančios baidyklės ar šviesos.
Vilkų medžiojimo taisyklės yra labai griežtos ir jų šaudymas yra labai limituotas, nebent būtų gauta informacijos, apie šių plėšrūnų pasiutligės atvejus. Mano manymu, ne tik ūkininkai turėtų saugoti savo gyvulius ir imtis specialių priemonių apginti juos nuo vilkų, bet savo ruožtu ir valstybė turėtų gyventojams kompensuoti vilkų pridarytus finansinius nuostolius“, – „Pamariui“ sakė Z. Komskis.
Šilutės žvejų ir medžiotojų draugijos duomenimis, pernai Šilutės ir Pagėgių savivaldybių medžiotojai buvo gavę dvi licencijas vilkams medžioti. Deja, nepavyko nušauti nė vieno. Paskutinį kartą, pilkasis plėšrūnas mūsų kraštuose buvo sumedžiotas 2012 m.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite