Vilkai atakuoja pasienio ūkininkų galvijus

„Pamario“ laikraščio redakciją pasiekė informacija, kad Plaškių ūkininkams (Pagėgių sav.) žalos pridarė vilkai – naktį iš antradienio į trečiadienį Stasio Sudeikio ūkyje plėšrūnai papjovė telyčią, o kelios paros prieš tai vilkai apdraskė Irenai Kašėtienei priklausantį veršį.

Ūkininkas S. Sudeikis rytą ganykloje radęs negyvai sužalotą telyčią išsikvietė veterinarijos gydytoją Vincą Šiaudvytį. Pastarasis nustatė, kad gyvulį sudraskė ne lapės ar usūriniai šunys, bet stambesni plėšrūnai – veikiausiai vilkai.
Didelė, apie 90 galvijų banda ganėsi pasienio zonoje. Ūkininkas paprašė pasieniečių peržiūrėti vaizdo kamerų įrašus. Pastarieji patvirtino per vaizdo stebėjimo kameras naktį netoli Plaškių pastebėję du didelius ir du mažesnius gyvūnus, panašius į vilkus.
Pasak ūkininko, sudraskytoji telyčia bandoje neišsiskyrė jokiais ypatingais požymiais. „Teko girdėti, kad apylinkėse yra pasitaikę, kad vilkai užpultų galvijus, bet mano ūkyje tai pirmas toks atvejis“, – sakė S. Sudeikis.
Jeigu vilkai nesiliaus puldinėję, ūkininkas svarstys, kokių priemonių imtis galvijų bandai apsaugoti.
Kelios paros prieš šį įvykį vilkai jauniklius medžioti mokė Lazdėnų kaime. Tąkart buvo apdraskytas Irenos Kašėtienės veršis. Plėšrūnai jo nepapjovė, tik sužalojo. Vilkų puldinėjimo atvejų gali būti ir daugiau, bet ne visi ūkininkai apie tai praneša, mat patirtų nuostolių niekas nekompensuoja. Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pagėgių skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Zenonas Komskis, beje, pats aistringas medžiotojas, mano, kad greičiausiai galvijus bus užpuolę per Nemuną iš Kaliningrado srities atplaukę vilkai. Anot jo, rudeniop vilkai moko jauniklius medžioti ir dažniausiai aukomis pasirenka gyvulius, mat juos lengviau nei laukinius žvėrelius pavyti.
„Ūkininkams patarčiau mažesnius gyvulius parvaryti į tvartus, o didesnius laikyti aptvaruose arčiau namų, naktį į aptvertas ganyklas paleisti šunis. Galima ganyklas ženklinti specialiomis juostomis, bet jos efektyvios nuo vilkų būtų nebent dienos metu, kai šviesu. Naktimis vilkus galėtų atbaidyti triukšmą keliančios baidyklės ar šviesos.
Vilkų medžiojimo taisyklės yra labai griežtos ir jų šaudymas yra labai limituotas, nebent būtų gauta informacijos, apie šių plėšrūnų pasiutligės atvejus. Mano manymu, ne tik ūkininkai turėtų saugoti savo gyvulius ir imtis specialių priemonių apginti juos nuo vilkų, bet savo ruožtu ir valstybė turėtų gyventojams kompensuoti vilkų pridarytus finansinius nuostolius“, – „Pamariui“ sakė Z. Komskis.
Šilutės žvejų ir medžiotojų draugijos duomenimis, pernai Šilutės ir Pagėgių savivaldybių medžiotojai buvo gavę dvi licencijas vilkams medžioti. Deja, nepavyko nušauti nė vieno. Paskutinį kartą, pilkasis plėšrūnas mūsų kraštuose buvo sumedžiotas 2012 m.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite