Viešnagė Vokietijoje

Liepos 23-26 d. Šilutės H. Šojaus muziejaus direktorė Roza Šikšnienė ir muziejininkė-etnografė Indrė Skablauskaitė kartu su Emericho draugijos pirmininke Rita Užgaliene ir nare Ona Bučiene svečiavosi Emericho mieste, Vokietijoje.

Šilutės H. Šojaus muziejaus direktorė Roza Šikšnienė atvežė mero Vytauto Laurinaičio padėkos ir atminimo dovanų.

Šiais metais minima Šilutės ir Emericho miestų 25 metų bendradarbiavimo sukaktis. Ta proga miesto Rotušėje, kurioje įsikūrusi Emericho savivaldybė, buvo pristatyta paroda apie Šilokarčemos – Šilutės miesto istoriją.
Emericho merui Johanes Diks ir Emericho draugijos pirmininkui Alfred Bartminn perduotos Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio padėkos ir atminimo dovanos. Po parodos pristatymo Emericho draugijos pirmininkas Alfred Batrminn socialiai remtiniems vaikams perdavė lėšų, kad jie galėtų nuvykti atostogauti prie jūros, nepamiršti ir Emericho draugijos Vokietijoje remiami senjorai. Ilgametis Emericho draugijos narys Bern Schaefer perdavė Šilutės H. Šojaus muziejui asmeninę piniginę paramą.
Viešnagės metu aplankyti Emericho, Klevės, Rees miestų muziejai ir parkai.
Liepos 27 d. Šilutės muziejininkai vyko į stažuotę. Lietuvos kultūros tarybai suteikus edukacinę stipendiją atsirado galimybė toliau tęsti etnogtafinės H. Šojaus kolekcijos tyrimą bei susipažinti su panašių kolekcijų eksponavimo kultūra. Liuneburgo Rytprūsių krašto muziejus (Vokietija) bendradarbiauja su Šilutės muziejumi nuo 1998 m. Stažuotės metu susipažinta su muziejaus moksline biblioteka, archyvais, apžiūrėti fondai ir nufotografuotas 1900 m. siūtas klaipėdiškės moters kostiumas.
Su šio muziejaus direktoriumi ir fondų saugotoju – menotyrininku Jorn Barford sudaryta sutartis dėl parodos apie karalienę Luizę atvežimo ir eksponavimo Šilutės H. Šojaus muziejuje.

Šilutės muziejaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite