Viešnagė Vokietijoje

Liepos 23-26 d. Šilutės H. Šojaus muziejaus direktorė Roza Šikšnienė ir muziejininkė-etnografė Indrė Skablauskaitė kartu su Emericho draugijos pirmininke Rita Užgaliene ir nare Ona Bučiene svečiavosi Emericho mieste, Vokietijoje.

Šilutės H. Šojaus muziejaus direktorė Roza Šikšnienė atvežė mero Vytauto Laurinaičio padėkos ir atminimo dovanų.

Šiais metais minima Šilutės ir Emericho miestų 25 metų bendradarbiavimo sukaktis. Ta proga miesto Rotušėje, kurioje įsikūrusi Emericho savivaldybė, buvo pristatyta paroda apie Šilokarčemos – Šilutės miesto istoriją.
Emericho merui Johanes Diks ir Emericho draugijos pirmininkui Alfred Bartminn perduotos Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio padėkos ir atminimo dovanos. Po parodos pristatymo Emericho draugijos pirmininkas Alfred Batrminn socialiai remtiniems vaikams perdavė lėšų, kad jie galėtų nuvykti atostogauti prie jūros, nepamiršti ir Emericho draugijos Vokietijoje remiami senjorai. Ilgametis Emericho draugijos narys Bern Schaefer perdavė Šilutės H. Šojaus muziejui asmeninę piniginę paramą.
Viešnagės metu aplankyti Emericho, Klevės, Rees miestų muziejai ir parkai.
Liepos 27 d. Šilutės muziejininkai vyko į stažuotę. Lietuvos kultūros tarybai suteikus edukacinę stipendiją atsirado galimybė toliau tęsti etnogtafinės H. Šojaus kolekcijos tyrimą bei susipažinti su panašių kolekcijų eksponavimo kultūra. Liuneburgo Rytprūsių krašto muziejus (Vokietija) bendradarbiauja su Šilutės muziejumi nuo 1998 m. Stažuotės metu susipažinta su muziejaus moksline biblioteka, archyvais, apžiūrėti fondai ir nufotografuotas 1900 m. siūtas klaipėdiškės moters kostiumas.
Su šio muziejaus direktoriumi ir fondų saugotoju – menotyrininku Jorn Barford sudaryta sutartis dėl parodos apie karalienę Luizę atvežimo ir eksponavimo Šilutės H. Šojaus muziejuje.

Šilutės muziejaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite