Viešnagė Vokietijoje

Liepos 23-26 d. Šilutės H. Šojaus muziejaus direktorė Roza Šikšnienė ir muziejininkė-etnografė Indrė Skablauskaitė kartu su Emericho draugijos pirmininke Rita Užgaliene ir nare Ona Bučiene svečiavosi Emericho mieste, Vokietijoje.

Šilutės H. Šojaus muziejaus direktorė Roza Šikšnienė atvežė mero Vytauto Laurinaičio padėkos ir atminimo dovanų.

Šiais metais minima Šilutės ir Emericho miestų 25 metų bendradarbiavimo sukaktis. Ta proga miesto Rotušėje, kurioje įsikūrusi Emericho savivaldybė, buvo pristatyta paroda apie Šilokarčemos – Šilutės miesto istoriją.
Emericho merui Johanes Diks ir Emericho draugijos pirmininkui Alfred Bartminn perduotos Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio padėkos ir atminimo dovanos. Po parodos pristatymo Emericho draugijos pirmininkas Alfred Batrminn socialiai remtiniems vaikams perdavė lėšų, kad jie galėtų nuvykti atostogauti prie jūros, nepamiršti ir Emericho draugijos Vokietijoje remiami senjorai. Ilgametis Emericho draugijos narys Bern Schaefer perdavė Šilutės H. Šojaus muziejui asmeninę piniginę paramą.
Viešnagės metu aplankyti Emericho, Klevės, Rees miestų muziejai ir parkai.
Liepos 27 d. Šilutės muziejininkai vyko į stažuotę. Lietuvos kultūros tarybai suteikus edukacinę stipendiją atsirado galimybė toliau tęsti etnogtafinės H. Šojaus kolekcijos tyrimą bei susipažinti su panašių kolekcijų eksponavimo kultūra. Liuneburgo Rytprūsių krašto muziejus (Vokietija) bendradarbiauja su Šilutės muziejumi nuo 1998 m. Stažuotės metu susipažinta su muziejaus moksline biblioteka, archyvais, apžiūrėti fondai ir nufotografuotas 1900 m. siūtas klaipėdiškės moters kostiumas.
Su šio muziejaus direktoriumi ir fondų saugotoju – menotyrininku Jorn Barford sudaryta sutartis dėl parodos apie karalienę Luizę atvežimo ir eksponavimo Šilutės H. Šojaus muziejuje.

Šilutės muziejaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite