Viešnagė Norvegijoje

Gruodžio mėn. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos moksleivių ir mokytojų delegacija viešėjo Norvegijoje, Flatestadt mokykloje.

Gimnazijos 6 moksleiviai ir 3 mokytojai dalyvavo kevirtame Comenius projekto „Future me“ susitikime, kuriame susitiko su draugais iš Norvegijos ir kitų šalių mokyklų. Šis Comenius daugiašalės partnerystės projektas finansuojamas pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. Norvegijoje įvykusio susitikimo tema – nepriklausomybė, todėl iš anksto reikėjo paruošti pristatymą apie Lietuvos nepriklausomybę. Taip jau sutapo, kad tuo metu, kai pagėgiškiai viešėjo Norvegijoje, Osle buvo teikiama Nobelio taikos premija, todėl mieste buvo jaučiama šventinė nuotaika, vyko paradai ir koncertai.
Flatestadt mokykloje pasitiko svetingi šeimininkai. Susitikimas buvo labai šiltas, nes mokiniai jau pažinojo vieni kitus iš ankstesnės viešnagės Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje. Netrukus fakelais nušviestu keliu kartu su norvegais patraukėme į mišką, kur buvo įrengta stovyklavietė. Ten mūsų laukė kiti projekto dalyviai. Oras buvo žvarbus, tad šildėmės prie laužo, bendravome, kepėme dešreles ir zefyrus.
Antrą vizito dieną praleidome mokykloje. Aktų salėje skambėjo koncertas, sveikinimai. Po to darbas vyko grupėse. Mokiniai žaidė įvairius žaidimus, bendravo. Po pietų buvo pristatomi labai įdomūs projekto dalyvių namų darbai. Visi sužinojo nemažai faktų iš kitų šalių istorijos ir papasakojo apie savo šalies nepriklausomybę. Vakaras buvo skirtas bendravimui šeimose.
Trečią dieną vykome į ,,Aker Solutions“, didžiausią naftos gavybos produktų gamyklą. Tai buvo mokomoji-pažintinė ekskursija į patį inovatyviausią technologinį „inžinierių“ pasaulį. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti inžinieriaus darbą virtualioje erdvėje. Jie dirbo komandomis ir individualiai. Kiekvienas į mobilųjį telefoną gaudavo naujų nurodymų, juos turėjo įvykdyti ir su komandos draugais nuspręsti, ar teisingai atliktos užduotys. Šis lavinamasis interaktyvusis žaidimas skatino dirbti bendradarbiaujant. Mokiniai bendravo tik anglų kalba.
Ketvirtadienį mūsų laukė įdomi pažintis su Oslu. Ekskursiją vedė patys norvegų mokiniai. Jie mus vedžiojo po įžymiausias miesto vietas. Aplankėme iš tikrųjų labai daug: pradėjome nuo Vigilend skulptūrų parko, tada vykome prie Karališkųjų rūmų, po to prie Parlamento rūmų. Nuo Akershus tvirtovės sienų atsivėrė puikūs Oslo vaizdai. Aplankėme puikųjį stiklo ir marmuro kūrinį – Operos rūmus, nuo jų stogo grožėjomės įspūdinga miesto panorama. Mus sužavėjo ne tik išgirstos istorijos, bet ir Oslo architektūra.
Penktadienį visą rytą praleidome mokykloje, stebėjome pamokas. Mūsų mokinius ir mokytojus sužavėjo norvegų mokymo sistema.
Tos kelios dienos, praleistos Norvegijoje, paliko labai didelį įspūdį ir mokytojams, ir mokiniams: susipažinome su šios šalies kultūra, mokiniai ,,išbandė“ ir įvertino inžinieriaus profesiją ir, žinoma, patobulino savo anglų kalbos įgūdžius. Bet svarbiausia – užsimezgė draugystė, kuri galbūt tęsis dar ne vienerius metus.
Nekantriai laukiame paskutinio, t.y. baigiamojo, projekto dalyvių susitikimo Ispanijoje, kuris vyks pavasarį.

Aušra Zongailienė
Vyresnioji anglų kalbos mokytoja

Hits: 13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite