Viešnagė Norvegijoje

Gruodžio mėn. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos moksleivių ir mokytojų delegacija viešėjo Norvegijoje, Flatestadt mokykloje.

Gimnazijos 6 moksleiviai ir 3 mokytojai dalyvavo kevirtame Comenius projekto „Future me“ susitikime, kuriame susitiko su draugais iš Norvegijos ir kitų šalių mokyklų. Šis Comenius daugiašalės partnerystės projektas finansuojamas pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. Norvegijoje įvykusio susitikimo tema – nepriklausomybė, todėl iš anksto reikėjo paruošti pristatymą apie Lietuvos nepriklausomybę. Taip jau sutapo, kad tuo metu, kai pagėgiškiai viešėjo Norvegijoje, Osle buvo teikiama Nobelio taikos premija, todėl mieste buvo jaučiama šventinė nuotaika, vyko paradai ir koncertai.
Flatestadt mokykloje pasitiko svetingi šeimininkai. Susitikimas buvo labai šiltas, nes mokiniai jau pažinojo vieni kitus iš ankstesnės viešnagės Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje. Netrukus fakelais nušviestu keliu kartu su norvegais patraukėme į mišką, kur buvo įrengta stovyklavietė. Ten mūsų laukė kiti projekto dalyviai. Oras buvo žvarbus, tad šildėmės prie laužo, bendravome, kepėme dešreles ir zefyrus.
Antrą vizito dieną praleidome mokykloje. Aktų salėje skambėjo koncertas, sveikinimai. Po to darbas vyko grupėse. Mokiniai žaidė įvairius žaidimus, bendravo. Po pietų buvo pristatomi labai įdomūs projekto dalyvių namų darbai. Visi sužinojo nemažai faktų iš kitų šalių istorijos ir papasakojo apie savo šalies nepriklausomybę. Vakaras buvo skirtas bendravimui šeimose.
Trečią dieną vykome į ,,Aker Solutions“, didžiausią naftos gavybos produktų gamyklą. Tai buvo mokomoji-pažintinė ekskursija į patį inovatyviausią technologinį „inžinierių“ pasaulį. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti inžinieriaus darbą virtualioje erdvėje. Jie dirbo komandomis ir individualiai. Kiekvienas į mobilųjį telefoną gaudavo naujų nurodymų, juos turėjo įvykdyti ir su komandos draugais nuspręsti, ar teisingai atliktos užduotys. Šis lavinamasis interaktyvusis žaidimas skatino dirbti bendradarbiaujant. Mokiniai bendravo tik anglų kalba.
Ketvirtadienį mūsų laukė įdomi pažintis su Oslu. Ekskursiją vedė patys norvegų mokiniai. Jie mus vedžiojo po įžymiausias miesto vietas. Aplankėme iš tikrųjų labai daug: pradėjome nuo Vigilend skulptūrų parko, tada vykome prie Karališkųjų rūmų, po to prie Parlamento rūmų. Nuo Akershus tvirtovės sienų atsivėrė puikūs Oslo vaizdai. Aplankėme puikųjį stiklo ir marmuro kūrinį – Operos rūmus, nuo jų stogo grožėjomės įspūdinga miesto panorama. Mus sužavėjo ne tik išgirstos istorijos, bet ir Oslo architektūra.
Penktadienį visą rytą praleidome mokykloje, stebėjome pamokas. Mūsų mokinius ir mokytojus sužavėjo norvegų mokymo sistema.
Tos kelios dienos, praleistos Norvegijoje, paliko labai didelį įspūdį ir mokytojams, ir mokiniams: susipažinome su šios šalies kultūra, mokiniai ,,išbandė“ ir įvertino inžinieriaus profesiją ir, žinoma, patobulino savo anglų kalbos įgūdžius. Bet svarbiausia – užsimezgė draugystė, kuri galbūt tęsis dar ne vienerius metus.
Nekantriai laukiame paskutinio, t.y. baigiamojo, projekto dalyvių susitikimo Ispanijoje, kuris vyks pavasarį.

Aušra Zongailienė
Vyresnioji anglų kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite