Viešnagė Norvegijoje

Gruodžio mėn. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos moksleivių ir mokytojų delegacija viešėjo Norvegijoje, Flatestadt mokykloje.

Gimnazijos 6 moksleiviai ir 3 mokytojai dalyvavo kevirtame Comenius projekto „Future me“ susitikime, kuriame susitiko su draugais iš Norvegijos ir kitų šalių mokyklų. Šis Comenius daugiašalės partnerystės projektas finansuojamas pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. Norvegijoje įvykusio susitikimo tema – nepriklausomybė, todėl iš anksto reikėjo paruošti pristatymą apie Lietuvos nepriklausomybę. Taip jau sutapo, kad tuo metu, kai pagėgiškiai viešėjo Norvegijoje, Osle buvo teikiama Nobelio taikos premija, todėl mieste buvo jaučiama šventinė nuotaika, vyko paradai ir koncertai.
Flatestadt mokykloje pasitiko svetingi šeimininkai. Susitikimas buvo labai šiltas, nes mokiniai jau pažinojo vieni kitus iš ankstesnės viešnagės Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje. Netrukus fakelais nušviestu keliu kartu su norvegais patraukėme į mišką, kur buvo įrengta stovyklavietė. Ten mūsų laukė kiti projekto dalyviai. Oras buvo žvarbus, tad šildėmės prie laužo, bendravome, kepėme dešreles ir zefyrus.
Antrą vizito dieną praleidome mokykloje. Aktų salėje skambėjo koncertas, sveikinimai. Po to darbas vyko grupėse. Mokiniai žaidė įvairius žaidimus, bendravo. Po pietų buvo pristatomi labai įdomūs projekto dalyvių namų darbai. Visi sužinojo nemažai faktų iš kitų šalių istorijos ir papasakojo apie savo šalies nepriklausomybę. Vakaras buvo skirtas bendravimui šeimose.
Trečią dieną vykome į ,,Aker Solutions“, didžiausią naftos gavybos produktų gamyklą. Tai buvo mokomoji-pažintinė ekskursija į patį inovatyviausią technologinį „inžinierių“ pasaulį. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti inžinieriaus darbą virtualioje erdvėje. Jie dirbo komandomis ir individualiai. Kiekvienas į mobilųjį telefoną gaudavo naujų nurodymų, juos turėjo įvykdyti ir su komandos draugais nuspręsti, ar teisingai atliktos užduotys. Šis lavinamasis interaktyvusis žaidimas skatino dirbti bendradarbiaujant. Mokiniai bendravo tik anglų kalba.
Ketvirtadienį mūsų laukė įdomi pažintis su Oslu. Ekskursiją vedė patys norvegų mokiniai. Jie mus vedžiojo po įžymiausias miesto vietas. Aplankėme iš tikrųjų labai daug: pradėjome nuo Vigilend skulptūrų parko, tada vykome prie Karališkųjų rūmų, po to prie Parlamento rūmų. Nuo Akershus tvirtovės sienų atsivėrė puikūs Oslo vaizdai. Aplankėme puikųjį stiklo ir marmuro kūrinį – Operos rūmus, nuo jų stogo grožėjomės įspūdinga miesto panorama. Mus sužavėjo ne tik išgirstos istorijos, bet ir Oslo architektūra.
Penktadienį visą rytą praleidome mokykloje, stebėjome pamokas. Mūsų mokinius ir mokytojus sužavėjo norvegų mokymo sistema.
Tos kelios dienos, praleistos Norvegijoje, paliko labai didelį įspūdį ir mokytojams, ir mokiniams: susipažinome su šios šalies kultūra, mokiniai ,,išbandė“ ir įvertino inžinieriaus profesiją ir, žinoma, patobulino savo anglų kalbos įgūdžius. Bet svarbiausia – užsimezgė draugystė, kuri galbūt tęsis dar ne vienerius metus.
Nekantriai laukiame paskutinio, t.y. baigiamojo, projekto dalyvių susitikimo Ispanijoje, kuris vyks pavasarį.

Aušra Zongailienė
Vyresnioji anglų kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite