Viešnagė Norvegijoje

Gruodžio mėn. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos moksleivių ir mokytojų delegacija viešėjo Norvegijoje, Flatestadt mokykloje.

Gimnazijos 6 moksleiviai ir 3 mokytojai dalyvavo kevirtame Comenius projekto „Future me“ susitikime, kuriame susitiko su draugais iš Norvegijos ir kitų šalių mokyklų. Šis Comenius daugiašalės partnerystės projektas finansuojamas pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. Norvegijoje įvykusio susitikimo tema – nepriklausomybė, todėl iš anksto reikėjo paruošti pristatymą apie Lietuvos nepriklausomybę. Taip jau sutapo, kad tuo metu, kai pagėgiškiai viešėjo Norvegijoje, Osle buvo teikiama Nobelio taikos premija, todėl mieste buvo jaučiama šventinė nuotaika, vyko paradai ir koncertai.
Flatestadt mokykloje pasitiko svetingi šeimininkai. Susitikimas buvo labai šiltas, nes mokiniai jau pažinojo vieni kitus iš ankstesnės viešnagės Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje. Netrukus fakelais nušviestu keliu kartu su norvegais patraukėme į mišką, kur buvo įrengta stovyklavietė. Ten mūsų laukė kiti projekto dalyviai. Oras buvo žvarbus, tad šildėmės prie laužo, bendravome, kepėme dešreles ir zefyrus.
Antrą vizito dieną praleidome mokykloje. Aktų salėje skambėjo koncertas, sveikinimai. Po to darbas vyko grupėse. Mokiniai žaidė įvairius žaidimus, bendravo. Po pietų buvo pristatomi labai įdomūs projekto dalyvių namų darbai. Visi sužinojo nemažai faktų iš kitų šalių istorijos ir papasakojo apie savo šalies nepriklausomybę. Vakaras buvo skirtas bendravimui šeimose.
Trečią dieną vykome į ,,Aker Solutions“, didžiausią naftos gavybos produktų gamyklą. Tai buvo mokomoji-pažintinė ekskursija į patį inovatyviausią technologinį „inžinierių“ pasaulį. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti inžinieriaus darbą virtualioje erdvėje. Jie dirbo komandomis ir individualiai. Kiekvienas į mobilųjį telefoną gaudavo naujų nurodymų, juos turėjo įvykdyti ir su komandos draugais nuspręsti, ar teisingai atliktos užduotys. Šis lavinamasis interaktyvusis žaidimas skatino dirbti bendradarbiaujant. Mokiniai bendravo tik anglų kalba.
Ketvirtadienį mūsų laukė įdomi pažintis su Oslu. Ekskursiją vedė patys norvegų mokiniai. Jie mus vedžiojo po įžymiausias miesto vietas. Aplankėme iš tikrųjų labai daug: pradėjome nuo Vigilend skulptūrų parko, tada vykome prie Karališkųjų rūmų, po to prie Parlamento rūmų. Nuo Akershus tvirtovės sienų atsivėrė puikūs Oslo vaizdai. Aplankėme puikųjį stiklo ir marmuro kūrinį – Operos rūmus, nuo jų stogo grožėjomės įspūdinga miesto panorama. Mus sužavėjo ne tik išgirstos istorijos, bet ir Oslo architektūra.
Penktadienį visą rytą praleidome mokykloje, stebėjome pamokas. Mūsų mokinius ir mokytojus sužavėjo norvegų mokymo sistema.
Tos kelios dienos, praleistos Norvegijoje, paliko labai didelį įspūdį ir mokytojams, ir mokiniams: susipažinome su šios šalies kultūra, mokiniai ,,išbandė“ ir įvertino inžinieriaus profesiją ir, žinoma, patobulino savo anglų kalbos įgūdžius. Bet svarbiausia – užsimezgė draugystė, kuri galbūt tęsis dar ne vienerius metus.
Nekantriai laukiame paskutinio, t.y. baigiamojo, projekto dalyvių susitikimo Ispanijoje, kuris vyks pavasarį.

Aušra Zongailienė
Vyresnioji anglų kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite