Viešnagė Norvegijoje

Gruodžio mėn. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos moksleivių ir mokytojų delegacija viešėjo Norvegijoje, Flatestadt mokykloje.

Gimnazijos 6 moksleiviai ir 3 mokytojai dalyvavo kevirtame Comenius projekto „Future me“ susitikime, kuriame susitiko su draugais iš Norvegijos ir kitų šalių mokyklų. Šis Comenius daugiašalės partnerystės projektas finansuojamas pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. Norvegijoje įvykusio susitikimo tema – nepriklausomybė, todėl iš anksto reikėjo paruošti pristatymą apie Lietuvos nepriklausomybę. Taip jau sutapo, kad tuo metu, kai pagėgiškiai viešėjo Norvegijoje, Osle buvo teikiama Nobelio taikos premija, todėl mieste buvo jaučiama šventinė nuotaika, vyko paradai ir koncertai.
Flatestadt mokykloje pasitiko svetingi šeimininkai. Susitikimas buvo labai šiltas, nes mokiniai jau pažinojo vieni kitus iš ankstesnės viešnagės Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje. Netrukus fakelais nušviestu keliu kartu su norvegais patraukėme į mišką, kur buvo įrengta stovyklavietė. Ten mūsų laukė kiti projekto dalyviai. Oras buvo žvarbus, tad šildėmės prie laužo, bendravome, kepėme dešreles ir zefyrus.
Antrą vizito dieną praleidome mokykloje. Aktų salėje skambėjo koncertas, sveikinimai. Po to darbas vyko grupėse. Mokiniai žaidė įvairius žaidimus, bendravo. Po pietų buvo pristatomi labai įdomūs projekto dalyvių namų darbai. Visi sužinojo nemažai faktų iš kitų šalių istorijos ir papasakojo apie savo šalies nepriklausomybę. Vakaras buvo skirtas bendravimui šeimose.
Trečią dieną vykome į ,,Aker Solutions“, didžiausią naftos gavybos produktų gamyklą. Tai buvo mokomoji-pažintinė ekskursija į patį inovatyviausią technologinį „inžinierių“ pasaulį. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti inžinieriaus darbą virtualioje erdvėje. Jie dirbo komandomis ir individualiai. Kiekvienas į mobilųjį telefoną gaudavo naujų nurodymų, juos turėjo įvykdyti ir su komandos draugais nuspręsti, ar teisingai atliktos užduotys. Šis lavinamasis interaktyvusis žaidimas skatino dirbti bendradarbiaujant. Mokiniai bendravo tik anglų kalba.
Ketvirtadienį mūsų laukė įdomi pažintis su Oslu. Ekskursiją vedė patys norvegų mokiniai. Jie mus vedžiojo po įžymiausias miesto vietas. Aplankėme iš tikrųjų labai daug: pradėjome nuo Vigilend skulptūrų parko, tada vykome prie Karališkųjų rūmų, po to prie Parlamento rūmų. Nuo Akershus tvirtovės sienų atsivėrė puikūs Oslo vaizdai. Aplankėme puikųjį stiklo ir marmuro kūrinį – Operos rūmus, nuo jų stogo grožėjomės įspūdinga miesto panorama. Mus sužavėjo ne tik išgirstos istorijos, bet ir Oslo architektūra.
Penktadienį visą rytą praleidome mokykloje, stebėjome pamokas. Mūsų mokinius ir mokytojus sužavėjo norvegų mokymo sistema.
Tos kelios dienos, praleistos Norvegijoje, paliko labai didelį įspūdį ir mokytojams, ir mokiniams: susipažinome su šios šalies kultūra, mokiniai ,,išbandė“ ir įvertino inžinieriaus profesiją ir, žinoma, patobulino savo anglų kalbos įgūdžius. Bet svarbiausia – užsimezgė draugystė, kuri galbūt tęsis dar ne vienerius metus.
Nekantriai laukiame paskutinio, t.y. baigiamojo, projekto dalyvių susitikimo Ispanijoje, kuris vyks pavasarį.

Aušra Zongailienė
Vyresnioji anglų kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite