Vieni sutaupo, kiti ir degalams pritrūksta..

Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariai ir administracijos atstovai lankėsi Katyčių ir Usėnų seniūnijose. Jie domėjosi ikimokyklinio ugdymo įstaigų poreikiu, kaip minėtose seniūnijose organizuota socialinė parama. Katytiškiai galėjo pasigirti per porą metų sutaupę 115 tūkst. litų socialinėms reikmėms skiriamų lėšų. Tuo tarpu Usėnų seniūnijoje trūksta lėšų net degalams socialinių darbuotojų darbui.

Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė (kairėje) išvažiuojamojo posėdžio dalyvius Vytautą Laurinaitį, Inesą Murauskienę ir Juozą Sauspreškį pakvietė užeiti į baigiamus rengti naujus bendruomenės namus.

Kartu su Socialinių reikalų komiteto nariais Vytautu Laurinaičiu, Vladu Kainovaičiu ir komiteto pirmininku Juozu Sauspreškiu abiejose seniūnijose lankėsi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Skyriaus vedėjas padėkojo, kad politikai į išvažiuojamąjį posėdį pakvietė ir administracijos atstovus. Drauge esą lengviau vertinti situaciją ir bendromis jėgomis spręsti neaiškumus.
Vienas išvykos tikslų buvo sužinoti, ar reikėtų steigti Katyčiuose ir Usėnuose ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Abiejų seniūnijų atstovai patikino, kad tokio poreikio seniūnijose nėra. Tiek Usėnuose, tiek Katyčiuose mažėja ikimokyklinio amžiaus vaikų. Nemažai jų į užsienį išsiveža tėvai, skirtingai nei anksčiau, nebepalikdami prižiūrėti giminaičiams. Dalis vaikų jau išaugo iš ikimokyklinukų amžiaus, o kelis likusius prižiūri ir auklėja namie nedirbančios arba ūkininkaujančios mamos.
Teoriškai ikimokyklinio ugdymo įstaigas dar galėtų lankyti po kelis vaikus iš kiekvienos seniūnijos, tačiau vien tam eikvoti skylėto Savivaldybės biudžeto lėšas būtų labai neatsakinga ir neracionalu.
Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys papasakojo, kaip organizuojami viešieji darbai žmonėms, turintiems atidirbti už gaunamas pašalpas. Anot jo, rimtų darbininkų nelabai telikę, o darbas organizuojamas taip, kad dirbantysis būtų suinteresuotas jį padaryti, užuot skaičiavęs valandas, kurias jam privalu atidirbti. Užduotis jie gauna savo gyvenamose vietovėse ir į seniūniją važiuoti nereikia.

Usėnų socialinio darbo specialistės Audronė Čekanskienė (kairėje) ir Vilma Žiogienė skundėsi, kad joms reikia lankyti ir tris šeimas Juknaičiuose, tad nepakanka šiems tikslams skiriamų degalų.

Seniūnas ir socialinio darbo organizatorė Audronė Čekanskienė bei socialinė darbuotoja Vilma Žiogienė pasakojo, kad tenka rūpintis 13 socialinės rizikos šeimų Usėnuose ir dar trimis Juknaičiuose. Pasak seniūnijos atstovų, nors socialinės darbuotojos ir turi galimybę pasinaudoti seniūnijos transportu, tačiau kas mėnesį skiriamų 20 litrų degalų nepakanka. Gal pakaktų, jeigu nereikėtų lankytis Juknaičiuose.
Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis priminė, kad nuo šių metų pašalpoms mokėti skirtas lėšas kontroliuoja pati Savivaldybė. Ką pavyks sutaupyti iš pašalpoms skirtų 13,6 mln. litų, bus galima panaudoti kitiems socialinės paramos poreikiams tenkinti.
Vedėjas teiravosi apie komisijos, stebinčios piniginės socialinės paramos teikimą, veiklą. Ši komisija tikrina, ar paramos gavėjai neapgaudinėja, neturi nelegalių pajamų, atitinka visus valstybės reikalavimus, keliamus socialinės paramos gavėjams.
Usėnuose komisija svarstė tris tokius paramos gavėjus, tačiau pažeidimų neaptiko. Šioje seniūnijoje socialines pašalpas gauna 132 šeimos. Anot seniūno, galimybių dirbti nelegaliai kaime, kur visi vieni kitus pažįsta, beveik nėra. Anksčiau ar vėliau viskas išaiškėja.
Prie Katyčių seniūnijos išvažiuojamojo posėdžio narius pasitikusi seniūnė Juzefa Tamavičienė, visus pakvietė į baigiamus tvarkyti jaukius bendruomenės namus. Ten jų jau laukė socialinio darbo organizatorė Kristina Aužbikaviečienė. Moterys sakė, kad Katyčiuose veikla orientuojama į bendruomeniškumą. Tai liudija ir sutvarkyta buvusi kalvė, kur galės rinktis bendruomenės atstovai. Beje, patalpų išlaikymu jau pasirūpinta. Sumontuota speciali šildymo sistema, kuri neužšąla ir esant neigimai temperatūrai, o susirinkus, šildymui užteks tvarkant aplinką surinktos medienos atliekų.
Į bendruomenės gyvenimą stengiamasi įtraukti ir pašalpų gavėjus. Kai Katyčiuose vyksta renginiai, viešųjų darbų jiems neužkraunama, o pakviečiama dalyvauti. „Pastebėjome, kad dažniau išvykdami iš namų, žmonės stengiasi susitvarkyti, nusiprausti, gražiau apsirengti. Tai ugdo socialinius įgūdžius“, – viena per kitą kalbėjo moterys.
Katyčių seniūnijoje esama 17 socialinės rizikos grupės šeimų. Penkioms iš jų pinigų mokėjimas sustabdytas – produktų jiems perka bei mokesčius už šias šeimas sumoka seniūnijos socialinės darbuotojos. Tiesa, šiuo metu socialinio darbo organizatorei K. Aužbikavičienei nelengvos dienos, nes jos kolegė Raimonda Pielikytė gydosi ir visas krūvis tenka jai vienai.
Socialinės darbuotojos kartu su policijos atstovais lankosi rizikos šeimose ne tik darbo metu, bet ir po darbo valandų bei savaitgaliais, atvykę žiūri, ar vaikai turi ką valgyti. Netikėtų vizitų grėsmė tokias šeimas gerokai drausmina. Nors naujoji piniginės paramos gavėjus tikrinanti komisija tikrino tik vieną šeimą, per praėjusius dvejus metus Katyčių seniūnijoje sutaupyta 115 tūkst. Lt socialinei paramai skirtų lėšų.
Čia ir be naujosios komisijos buvo kruopščiai tiriama, ar visi pašalpas gauna teisėtai. Išaiškinta, kad tariamai vienišos moterys iš tiesų gyvena šeimose su sugyventiniais, išieškomi alimentai, padedama nustatyti tėvystę, kad vaikai gautų išlaikymą. Seniūnė prašė nors dalį sutaupytų lėšų skirti seniūnijos poreikiams. Į šį prašymą Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis žadėjo atsižvelgti ir paieškoti galimybių, kaip paskatinti taupius katytiškius.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite