Vieni sutaupo, kiti ir degalams pritrūksta..

Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariai ir administracijos atstovai lankėsi Katyčių ir Usėnų seniūnijose. Jie domėjosi ikimokyklinio ugdymo įstaigų poreikiu, kaip minėtose seniūnijose organizuota socialinė parama. Katytiškiai galėjo pasigirti per porą metų sutaupę 115 tūkst. litų socialinėms reikmėms skiriamų lėšų. Tuo tarpu Usėnų seniūnijoje trūksta lėšų net degalams socialinių darbuotojų darbui.

Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė (kairėje) išvažiuojamojo posėdžio dalyvius Vytautą Laurinaitį, Inesą Murauskienę ir Juozą Sauspreškį pakvietė užeiti į baigiamus rengti naujus bendruomenės namus.

Kartu su Socialinių reikalų komiteto nariais Vytautu Laurinaičiu, Vladu Kainovaičiu ir komiteto pirmininku Juozu Sauspreškiu abiejose seniūnijose lankėsi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Skyriaus vedėjas padėkojo, kad politikai į išvažiuojamąjį posėdį pakvietė ir administracijos atstovus. Drauge esą lengviau vertinti situaciją ir bendromis jėgomis spręsti neaiškumus.
Vienas išvykos tikslų buvo sužinoti, ar reikėtų steigti Katyčiuose ir Usėnuose ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Abiejų seniūnijų atstovai patikino, kad tokio poreikio seniūnijose nėra. Tiek Usėnuose, tiek Katyčiuose mažėja ikimokyklinio amžiaus vaikų. Nemažai jų į užsienį išsiveža tėvai, skirtingai nei anksčiau, nebepalikdami prižiūrėti giminaičiams. Dalis vaikų jau išaugo iš ikimokyklinukų amžiaus, o kelis likusius prižiūri ir auklėja namie nedirbančios arba ūkininkaujančios mamos.
Teoriškai ikimokyklinio ugdymo įstaigas dar galėtų lankyti po kelis vaikus iš kiekvienos seniūnijos, tačiau vien tam eikvoti skylėto Savivaldybės biudžeto lėšas būtų labai neatsakinga ir neracionalu.
Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys papasakojo, kaip organizuojami viešieji darbai žmonėms, turintiems atidirbti už gaunamas pašalpas. Anot jo, rimtų darbininkų nelabai telikę, o darbas organizuojamas taip, kad dirbantysis būtų suinteresuotas jį padaryti, užuot skaičiavęs valandas, kurias jam privalu atidirbti. Užduotis jie gauna savo gyvenamose vietovėse ir į seniūniją važiuoti nereikia.

Usėnų socialinio darbo specialistės Audronė Čekanskienė (kairėje) ir Vilma Žiogienė skundėsi, kad joms reikia lankyti ir tris šeimas Juknaičiuose, tad nepakanka šiems tikslams skiriamų degalų.

Seniūnas ir socialinio darbo organizatorė Audronė Čekanskienė bei socialinė darbuotoja Vilma Žiogienė pasakojo, kad tenka rūpintis 13 socialinės rizikos šeimų Usėnuose ir dar trimis Juknaičiuose. Pasak seniūnijos atstovų, nors socialinės darbuotojos ir turi galimybę pasinaudoti seniūnijos transportu, tačiau kas mėnesį skiriamų 20 litrų degalų nepakanka. Gal pakaktų, jeigu nereikėtų lankytis Juknaičiuose.
Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis priminė, kad nuo šių metų pašalpoms mokėti skirtas lėšas kontroliuoja pati Savivaldybė. Ką pavyks sutaupyti iš pašalpoms skirtų 13,6 mln. litų, bus galima panaudoti kitiems socialinės paramos poreikiams tenkinti.
Vedėjas teiravosi apie komisijos, stebinčios piniginės socialinės paramos teikimą, veiklą. Ši komisija tikrina, ar paramos gavėjai neapgaudinėja, neturi nelegalių pajamų, atitinka visus valstybės reikalavimus, keliamus socialinės paramos gavėjams.
Usėnuose komisija svarstė tris tokius paramos gavėjus, tačiau pažeidimų neaptiko. Šioje seniūnijoje socialines pašalpas gauna 132 šeimos. Anot seniūno, galimybių dirbti nelegaliai kaime, kur visi vieni kitus pažįsta, beveik nėra. Anksčiau ar vėliau viskas išaiškėja.
Prie Katyčių seniūnijos išvažiuojamojo posėdžio narius pasitikusi seniūnė Juzefa Tamavičienė, visus pakvietė į baigiamus tvarkyti jaukius bendruomenės namus. Ten jų jau laukė socialinio darbo organizatorė Kristina Aužbikaviečienė. Moterys sakė, kad Katyčiuose veikla orientuojama į bendruomeniškumą. Tai liudija ir sutvarkyta buvusi kalvė, kur galės rinktis bendruomenės atstovai. Beje, patalpų išlaikymu jau pasirūpinta. Sumontuota speciali šildymo sistema, kuri neužšąla ir esant neigimai temperatūrai, o susirinkus, šildymui užteks tvarkant aplinką surinktos medienos atliekų.
Į bendruomenės gyvenimą stengiamasi įtraukti ir pašalpų gavėjus. Kai Katyčiuose vyksta renginiai, viešųjų darbų jiems neužkraunama, o pakviečiama dalyvauti. „Pastebėjome, kad dažniau išvykdami iš namų, žmonės stengiasi susitvarkyti, nusiprausti, gražiau apsirengti. Tai ugdo socialinius įgūdžius“, – viena per kitą kalbėjo moterys.
Katyčių seniūnijoje esama 17 socialinės rizikos grupės šeimų. Penkioms iš jų pinigų mokėjimas sustabdytas – produktų jiems perka bei mokesčius už šias šeimas sumoka seniūnijos socialinės darbuotojos. Tiesa, šiuo metu socialinio darbo organizatorei K. Aužbikavičienei nelengvos dienos, nes jos kolegė Raimonda Pielikytė gydosi ir visas krūvis tenka jai vienai.
Socialinės darbuotojos kartu su policijos atstovais lankosi rizikos šeimose ne tik darbo metu, bet ir po darbo valandų bei savaitgaliais, atvykę žiūri, ar vaikai turi ką valgyti. Netikėtų vizitų grėsmė tokias šeimas gerokai drausmina. Nors naujoji piniginės paramos gavėjus tikrinanti komisija tikrino tik vieną šeimą, per praėjusius dvejus metus Katyčių seniūnijoje sutaupyta 115 tūkst. Lt socialinei paramai skirtų lėšų.
Čia ir be naujosios komisijos buvo kruopščiai tiriama, ar visi pašalpas gauna teisėtai. Išaiškinta, kad tariamai vienišos moterys iš tiesų gyvena šeimose su sugyventiniais, išieškomi alimentai, padedama nustatyti tėvystę, kad vaikai gautų išlaikymą. Seniūnė prašė nors dalį sutaupytų lėšų skirti seniūnijos poreikiams. Į šį prašymą Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis žadėjo atsižvelgti ir paieškoti galimybių, kaip paskatinti taupius katytiškius.
Vaidotas VILKAS

Hits: 66

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite