Viena teisėja stabdo, trys – leidžia…

Taško nededame, nes istorija dar gali tęstis. Šilutės rajono valdžia iš Klaipėdos apygardos administracinio teismo sulaukė palankaus sprendimo, nors jis gali būti skundžiamas. Tad kol skundai keliaus teismų laipteliais aukštyn, dar gali rastis vis kitokių nutarčių. Tačiau šioje istorijoje jau yra naudos – kol teismai svarstys ir spręs, Šilutės rajono savivaldybės taryba negalės tęsti suplanuoto darbo: prie Šilutės ligoninės prijungti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro, tad šio centro vadovas ir jo bendraminčiai tebeturės šiltas darbo vietas, gaus algas ir džiūgaus: „Nors stūmė, neišstūmė…“

Ši istorija prasidėjo praėjusių metų gruodžio pabaigoje, kai rajono Taryba sutiko reorganizuoti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC) prijungiant prie Šilutės ligoninės. Abiejų šių įstaigų, esančių ir po vienu stogu, steigėja ir savininkė yra Savivaldybė, kurios Tarybai Vietos savivaldos įstatymas suteikia teisę steigti, jungti, likviduoti ar kitaip pertvarkyti saviškio pavaldumo įstaigas, įmones. Bene pablogėtų reikalai, jeigu po vienu stogu nebūtų dviejų administracijų, laboratorijų, buhalterijų, registratūrų ir t.t. Tačiau kai kam Šilutės PSPC prijungimas prie ligoninės pakvipo šiltos kėdės netekimu, tai akivaizdžiai užgožė pareigą taupyti. Tad Šilutės PSPC kreipėsi į Šilutės rajono apylinkės teismą, kuris laikinai, kol bus galutinis teismo sprendimas, sustabdė rajono Tarybos sprendimo sujungti minimas medicinos įstaigas galiojimą bei uždraudė svarstyti ir priimti kitą su jungimu sietiną sprendimą. Traukė pečiais tuomet rajono meras Vytautas Laurinaitis, panašu, nelabai supratęs teismo nutartį ir taikytas laikinąsias apsaugos priemones – draudimą pajudinti net pirštą, kol šioje medicinos ir politikos byloje neįsiteisėjo galutinis sprendimas.
Iš teismo – į teismą
Kovo 25 d. Klaipėdos apygardos administracinio teismo nutartyje teigiama, kad Šilutės rajono savivaldybės taryba prašo panaikinti Šilutės rajono apylinkės teismo nutartimi civilinėje byloje taikomas laikinąsias apsaugos priemones ir prašymą grindžia tuo, kad „taikytos reikalavimo užtikrinimo priemonės neproporcingos, taikytos nesant faktinio pagrindo, siekiant vilkinti reorganizavimo procesą“. Šilutės PSPC administracinio teismo prašo palikti galioti Šilutės teismo nutartimi numatytas laikinąsias apsaugos priemones. Šis prašymas nepatenkintas.
Nutartyje pristatyta įvykių eiga. Praėjusių metų gruodžio 23 d. rajono Taryba nusprendė inicijuoti Šilutės PSPC reorganizavimą, tai yra pradėti reorganizavimo procesą. Šiam procesui užbaigti būtini ir kiti sprendimai, pavyzdžiui, paruošti ir patvirtinti reorganizavimo sąlygas, kt. Tad gruodžio 23 d. politikų priimtas sprendimas tėra tarpinis, kuriuo pradedamas (inicijuojamas) Šilutės PSPC reorganizavimas. Tas sprendimas negali sukelti tokių neigiamų pasekmių, kurių pašalinimas, teismui priėmus Šilutės PSPC palankų sprendimą, būtų neįmanomas ar sudėtingas. Nėra nei realios grėsmės, nei įrodymų, kad buvusios padėties atkūrimas taptų neįmanomas, pasunkėtų ir t.t. Šilutės PSPC siekė uždrausti rajono Tarybai atlikti veiksmus ir priimti sprendimus į ateitį, o duomenų, jog jau yra priimti konkretūs sprendimai, nepateikta. „Hipotetinio pobūdžio aiškinimai negali būti pagrindas užtikrinti reikalavimą“, – rašoma nutartyje. Teismas konstatavo, kad Šilutės PSPC prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones iš esmės grindė tik prielaida, jog tolimesni Savivaldybės veiksmai bus neteisėti, tačiau įrodymų nepateikė, todėl tai negali būti pakankamu pagrindu taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Todėl Šilutės rajono apylinkės teismo nutartimi paskirtos laikinosios apsaugos priemonės yra naikinamos: teisėjų kolegija nutaria tenkinti Savivaldybės tarybos prašymą ir panaikina laikinąsias apsaugos priemones, kurias buvo sausio 27 d. nutartimi paskelbęs Šilutės rajono apylinkės teismas. Jų esmė buvo tokia: sustabdytas rajono Tarybos sprendimo „Dėl sutikimo reorganizuoti Šilutės PSPC prijungiant prie Šilutės ligoninės“ galiojimas bei uždrausta rajono Tarybai svarstyti ir priimti sprendimo projektą dėl konkrečių veiksmų, kurie turi būti atlikti jungiant įstaigas. Tai turi galioti tol, kol bus priimtas galutinis teismo sprendimas dėl šių reikalų.
Nutartį paskelbė Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, kurią sudarė teisėjos Vida Stonkuvienė, Dalia Gumuliauskienė ir Eglė Kiaurakytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi rajono Tarybos prašymą panaikinti laikinąsias apsaugos priemones.
Šilutės PSPC per 7 dienas nuo nutarties nuorašo gavimo Klaipėdos apygardos administracinio teismo nutartį gali skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite