Vieną dieną – šalta ir sninga, kitą – žvarbus vėjas ir lietus. Kokių ligų saugotis?

Kartu su vasario mėnesiu sugrįžo permainingi orai. Jau nuo savaitgalio jie mus pradės stebinti netikėtumais: lengvą šaltuką lydės lietus bei žvarbus vėjas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė (nuotr.) pasakoja, kad tiek šalti ir sausi, tiek vėjuoti ir lietingi orai gali prišaukti netgi tokių ligų: lūpų pūslelinę, šlapimo pūslės uždegimą ar rožinę. Ji vardija, kokios ligos šiuo laikotarpiu gali pasitaikyti dažniau ir pataria, kaip jų išvengti.

Lūpų pūslelinė

„Orų pokyčiai yra viena iš priežasčių, kodėl žmonėms atsiranda lūpų pūslelinė“, – pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, herpeso virusą gali prišaukti bendrai vyraujantis šaltis ir žvarbus vėjas.

„Šalti orai ir žvarbus vėjas išsausina mūsų lūpas. Dėl to pažeidžiamos mūsų lūpų nervų galūnėlės. Lygiai  taip pat pasigauti lūpų pūslelinę galime paprasčiausiai susirgę peršalimo ligomis. Tuomet pasilpsta mūsų imunitetas ir jam sunkiau nugalėti herpeso virusą, kurį turi žmonės. Šis virusas gali suaktyvėti bet kada.  Norint išvengti herpeso, vertėtų stiprinti savo imunitetą. Patartina pastaruoju metu kasdien naudoti maitinančius ir nuo šalčio saugančius lūpų balzamus“, – pataria J. Aleknienė.

Šlapimo pūslės uždegimas

Nors dažniausiai šlapimo pūslės uždegimą sukelia bakterijos, vaistininkė pastebi, kad esant šaltiems ir drėgniems orams žmonės šią ligą pasigauna paprasčiausiai sušalę kojas.

„Pašalus kojas kai kuriems žmonėms gali kur kas lengviau išsivystyti pūslės uždegimas. Tai rodo, kad žmogaus imuninė sistema yra itin nusilpusi. Taip pat tam įtakos gali turėti įvairios lėtinės ligos. Abiem atvejais suaktyvėja bakterijos, kurios gali lengvai įveikti organizmo imuniteto filtrą ir įsiskverbti į šlapimo takų audinius. Norint išvengti šios nemalonios ligos, reikėtų ne tik stiprinti savo imunitetą, bet ir pasirūpinti tinkama neperšlampama avalyne. O jei peršlapote,  greičiau apsiaukite sausą“, – pasakoja J. Aleknienė.

Rožinė

Anot vaistininkės, rožine sergantiems žmonėms šis laikotarpis taip pat gali būti nelengvas. Vienas iš faktorių, lemiančių rožinės proveržį, yra būtent stipresnis šaltis ir žvarbus vėjas.

„Net jeigu lauke nebūtų minusinės temperatūros, bet pūstų žvarbus vėjas – patariame veido odą pridengti šaliku ar skarele. Su vasariu sugrįžo ir saulė, tad SPF apsauga yra būtina visus metus – žiema ar vasara bebūtų. Naudokite ją jums patogiausiu pavidalu – tai gali būti kremas, kreminė arba biri pudra, dulksna. Nesaugant veido odos nuo ultravioletinių spindulių, gali suaktyvėti rožinė bei komplikuotis į intensyvų bėrimą, išsiplėtusius kapiliarus ar netgi pigmentines dėmes“, – pasakoja J. Aleknienė.

Rankų ir pėdų nušalimai

Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad rankų ir kojų pirštai pirmiausiai pajunta šaltuką ir greičiau nušąla. Norint to išvengti, ji dalinasi praktiniais patarimais, kaip apsaugoti rankas ir pėdas bei toliau aktyviai leisti laiką lauke.

„Pirmiausia, labai svarbu esant šaltiems orams palaikyti galūnių judėjimą, nes aktyvumas pagerina kraujotaką ir taip šildo mūsų kūną. Tik nepersistenkite – judėkite tiek, kad sušiltumėte, bet nepradėtumėte prakaituoti, nes prakaitas gali atvėsinti kūną. Geriausias sušilimo pratimas – rankų sukimas malūnėliu. Taip pat labai svarbu rinktis tinkamą avalynę, kad ji nebūtų ankšta. Ankštos avalynės spaudžiamos kojos greičiau nušąla. Tai nulemia dėl spaudžiančios avalynės sutrikusi kraujotaka“, – pasakoja J. Aleknienė.

Perpūstas kaklas

Staigūs temperatūrų pokyčiai gali tapti perpūsto kaklo skausmų priežastimi, pasakoja vaistininkė. Ji priduria, kad geriausia apsauga yra tinkama apranga.

„Kai mūsų kūnas yra stipriai įšilęs patalpoje, o aplinkos temperatūra gerokai žemesnė negu mūsų kūno, išėjus į lauką peršalti itin lengva. Kūnas greitai atšąla, o raumenys nespėja pasiruošti tokiam šokui. Todėl jau kitą dieną galite prabusti su skaudančiu kaklu. Šiuo laikotarpiu geriausia prieš einant į lauką pasitikrinti orų prognozę, rinktis šiltesnius rūbus ir vengti didelių temperatūrų svyravimų tarp lauko ir patalpų. Nepamirškite ir šaliko!“ – pataria J. Aleknienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite