Vieną dieną – šalta ir sninga, kitą – žvarbus vėjas ir lietus. Kokių ligų saugotis?

Kartu su vasario mėnesiu sugrįžo permainingi orai. Jau nuo savaitgalio jie mus pradės stebinti netikėtumais: lengvą šaltuką lydės lietus bei žvarbus vėjas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė (nuotr.) pasakoja, kad tiek šalti ir sausi, tiek vėjuoti ir lietingi orai gali prišaukti netgi tokių ligų: lūpų pūslelinę, šlapimo pūslės uždegimą ar rožinę. Ji vardija, kokios ligos šiuo laikotarpiu gali pasitaikyti dažniau ir pataria, kaip jų išvengti.

Lūpų pūslelinė

„Orų pokyčiai yra viena iš priežasčių, kodėl žmonėms atsiranda lūpų pūslelinė“, – pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, herpeso virusą gali prišaukti bendrai vyraujantis šaltis ir žvarbus vėjas.

„Šalti orai ir žvarbus vėjas išsausina mūsų lūpas. Dėl to pažeidžiamos mūsų lūpų nervų galūnėlės. Lygiai  taip pat pasigauti lūpų pūslelinę galime paprasčiausiai susirgę peršalimo ligomis. Tuomet pasilpsta mūsų imunitetas ir jam sunkiau nugalėti herpeso virusą, kurį turi žmonės. Šis virusas gali suaktyvėti bet kada.  Norint išvengti herpeso, vertėtų stiprinti savo imunitetą. Patartina pastaruoju metu kasdien naudoti maitinančius ir nuo šalčio saugančius lūpų balzamus“, – pataria J. Aleknienė.

Šlapimo pūslės uždegimas

Nors dažniausiai šlapimo pūslės uždegimą sukelia bakterijos, vaistininkė pastebi, kad esant šaltiems ir drėgniems orams žmonės šią ligą pasigauna paprasčiausiai sušalę kojas.

„Pašalus kojas kai kuriems žmonėms gali kur kas lengviau išsivystyti pūslės uždegimas. Tai rodo, kad žmogaus imuninė sistema yra itin nusilpusi. Taip pat tam įtakos gali turėti įvairios lėtinės ligos. Abiem atvejais suaktyvėja bakterijos, kurios gali lengvai įveikti organizmo imuniteto filtrą ir įsiskverbti į šlapimo takų audinius. Norint išvengti šios nemalonios ligos, reikėtų ne tik stiprinti savo imunitetą, bet ir pasirūpinti tinkama neperšlampama avalyne. O jei peršlapote,  greičiau apsiaukite sausą“, – pasakoja J. Aleknienė.

Rožinė

Anot vaistininkės, rožine sergantiems žmonėms šis laikotarpis taip pat gali būti nelengvas. Vienas iš faktorių, lemiančių rožinės proveržį, yra būtent stipresnis šaltis ir žvarbus vėjas.

„Net jeigu lauke nebūtų minusinės temperatūros, bet pūstų žvarbus vėjas – patariame veido odą pridengti šaliku ar skarele. Su vasariu sugrįžo ir saulė, tad SPF apsauga yra būtina visus metus – žiema ar vasara bebūtų. Naudokite ją jums patogiausiu pavidalu – tai gali būti kremas, kreminė arba biri pudra, dulksna. Nesaugant veido odos nuo ultravioletinių spindulių, gali suaktyvėti rožinė bei komplikuotis į intensyvų bėrimą, išsiplėtusius kapiliarus ar netgi pigmentines dėmes“, – pasakoja J. Aleknienė.

Rankų ir pėdų nušalimai

Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad rankų ir kojų pirštai pirmiausiai pajunta šaltuką ir greičiau nušąla. Norint to išvengti, ji dalinasi praktiniais patarimais, kaip apsaugoti rankas ir pėdas bei toliau aktyviai leisti laiką lauke.

„Pirmiausia, labai svarbu esant šaltiems orams palaikyti galūnių judėjimą, nes aktyvumas pagerina kraujotaką ir taip šildo mūsų kūną. Tik nepersistenkite – judėkite tiek, kad sušiltumėte, bet nepradėtumėte prakaituoti, nes prakaitas gali atvėsinti kūną. Geriausias sušilimo pratimas – rankų sukimas malūnėliu. Taip pat labai svarbu rinktis tinkamą avalynę, kad ji nebūtų ankšta. Ankštos avalynės spaudžiamos kojos greičiau nušąla. Tai nulemia dėl spaudžiančios avalynės sutrikusi kraujotaka“, – pasakoja J. Aleknienė.

Perpūstas kaklas

Staigūs temperatūrų pokyčiai gali tapti perpūsto kaklo skausmų priežastimi, pasakoja vaistininkė. Ji priduria, kad geriausia apsauga yra tinkama apranga.

„Kai mūsų kūnas yra stipriai įšilęs patalpoje, o aplinkos temperatūra gerokai žemesnė negu mūsų kūno, išėjus į lauką peršalti itin lengva. Kūnas greitai atšąla, o raumenys nespėja pasiruošti tokiam šokui. Todėl jau kitą dieną galite prabusti su skaudančiu kaklu. Šiuo laikotarpiu geriausia prieš einant į lauką pasitikrinti orų prognozę, rinktis šiltesnius rūbus ir vengti didelių temperatūrų svyravimų tarp lauko ir patalpų. Nepamirškite ir šaliko!“ – pataria J. Aleknienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite