Verslininkas: „Šilutės valdžia mokyklas pertvarko „iš viršaus“, o derėtų „iš apačios“

Šilutės rajone gyvenu daug metų, mano vaikai ėjo į mokyklas ir Šilutėje, ir ne Šilutėje. Turime puikių mokytojų.  Rajone buvo, jeigu neklystu, keliolika tūkstančių mokinių, o dabar, rodos, vos 5000. Tokios realijos…

Štai ką manau apie didelį pasipriešinimą, kilusį dėl kai kurių rajono mokyklų pertvarkymo į pradines. Kai Seimas patvirtino šių metų valstybės ir savivaldybių biudžetus, Šilutės rajono valdžia turėjo pateikti kiekvienai mokyklai skaičius: turite tiek mokinių, gaunate tiek mokinio krepšelio lėšų (iš jų mokami atlyginimai mokytojams), turite sumokėti tiek mokesčių.

Tegul mokyklų direktoriai, mokytojai, mokinių tėvai ir visos bendruomenės raštu pateikia planą, kaip išgyvens tuos 2016 metus: ar išmokės mokytojams algas; iš ko dengs, jeigu lėšų nepakaks; gal metų gale kokie geradariai padės, gal patriotiškai nusiteikę mokytojai po 2-3 mėnesius vaikus mokys negaudami algų ir pan.

Reikia žmonėms leisti išeičių ieškoti patiems.

Tegul kiekviena mokykla per nurodytą laiką pateikia Savivaldybei išgyvenimo planą, patvirtintą mokyklos vadovo ir bendruomenės pirmininko parašais.

Iš visų atsakymų susidarytų vaizdas, kas gyvens gerai, kas – blogiau, o kam jau visai riesta ir jie neranda išeičių.

Štai tada vertėtų lankytis mokyklose ir diskutuoti, „KĄ DARYTI?“ Tuomet mokyklų pertvarka būtų „iš apačios“, o ne „iš viršaus“, kuri piktina visus, nes daugelio skaičių, faktų bendruomenės NEŽINO!

Verslininkas X

 

6 komentarai

 • Mama

  Keista, bet kodėl šis “verslininkas” liko anoniminis.

 • Mamai

  O kodėl mama nenurodo savo pavardės, vardo?

 • Mokytoja

  Aišku, kad gali be atlyginimo dirbti ne du-tris mėnesius, o visus pusę metų. O dar geriau būtų, kad iš vis dykai dirbtų! Juk jie oru minta, jiems nereikia duonos, naujų rūbų, užteks “labdarinių” ir viskas bus puiku. Juokas ima nuo tokių paistalų.

 • PB

  Kažko labai jau neįtikino šis pramanytas personažas X. Iššaukė šypseną. Nebetinka šie metodai, žmonės nebėra tokie naivūs.

 • Joo

  Geriausiai atleisti iš karto netempiant gumos. Kam skurdint ir apgaudinėti mokytojus. Juk Sirijos vaikų jie mokyti nesugebės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite