„Verdainė“ sugrįžo iš tarptautinio festivalio Makedonijoje

Folkloro kolektyvas „Verdainė“ neseniai sugrįžo iš tarptautinio folkloro festivalio Makedonijoje. Dar neišblėsus kelionės įspūdžiams, verdainiečiai susirinko į popietę Šilutės kultūros ir pramogų centre. Kiekvieną kolektyvo narį ar svečią ansambliečiai pasitiko su muzika, bičiulišku apsikabinimu.

„Verdainė“ – tarptautiniame festivalyje. Astos Memytės nuotr.

Prisiminti festivalio akimirkas, kelionėje iki Makedonijos ir atgal patirtus nuotykius padėjo pedagogės Astos Memytės sukurtas filmas. „Turėjome savo operatorių Kypsą“, – džiaugėsi verdainiečiai.
Lietuvai ir Pamario kraštui atstovavusiai „Verdainei“ išvykai į Makedoniją Šilutės r. savivaldybė skyrė 600 eurų. Tad kolektyvo nariams teko kelionei pridėti ir nemažai asmeninių lėšų. Kartu su verdainiečiais buvo išvykę ir kitų Reginos Jokubaitytės vadovaujamų kolektyvų nariai.
„Verdainė“ – ant bangos
Į Tarptautinį folkloro festivalį „Ohrido bangos“ („Ohrid waves“) suplaukė folkloro kolektyvai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Vokietijos, Rumunijos, Graikijos, Izraelio, Rusijos ir kitų šalių – iš viso dalyvavo 28 kolektyvai.
Pasak R. Jokubaitytės, keturioliktojo tarptautinio festivalio tikslas ir buvo suburti skirtingas kultūras per šokį, dainas, muziką ir tautinius kostiumus, suburti skirtingus folkloro ir nacionalinio meno kolektyvus iš viso pasaulio.
Verdainiečiai, kaip ir kiti festivalio dalyviai, užmezgė naujų pažinčių, grožėjosi Ohrido miesto vaizdais bei UNESCO saugomu Ohrido ežeru, turėjo galimybę paskleisti žinią apie savo šalį ir kultūrą. Verdainiečiai surengė tris koncertus Ohride ir Strugoje, jiems patikėta į festivalio atidarymą atvesti 28 festivalio kolektyvų ir svečių eiseną. Eisenos priekyje žygiavę šilutiškiai šokdami ir grodami sulaukė ypatingo vietos gyventojų dėmesio. Eisena miesto gatvėmis tęsėsi apie valandą, tad verdainiečiams šokio ritmu teko žingsniuoti ne vieną kilometrą.
Netrūko nuotykių
Folkloro kolektyvo kelionė buvo ir koncertinė, ir poilsinė-pažintinė. Kelionės per didžiausius karščius pusiaukelėje verdainiečių laukė nakvynė Vengrijos sostinėje Budapešte. Apsistoję viename Pešto dalyje esančiame motelyje, neskubėjo ilsinti nuo sėdėjimo autobuse pavargusių kojų. Vietoj miego pasirinko pasivaikščiojimą po naktinį miestą, alinamą bemaž 40 laipsnių karščio…
Į Budapeštą užsuko ir grįždami. Šįkart verdainiečiai šmaikštavo laimėję loterijoje turą po naktinį bei auštantį Budapeštą. Šią loteriją laimėti „padėjo“ kelionės vadybininkė, apsirikusi užsakydama nakvynės datą. Žodžiu, verdainiečiai nakvynei atvyko per anksti…
Gerai, kad šįkart naktiniame Budapešte nebetvyrojo egiptietiškas karštis. Ir be nakvynės lietuviai nesijautė benamiais, vaikštinėjo naktinio Budapešto gatvėmis, o sulaukę ryto nuovargį skandino terminių vandenų baseinuose.
„Kelionė su „Verdainės“ folkloro kolektyvu į Makedoniją autobusu paliko labai įdomių įspūdžių. Esame įpratę patogiai ir greitai keliauti lėktuvais, tad baiminomės, kad kelionė autobusu bus varginanti ir nuobodi. Bet kai keliauja žmonės, kuriuos vienija bendras hobis, o verdainiečius jungia muzika ir šokiai – nuobodžiauti nebuvo kada. Visą kelionės laiką netrūko dainų, žaidimų ir naujų patirčių. Kelionė per visą Europą iki Ohrido Makedonijoje atskleidė žmonių, su kuriais tik šokdavom, charakterius, gebėjimą prisitaikyti kolektyve, imtis atsakomybės už save ir kitus“, – pasakojo Ilona Tulabienė, folkloro kolektyvo „Kvėitys“ narė, kuri į festivalį nuvyko pasipuošusi savo pačios siūtu Klaipėdos krašto tautiniu kostiumu.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite