„Verdainė“ sugrįžo iš tarptautinio festivalio Makedonijoje

Folkloro kolektyvas „Verdainė“ neseniai sugrįžo iš tarptautinio folkloro festivalio Makedonijoje. Dar neišblėsus kelionės įspūdžiams, verdainiečiai susirinko į popietę Šilutės kultūros ir pramogų centre. Kiekvieną kolektyvo narį ar svečią ansambliečiai pasitiko su muzika, bičiulišku apsikabinimu.

„Verdainė“ – tarptautiniame festivalyje. Astos Memytės nuotr.

Prisiminti festivalio akimirkas, kelionėje iki Makedonijos ir atgal patirtus nuotykius padėjo pedagogės Astos Memytės sukurtas filmas. „Turėjome savo operatorių Kypsą“, – džiaugėsi verdainiečiai.
Lietuvai ir Pamario kraštui atstovavusiai „Verdainei“ išvykai į Makedoniją Šilutės r. savivaldybė skyrė 600 eurų. Tad kolektyvo nariams teko kelionei pridėti ir nemažai asmeninių lėšų. Kartu su verdainiečiais buvo išvykę ir kitų Reginos Jokubaitytės vadovaujamų kolektyvų nariai.
„Verdainė“ – ant bangos
Į Tarptautinį folkloro festivalį „Ohrido bangos“ („Ohrid waves“) suplaukė folkloro kolektyvai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Vokietijos, Rumunijos, Graikijos, Izraelio, Rusijos ir kitų šalių – iš viso dalyvavo 28 kolektyvai.
Pasak R. Jokubaitytės, keturioliktojo tarptautinio festivalio tikslas ir buvo suburti skirtingas kultūras per šokį, dainas, muziką ir tautinius kostiumus, suburti skirtingus folkloro ir nacionalinio meno kolektyvus iš viso pasaulio.
Verdainiečiai, kaip ir kiti festivalio dalyviai, užmezgė naujų pažinčių, grožėjosi Ohrido miesto vaizdais bei UNESCO saugomu Ohrido ežeru, turėjo galimybę paskleisti žinią apie savo šalį ir kultūrą. Verdainiečiai surengė tris koncertus Ohride ir Strugoje, jiems patikėta į festivalio atidarymą atvesti 28 festivalio kolektyvų ir svečių eiseną. Eisenos priekyje žygiavę šilutiškiai šokdami ir grodami sulaukė ypatingo vietos gyventojų dėmesio. Eisena miesto gatvėmis tęsėsi apie valandą, tad verdainiečiams šokio ritmu teko žingsniuoti ne vieną kilometrą.
Netrūko nuotykių
Folkloro kolektyvo kelionė buvo ir koncertinė, ir poilsinė-pažintinė. Kelionės per didžiausius karščius pusiaukelėje verdainiečių laukė nakvynė Vengrijos sostinėje Budapešte. Apsistoję viename Pešto dalyje esančiame motelyje, neskubėjo ilsinti nuo sėdėjimo autobuse pavargusių kojų. Vietoj miego pasirinko pasivaikščiojimą po naktinį miestą, alinamą bemaž 40 laipsnių karščio…
Į Budapeštą užsuko ir grįždami. Šįkart verdainiečiai šmaikštavo laimėję loterijoje turą po naktinį bei auštantį Budapeštą. Šią loteriją laimėti „padėjo“ kelionės vadybininkė, apsirikusi užsakydama nakvynės datą. Žodžiu, verdainiečiai nakvynei atvyko per anksti…
Gerai, kad šįkart naktiniame Budapešte nebetvyrojo egiptietiškas karštis. Ir be nakvynės lietuviai nesijautė benamiais, vaikštinėjo naktinio Budapešto gatvėmis, o sulaukę ryto nuovargį skandino terminių vandenų baseinuose.
„Kelionė su „Verdainės“ folkloro kolektyvu į Makedoniją autobusu paliko labai įdomių įspūdžių. Esame įpratę patogiai ir greitai keliauti lėktuvais, tad baiminomės, kad kelionė autobusu bus varginanti ir nuobodi. Bet kai keliauja žmonės, kuriuos vienija bendras hobis, o verdainiečius jungia muzika ir šokiai – nuobodžiauti nebuvo kada. Visą kelionės laiką netrūko dainų, žaidimų ir naujų patirčių. Kelionė per visą Europą iki Ohrido Makedonijoje atskleidė žmonių, su kuriais tik šokdavom, charakterius, gebėjimą prisitaikyti kolektyve, imtis atsakomybės už save ir kitus“, – pasakojo Ilona Tulabienė, folkloro kolektyvo „Kvėitys“ narė, kuri į festivalį nuvyko pasipuošusi savo pačios siūtu Klaipėdos krašto tautiniu kostiumu.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite