Velykiniai Šilutės dekanato dekano Vytauto Gedvainio palinkėjimai

Artėjant daugeliui krikščionių svarbiausiai metų šventei – šventoms Velykoms – pakalbinome Šilutės dekanato, kuriam priklauso 18 Šilutės ir Pagėgių krašto katalikų parapijų, dekaną Vytautą Gedvainį, Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos kleboną.

Dekanas Vytautas Gedvainis:
– Šie metai katalikams, visiems krikščionims, kurie Jėzų išpažįsta kaip Dievą, yra ypatingi metai – Dievo gailestingumo metai. Šiandieninis žmogus, kuris viską supranta, daug žino ir daug gali, bet prie viso to žmogaus didingumo reikia vieno svarbaus dalyko – gailestingumo, atsigręžti veidu į Dievą.
Per visą gavėnią buvo labai gražūs Šventojo rašto skaitiniai. Tų skaitinių seka tokia: Dievas negalvoja taip, kaip galvoja žmogus – čia ir dabar išspręsti klausimą, kaip man atrodo. O Dievas viską sprendžia tavo gėriui. Evangelija apie moterį, kurią atveda Jėzui, kad priimtų sprendimą užmušti. Ką daro Jėzus? Jis sako: kuris neturit nuodėmės, meskit akmenį… Ir suteikia absoliutų gėrį: ir tiems, kurie norėjo pasmerkti, ir tai, kuri buvo pasmerkta. Abejus išvadavo iš mirtinos situacijos: jie išvengė susitepimo mirtimi, ji išvengė mirties.
Sūnaus palaidūno istorija: tėvas laukia, kremtasi, o kai pamato paklydėlį savo vaiką, jis džiaugiasi. Mes nebemokame džiaugtis, nes žmogus negali džiaugtis, jei nėra gerumo pradmens. Tas pradas padeda žmogui atrasti džiugesį, padeda suprasti kitą ir padaryti ką nors gera kitam.
Penktadienį skaitysim Kristaus kančios istoriją. Piktadarys, kuris kartu su Kristumi buvo nukryžiuotas, sako jam: „Atmink mane“. Jis nieko daugiau neaiškina, nesiteisina, nepasakoja, ką padarė, tik prašo labai nedaug: „Atmink mane“. Jėzus mus nustebina atsakydamas „Aš tau pažadu, dar šiandien būsi su manimi rojuje…“
Šie Dievo gailestingumo metai yra kvietimas išmokti nebesimėtyti akmenimis, bet paduoti ranką, užstoti žmogų. Kaip gražiai tėvai užstoja vaikus. Štai ateina mama ar močiutė: vaiką pasodino į kalėjimą ir ji nori užsakyti jam Mišeles. Ji sako: „Bet koks tas mano vaikas buvo geras…“ Mamai jis išties buvo geriausias.
Lengva yra užstoti savo žmogų, bet užstoti visiškai svetimą, nepažįstamą…
Man Dievo gailestingumo ir jo gerumo pavyzdys yra „Maisto bankas“. Tau visiškai nesvarbu, kam surinkti aukojami produktai atiteks, bet darai šiandien tai, ką tu gali. Tas „Maisto bankas“ man tarsi Dievo gailestingumo mokykla.
Norėčiau pasveikinti visus dekanate gyvenančius krikščionis, kurie išpažįstame Jėzų Kristų kaip Dievą, artėjančių Šventųjų Velykų proga. Atsigręžkime veidu į Jėzų, nebemėtykime akmenų, o paduokime ranką ir užstokime tą, į kurį yra mėtomi akmenys.
Linkiu visiems Šilutės dekanate gyvenantiems krikščionims (ir nekrikščionims) tvirtos sveikatos: ir sielos, ir proto, ir kūno sveikatos, kad galėtume visi įgyvendinti savo tikslus. Kad prieš šventes ir jų metu rastume laiko aplankyti artimiausius žmones ir patys sulauktume savo brangiausių žmonių: tėvai, seneliai – iš užsienio sugrįžtančių seniai bematytų vaikų ir anūkų. Kad ant kiekvieno kapo kauburėlio būtų uždegta prisikėlusio Kristaus žvakutė. Ramybės, Dievo palaimos visiems!laimina.22.aktua

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite