Velykiniai Šilutės dekanato dekano Vytauto Gedvainio palinkėjimai

Artėjant daugeliui krikščionių svarbiausiai metų šventei – šventoms Velykoms – pakalbinome Šilutės dekanato, kuriam priklauso 18 Šilutės ir Pagėgių krašto katalikų parapijų, dekaną Vytautą Gedvainį, Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos kleboną.

Dekanas Vytautas Gedvainis:
– Šie metai katalikams, visiems krikščionims, kurie Jėzų išpažįsta kaip Dievą, yra ypatingi metai – Dievo gailestingumo metai. Šiandieninis žmogus, kuris viską supranta, daug žino ir daug gali, bet prie viso to žmogaus didingumo reikia vieno svarbaus dalyko – gailestingumo, atsigręžti veidu į Dievą.
Per visą gavėnią buvo labai gražūs Šventojo rašto skaitiniai. Tų skaitinių seka tokia: Dievas negalvoja taip, kaip galvoja žmogus – čia ir dabar išspręsti klausimą, kaip man atrodo. O Dievas viską sprendžia tavo gėriui. Evangelija apie moterį, kurią atveda Jėzui, kad priimtų sprendimą užmušti. Ką daro Jėzus? Jis sako: kuris neturit nuodėmės, meskit akmenį… Ir suteikia absoliutų gėrį: ir tiems, kurie norėjo pasmerkti, ir tai, kuri buvo pasmerkta. Abejus išvadavo iš mirtinos situacijos: jie išvengė susitepimo mirtimi, ji išvengė mirties.
Sūnaus palaidūno istorija: tėvas laukia, kremtasi, o kai pamato paklydėlį savo vaiką, jis džiaugiasi. Mes nebemokame džiaugtis, nes žmogus negali džiaugtis, jei nėra gerumo pradmens. Tas pradas padeda žmogui atrasti džiugesį, padeda suprasti kitą ir padaryti ką nors gera kitam.
Penktadienį skaitysim Kristaus kančios istoriją. Piktadarys, kuris kartu su Kristumi buvo nukryžiuotas, sako jam: „Atmink mane“. Jis nieko daugiau neaiškina, nesiteisina, nepasakoja, ką padarė, tik prašo labai nedaug: „Atmink mane“. Jėzus mus nustebina atsakydamas „Aš tau pažadu, dar šiandien būsi su manimi rojuje…“
Šie Dievo gailestingumo metai yra kvietimas išmokti nebesimėtyti akmenimis, bet paduoti ranką, užstoti žmogų. Kaip gražiai tėvai užstoja vaikus. Štai ateina mama ar močiutė: vaiką pasodino į kalėjimą ir ji nori užsakyti jam Mišeles. Ji sako: „Bet koks tas mano vaikas buvo geras…“ Mamai jis išties buvo geriausias.
Lengva yra užstoti savo žmogų, bet užstoti visiškai svetimą, nepažįstamą…
Man Dievo gailestingumo ir jo gerumo pavyzdys yra „Maisto bankas“. Tau visiškai nesvarbu, kam surinkti aukojami produktai atiteks, bet darai šiandien tai, ką tu gali. Tas „Maisto bankas“ man tarsi Dievo gailestingumo mokykla.
Norėčiau pasveikinti visus dekanate gyvenančius krikščionis, kurie išpažįstame Jėzų Kristų kaip Dievą, artėjančių Šventųjų Velykų proga. Atsigręžkime veidu į Jėzų, nebemėtykime akmenų, o paduokime ranką ir užstokime tą, į kurį yra mėtomi akmenys.
Linkiu visiems Šilutės dekanate gyvenantiems krikščionims (ir nekrikščionims) tvirtos sveikatos: ir sielos, ir proto, ir kūno sveikatos, kad galėtume visi įgyvendinti savo tikslus. Kad prieš šventes ir jų metu rastume laiko aplankyti artimiausius žmones ir patys sulauktume savo brangiausių žmonių: tėvai, seneliai – iš užsienio sugrįžtančių seniai bematytų vaikų ir anūkų. Kad ant kiekvieno kapo kauburėlio būtų uždegta prisikėlusio Kristaus žvakutė. Ramybės, Dievo palaimos visiems!laimina.22.aktua

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite