Vėjo jėgainių parko vystytojo finansinė parama – vietos bendruomenių gyvybės eliksyras

Pagėgių savivaldybė netrukus taps Lietuvos žaliosios energetikos lopšiu: bendrovė „LT Energija“ čia vysto vieną moderniausių vėjo jėgainių parkų Baltijos šalyse. Nors planuojama, kad vėjo jėgainių parkas veiklą pradės tik 2023 m., vietos gyventojai jo tiesioginę naudą jaučia jau kurį laiką. „LT Energija“ dar pernai su 7 vietos bendruomenėmis pasirašė ilgalaikės finansinės paramos sutartis ir nudžiugino pirmosiomis įplaukomis, be to, vasarą skyrė arba suteikė ir vienkartinę paramą. Pagėgių r. gyventojai atviri – tai leido įgyvendinti dalį svajonių.

 

Dovanojo elektrinį dviratį

Bendruomenių atstovai teigia, jog gautos lėšos leidžia visapusiškai gerinti gyvenimo kokybę investuojant tiek į gyvenamąją aplinką, tiek į gyventojų laisvalaikį. Pavyzdžiui, Pagėgių bendruomenė liepos mėnesį tradiciškai minėjo Valstybės dieną bei bendruomenės 20-metį, o šventės metu vyko nemokama loterija. Vieną iš pagrindinių prizų – elektrinį dviratį, kaip švarios, žalios, ateities energijos simbolį, – įsteigė bendrovė „LT energija“.

„Valstybės dienos minėjimas ir Pagėgių bendruomenės šventė yra mūsų mylima kasmetinė tradicija. Šiemet vietos gyventojams rengėme loteriją be pralaimėjimo – pritraukėme net 60 rėmėjų, kurie įsteigė didesnius ar mažesnius prizus. „LT energija“ specialiai šiai loterijai mums padovanojo elektrinį dviratį, kuris atiteko vienam futbolą žaidusiam vaikinui. Be paramos mūsų šventė tiesiog neįsivaizduojama. Mėgstu sakyti, kad parama skatina bendruomeniškumą, padeda susiburti ir išlikti bendruomenėms – mes tai labai vertiname“, – sako Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius.

 

Pagėgiškiams – populiarių atlikėjų koncertas

Rugsėjo 11–12 d. Pagėgiuose vyks kasmetinė miesto šventė, kurioje veiklos ras sporto, meno ir kultūros entuziastai, o muzikos išsiilgusius miestiečius nudžiugins Pagėgių stadione vyksiantis populiarių šalies atlikėjų koncertas. Geriausius savo kūrinius scenoje atliks Džordana Butkutė, Natalija Bunkė, Ruslanas Kirilkinas ir kiti. Vėjo jėgainių parko vystytoja „LT energija“ taip pat yra viena pagrindinių šios šventės rėmėjų.

„Dosnios paramos sulaukiame jau ne pirmus metus – džiaugiamės bendravimu ir bendradarbiavimu, kuris, neabejoju, nenutrūks ir ateityje. Pavyzdžiui, papildę šių metų miesto šventės lėšų krepšelį galime sau leisti ir geresnį koncertą suorganizuoti – po sudėtingų metų dėl pandemijos ir karantino suvaržymų tai didelė pramoga vietos gyventojams“, – teigia Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius.

Pagėgių bendruomenės pirmininkas pažymi, kad jau planuoja šių metų Kalėdų veiklas, o parama praverstų senjorams ir vaikams skirtoms dovanoms nupirkti. „Turime tradiciją per Kalėdas nudžiuginti vietos žmones dovanomis – ypač pačius vyriausius ir jauniausius. Parama padėtų Kalėdų senelio krepšelį pripildyti širdį sušildysiančiomis dovanomis“, – apie planus kalba E. Incius.

 

Parama tapo vaikų žaidimo aikštele

Pasak Natkiškių kaimo bendruomenės pirmininkės Nidos Bušniauskienės, parama bendruomenei yra itin svarbi – 16 metų ji išsilaiko vien iš nario mokesčio ir nedidelių lėšų, gaunamų iš nacionalinių projektų. Gautą kelių tūkstančių eurų paramą bendruomenė skyrė vaikų žaidimų aikštelei įrengti.

„Liepos pabaigoje, per Onines, turėjome jau tradicija tapusią Naktiškių kaimo bendruomenės šventę – kitąmet bus 25 metai, kai ją organizuojame. Kaip ši šventė atsirado? Ogi mūsų kaime buvo labai daug Onučių, iki šiol turime ką sveikinti per Onines, – šypsosi N. Bušniauskienė. – Poreikių ir planų bendruomenė turi daug, tad džiaugiamės, jog šį kartą mums neteko rinktis rengti šventę ar pastatyti vaikų žaidimų aikštelę. Pastarajai gavome paramą iš vėjo jėgainių parko vystytojo. Iki šiol kaimo vaikai neturėjo žaidimų erdvės, o būtent iš tokių detalių ir susideda bendruomenės gyvenimo gerovė.“

Primename, kad „LT Energija“ paramos sutartis pasirašė su 7 Pagėgių krašto bendruomenėmis: Pagėgių, Natkiškių, Kentrių, Piktupėnų, Vilkyškių, Lumpėnų ir „Lumpėnų strazdu“. Šioms bendruomenėms kasmet nuo statybos pradžios bus išdalinta 58 tūkst. eurų suma, o paramos dydis, skiriamas konkrečiai bendruomenei, priklausys nuo to, kiek tai bendruomenei priklausančioje teritorijoje bus eksploatuojama vėjo jėgainių. Be to, vieną moderniausių vėjo jėgainių parkų šalyje vystanti bendrovė vietos gyventojus bei miestą, atsiradus poreikiui, reguliariai nudžiugina ir vienkartinėmis paramomis.

pr2021/86

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite