Vasaros atostogų pavojai. Kaip apsaugoti vaikus?

Vasarą prasideda ir vaikų atostogos, su jomis didėja rizika, kad mažieji, kurie lekia ne į mokyklą, o į kiemą pažaisti ar išvyksta į stovyklą, gali susižeisti ar pridaryti nemalonumų kitiems – kad ir netyčia.

Draudikai pastebi, kad klientai, besirenkantys asmens draudimą, pastaruoju metu tampa vis sąmoningesni ir renkasi platesnes apsaugas, didesnes draudimo sumas bei draudžia visus šeimos narius, įskaitant vaikus.

Vaikai grįžta į vasaros stovyklas

Koronaviruso pandemijai traukiantis iš Lietuvos, tėvai šiais metais jau kur kas drąsiau siunčia vaikus į vasaros stovyklas – tiek dienines, tiek trunkančias ilgesnį laiką.

„Traumų sunku išvengti stovyklos metu, gamtoje, kur yra daug užsiėmusių aktyvia veikla vaikų. Tiesa, kol kas rimtų traumų mes išvengėme“, – sako vaikų stovyklos „Avantiūra“ organizatorė Greta Kelnerytė.

Ji teigia, kad prieš stovyklos pamainą visada bendraujama su atvykstančių vaikų tėvais ar globėjais. Jie taip pat raginami supažindinti savo atžalas su stovyklos taisyklėmis iki atvykimo.

Vasarą, kai Lietuvoje pradeda siautėti erkės, kyla rizika užsikrėsti Laimo liga ar erkiniu encefalitu – infekcinėmis ligomis, kurias sukelia įsisiurbusi užkrėsta erkė.

Papildoma apsauga

BTA Asmens draudimo rizikų vertintojas Andrius Žilėnas sako, kad apsauga nuo erkinio encefalito ir Laimo ligos į BTA asmens draudimą yra įskaičiuota. Išmoka mokama ir susirgus tokiomis ligomis, kaip ūminis apendicitas, salmoneliozė, difterija, meningokokinė infekcija, pasiutligė. Draudimas galioja ir apsinuodijus nuodingais grybais ar maistu.

BTA atstovas priduria, kad Asmens draudimas paprastai būna įtraukiamas į stovyklos kelialapio kainą. Bet į standartinį draudimą gali būti neįtrauktos kai kurios rizikos, todėl siunčiant vaikus į stovyklą, verta pagalvoti ir apie papildomą apsaugą. Pavyzdžiui, jei stovyklos krepšelyje nebus draudimo traumų rizikos, tokią apsaugą verta įsigyti patiems.

Apsidraudus mokytis iš namų – pigiau

Iš anksto verta ruoštis ir rugsėjui, kai vaikai vėl išeis į mokyklas.

„Jei mokyklinio amžiaus vaikas patirs traumą ir negalės lankyti pamokų, BTA taip pat mokės draudimo išmoką ir tada, kai į mokyklą vaikas neis. Tuomet draudimas apmokės, pavyzdžiui, išlaidas korepetitoriui, jei tokia draudimo apsauga buvo parinkta“, – sako ekspertas

Tiesa, privaloma medicinine pažyma įrodyti, kad dėl traumos pasekmių vaikas negali eiti į mokyklą ilgiau kaip tris savaites. Taip pat reikalingas dokumentas ir iš švietimo įstaigos patvirtinantis, kad vaikas nelankė mokyklos nustatytu laikotarpiu.

Saugo ne tik vaikus

Dūkdami vaikai gali padaryti žalos ir trečiųjų asmenų turtui,  pavyzdžiui, suplėšyti kito vaiko drabužius, sudaužyti kiemo draugui akinius, netyčia praskelti bičiuliui galvą, dviračiu nubraukti šoną kaimyno automobiliui ar išdaužti laiptinės langą.

Tokie įvykiai irgi yra draudžiami – kompensuojama žala trečiojo asmens turtui ar sveikatai. Tiesa, nukentėjęs asmuo turi pareikšti patyręs žalą – tada ją dengia ne pats vaikas ar jo tėvai, o draudimas.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite