Vasaros atostogų pavojai. Kaip apsaugoti vaikus?

Vasarą prasideda ir vaikų atostogos, su jomis didėja rizika, kad mažieji, kurie lekia ne į mokyklą, o į kiemą pažaisti ar išvyksta į stovyklą, gali susižeisti ar pridaryti nemalonumų kitiems – kad ir netyčia.

Draudikai pastebi, kad klientai, besirenkantys asmens draudimą, pastaruoju metu tampa vis sąmoningesni ir renkasi platesnes apsaugas, didesnes draudimo sumas bei draudžia visus šeimos narius, įskaitant vaikus.

Vaikai grįžta į vasaros stovyklas

Koronaviruso pandemijai traukiantis iš Lietuvos, tėvai šiais metais jau kur kas drąsiau siunčia vaikus į vasaros stovyklas – tiek dienines, tiek trunkančias ilgesnį laiką.

„Traumų sunku išvengti stovyklos metu, gamtoje, kur yra daug užsiėmusių aktyvia veikla vaikų. Tiesa, kol kas rimtų traumų mes išvengėme“, – sako vaikų stovyklos „Avantiūra“ organizatorė Greta Kelnerytė.

Ji teigia, kad prieš stovyklos pamainą visada bendraujama su atvykstančių vaikų tėvais ar globėjais. Jie taip pat raginami supažindinti savo atžalas su stovyklos taisyklėmis iki atvykimo.

Vasarą, kai Lietuvoje pradeda siautėti erkės, kyla rizika užsikrėsti Laimo liga ar erkiniu encefalitu – infekcinėmis ligomis, kurias sukelia įsisiurbusi užkrėsta erkė.

Papildoma apsauga

BTA Asmens draudimo rizikų vertintojas Andrius Žilėnas sako, kad apsauga nuo erkinio encefalito ir Laimo ligos į BTA asmens draudimą yra įskaičiuota. Išmoka mokama ir susirgus tokiomis ligomis, kaip ūminis apendicitas, salmoneliozė, difterija, meningokokinė infekcija, pasiutligė. Draudimas galioja ir apsinuodijus nuodingais grybais ar maistu.

BTA atstovas priduria, kad Asmens draudimas paprastai būna įtraukiamas į stovyklos kelialapio kainą. Bet į standartinį draudimą gali būti neįtrauktos kai kurios rizikos, todėl siunčiant vaikus į stovyklą, verta pagalvoti ir apie papildomą apsaugą. Pavyzdžiui, jei stovyklos krepšelyje nebus draudimo traumų rizikos, tokią apsaugą verta įsigyti patiems.

Apsidraudus mokytis iš namų – pigiau

Iš anksto verta ruoštis ir rugsėjui, kai vaikai vėl išeis į mokyklas.

„Jei mokyklinio amžiaus vaikas patirs traumą ir negalės lankyti pamokų, BTA taip pat mokės draudimo išmoką ir tada, kai į mokyklą vaikas neis. Tuomet draudimas apmokės, pavyzdžiui, išlaidas korepetitoriui, jei tokia draudimo apsauga buvo parinkta“, – sako ekspertas

Tiesa, privaloma medicinine pažyma įrodyti, kad dėl traumos pasekmių vaikas negali eiti į mokyklą ilgiau kaip tris savaites. Taip pat reikalingas dokumentas ir iš švietimo įstaigos patvirtinantis, kad vaikas nelankė mokyklos nustatytu laikotarpiu.

Saugo ne tik vaikus

Dūkdami vaikai gali padaryti žalos ir trečiųjų asmenų turtui,  pavyzdžiui, suplėšyti kito vaiko drabužius, sudaužyti kiemo draugui akinius, netyčia praskelti bičiuliui galvą, dviračiu nubraukti šoną kaimyno automobiliui ar išdaužti laiptinės langą.

Tokie įvykiai irgi yra draudžiami – kompensuojama žala trečiojo asmens turtui ar sveikatai. Tiesa, nukentėjęs asmuo turi pareikšti patyręs žalą – tada ją dengia ne pats vaikas ar jo tėvai, o draudimas.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite