Vasaros atostogų pavojai. Kaip apsaugoti vaikus?

Vasarą prasideda ir vaikų atostogos, su jomis didėja rizika, kad mažieji, kurie lekia ne į mokyklą, o į kiemą pažaisti ar išvyksta į stovyklą, gali susižeisti ar pridaryti nemalonumų kitiems – kad ir netyčia.

Draudikai pastebi, kad klientai, besirenkantys asmens draudimą, pastaruoju metu tampa vis sąmoningesni ir renkasi platesnes apsaugas, didesnes draudimo sumas bei draudžia visus šeimos narius, įskaitant vaikus.

Vaikai grįžta į vasaros stovyklas

Koronaviruso pandemijai traukiantis iš Lietuvos, tėvai šiais metais jau kur kas drąsiau siunčia vaikus į vasaros stovyklas – tiek dienines, tiek trunkančias ilgesnį laiką.

„Traumų sunku išvengti stovyklos metu, gamtoje, kur yra daug užsiėmusių aktyvia veikla vaikų. Tiesa, kol kas rimtų traumų mes išvengėme“, – sako vaikų stovyklos „Avantiūra“ organizatorė Greta Kelnerytė.

Ji teigia, kad prieš stovyklos pamainą visada bendraujama su atvykstančių vaikų tėvais ar globėjais. Jie taip pat raginami supažindinti savo atžalas su stovyklos taisyklėmis iki atvykimo.

Vasarą, kai Lietuvoje pradeda siautėti erkės, kyla rizika užsikrėsti Laimo liga ar erkiniu encefalitu – infekcinėmis ligomis, kurias sukelia įsisiurbusi užkrėsta erkė.

Papildoma apsauga

BTA Asmens draudimo rizikų vertintojas Andrius Žilėnas sako, kad apsauga nuo erkinio encefalito ir Laimo ligos į BTA asmens draudimą yra įskaičiuota. Išmoka mokama ir susirgus tokiomis ligomis, kaip ūminis apendicitas, salmoneliozė, difterija, meningokokinė infekcija, pasiutligė. Draudimas galioja ir apsinuodijus nuodingais grybais ar maistu.

BTA atstovas priduria, kad Asmens draudimas paprastai būna įtraukiamas į stovyklos kelialapio kainą. Bet į standartinį draudimą gali būti neįtrauktos kai kurios rizikos, todėl siunčiant vaikus į stovyklą, verta pagalvoti ir apie papildomą apsaugą. Pavyzdžiui, jei stovyklos krepšelyje nebus draudimo traumų rizikos, tokią apsaugą verta įsigyti patiems.

Apsidraudus mokytis iš namų – pigiau

Iš anksto verta ruoštis ir rugsėjui, kai vaikai vėl išeis į mokyklas.

„Jei mokyklinio amžiaus vaikas patirs traumą ir negalės lankyti pamokų, BTA taip pat mokės draudimo išmoką ir tada, kai į mokyklą vaikas neis. Tuomet draudimas apmokės, pavyzdžiui, išlaidas korepetitoriui, jei tokia draudimo apsauga buvo parinkta“, – sako ekspertas

Tiesa, privaloma medicinine pažyma įrodyti, kad dėl traumos pasekmių vaikas negali eiti į mokyklą ilgiau kaip tris savaites. Taip pat reikalingas dokumentas ir iš švietimo įstaigos patvirtinantis, kad vaikas nelankė mokyklos nustatytu laikotarpiu.

Saugo ne tik vaikus

Dūkdami vaikai gali padaryti žalos ir trečiųjų asmenų turtui,  pavyzdžiui, suplėšyti kito vaiko drabužius, sudaužyti kiemo draugui akinius, netyčia praskelti bičiuliui galvą, dviračiu nubraukti šoną kaimyno automobiliui ar išdaužti laiptinės langą.

Tokie įvykiai irgi yra draudžiami – kompensuojama žala trečiojo asmens turtui ar sveikatai. Tiesa, nukentėjęs asmuo turi pareikšti patyręs žalą – tada ją dengia ne pats vaikas ar jo tėvai, o draudimas.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Laukia švelniai žiemiški orai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad vasario 6 d., pirmadienį, bus kritulių, snyguriuos, lynos, dieną – nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, gali formuotis lijundra. Vasario 7 d., antradienį,  trumpai pasnyguriuos, vakarinėje šalies pusėje kai kur formuosis rūkas, galima silpna lijundra, plikledis.  Naktį bus 1-6 laipsniai  šalčio, pragiedrėjus spustels 7-9 laipsnių šaltukas. Dieną kritulių nežadama, bus debesuota, nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Vasario 8 d., trečiadienį,  naktį gausių kritulių nebus, tvyros rūkas, formuosis plikledis ar silpna

Šilumos siurbliai oras-vanduo ir jų teikiami privalumai

Šilumos siurbliai tampa vis populiaresni kaip energiją taupantis būdas šildyti ir vėsinti namus. Apie juos vis dažniau girdime šnekant tiek draugų būryje, tiek žiniasklaidoje. Tačiau kas tiksliai yra šilumos siurblys ir kaip jis veikia? Šioje publikacijoje apžvelgsime šilumos siurblio naudojimo privalumus, jo ypatumus ir ką reikia apie jį žinoti prieš priimant sprendimą įsigyti. Ieškantiems kokybiškų vėdinimo sistemų, apsilankykite https://vedinimoekspertai.lt/ Kas yra šilumos siurblys? Šilumos siurblys yra energiją taupantis prietaisas, kuris gali ir vėsinti, ir šildyti jūsų namus. Jis veikia perduodamas

Žemės ūkio ministras K. Navickas tikina palaikantis pieno ūkininkus

Pieno gamintojai pirmadienį pradėjo protestus prie perdirbėjų ir prekybininkų atstovybių dėl itin nukritusių pieno pirkimo kainų. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad daliai ūkininkų argumentų ministerija pritaria bei yra parengusi planą, kaip jų naudai koreguoti įstatymus. „Vyksta žemdirbių akcija, kuriai viena esmine dalimi tikrai pritariame ir palaikome. Atsitikus krizėms ir ypač kainų svyravimams, pirmiausia nukenčia ir visas krūvis tenka žemdirbiams. Dėl to peržiūrime esamą reguliavimą. Manome, kad tos priemonės, kurios buvo numatytos iki šiol, nėra pakankamos“, – pirmadienį žurnalistams

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Taip pat skaitykite