Vasario 16-oji Šilutėje ir rajone

Šilutės rajono žmonės paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 96-ąsias metines. Šilutėje nuo ankstaus ryto plevėsavo trispalvės. Į Šv. Kryžiaus parapijos katalikų bažnyčioje aukotas šv. Mišias susirinko ypač gausus būrys šilutiškių. Muziejininkai šventės proga atidarė parodą „Prisimenant K. Donelaitį“. Vidurdienį Kultūros ir pramogų centre įvyko šventinis renginys „Vardan tos Lietuvos“.

Atvykusiems į šventinį renginį Kultūros ir pramogų centro fojė į atlapus buvo segamos tautinės juostelės. Renginio vedėja Ingrida Jokšienė priminė, kad nuo seno lietuviai sekmadienius šventė, o šis sekmadienis yra ypatingas – šventė, kai prisimenamas jaunos valstybės laisvės kelias, džiaugiamasi ir didžiuojamasi galimybe gyventi laisvoje šalyje, kalbėti gimtąja kalba, auginti vaikus ir puoselėti tradicijas.
Iškilmingo minėjimo dalyviai pagarbos aktą savo valstybei pradėjo giedodami himną. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga susirinkusiuosius sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas: „1918 metų vasario 16-oji tai ne tik pergalė, tai galėtume vadinti stebuklu, žinodami to meto istorines aplinkybes. Nepriklausomybės negalima įgyti vien pasirašius kad ir pačią gražiausią deklaraciją. Ji įtvirtinta sunkiu, kasdieniniu darbu, ji reikalauja kantrybės, pasiaukojimo ir vienybės. Būkime atsakingi už tai, kas vyksta aplinkui mus. Kviečiu jus tęsti tėvų ir protėvių pradėtą darbą, puoselėti ir stiprinti mūsų valstybę“.
Susidomėjimo ir plojimų sulaukė Klaipėdos universiteto prof. Stasio Vaitekūno pranešimas „Signatarai, įgyvendinę tautos viltį“. Profesorius priminė, kad netrukus minėsime valstybės atkūrimo 100-metį. Kaip ir kiekvienos valstybės gyvenime, taip ir Lietuvos, buvo vadinamoji žvaigždžių valanda, kai prieš 96 metus 20 jaunų vyrų įvykdė tautos valią kurti naują valstybę. Apie signatarų laikus išsamiai galima pasiskaityti profesoriaus Šilutės bibliotekai dovanotoje monografijoje „Stanislovas Narutavičius. Signataras ir jo laikai“.
Šventinę nuotaiką kūrė Šilutės r. vaikų meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras, vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Juknaičiai“ ir Pamario pagrindinės mokyklos liaudies šokių grupė „Viržytė“, Šilutės kultūros ir pramogų centro kolektyvai: moterų vokalinis ansamblis „Vaivora“, folkloro ansamblis „Verdainė“. Šventinį renginį karūnavo Valdo Lacko atliekama jo kūrybos daina, skirta Lietuvai.
Nedidelis būrelis šilutiškių (nebuvo nė pusės salės) skirstėsi išsinešdami pakylėtą nuotaiką, didžiuodamiesi, kad Lietuvai svarbią dieną šventė bendrai su grupele savo miesto, savo valstybės bendrapiliečių. Keista, kad tarp susirinkusiųjų paminėti svarbiausią Lietuvos valstybės istorijos datą tesimatė tik vienas kitas valstybės tarnautojo veidas. Gal jie pervargsta „betarnaudami“ mūsų valstybei ir teįgali mėnesiui pasibaigus nesivėlindami ateiti prie kasos langelio pasiimti valstybinės algos?
Žemaičių Naumiestyje
Vasario 16-osios šventę pradėjo padėdami gėlių ir uždegę žvakeles prie paminklo „Žuvusiems dėl Lietuvos laisvės“, vėliau gausiai susirinkusius seniūnijos salėje pasveikino seniūnas Jonas Budreckas.
Susirinkusieji žiūrėjo Giedrės Žickytės sukurtą filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, vaišinosi kava, arbata ir saldumynais.
Švėkšnoje
Po Nepriklausomybės atkūrimo aktu tarp 20 signatarų yra ir švėkšniškio Kazimiero Stepono Šaulio pavardė. Kaip ir kasmet, pasitikdami valstybės atkūrimo dieną švėkšniškiai kviečiami į Prezidentūrą. Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakoja, kad šiemet į Prezidentūrą vasario 14-ąją kartu su juo važiavo prelatas Petras Stukas, Stemplių bendruomenės pirmininkė Ramutė Kungienė, kuri, beje, yra ir tolima signataro giminaitė. Švėkšniškių delegacija parvežė pagarbos gėlių kompoziciją iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų bei puokštę nuo LR Seimo, kurią gavo Signatarų namuose.
Vasario 16-ąją, po šv. Mišių Šv. Aloyzo Stemplių bažnyčioje puokštės buvo padėtos prie signataro K. S. Šaulio atminimo koplytstulpio. Vėliau šv. Mišios aukotos Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje, „Saulės“ gimnazijos salėje vyko šventinis koncertas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Saugose
Gausiai susirinkusius Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje pasveikino seniūnė Anastazija Oželytė, klebonas Vytautas Tamašauskas, mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė. Koncertavo J. Mikšo pagrindinės mokyklos mažieji šokėjai, darželinukai, moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“ ir „Artuma“, vaikų namų auklėtinis dainavo solo. Rengino vedėjas Vytautas Laurinavičius pastebėjo, kad saugiškiai, atsiliepdami į Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimą švęsti kitaip, į šventę susirinko nuo mažiausio iki vyriausio.

Violeta Astrauskienėant.ledo.14.aktua_resize

Ketvirtus metus – ant potvynio ledo
Jau ketvirtus metus Rusnės ir Šyšos bendruomenės Vasario 16-ąją šventė ant potvynio užlietų pievų ledo. Susikibę už rankų giedojo Lietuvos himną, pakėlė trispalvę, sveikino vieni kitus.
Kol vyresnieji sukiojosi apie puodus, kuriuose garavo arbatos, košės ir kiti kulinarinio paveldo skanėstai, mažieji bandė savo jėgas ant ledo. Vieni sukosi čia įrengtais suktukais, kiti žaidė mažąjį ledo ritulį.
Nemuno deltos regioninio parko direkcijos specialistė Aurelija Jakštaitė pakvietė mėgėjus piešti. Vaikai piešė netradiciniu būdu – ant tapetų, pritvirtintų ant šiaudų rulonų.
Pasveikinti ir įteiktos dovanos 4 Rusnės salos sportininkams, pasižymėjusiems dziudo ir bokso varžybose, garsinusiems 2013 m. Rusnės salą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Nepamiršti ir garbaus amžiaus Rusnės salos gyventojai. Burtų keliu iš 10 senjorų sąrašo 5-iems dovanota malkų.

DSC_5191_resize DSC_5202_resize DSC_5212_resize DSC_5216_resize SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC IMGP8783_resize IMGP8785_resize IMGP8786_resize IMGP8792_resize IMGP8793_resize IMGP8795_resize IMGP8832_resize IMGP8846_resize IMGP8863_resize IMGP8868_resize IMGP8869_resize IMGP8870_resize IMGP8875_resize IMGP8876_resize IMGP8891_resize IMGP8900_resize

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite