Varžėsi oratoriai

Kovo 14 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje vyko anglų kalbos oratorių konkurso antrasis turas.

Konkurso dalyviai.

Šį konkursą organizavo anglų kalbos mokytojos Aušra Andriekienė ir Ona Mikašauskienė.
Nors prieš renginį kalbinti į konkursą atvykę 8-12 klasių mokiniai prisipažino bijantys suklysti, nesijaučią pakankamai pasiruošę, atėjus laikui kalbėti nugalėjo baimes ir puikiai pasirodė.
Konkursui prasidėjus mokiniai kaipmat nusiramino, susikaupė, įdėmiai klausėsi kitų kalbėtojų. Oratoriai kalbėjo apie savanorystę, karjeros perspektyvas, tikrąją mokyklos paskirtį…
Vis dėlto tai nėra lengva. „Kai kalbėjau, pats nebijojau, bet kūnas drebėjo. Net supykino“, – prasitarė vienas dalyvis, jau antrus metus dalyvaujantis tokiame konkurse. Jo bendraklasis irgi nusprendė pasidalyti įspūdžiais: „Buvo įdomu. Šis renginys padėjo pagerinti viešojo kalbėjimo žinias. Tiesą sakant, nei pernai, nei šiemet nesirašiau kalbos, viską dariau „for fun“. Nesijaudinau, nes klysti yra žmogiška, klaidos tobulina žmogų“.
Komisijai suskaičiavus balus, paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai. 8-9 klasių grupėje geriausia oratore tapo Ugnė Žulpaitė (8b kl.), antrą vietą užėmė Aurelija Petkutė iš 8a, trečia – Gerda Pakalniškytė (Icg kl.).
10-12 klasių grupėje pirmąją vietą pelnė Aušrinė Bukauskaitė (IIIag kl.), antra – Guoda Kariniauskaitė (Iicg kl.), trečias – Lukas Rukštelis (Ivag kl.).
Pasak gimnazijos direktoriaus pavaduotojos V. Šveikauskienės, nors ne visi užėmė prizines vietas, visi dalyviai yra nugalėtojai.

Ona Mikašauskienė

Hits: 29

Vienas komentaras

  • tad

    Anglų kalbos oratoriai. Vajetau, as ne kelių žodžiu nemoku. Tai atėjo laikai. Vaikus visko išmoko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite