Varikozinių venų pašalinimas

Varikozinių venų šalinimas – tai chirurginė procedūra, kurios metu kraujagyslių chirurgas pašalina kojų ar šlaunų venų varikozes.

Varikozinės venos yra išsipūtusios, susisukusios venos, matomos po oda. Paprastai jos būna raudonos arba melsvai violetinės spalvos. Venų varikozė dažniausiai atsiranda kojose, tačiau gali išsivystyti ir kitose kūno vietose.

Varikozinių venų šalinimo procedūra gydo venų varikozes ir padeda išvengti jų pasikartojimo. Procedūra taip pat žinoma kaip venų pašalinimas su perrišimu, avulsija arba abliacija.

Šiuo metu varikozinių venų šalinimas iš esmės buvo pakeistas endovenine lazerio arba radijo dažnio abliacija. Abu šie metodai laikomi mažiau invaziniais, saugesniais ir veiksmingesniais nei venų šalinimas.

Kodėl atliekamas varikozinių venų pašalinimas?

Gydytojas gali rekomenduoti pašalinti varikozines venas, jeigu:

 • kamuoja nuolatinis skausmas, tvinkčiojimas ir jautrumas kojose;
 • atsiranda odos opos;
 • atsiranda kraujo krešulių;
 • pastebimas kraujavimas iš venų.

Varikozinių venų pašalinimas taip pat gali būti atliekamas, jei nerimaujate dėl kosmetinės savo kojų išvaizdos. Pasitarkite su gydytoju, kad išsiaiškintumėte, ar varikozinių venų šalinimas yra geras pasirinkimas.

Kaip pasiruošti varikozinių venų pašalinimui?

Prieš procedūrą gydytojas atliks fizinę apžiūrą. Tai gali padėti gydytojui nustatyti, kur yra nefunkcionuojantys venų vožtuvai.

Jūsų gydytojas gali naudoti rankinį ultragarsinį prietaisą, kad galėtų geriau matyti venas ir jų vožtuvus. Šis diagnostikos metodas taip pat gali leisti įvertinti bet kokius krešulius ar trombozes venose. Tai leidžia gydytojui išsamiau pamatyti venų varikozę.

Prieš procedūrą svarbu pasakyti gydytojui apie visus vartojamus receptinius ar nereceptinius vaistus. Gydytojas gali paprašyti laikinai nutraukti tam tikrų vaistų vartojimą, nes kai kurie jų gali sukelti stiprų kraujavimą varikozinės venos pašalinimo metu.

Taip pat turėtumėte pasirūpinti, kad šeimos narys ar draugas jus parvežtų namo po procedūros. Varikozinių venų pašalinimas dažnai atliekamas taikant bendrąją nejautrą, dėl kurios kelias valandas gali atsirasti mieguistumas.

Varikozinių venų šalinimas yra saugi ir mažos rizikos chirurginė procedūra. Tačiau visada yra rizika, jog:

 • pasireikš alerginė reakcija į anesteziją;
 • atsiras infekcija pjūvio vietose;
 • atsiras sunkus kraujavimas;
 • susidarys kraujo krešulių;
 • išryškės mėlynės ar randai;
 • įvyks nervų pažeidimas.

Šios rizikos yra retos, račiau reikšmingos. Varikozinių venų šalinimas paprastai nerekomenduojamas:

 • nėščiosioms;
 • žmonėms, kurių kojų kraujotaka prasta;
 • žmonėms, sergantiems odos infekcijomis;
 • žmonėms, turintiems kraujo krešėjimo problemų;
 • žmonėms, kurie turi antsvorio.

Užsirašyti vizitui pas kraujagyslių chirurgą, galite čia.

pr2022/154

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite