Varikozinių venų pašalinimas

Varikozinių venų šalinimas – tai chirurginė procedūra, kurios metu kraujagyslių chirurgas pašalina kojų ar šlaunų venų varikozes.

Varikozinės venos yra išsipūtusios, susisukusios venos, matomos po oda. Paprastai jos būna raudonos arba melsvai violetinės spalvos. Venų varikozė dažniausiai atsiranda kojose, tačiau gali išsivystyti ir kitose kūno vietose.

Varikozinių venų šalinimo procedūra gydo venų varikozes ir padeda išvengti jų pasikartojimo. Procedūra taip pat žinoma kaip venų pašalinimas su perrišimu, avulsija arba abliacija.

Šiuo metu varikozinių venų šalinimas iš esmės buvo pakeistas endovenine lazerio arba radijo dažnio abliacija. Abu šie metodai laikomi mažiau invaziniais, saugesniais ir veiksmingesniais nei venų šalinimas.

Kodėl atliekamas varikozinių venų pašalinimas?

Gydytojas gali rekomenduoti pašalinti varikozines venas, jeigu:

 • kamuoja nuolatinis skausmas, tvinkčiojimas ir jautrumas kojose;
 • atsiranda odos opos;
 • atsiranda kraujo krešulių;
 • pastebimas kraujavimas iš venų.

Varikozinių venų pašalinimas taip pat gali būti atliekamas, jei nerimaujate dėl kosmetinės savo kojų išvaizdos. Pasitarkite su gydytoju, kad išsiaiškintumėte, ar varikozinių venų šalinimas yra geras pasirinkimas.

Kaip pasiruošti varikozinių venų pašalinimui?

Prieš procedūrą gydytojas atliks fizinę apžiūrą. Tai gali padėti gydytojui nustatyti, kur yra nefunkcionuojantys venų vožtuvai.

Jūsų gydytojas gali naudoti rankinį ultragarsinį prietaisą, kad galėtų geriau matyti venas ir jų vožtuvus. Šis diagnostikos metodas taip pat gali leisti įvertinti bet kokius krešulius ar trombozes venose. Tai leidžia gydytojui išsamiau pamatyti venų varikozę.

Prieš procedūrą svarbu pasakyti gydytojui apie visus vartojamus receptinius ar nereceptinius vaistus. Gydytojas gali paprašyti laikinai nutraukti tam tikrų vaistų vartojimą, nes kai kurie jų gali sukelti stiprų kraujavimą varikozinės venos pašalinimo metu.

Taip pat turėtumėte pasirūpinti, kad šeimos narys ar draugas jus parvežtų namo po procedūros. Varikozinių venų pašalinimas dažnai atliekamas taikant bendrąją nejautrą, dėl kurios kelias valandas gali atsirasti mieguistumas.

Varikozinių venų šalinimas yra saugi ir mažos rizikos chirurginė procedūra. Tačiau visada yra rizika, jog:

 • pasireikš alerginė reakcija į anesteziją;
 • atsiras infekcija pjūvio vietose;
 • atsiras sunkus kraujavimas;
 • susidarys kraujo krešulių;
 • išryškės mėlynės ar randai;
 • įvyks nervų pažeidimas.

Šios rizikos yra retos, račiau reikšmingos. Varikozinių venų šalinimas paprastai nerekomenduojamas:

 • nėščiosioms;
 • žmonėms, kurių kojų kraujotaka prasta;
 • žmonėms, sergantiems odos infekcijomis;
 • žmonėms, turintiems kraujo krešėjimo problemų;
 • žmonėms, kurie turi antsvorio.

Užsirašyti vizitui pas kraujagyslių chirurgą, galite čia.

pr2022/154

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite