„Vardan tos Lietuvos…“

Liepos 6 d., Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, 21 val., Lietuvos valstybės dienos proga šalies miestų ir miestelių, gyvenviečių ir kaimų žmonės rinkosi kartu sugiedoti „Tautišką giesmę“. „Vardan tos Lietuvos…“ skambėjo visame Pamario krašte. Apsilankėme Žemaičių Naumiestyje.

Arti 60 Žemaičių Naumiesčio gyventojų Valstybės dienos vakarą surinko prie paminklo giedoti “Tautiškos giesmės”.

Arti 60 Žemaičių Naumiesčio gyventojų Valstybės dienos vakarą surinko prie paminklo giedoti “Tautiškos giesmės”.

Nuo vidurdienio Žemaičių Naumiesčio krepšinio aikštėje vyko gatvės krepšinio turnyras, kurį surengė bendruomenė. Pavakare miestelis ištuštėjo, mat kartais krapnojo, o likus valandai iki „Tautiškos giesmės“ giedojimo prapliupo lietus.
Buvo laiko pasižvalgyti po Žemaičių Naumiestį. Prie dviejų prekybos centrų nuolat sustodavo automobiliai, pavieniai žmonės ateidavo ar atvažiuodavo dviračiais. Niekur neteko matyti svirduliuojančių vyrų. Alaus, žinoma, pirko, jo paragavusieji net kalbino. Vienas paaiškino esąs dešiniųjų pažiūrų, prisistatė Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus broliu.
Pardavėja kalbėjo: „Žmonės nusivylę. Tikėjosi geresnio gyvenimo, o pensijos mažos, kainos, žinote, kokios… Garbaus amžiaus žmonės, kai ateina, nori pasikalbėti, visko išgirstame“.
Kai pasigedau miestelyje iškeltų vėliavų, paaiškino, kad jų visada plevėsuoja daug, per valstybės šventes – visada. Esą žmonės saugo vėliavas, juk lijo, dar vėjas, tai apie 18 valandą paprastai jas nuima ir nešasi į namus. Saugo. Dar kas naktį pavogs… Vienose sodybose vėliavos ryškių spalvų, kitose – blankesnių: ilgai naudojama.
Pirmoji giedoti „Tautiškos giesmės“ atėjusi moteris kalbėjo, kad Žemaičių Naumiestyje esą ramu, tylu, daug išpuoselėtų žaliųjų plotų, gėlynų, gražiai prižiūrimos nuosavos sodybos. Darbštūs ir tvarkingi naumiestiškiai. Tikra tiesa, gėlynų gausu visame miestelyje. Ir viešosios vietos, kurias tvarko seniūnija, ir aplinkui verslininkų pastatus ar įstaigas marguoja gėlynai. Miestelio centre prie paminko – rožynas, pasodinta levandų.
21 valandą.

Giedoti „Tautiškos giesmės“ atėjo ir daug jaunimo.

Giedoti „Tautiškos giesmės“ atėjo ir daug jaunimo.

Nustojo lyti, nušvito saulė. Iš visų pusių prie miestelio centre esančio paminklo, skirto už Lietuvos laisvę 1919-1922 m. žuvusiems atminti, traukė vyrai, moterys, jaunos šeimos su mažais vaikais, rinkosi daug jaunimo. Netrukus būryje buvo per 60 žmonių.
Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas pasakojo, kad Vanagiuose, Kadagiškiuose, Kulėšuose bei kituose seniūnijos kaimuose žmonės ten renkasi giedoti valstybės himno. Netrukus V. Krutikovas į rankas paėmė akordeoną ir pasidžiaugė, kad giedoti atėjo naumiestiškių moterų ansamblio „Raskila“ narės. Apžvelgęs sustojusius ratu, „Pamariui“ paminėjo: kepuraite su tautine simbolika pasipuošusi verslininkė Laima Majuvienė, folkloro kolektyvo vadovė Adma Baltutienė, „Raskilos“ dainininkės Stefanija Freitakienė, Roma Balčiauskienė, Ona Bytautaitė, Ilma Paulikienė, su fotoaparatu rankose – fotografuoti mėgstantis vjos yras Kęstas, muziejininkė Valentina Pielikienė, seniūnijos darbuotojos. „Ir mano žmona Irena“,– šventiškai pasipuošusią savo moterį pristatė Valerijonas.
Miestelio tyloje nuskambėjo: „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi…“ Tarsi būtų repetuota, ruoštasi – garsiai, aiškiai, su pasididžiavimu.
Po „Tautiškos giesmės“ visas būrys užtraukė: „Augo kieme klevelis“, „Kiek rovė, neišrovė, kiek skynė, nenuskynė…“ Būrelis žmonių fotografavosi, o netrukus šviesaus lino rūbais pasipuošusi Jolanta Majienė su vyru Sigitu pradėjo šokti, juos keitė kita pora, net mažieji, susikibę už rankų, sukosi ratuku…

Stasė SKUTULIENĖ

Verslininkė Laima Majuvienė  pasipuošė kepuraite su tautine simbolika.

Verslininkė Laima Majuvienė pasipuošė kepuraite su tautine simbolika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite