„Vardan tos Lietuvos…“

Liepos 6 d., Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, 21 val., Lietuvos valstybės dienos proga šalies miestų ir miestelių, gyvenviečių ir kaimų žmonės rinkosi kartu sugiedoti „Tautišką giesmę“. „Vardan tos Lietuvos…“ skambėjo visame Pamario krašte. Apsilankėme Žemaičių Naumiestyje.

Arti 60 Žemaičių Naumiesčio gyventojų Valstybės dienos vakarą surinko prie paminklo giedoti “Tautiškos giesmės”.

Arti 60 Žemaičių Naumiesčio gyventojų Valstybės dienos vakarą surinko prie paminklo giedoti “Tautiškos giesmės”.

Nuo vidurdienio Žemaičių Naumiesčio krepšinio aikštėje vyko gatvės krepšinio turnyras, kurį surengė bendruomenė. Pavakare miestelis ištuštėjo, mat kartais krapnojo, o likus valandai iki „Tautiškos giesmės“ giedojimo prapliupo lietus.
Buvo laiko pasižvalgyti po Žemaičių Naumiestį. Prie dviejų prekybos centrų nuolat sustodavo automobiliai, pavieniai žmonės ateidavo ar atvažiuodavo dviračiais. Niekur neteko matyti svirduliuojančių vyrų. Alaus, žinoma, pirko, jo paragavusieji net kalbino. Vienas paaiškino esąs dešiniųjų pažiūrų, prisistatė Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus broliu.
Pardavėja kalbėjo: „Žmonės nusivylę. Tikėjosi geresnio gyvenimo, o pensijos mažos, kainos, žinote, kokios… Garbaus amžiaus žmonės, kai ateina, nori pasikalbėti, visko išgirstame“.
Kai pasigedau miestelyje iškeltų vėliavų, paaiškino, kad jų visada plevėsuoja daug, per valstybės šventes – visada. Esą žmonės saugo vėliavas, juk lijo, dar vėjas, tai apie 18 valandą paprastai jas nuima ir nešasi į namus. Saugo. Dar kas naktį pavogs… Vienose sodybose vėliavos ryškių spalvų, kitose – blankesnių: ilgai naudojama.
Pirmoji giedoti „Tautiškos giesmės“ atėjusi moteris kalbėjo, kad Žemaičių Naumiestyje esą ramu, tylu, daug išpuoselėtų žaliųjų plotų, gėlynų, gražiai prižiūrimos nuosavos sodybos. Darbštūs ir tvarkingi naumiestiškiai. Tikra tiesa, gėlynų gausu visame miestelyje. Ir viešosios vietos, kurias tvarko seniūnija, ir aplinkui verslininkų pastatus ar įstaigas marguoja gėlynai. Miestelio centre prie paminko – rožynas, pasodinta levandų.
21 valandą.

Giedoti „Tautiškos giesmės“ atėjo ir daug jaunimo.

Giedoti „Tautiškos giesmės“ atėjo ir daug jaunimo.

Nustojo lyti, nušvito saulė. Iš visų pusių prie miestelio centre esančio paminklo, skirto už Lietuvos laisvę 1919-1922 m. žuvusiems atminti, traukė vyrai, moterys, jaunos šeimos su mažais vaikais, rinkosi daug jaunimo. Netrukus būryje buvo per 60 žmonių.
Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas pasakojo, kad Vanagiuose, Kadagiškiuose, Kulėšuose bei kituose seniūnijos kaimuose žmonės ten renkasi giedoti valstybės himno. Netrukus V. Krutikovas į rankas paėmė akordeoną ir pasidžiaugė, kad giedoti atėjo naumiestiškių moterų ansamblio „Raskila“ narės. Apžvelgęs sustojusius ratu, „Pamariui“ paminėjo: kepuraite su tautine simbolika pasipuošusi verslininkė Laima Majuvienė, folkloro kolektyvo vadovė Adma Baltutienė, „Raskilos“ dainininkės Stefanija Freitakienė, Roma Balčiauskienė, Ona Bytautaitė, Ilma Paulikienė, su fotoaparatu rankose – fotografuoti mėgstantis vjos yras Kęstas, muziejininkė Valentina Pielikienė, seniūnijos darbuotojos. „Ir mano žmona Irena“,– šventiškai pasipuošusią savo moterį pristatė Valerijonas.
Miestelio tyloje nuskambėjo: „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi…“ Tarsi būtų repetuota, ruoštasi – garsiai, aiškiai, su pasididžiavimu.
Po „Tautiškos giesmės“ visas būrys užtraukė: „Augo kieme klevelis“, „Kiek rovė, neišrovė, kiek skynė, nenuskynė…“ Būrelis žmonių fotografavosi, o netrukus šviesaus lino rūbais pasipuošusi Jolanta Majienė su vyru Sigitu pradėjo šokti, juos keitė kita pora, net mažieji, susikibę už rankų, sukosi ratuku…

Stasė SKUTULIENĖ

Verslininkė Laima Majuvienė  pasipuošė kepuraite su tautine simbolika.

Verslininkė Laima Majuvienė pasipuošė kepuraite su tautine simbolika.

Hits: 52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite