Vardai. 2021 metais Lietuvoje padaugėjo 331 Marku ir 247 Amelijomis…

Gyvenimas kečia tradicijas ir Lietuvoje: naujagimiams nebeparenkami garsių istorinių asmenybių vardai, greičiau kelią skinasi girdėti filmuose ar skaityti knygose. Matyt, turi reikšmės ir tai, kad daug lietuvių išvyko gyventi į užsienį, ten susilaukia vaikų ir jiems parenka vardus, panašius į tenykščius. Įtakos turi ir Lietuvoje gyvenančių bei užsienyje įsikūrusių artimųjų ryšiai, tradicijos.

Vardo Markas reikšmė: iš lotynų kalbos Marcos (pasišventęs karo dievui Marsui). Vardą perėmė iš pradžių graikai, po to žydai ir Europoje jis paplito kaip vieno Šventojo Rašto autorių vardas (lietuviškas vardo variantas – Morkus).

Registrų centras paskelbė, kad 2021 m. iki gruodžio 22 d. Marko vardą Lietuvoje gavo 331 kūdikis, Amelijos – 247. Visas dažniausių vyriškų naujagimių vardų dešimtukas, Registrų centro duomenimis, yra toks: Markas – 331, Jokūbas – 277, Matas – 276, Dominykas – 258, Benas – 247, Herkus – 246,  Nojus – 240, Lukas – 231, Jonas – 217, Kajus – 208.

Populiariausių moteriškų naujagimių vardų dešimtukas 2021 m. yra toks: Amelija – 247, Emilija – 238, Liepa – 232, Lėja – 221, Sofija – 206, Gabija – 199, Luknė – 188, Kamilė – 165, Adelė – 164, Patricija – 163.

Vardas Amelija yra kilęs iš germaniško žodžio amal (darbas). Labiausiai tikėtina, kad vardas reiškia daršti, darbinga, atkakli, tačiau tikėtina ir kita versija, kad vardo reikšmė yra „Dievo darbas (kūrinys)“. Vardas dažnai klaidingai painiojamas su lotynišku vardu Emilija.

Galutinė 2021 m. statistika dar gali nežymiai keistis, tačiau reikšmingų pokyčių būti nebeturėtų.

2020 m. Marko ir Amelijos vardai pagal populiarumą buvo antroje vietoje. Marko vardas nusileido tik Benui, o Amelijos – tik Lėjai.

Lyginant su 2020  metais, populiariausių berniukų vardų dešimtuke įvyko vienintelis pokytis – Jonas išstūmė Adomą. Vienas naujas vardas ir mergaičių vardų dešimtuke – Adelė pakeitė Austėją. Įdomu tai, kad ir Markas, ir Amelija – labai neseniai išpopuliarėję vardai. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) vardyno duomenys atskleidžia, kad iki 2007 m. šis vardas niekada nebuvo duotas daugiau negu 40 kartų per metus, o iki 1990 m. buvo dar retesnis. Panaši situacija ir su Amelijos vardu. Iki 2004 m. fiksuoti tik pavieniai šio vardo atvejai kasmet, bet tada jo populiarumas pradėjo augti ir nuo 2014 m. Amelija kasmet yra populiariausių vardų dešimtuke.

Pamario krašte

Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris kas mėnesį skelbia populiariausius naujagimiams suteiktus berniukų ir mergaičių vardus. Iš to matyti, kad tris šių metų mėnesius populiariausi vardai buvo Benas ir Matas, o Marko vardas tarp dažniausių buvo du mėnesius. 2021 metais po du mėnesius populiariausi buvo vardai Kajus, Gabrielius, Lukas, Jokūbas.

Amelijos vardas buvo populiariausias kovą. Tris mėnesius 2021 m. labiausiai buvo mėgstamas Viltės vardas, po du mėnesius – Tėjos, Liepos, Austėjos, Kamilės.

Kol kas nėra gruodžio mėnesio rezultatų, kurie gali šiek tiek pakeisti populiariausių Šilutės rajone naujagimiams suteiktų vardų sąrašus.

Parengta pagal Registrų centro ir Savivaldybės inf.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Taip pat skaitykite