Valstybės tarnautojas pasuko į politiką

Nuo liepos 10 d. Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyrius liko be vadovo. Dvidešimt metų skyriui vadovavęs Alfredas Nausėda sulaukė pensijos amžiaus ir nutarė toliau triūsti Savivaldybės taryboje, į kurią yra išrinktas.

Tapęs Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu Alfredas Nausėda pažadėjo daugiausiai dėmesio skirti žemės ūkio reikalams.

Gana sėkmingai dalyvavęs tiesioginiuose mero rinkimuose ir gavęs Šilutės r. savivaldybės tarybos nario mandatą Alfredas Nausėda sakė, kad jo atsisveikinimo su Kaimo reikalų skyriumi data buvo suderinta su Rinkimų komisija. Tapdamas Tarybos nariu jis privalėjo atsisakyti darbo Kaimo reikalų skyriuje.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės skyriuje su valstybės tarnautojo karjerą baigusiu A. Nausėda susitiko šio skyriaus vadovė Ina Kuzmienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas bei žemdirbių ir jiems talkinančių organizacijų atstovai. Jie dėkojo A. Nausėdai už nuveiktus darbus, principingumą atstovaujant žemdirbių interesams, palinkėjo neužmiršti žemdirbių, tapus politiku. Ūkininkų sąjungos pirmininkas K. Andrijauskas nepraleido progos paagituoti, kad atsiradus daugiau laisvo laiko, daugiau dėmesio skirtų veiklai Ūkininkų sąjungoje.

Alfredo Stasio Nausėdos biografijos faktai: gimė 1950 m. birželio 17 d. Stubrių k., Šilutės r. Ten gyvena bei ūkininkauja ir dabar. 1969 m. baigė Rietavo žemės ūkio technikumą, vėliau, po karinės tarnybos, 1976 m. – Lietuvos žemės ūkio akademiją, kur įgijo inžinieriaus mechaniko išsilavinimą.
Iki Nepriklausomybės atkūrimo dirbo Juknaičių tarybiniame ūkyje ir Rusnės žuvininkystės ūkyje vyriausiuoju inžinieriumi. 1995 m. paskirtas Šilutės r. žemės ūkio valdybos viršininku, kuriai tapus savivaldybės Kaimo reikalų skyriumi, vadovavo iki šiol.

Padėkojęs už sveikinimus, A. Nausėda prabilo apie žemės ūkį. Jis stebėjosi dabartinių Žemės ūkio ministerijos vadovų atitrūkimu nuo realybės, nesuvokimu, kad mes esame žemės ūkio rajonas ir pagrindinės darbo vietos bei pajamos Šilutės rajone yra žemės ūkyje.
„2013 metais vien už pieną gavome 65 milijonus litų pajamų. Ūkininkas aprūpina darbu ne tik save ir savo šeimą. Jis suteikia darbo veterinarams, degalais, trąšomis, žemės ūkio technika prekiaujančioms įmonėms, perdirbimo pramonei, elektrikams, statybininkams ir kitiems. Jei blogai bus ūkininkui, blogai bus ir jiems“, – kalbėjo A. Nausėda.
Paklausus, kas taps jo įpėdiniu Kaimo reikalų skyriaus vadovo poste, jis atsakė, kad bus skelbiamas konkursas, tačiau tikisi, kad šiam darniam kolektyvui vadovaus daug metų kartu dirbęs jo pavaduotojas Povilas Budvytis. Alfredas Nausėda sakė, kad dabar, tapęs Tarybos nariu, jis daugiausiai pastangų skirs žemės ūkiui, kurį geriausiai išmano ir žino, kokios bėdos kamuoja žemdirbius. Kartu apgailestavo, kad Savivaldybės taryba per mažai teturi įtakos formuojant žemės ūkio politiką.

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

  • sėkmės taryboje priimant teisingus sprendimus

  • Janis

    Vargeli,
    šis “pamiltas” dėl tech apžiūrų “saldusis agatas” miegojo savo darbe ir pajudintas buvo, tik agresyvus, bet ne darbingas, nerūpestingas žemdirbių vadovas . Manome ,kad taryboje bus panaudotas tik partiniams konfliktams kelti.

  • Janis

    Na, kokia jau čia apsauga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite