Valstybės tarnautojas pasuko į politiką

Nuo liepos 10 d. Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyrius liko be vadovo. Dvidešimt metų skyriui vadovavęs Alfredas Nausėda sulaukė pensijos amžiaus ir nutarė toliau triūsti Savivaldybės taryboje, į kurią yra išrinktas.

Tapęs Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu Alfredas Nausėda pažadėjo daugiausiai dėmesio skirti žemės ūkio reikalams.

Gana sėkmingai dalyvavęs tiesioginiuose mero rinkimuose ir gavęs Šilutės r. savivaldybės tarybos nario mandatą Alfredas Nausėda sakė, kad jo atsisveikinimo su Kaimo reikalų skyriumi data buvo suderinta su Rinkimų komisija. Tapdamas Tarybos nariu jis privalėjo atsisakyti darbo Kaimo reikalų skyriuje.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės skyriuje su valstybės tarnautojo karjerą baigusiu A. Nausėda susitiko šio skyriaus vadovė Ina Kuzmienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas bei žemdirbių ir jiems talkinančių organizacijų atstovai. Jie dėkojo A. Nausėdai už nuveiktus darbus, principingumą atstovaujant žemdirbių interesams, palinkėjo neužmiršti žemdirbių, tapus politiku. Ūkininkų sąjungos pirmininkas K. Andrijauskas nepraleido progos paagituoti, kad atsiradus daugiau laisvo laiko, daugiau dėmesio skirtų veiklai Ūkininkų sąjungoje.

Alfredo Stasio Nausėdos biografijos faktai: gimė 1950 m. birželio 17 d. Stubrių k., Šilutės r. Ten gyvena bei ūkininkauja ir dabar. 1969 m. baigė Rietavo žemės ūkio technikumą, vėliau, po karinės tarnybos, 1976 m. – Lietuvos žemės ūkio akademiją, kur įgijo inžinieriaus mechaniko išsilavinimą.
Iki Nepriklausomybės atkūrimo dirbo Juknaičių tarybiniame ūkyje ir Rusnės žuvininkystės ūkyje vyriausiuoju inžinieriumi. 1995 m. paskirtas Šilutės r. žemės ūkio valdybos viršininku, kuriai tapus savivaldybės Kaimo reikalų skyriumi, vadovavo iki šiol.

Padėkojęs už sveikinimus, A. Nausėda prabilo apie žemės ūkį. Jis stebėjosi dabartinių Žemės ūkio ministerijos vadovų atitrūkimu nuo realybės, nesuvokimu, kad mes esame žemės ūkio rajonas ir pagrindinės darbo vietos bei pajamos Šilutės rajone yra žemės ūkyje.
„2013 metais vien už pieną gavome 65 milijonus litų pajamų. Ūkininkas aprūpina darbu ne tik save ir savo šeimą. Jis suteikia darbo veterinarams, degalais, trąšomis, žemės ūkio technika prekiaujančioms įmonėms, perdirbimo pramonei, elektrikams, statybininkams ir kitiems. Jei blogai bus ūkininkui, blogai bus ir jiems“, – kalbėjo A. Nausėda.
Paklausus, kas taps jo įpėdiniu Kaimo reikalų skyriaus vadovo poste, jis atsakė, kad bus skelbiamas konkursas, tačiau tikisi, kad šiam darniam kolektyvui vadovaus daug metų kartu dirbęs jo pavaduotojas Povilas Budvytis. Alfredas Nausėda sakė, kad dabar, tapęs Tarybos nariu, jis daugiausiai pastangų skirs žemės ūkiui, kurį geriausiai išmano ir žino, kokios bėdos kamuoja žemdirbius. Kartu apgailestavo, kad Savivaldybės taryba per mažai teturi įtakos formuojant žemės ūkio politiką.

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

  • sėkmės taryboje priimant teisingus sprendimus

  • Janis

    Vargeli,
    šis “pamiltas” dėl tech apžiūrų “saldusis agatas” miegojo savo darbe ir pajudintas buvo, tik agresyvus, bet ne darbingas, nerūpestingas žemdirbių vadovas . Manome ,kad taryboje bus panaudotas tik partiniams konfliktams kelti.

  • Janis

    Na, kokia jau čia apsauga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite