Valstybės tarnautojas pasuko į politiką

Nuo liepos 10 d. Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyrius liko be vadovo. Dvidešimt metų skyriui vadovavęs Alfredas Nausėda sulaukė pensijos amžiaus ir nutarė toliau triūsti Savivaldybės taryboje, į kurią yra išrinktas.

Tapęs Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu Alfredas Nausėda pažadėjo daugiausiai dėmesio skirti žemės ūkio reikalams.

Gana sėkmingai dalyvavęs tiesioginiuose mero rinkimuose ir gavęs Šilutės r. savivaldybės tarybos nario mandatą Alfredas Nausėda sakė, kad jo atsisveikinimo su Kaimo reikalų skyriumi data buvo suderinta su Rinkimų komisija. Tapdamas Tarybos nariu jis privalėjo atsisakyti darbo Kaimo reikalų skyriuje.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės skyriuje su valstybės tarnautojo karjerą baigusiu A. Nausėda susitiko šio skyriaus vadovė Ina Kuzmienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas bei žemdirbių ir jiems talkinančių organizacijų atstovai. Jie dėkojo A. Nausėdai už nuveiktus darbus, principingumą atstovaujant žemdirbių interesams, palinkėjo neužmiršti žemdirbių, tapus politiku. Ūkininkų sąjungos pirmininkas K. Andrijauskas nepraleido progos paagituoti, kad atsiradus daugiau laisvo laiko, daugiau dėmesio skirtų veiklai Ūkininkų sąjungoje.

Alfredo Stasio Nausėdos biografijos faktai: gimė 1950 m. birželio 17 d. Stubrių k., Šilutės r. Ten gyvena bei ūkininkauja ir dabar. 1969 m. baigė Rietavo žemės ūkio technikumą, vėliau, po karinės tarnybos, 1976 m. – Lietuvos žemės ūkio akademiją, kur įgijo inžinieriaus mechaniko išsilavinimą.
Iki Nepriklausomybės atkūrimo dirbo Juknaičių tarybiniame ūkyje ir Rusnės žuvininkystės ūkyje vyriausiuoju inžinieriumi. 1995 m. paskirtas Šilutės r. žemės ūkio valdybos viršininku, kuriai tapus savivaldybės Kaimo reikalų skyriumi, vadovavo iki šiol.

Padėkojęs už sveikinimus, A. Nausėda prabilo apie žemės ūkį. Jis stebėjosi dabartinių Žemės ūkio ministerijos vadovų atitrūkimu nuo realybės, nesuvokimu, kad mes esame žemės ūkio rajonas ir pagrindinės darbo vietos bei pajamos Šilutės rajone yra žemės ūkyje.
„2013 metais vien už pieną gavome 65 milijonus litų pajamų. Ūkininkas aprūpina darbu ne tik save ir savo šeimą. Jis suteikia darbo veterinarams, degalais, trąšomis, žemės ūkio technika prekiaujančioms įmonėms, perdirbimo pramonei, elektrikams, statybininkams ir kitiems. Jei blogai bus ūkininkui, blogai bus ir jiems“, – kalbėjo A. Nausėda.
Paklausus, kas taps jo įpėdiniu Kaimo reikalų skyriaus vadovo poste, jis atsakė, kad bus skelbiamas konkursas, tačiau tikisi, kad šiam darniam kolektyvui vadovaus daug metų kartu dirbęs jo pavaduotojas Povilas Budvytis. Alfredas Nausėda sakė, kad dabar, tapęs Tarybos nariu, jis daugiausiai pastangų skirs žemės ūkiui, kurį geriausiai išmano ir žino, kokios bėdos kamuoja žemdirbius. Kartu apgailestavo, kad Savivaldybės taryba per mažai teturi įtakos formuojant žemės ūkio politiką.

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

  • sėkmės taryboje priimant teisingus sprendimus

  • Janis

    Vargeli,
    šis “pamiltas” dėl tech apžiūrų “saldusis agatas” miegojo savo darbe ir pajudintas buvo, tik agresyvus, bet ne darbingas, nerūpestingas žemdirbių vadovas . Manome ,kad taryboje bus panaudotas tik partiniams konfliktams kelti.

  • Janis

    Na, kokia jau čia apsauga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite