Valstybės tarnautojas pasuko į politiką

Nuo liepos 10 d. Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyrius liko be vadovo. Dvidešimt metų skyriui vadovavęs Alfredas Nausėda sulaukė pensijos amžiaus ir nutarė toliau triūsti Savivaldybės taryboje, į kurią yra išrinktas.

Tapęs Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu Alfredas Nausėda pažadėjo daugiausiai dėmesio skirti žemės ūkio reikalams.

Gana sėkmingai dalyvavęs tiesioginiuose mero rinkimuose ir gavęs Šilutės r. savivaldybės tarybos nario mandatą Alfredas Nausėda sakė, kad jo atsisveikinimo su Kaimo reikalų skyriumi data buvo suderinta su Rinkimų komisija. Tapdamas Tarybos nariu jis privalėjo atsisakyti darbo Kaimo reikalų skyriuje.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės skyriuje su valstybės tarnautojo karjerą baigusiu A. Nausėda susitiko šio skyriaus vadovė Ina Kuzmienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas bei žemdirbių ir jiems talkinančių organizacijų atstovai. Jie dėkojo A. Nausėdai už nuveiktus darbus, principingumą atstovaujant žemdirbių interesams, palinkėjo neužmiršti žemdirbių, tapus politiku. Ūkininkų sąjungos pirmininkas K. Andrijauskas nepraleido progos paagituoti, kad atsiradus daugiau laisvo laiko, daugiau dėmesio skirtų veiklai Ūkininkų sąjungoje.

Alfredo Stasio Nausėdos biografijos faktai: gimė 1950 m. birželio 17 d. Stubrių k., Šilutės r. Ten gyvena bei ūkininkauja ir dabar. 1969 m. baigė Rietavo žemės ūkio technikumą, vėliau, po karinės tarnybos, 1976 m. – Lietuvos žemės ūkio akademiją, kur įgijo inžinieriaus mechaniko išsilavinimą.
Iki Nepriklausomybės atkūrimo dirbo Juknaičių tarybiniame ūkyje ir Rusnės žuvininkystės ūkyje vyriausiuoju inžinieriumi. 1995 m. paskirtas Šilutės r. žemės ūkio valdybos viršininku, kuriai tapus savivaldybės Kaimo reikalų skyriumi, vadovavo iki šiol.

Padėkojęs už sveikinimus, A. Nausėda prabilo apie žemės ūkį. Jis stebėjosi dabartinių Žemės ūkio ministerijos vadovų atitrūkimu nuo realybės, nesuvokimu, kad mes esame žemės ūkio rajonas ir pagrindinės darbo vietos bei pajamos Šilutės rajone yra žemės ūkyje.
„2013 metais vien už pieną gavome 65 milijonus litų pajamų. Ūkininkas aprūpina darbu ne tik save ir savo šeimą. Jis suteikia darbo veterinarams, degalais, trąšomis, žemės ūkio technika prekiaujančioms įmonėms, perdirbimo pramonei, elektrikams, statybininkams ir kitiems. Jei blogai bus ūkininkui, blogai bus ir jiems“, – kalbėjo A. Nausėda.
Paklausus, kas taps jo įpėdiniu Kaimo reikalų skyriaus vadovo poste, jis atsakė, kad bus skelbiamas konkursas, tačiau tikisi, kad šiam darniam kolektyvui vadovaus daug metų kartu dirbęs jo pavaduotojas Povilas Budvytis. Alfredas Nausėda sakė, kad dabar, tapęs Tarybos nariu, jis daugiausiai pastangų skirs žemės ūkiui, kurį geriausiai išmano ir žino, kokios bėdos kamuoja žemdirbius. Kartu apgailestavo, kad Savivaldybės taryba per mažai teturi įtakos formuojant žemės ūkio politiką.

Vaidotas VILKAS

Hits: 83

3 komentarai

  • sėkmės taryboje priimant teisingus sprendimus

  • Janis

    Vargeli,
    šis “pamiltas” dėl tech apžiūrų “saldusis agatas” miegojo savo darbe ir pajudintas buvo, tik agresyvus, bet ne darbingas, nerūpestingas žemdirbių vadovas . Manome ,kad taryboje bus panaudotas tik partiniams konfliktams kelti.

  • Janis

    Na, kokia jau čia apsauga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite