Valdžių kaitos kaina – per 160 tūkstančių litų

Paskutiniame Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje Administracijos direktoriaus pavaduotoju išrinkę Raimundą Ambrozaitį, rajono politikai baigė formuoti jau ketvirtą valdžią per šią Tarybos kadenciją. Kažin ar paskutinę? Vien išeitinėms išmokoms per šį laikotarpį teko išmokėti per 160 tūkst. litų.

Administracijos direktoriumi anksčiau padirbėjęs Raimundas Ambrozaitis šįkart begavo pavaduotojo pareigas.

Keičiantis valdžiai, keičiasi meras, būrelis jo pavaduotojų, administracijos direktorius su savo pavaduotojais ir politinio pasitikėjimo pagrindu dirbantis Tarybos sekretorius. Pirmaisiais kadencijos metais išeitinių išmokų sumokėta per 38 tūkst. Lt, 2012 metais – beveik 49 tūkst., 2013-ais – 35 tūkst., o šiais metais jau priskaičiuota per 42 tūkst. litų išeitinių išmokų. Per kadenciją Tarybos sekretorius Jonas Jaunius šias pareigas per kadenciją ėjo tris kartus ir gavo per 14,5 tūkst. Lt išeitinių išmokų. Visos valdžių kaitos Savivaldybės biudžetui kainavo beveik 164 tūkst. Lt.
Prieš kurį laiką išperkamosios nuomos būdu planuota merui nuomoti automobilį BMW. Jo kaina panaši į išmokėtų valdžiai išeitinių išmokų sumą…
Malonumas dažnai turėti naują valdžią galėjo kainuoti dar brangiau, tačiau mero pavaduotojais būdami Šarūnas Laužikas ir Algirdas Balčytis dirbo visuomeniniais pagrindais, negaudami darbo užmokesčio. Nors 2013 metų pabaigoje, prieš eilinį valdžios pasikeitimą, Tarybos nariai jau buvo nusprendę pradėti mokėti mero pavaduotojui A. Balčyčiui algą, jos gauti šis nesuspėjo. Dabartiniai vicemerai – tas pats Algirdas Balčytis ir pirmą kartą išrinktas pedagogas Algirdas Gečas vėl dirba visuomeniniais pagrindais. Tik niekas nežino, ar po mėnesio kito neužsimanys atlygio?
Antai kalbėta, kad Lietuvos Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius, kuriam vadovauja R. Ambrozaitis, šįkart taupumo sumetimais savo atstovų į valdžią nedeleguos, tuo tarpu praėjusiame Tarybos posėdyje tas pats partijos skyriaus vadas R. Abrozaitis patvirtintas administracijos direktoriaus pavaduotoju.
Šios kadencijos metu jis jau spėjo pabūti Administracijos direktoriumi ir palikdamas šias pareigas gavo 11,7 tūkst. Lt išmoką.
Pasak anksčiau šios partijos Šilutės skyriui vadovavusio Savivaldybės tarybos nario Edvardo Vitkausko, svarstytos dvi galimybės – visai nedalyvauti rajono valdžioje arba palaikyti „rimto profesionalo“ kandidatūrą.
Tarybos posėdyje nuspręsta, kad R. Ambrozaitis kuruos Ūkio, Kaimo, Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos, Architektūros ir urbanistikos, Planavimo ir plėtros skyrius, Ūkio skyriaus Turto poskyrio, Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Šilutės, Švėkšnos, Usėnų, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijų darbą.
Paklaustas kaip sunkiai galą su galu sudurianti Savivaldybė suranda šimtatūkstantines sumas politikų išeitinėms išmokoms, dabartinis administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad tam pakanka Savivaldybės atlyginimų mokos fondo. Esą neužpildytų etatų, dalis lėšų lieka, kai suserga Savivaldybės darbuotojai ir jiems moka SODRA. Be to, padėtį kiek palengvina tai, kad visos išeitinės kompensacijos vienu kartu išmokėti nereikia – ji mokama kartą per mėnesį, kol gavėjas susiranda darbą.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite