Valdžių kaitos kaina – per 160 tūkstančių litų

Paskutiniame Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje Administracijos direktoriaus pavaduotoju išrinkę Raimundą Ambrozaitį, rajono politikai baigė formuoti jau ketvirtą valdžią per šią Tarybos kadenciją. Kažin ar paskutinę? Vien išeitinėms išmokoms per šį laikotarpį teko išmokėti per 160 tūkst. litų.

Administracijos direktoriumi anksčiau padirbėjęs Raimundas Ambrozaitis šįkart begavo pavaduotojo pareigas.

Keičiantis valdžiai, keičiasi meras, būrelis jo pavaduotojų, administracijos direktorius su savo pavaduotojais ir politinio pasitikėjimo pagrindu dirbantis Tarybos sekretorius. Pirmaisiais kadencijos metais išeitinių išmokų sumokėta per 38 tūkst. Lt, 2012 metais – beveik 49 tūkst., 2013-ais – 35 tūkst., o šiais metais jau priskaičiuota per 42 tūkst. litų išeitinių išmokų. Per kadenciją Tarybos sekretorius Jonas Jaunius šias pareigas per kadenciją ėjo tris kartus ir gavo per 14,5 tūkst. Lt išeitinių išmokų. Visos valdžių kaitos Savivaldybės biudžetui kainavo beveik 164 tūkst. Lt.
Prieš kurį laiką išperkamosios nuomos būdu planuota merui nuomoti automobilį BMW. Jo kaina panaši į išmokėtų valdžiai išeitinių išmokų sumą…
Malonumas dažnai turėti naują valdžią galėjo kainuoti dar brangiau, tačiau mero pavaduotojais būdami Šarūnas Laužikas ir Algirdas Balčytis dirbo visuomeniniais pagrindais, negaudami darbo užmokesčio. Nors 2013 metų pabaigoje, prieš eilinį valdžios pasikeitimą, Tarybos nariai jau buvo nusprendę pradėti mokėti mero pavaduotojui A. Balčyčiui algą, jos gauti šis nesuspėjo. Dabartiniai vicemerai – tas pats Algirdas Balčytis ir pirmą kartą išrinktas pedagogas Algirdas Gečas vėl dirba visuomeniniais pagrindais. Tik niekas nežino, ar po mėnesio kito neužsimanys atlygio?
Antai kalbėta, kad Lietuvos Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius, kuriam vadovauja R. Ambrozaitis, šįkart taupumo sumetimais savo atstovų į valdžią nedeleguos, tuo tarpu praėjusiame Tarybos posėdyje tas pats partijos skyriaus vadas R. Abrozaitis patvirtintas administracijos direktoriaus pavaduotoju.
Šios kadencijos metu jis jau spėjo pabūti Administracijos direktoriumi ir palikdamas šias pareigas gavo 11,7 tūkst. Lt išmoką.
Pasak anksčiau šios partijos Šilutės skyriui vadovavusio Savivaldybės tarybos nario Edvardo Vitkausko, svarstytos dvi galimybės – visai nedalyvauti rajono valdžioje arba palaikyti „rimto profesionalo“ kandidatūrą.
Tarybos posėdyje nuspręsta, kad R. Ambrozaitis kuruos Ūkio, Kaimo, Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos, Architektūros ir urbanistikos, Planavimo ir plėtros skyrius, Ūkio skyriaus Turto poskyrio, Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Šilutės, Švėkšnos, Usėnų, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijų darbą.
Paklaustas kaip sunkiai galą su galu sudurianti Savivaldybė suranda šimtatūkstantines sumas politikų išeitinėms išmokoms, dabartinis administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad tam pakanka Savivaldybės atlyginimų mokos fondo. Esą neužpildytų etatų, dalis lėšų lieka, kai suserga Savivaldybės darbuotojai ir jiems moka SODRA. Be to, padėtį kiek palengvina tai, kad visos išeitinės kompensacijos vienu kartu išmokėti nereikia – ji mokama kartą per mėnesį, kol gavėjas susiranda darbą.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite