Valdžių kaitos kaina – per 160 tūkstančių litų

Paskutiniame Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje Administracijos direktoriaus pavaduotoju išrinkę Raimundą Ambrozaitį, rajono politikai baigė formuoti jau ketvirtą valdžią per šią Tarybos kadenciją. Kažin ar paskutinę? Vien išeitinėms išmokoms per šį laikotarpį teko išmokėti per 160 tūkst. litų.

Administracijos direktoriumi anksčiau padirbėjęs Raimundas Ambrozaitis šįkart begavo pavaduotojo pareigas.

Keičiantis valdžiai, keičiasi meras, būrelis jo pavaduotojų, administracijos direktorius su savo pavaduotojais ir politinio pasitikėjimo pagrindu dirbantis Tarybos sekretorius. Pirmaisiais kadencijos metais išeitinių išmokų sumokėta per 38 tūkst. Lt, 2012 metais – beveik 49 tūkst., 2013-ais – 35 tūkst., o šiais metais jau priskaičiuota per 42 tūkst. litų išeitinių išmokų. Per kadenciją Tarybos sekretorius Jonas Jaunius šias pareigas per kadenciją ėjo tris kartus ir gavo per 14,5 tūkst. Lt išeitinių išmokų. Visos valdžių kaitos Savivaldybės biudžetui kainavo beveik 164 tūkst. Lt.
Prieš kurį laiką išperkamosios nuomos būdu planuota merui nuomoti automobilį BMW. Jo kaina panaši į išmokėtų valdžiai išeitinių išmokų sumą…
Malonumas dažnai turėti naują valdžią galėjo kainuoti dar brangiau, tačiau mero pavaduotojais būdami Šarūnas Laužikas ir Algirdas Balčytis dirbo visuomeniniais pagrindais, negaudami darbo užmokesčio. Nors 2013 metų pabaigoje, prieš eilinį valdžios pasikeitimą, Tarybos nariai jau buvo nusprendę pradėti mokėti mero pavaduotojui A. Balčyčiui algą, jos gauti šis nesuspėjo. Dabartiniai vicemerai – tas pats Algirdas Balčytis ir pirmą kartą išrinktas pedagogas Algirdas Gečas vėl dirba visuomeniniais pagrindais. Tik niekas nežino, ar po mėnesio kito neužsimanys atlygio?
Antai kalbėta, kad Lietuvos Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius, kuriam vadovauja R. Ambrozaitis, šįkart taupumo sumetimais savo atstovų į valdžią nedeleguos, tuo tarpu praėjusiame Tarybos posėdyje tas pats partijos skyriaus vadas R. Abrozaitis patvirtintas administracijos direktoriaus pavaduotoju.
Šios kadencijos metu jis jau spėjo pabūti Administracijos direktoriumi ir palikdamas šias pareigas gavo 11,7 tūkst. Lt išmoką.
Pasak anksčiau šios partijos Šilutės skyriui vadovavusio Savivaldybės tarybos nario Edvardo Vitkausko, svarstytos dvi galimybės – visai nedalyvauti rajono valdžioje arba palaikyti „rimto profesionalo“ kandidatūrą.
Tarybos posėdyje nuspręsta, kad R. Ambrozaitis kuruos Ūkio, Kaimo, Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos, Architektūros ir urbanistikos, Planavimo ir plėtros skyrius, Ūkio skyriaus Turto poskyrio, Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Šilutės, Švėkšnos, Usėnų, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijų darbą.
Paklaustas kaip sunkiai galą su galu sudurianti Savivaldybė suranda šimtatūkstantines sumas politikų išeitinėms išmokoms, dabartinis administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad tam pakanka Savivaldybės atlyginimų mokos fondo. Esą neužpildytų etatų, dalis lėšų lieka, kai suserga Savivaldybės darbuotojai ir jiems moka SODRA. Be to, padėtį kiek palengvina tai, kad visos išeitinės kompensacijos vienu kartu išmokėti nereikia – ji mokama kartą per mėnesį, kol gavėjas susiranda darbą.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite