Valdui Armonui muzika – ir pomėgis, ir darbas

Ilgametis Natkiškių kaimo gyventojas Valdas Armonas be muzikos savo gyvenimo neįsivaizduotų. Ne vienam kolektyvui vadovaujantis, įvairiais instrumentais mokantis groti bei už daugelio Pagėgių krašte vykstančių renginių įgarsinimą ir apšvietimą atsakingas V. Armonas yra pasišventęs savo darbui. Muzikinės veiklos ir su ja susijusių darbų jis atsisako tik atostogaudamas su šeima.

Nuo vaikystės muzikuojantis Valdas Armonas į gyvenimą žvelgia optimistiškai.

Mėgstamiausias – sintezatorius
Gimęs ir užaugęs Natkiškiuose, Valdas čia baigė pradinę ir pagrindinę mokyklas. Vidurinę lankė Pagėgiuose. Toliau sekė muzikos studijos konservatorijoje, vėliau V. Armonas grįžo dirbti į Natkiškių mokyklą. Čia jis mokė vaikus muzikos ir rusų kalbos, kol buvo pašauktas į kariuomenę.
Muzikalumas jam pravertė ir ten – teko tarnauti Vilniaus VRM reprezentaciniame pučiamųjų orkestre.
Metus orkestre pučiant dūdą V. Armonas puikia prisimena ir šiandien, mat įgūdžiai groti šiuo instrumentu išliko. Groti jis gali ir kitais instrumentais: akordeonu, fortepijonu, mušamaisiais, gitara. Koks mėgstamiausias instrumentas? Valdas nedvejodamas sako: „Sintezatorius, su šiuo instrumentu galima ir kurti muziką, ir patogu improvizuoti“.
Atitarnavęs kariuomenėje, 1995 m. V. Armonas tapo tuometinės Natkiškių laisvalaikio salės direktoriumi. Nieko nelaukdamas jis ėmėsi plėtoti muzikinę veiklą, burti kolektyvus ir su jais koncertuoti. Tada atsirado ir šiandien gerai visiems žinoma Natkiškių kapela „Vaivorykštė“. Vėliau subūrė vaikų popchorą, moterų ansamblį.
Natkiškių laisvalaikio salėje atsiradus renginių organizatoriaus etatui, šias pareigas pradėjo eiti būsima Valdo gyvenimo draugė Rasa. Kartu dirbdami jaunuoliai susipažino, o 1998 m. Valdas ir Rasa susituokė. Dabar augina dvi dukras – Austėją ir Andželiką. Austėja Pagėgiuose šiemet jau baigia paskutinį muzikos mokyklos kursą ir panašu, kad seks tėvo pėdomis. Ji groja fortepijonu ir, anot tėvo, dainuoja geriau už jį patį…
Garbingai apdovanotas
Šiuo metu Valdas Armonas dirba Pagėgių kultūros centrui priklausančių Natkiškių kultūros namų meno vadovu, puse etato kartu dirba Pagėgių kultūros centro garso ir šviesos inžinieriumi. V. Armoną, prie pulto reguliuojantį garsą bei apšvietimą, galima pamatyti kone kiekviename Pagėgių krašte vykstančiame renginyje. Pašnekovas juokavo, kad įvykus techniniams nesklandumams, net jei už techninę renginio dalį nebūna atsakingas, žiūrovai neretai atsisuką į jį. Ketveri metai V. Armonas yra ir Pagėgių savivaldybės tarybos narys.
Paklaustas, keliems kolektyvams šiuo metu vadovauja, pašnekovas juos beskaičiuodamas šmaikščiai atsakė: „Visiems…“ Kone garsiausia iki šiol jo vadovaujama Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“, kitąmet švęsianti savo gyvavimo 20-metį. Sukakties proga kolektyvas planuoja išleisti kompaktinę plokštelę apie savo veiklą.
V. Armonas taip pat vadovauja Natkiškių moterų ansambliui, Natkiškių kultūros namų estradiniam kvartetui, gitaros studijai…
Pasak paties vadovo, jo vadovaujami kolektyvai daug repetuoja, atsakingai ruošiasi prieš dalyvaudami kuriame nors renginyje. Kolektyvuose muzikuoja ne vien vietiniai žmonės, bet ir iš kitur atvažiuoja. Tad dalis muzikantų ir dainininkų vis pasikeičia, bet kolektyvų branduolys išlieka.
Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ ne kartą yra dalyvavusi įvairiuose renginiuose, ji yra pelniusi įvairiausių apdovanojimų.
Kapeloje groja ir dainuoja: Rimas Poška (boso gitara), Vilius Urbonas (mušamieji), Jadvyga Jurgilienė (dainuoja), Vilyta Sirtautienė (dainuoja), Laimutė Kesarauskienė (gitara ir balsas), Rita Ūselienė (dainuoja), Viktoras Poška (akordeonas ir balsas), Aretas Gečas (dainuoja), Algis Kedeckis (armonika ir balsas).
Pernai kapelos vadovas Valdas Armonas buvo apdovanotas garbingiausiu Pagėgių savivaldybės apdovanojimu – medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“.
Gruodžio 12 d. natkiškėnų kapela „Vaivorykštė“ ne pirmą kartą vyks koncertuoti į LRT laidą „Duokim garo“.
Muzikalumas iš tėvo
„Praktiškai visą gyvenimą mano darbas buvo susijęs su muzika. Tiek vadovavimas kolektyvams, tiek renginių garsinimas, tiek laisvalaikis. Veiklos yra tiek daug, kad praktiškai nelieka laiko atostogoms. Bet kaip ir kiekvienas žmogus, noriu kartais pailsėti, tad gavęs atostogas ilsiuosi nuo muzikos, stengiuosi tą laiką praleisti su šeima. Vykstame į kitą miestą, bandome bent trumpam pakeisti aplinką“, – pasakojo V. Armonas.
Savo gyvenimą su muzikine veikla jis susiejo neatsitiktinai – norą muzikuoti, matyt, bus paveldėjęs iš savo tėvo Algirdo Pauliaus Armono, kuris taip pat buvo muzikantas. Šeimoje augo 5 vaikai, kuriuos visus buvo bandoma įtraukti į muzikinę veiklą. Šia veikla iki šiol užsiima tik Valdas ir jauniausias jo brolis Tomas, kuris gitara groja Airijoje.
V. Armonas neslepia, kad norėtų ir toliau dirbti Natkiškių kultūros namuose, kad jie gyvuotų kuo ilgiau ir čia nuolatos virtų kultūrinis gyvenimas. Sako esąs šiek tiek nusivylęs, kad vietiniai gyventojai vis labiau linkę užsidaryti namuose ir nebe taip noriai beateina į Natkiškiuose vykstančius susiėjimus. Jis sako visados nuoširdžiai besistengiantis žmones sudominti, kad renginiai vyktų sklandžiai. Anot Valdo, į Natkiškius užsukantys svečiai stebisi veikliais renginių organizatoriais, bet vietiniai ne visuomet tai įvertina.
„Pagėgių krašto gyventojams norėčiau palinkėti, kad būtų atlaidesni, stengtųsi būti linksmesni. Suprantu, kad dabar ne patys lengviausi laikai, bet vis tiek linkiu neprarasti optimistiško požiūrio į gyvenimą ir šypsenų veiduose. Kadangi ir pats viską pasiekiau sunkiu darbu, linkiu visiems būti aktyviems ir siekti savo svajonių“, – linkėjo natkiškietis Valdas Armonas.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Natkiskietis

    Armonas tikrai istikimas muzikai, gabus vyras, dainuoja ir kitus dainuoti pritraukia. Isties linksmiau gyventi, kai yra tokiu žmoniu. Linkiu jam sekmes.

  • Dekoju

    Geras Armono palinkėjimas daugiau šypsotis. Mes tokie niūrūs, kartais ir pikti. O juk nuo to geriau nebūna, tik nusijuok, nusišypsok, ir geriau pasijausi, ir ligos neims. Gera nuotaika kaip vaistas, uz kurį moketi nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite