Valdui Armonui muzika – ir pomėgis, ir darbas

Ilgametis Natkiškių kaimo gyventojas Valdas Armonas be muzikos savo gyvenimo neįsivaizduotų. Ne vienam kolektyvui vadovaujantis, įvairiais instrumentais mokantis groti bei už daugelio Pagėgių krašte vykstančių renginių įgarsinimą ir apšvietimą atsakingas V. Armonas yra pasišventęs savo darbui. Muzikinės veiklos ir su ja susijusių darbų jis atsisako tik atostogaudamas su šeima.

Nuo vaikystės muzikuojantis Valdas Armonas į gyvenimą žvelgia optimistiškai.

Mėgstamiausias – sintezatorius
Gimęs ir užaugęs Natkiškiuose, Valdas čia baigė pradinę ir pagrindinę mokyklas. Vidurinę lankė Pagėgiuose. Toliau sekė muzikos studijos konservatorijoje, vėliau V. Armonas grįžo dirbti į Natkiškių mokyklą. Čia jis mokė vaikus muzikos ir rusų kalbos, kol buvo pašauktas į kariuomenę.
Muzikalumas jam pravertė ir ten – teko tarnauti Vilniaus VRM reprezentaciniame pučiamųjų orkestre.
Metus orkestre pučiant dūdą V. Armonas puikia prisimena ir šiandien, mat įgūdžiai groti šiuo instrumentu išliko. Groti jis gali ir kitais instrumentais: akordeonu, fortepijonu, mušamaisiais, gitara. Koks mėgstamiausias instrumentas? Valdas nedvejodamas sako: „Sintezatorius, su šiuo instrumentu galima ir kurti muziką, ir patogu improvizuoti“.
Atitarnavęs kariuomenėje, 1995 m. V. Armonas tapo tuometinės Natkiškių laisvalaikio salės direktoriumi. Nieko nelaukdamas jis ėmėsi plėtoti muzikinę veiklą, burti kolektyvus ir su jais koncertuoti. Tada atsirado ir šiandien gerai visiems žinoma Natkiškių kapela „Vaivorykštė“. Vėliau subūrė vaikų popchorą, moterų ansamblį.
Natkiškių laisvalaikio salėje atsiradus renginių organizatoriaus etatui, šias pareigas pradėjo eiti būsima Valdo gyvenimo draugė Rasa. Kartu dirbdami jaunuoliai susipažino, o 1998 m. Valdas ir Rasa susituokė. Dabar augina dvi dukras – Austėją ir Andželiką. Austėja Pagėgiuose šiemet jau baigia paskutinį muzikos mokyklos kursą ir panašu, kad seks tėvo pėdomis. Ji groja fortepijonu ir, anot tėvo, dainuoja geriau už jį patį…
Garbingai apdovanotas
Šiuo metu Valdas Armonas dirba Pagėgių kultūros centrui priklausančių Natkiškių kultūros namų meno vadovu, puse etato kartu dirba Pagėgių kultūros centro garso ir šviesos inžinieriumi. V. Armoną, prie pulto reguliuojantį garsą bei apšvietimą, galima pamatyti kone kiekviename Pagėgių krašte vykstančiame renginyje. Pašnekovas juokavo, kad įvykus techniniams nesklandumams, net jei už techninę renginio dalį nebūna atsakingas, žiūrovai neretai atsisuką į jį. Ketveri metai V. Armonas yra ir Pagėgių savivaldybės tarybos narys.
Paklaustas, keliems kolektyvams šiuo metu vadovauja, pašnekovas juos beskaičiuodamas šmaikščiai atsakė: „Visiems…“ Kone garsiausia iki šiol jo vadovaujama Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“, kitąmet švęsianti savo gyvavimo 20-metį. Sukakties proga kolektyvas planuoja išleisti kompaktinę plokštelę apie savo veiklą.
V. Armonas taip pat vadovauja Natkiškių moterų ansambliui, Natkiškių kultūros namų estradiniam kvartetui, gitaros studijai…
Pasak paties vadovo, jo vadovaujami kolektyvai daug repetuoja, atsakingai ruošiasi prieš dalyvaudami kuriame nors renginyje. Kolektyvuose muzikuoja ne vien vietiniai žmonės, bet ir iš kitur atvažiuoja. Tad dalis muzikantų ir dainininkų vis pasikeičia, bet kolektyvų branduolys išlieka.
Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ ne kartą yra dalyvavusi įvairiuose renginiuose, ji yra pelniusi įvairiausių apdovanojimų.
Kapeloje groja ir dainuoja: Rimas Poška (boso gitara), Vilius Urbonas (mušamieji), Jadvyga Jurgilienė (dainuoja), Vilyta Sirtautienė (dainuoja), Laimutė Kesarauskienė (gitara ir balsas), Rita Ūselienė (dainuoja), Viktoras Poška (akordeonas ir balsas), Aretas Gečas (dainuoja), Algis Kedeckis (armonika ir balsas).
Pernai kapelos vadovas Valdas Armonas buvo apdovanotas garbingiausiu Pagėgių savivaldybės apdovanojimu – medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“.
Gruodžio 12 d. natkiškėnų kapela „Vaivorykštė“ ne pirmą kartą vyks koncertuoti į LRT laidą „Duokim garo“.
Muzikalumas iš tėvo
„Praktiškai visą gyvenimą mano darbas buvo susijęs su muzika. Tiek vadovavimas kolektyvams, tiek renginių garsinimas, tiek laisvalaikis. Veiklos yra tiek daug, kad praktiškai nelieka laiko atostogoms. Bet kaip ir kiekvienas žmogus, noriu kartais pailsėti, tad gavęs atostogas ilsiuosi nuo muzikos, stengiuosi tą laiką praleisti su šeima. Vykstame į kitą miestą, bandome bent trumpam pakeisti aplinką“, – pasakojo V. Armonas.
Savo gyvenimą su muzikine veikla jis susiejo neatsitiktinai – norą muzikuoti, matyt, bus paveldėjęs iš savo tėvo Algirdo Pauliaus Armono, kuris taip pat buvo muzikantas. Šeimoje augo 5 vaikai, kuriuos visus buvo bandoma įtraukti į muzikinę veiklą. Šia veikla iki šiol užsiima tik Valdas ir jauniausias jo brolis Tomas, kuris gitara groja Airijoje.
V. Armonas neslepia, kad norėtų ir toliau dirbti Natkiškių kultūros namuose, kad jie gyvuotų kuo ilgiau ir čia nuolatos virtų kultūrinis gyvenimas. Sako esąs šiek tiek nusivylęs, kad vietiniai gyventojai vis labiau linkę užsidaryti namuose ir nebe taip noriai beateina į Natkiškiuose vykstančius susiėjimus. Jis sako visados nuoširdžiai besistengiantis žmones sudominti, kad renginiai vyktų sklandžiai. Anot Valdo, į Natkiškius užsukantys svečiai stebisi veikliais renginių organizatoriais, bet vietiniai ne visuomet tai įvertina.
„Pagėgių krašto gyventojams norėčiau palinkėti, kad būtų atlaidesni, stengtųsi būti linksmesni. Suprantu, kad dabar ne patys lengviausi laikai, bet vis tiek linkiu neprarasti optimistiško požiūrio į gyvenimą ir šypsenų veiduose. Kadangi ir pats viską pasiekiau sunkiu darbu, linkiu visiems būti aktyviems ir siekti savo svajonių“, – linkėjo natkiškietis Valdas Armonas.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Natkiskietis

    Armonas tikrai istikimas muzikai, gabus vyras, dainuoja ir kitus dainuoti pritraukia. Isties linksmiau gyventi, kai yra tokiu žmoniu. Linkiu jam sekmes.

  • Dekoju

    Geras Armono palinkėjimas daugiau šypsotis. Mes tokie niūrūs, kartais ir pikti. O juk nuo to geriau nebūna, tik nusijuok, nusišypsok, ir geriau pasijausi, ir ligos neims. Gera nuotaika kaip vaistas, uz kurį moketi nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite