Vairuotojams: nauji reikalavimai, didesnės baudos ir… nė lašo alkoholio!

Seimas priėmė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų: didėja baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus bei kirsta iš peties stiklelio mėgėjams – nuo kitų metų visi vairuotojai, išskyrus B kategorijos su didesniu kaip 2 metų stažu, vairuoti galės tik būdami visiškai blaivūs (0 promilių).

Naujovės
Sankryžoje degant raudam šviesoforo signalui su šalia pritvirtinta žalios rodyklės lentele būtina sustoti.
Vairuotojui draudžiama sustoti ir stovėti ne tik per 5 metrus iki perėjos, bet ir esant tokiam atstumui už jos. Automobiliai gali būti statomi tik siaura ištisine horizontaliojo ženklinimo linija pažymėtos vietos ribose.
Dviratininkai privalo vilkėti specialią liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, dviračio priekyje turi degti šviesios spalvos žibintas, gale – raudonos. Dviratininkas, važiuodamas šaligatviu, pėsčiųjų ar dviračių taku, kelkraščiu turi duoti kelią pėstiesiems, pro juos važiuoti saugiu atstumu ir lėtai. Važiuojamąja kelio dalimi galės važiuoti ir suaugusiųjų prižiūrimi vaikai nuo 8 metų. Draudžiama dviračiu važiuoti per pėsčiųjų perėją, dviratį reikia persivaryti.
Nuo balandžio 1 iki spalio 31 d. maksimalus greitis greitkeliuose yra ne 110, bet 120 km/val., nuo lapkričio 1 iki kovo 31 d. – ne 100, bet 110 km/val. Traktoriams ir savaeigėms mašinoms visuose keliuose negalima viršyti 50 km/val. greičio.
Įvažiuojant į žiedinę sankryžą posūkio signalas nerodomas, jis jungiama tik persirikiuojant sankryžoje ir išsukant iš sankryžos.
Žiemos metu vasarinių padangų privalo atsisakyti ne tik lengvųjų, bet visų kitų transporto priemonių vairuotojai.
Baudos – nuo sausio 1 d.
Seimas sugriežtino atsakomybę už šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Nuo sausio 1 d. už važiavimą degant draudžiamam šviesoforo signalui (taip pat nesustojus sukant į dešinę, kai dega raudonas signalas, o šalia jo yra žalia rodykle) bauda didėja beveik 100 Lt ir sieks iki 297 Lt. Tokia pati bauda gresia nesustojus prieš pėsčiųjų perėją.
Už greičio viršijimą nelieka bausmės areštu, tačiau viršijus leistiną greitį daugiau negu 50 km per val., grės bauda nuo 997 iki 1497 Lt ir teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėn., pradedantys vairuotojai teisių gali netekti net 1,5 metų. Jeigu tokį pažeidimą padarys teisės vairuoti neturintis asmuo, bauda sieks nuo 1497 iki 2497 Lt.
Bet kokios transporto priemonės vairuotojas, išskyrus B kategorijos su didesniu negu 2 metų stažu, gali vairuoti tik visiškai blaivus ( 0 promilių). Esant lengvam neblaivumui (iki 0,4 promilės) skiriama bauda nuo 497 iki 997 Lt, pradedantieji vairuotojai baudžiami nuo 797 iki 997 Lt.
Jeigu transporto priemonės padangos neatitinka keliamų reikalavimų, baudžiama nuo 97 iki 148 Lt. Pažeidus vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytų sėdynių naudojimo tvarką – bauda nuo 97 iki 197 Lt, už pakartotinį tokį pažeidimą – nuo 197 iki 297 Lt. Analogiška baudimo tvarka skirta ir neprisisegusiems saugos diržų bei motociklininkams be šalmo.
Jeigu transporto priemonė viršija leistiną ašių apkrovą, savininkas baudžiamas iki 11 988 Lt. Tuo siekiama saugoti kelius ir sudrausminti kelių mokesčių vengiantį transportą.

Parengė
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite