Vairuotojams: nauji reikalavimai, didesnės baudos ir… nė lašo alkoholio!

Seimas priėmė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų: didėja baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus bei kirsta iš peties stiklelio mėgėjams – nuo kitų metų visi vairuotojai, išskyrus B kategorijos su didesniu kaip 2 metų stažu, vairuoti galės tik būdami visiškai blaivūs (0 promilių).

Naujovės
Sankryžoje degant raudam šviesoforo signalui su šalia pritvirtinta žalios rodyklės lentele būtina sustoti.
Vairuotojui draudžiama sustoti ir stovėti ne tik per 5 metrus iki perėjos, bet ir esant tokiam atstumui už jos. Automobiliai gali būti statomi tik siaura ištisine horizontaliojo ženklinimo linija pažymėtos vietos ribose.
Dviratininkai privalo vilkėti specialią liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, dviračio priekyje turi degti šviesios spalvos žibintas, gale – raudonos. Dviratininkas, važiuodamas šaligatviu, pėsčiųjų ar dviračių taku, kelkraščiu turi duoti kelią pėstiesiems, pro juos važiuoti saugiu atstumu ir lėtai. Važiuojamąja kelio dalimi galės važiuoti ir suaugusiųjų prižiūrimi vaikai nuo 8 metų. Draudžiama dviračiu važiuoti per pėsčiųjų perėją, dviratį reikia persivaryti.
Nuo balandžio 1 iki spalio 31 d. maksimalus greitis greitkeliuose yra ne 110, bet 120 km/val., nuo lapkričio 1 iki kovo 31 d. – ne 100, bet 110 km/val. Traktoriams ir savaeigėms mašinoms visuose keliuose negalima viršyti 50 km/val. greičio.
Įvažiuojant į žiedinę sankryžą posūkio signalas nerodomas, jis jungiama tik persirikiuojant sankryžoje ir išsukant iš sankryžos.
Žiemos metu vasarinių padangų privalo atsisakyti ne tik lengvųjų, bet visų kitų transporto priemonių vairuotojai.
Baudos – nuo sausio 1 d.
Seimas sugriežtino atsakomybę už šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Nuo sausio 1 d. už važiavimą degant draudžiamam šviesoforo signalui (taip pat nesustojus sukant į dešinę, kai dega raudonas signalas, o šalia jo yra žalia rodykle) bauda didėja beveik 100 Lt ir sieks iki 297 Lt. Tokia pati bauda gresia nesustojus prieš pėsčiųjų perėją.
Už greičio viršijimą nelieka bausmės areštu, tačiau viršijus leistiną greitį daugiau negu 50 km per val., grės bauda nuo 997 iki 1497 Lt ir teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėn., pradedantys vairuotojai teisių gali netekti net 1,5 metų. Jeigu tokį pažeidimą padarys teisės vairuoti neturintis asmuo, bauda sieks nuo 1497 iki 2497 Lt.
Bet kokios transporto priemonės vairuotojas, išskyrus B kategorijos su didesniu negu 2 metų stažu, gali vairuoti tik visiškai blaivus ( 0 promilių). Esant lengvam neblaivumui (iki 0,4 promilės) skiriama bauda nuo 497 iki 997 Lt, pradedantieji vairuotojai baudžiami nuo 797 iki 997 Lt.
Jeigu transporto priemonės padangos neatitinka keliamų reikalavimų, baudžiama nuo 97 iki 148 Lt. Pažeidus vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytų sėdynių naudojimo tvarką – bauda nuo 97 iki 197 Lt, už pakartotinį tokį pažeidimą – nuo 197 iki 297 Lt. Analogiška baudimo tvarka skirta ir neprisisegusiems saugos diržų bei motociklininkams be šalmo.
Jeigu transporto priemonė viršija leistiną ašių apkrovą, savininkas baudžiamas iki 11 988 Lt. Tuo siekiama saugoti kelius ir sudrausminti kelių mokesčių vengiantį transportą.

Parengė
Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 70

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite