Vairuotojams: nauji reikalavimai, didesnės baudos ir… nė lašo alkoholio!

Seimas priėmė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų: didėja baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus bei kirsta iš peties stiklelio mėgėjams – nuo kitų metų visi vairuotojai, išskyrus B kategorijos su didesniu kaip 2 metų stažu, vairuoti galės tik būdami visiškai blaivūs (0 promilių).

Naujovės
Sankryžoje degant raudam šviesoforo signalui su šalia pritvirtinta žalios rodyklės lentele būtina sustoti.
Vairuotojui draudžiama sustoti ir stovėti ne tik per 5 metrus iki perėjos, bet ir esant tokiam atstumui už jos. Automobiliai gali būti statomi tik siaura ištisine horizontaliojo ženklinimo linija pažymėtos vietos ribose.
Dviratininkai privalo vilkėti specialią liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, dviračio priekyje turi degti šviesios spalvos žibintas, gale – raudonos. Dviratininkas, važiuodamas šaligatviu, pėsčiųjų ar dviračių taku, kelkraščiu turi duoti kelią pėstiesiems, pro juos važiuoti saugiu atstumu ir lėtai. Važiuojamąja kelio dalimi galės važiuoti ir suaugusiųjų prižiūrimi vaikai nuo 8 metų. Draudžiama dviračiu važiuoti per pėsčiųjų perėją, dviratį reikia persivaryti.
Nuo balandžio 1 iki spalio 31 d. maksimalus greitis greitkeliuose yra ne 110, bet 120 km/val., nuo lapkričio 1 iki kovo 31 d. – ne 100, bet 110 km/val. Traktoriams ir savaeigėms mašinoms visuose keliuose negalima viršyti 50 km/val. greičio.
Įvažiuojant į žiedinę sankryžą posūkio signalas nerodomas, jis jungiama tik persirikiuojant sankryžoje ir išsukant iš sankryžos.
Žiemos metu vasarinių padangų privalo atsisakyti ne tik lengvųjų, bet visų kitų transporto priemonių vairuotojai.
Baudos – nuo sausio 1 d.
Seimas sugriežtino atsakomybę už šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Nuo sausio 1 d. už važiavimą degant draudžiamam šviesoforo signalui (taip pat nesustojus sukant į dešinę, kai dega raudonas signalas, o šalia jo yra žalia rodykle) bauda didėja beveik 100 Lt ir sieks iki 297 Lt. Tokia pati bauda gresia nesustojus prieš pėsčiųjų perėją.
Už greičio viršijimą nelieka bausmės areštu, tačiau viršijus leistiną greitį daugiau negu 50 km per val., grės bauda nuo 997 iki 1497 Lt ir teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėn., pradedantys vairuotojai teisių gali netekti net 1,5 metų. Jeigu tokį pažeidimą padarys teisės vairuoti neturintis asmuo, bauda sieks nuo 1497 iki 2497 Lt.
Bet kokios transporto priemonės vairuotojas, išskyrus B kategorijos su didesniu negu 2 metų stažu, gali vairuoti tik visiškai blaivus ( 0 promilių). Esant lengvam neblaivumui (iki 0,4 promilės) skiriama bauda nuo 497 iki 997 Lt, pradedantieji vairuotojai baudžiami nuo 797 iki 997 Lt.
Jeigu transporto priemonės padangos neatitinka keliamų reikalavimų, baudžiama nuo 97 iki 148 Lt. Pažeidus vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytų sėdynių naudojimo tvarką – bauda nuo 97 iki 197 Lt, už pakartotinį tokį pažeidimą – nuo 197 iki 297 Lt. Analogiška baudimo tvarka skirta ir neprisisegusiems saugos diržų bei motociklininkams be šalmo.
Jeigu transporto priemonė viršija leistiną ašių apkrovą, savininkas baudžiamas iki 11 988 Lt. Tuo siekiama saugoti kelius ir sudrausminti kelių mokesčių vengiantį transportą.

Parengė
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite