Vairuotojams: nauji reikalavimai, didesnės baudos ir… nė lašo alkoholio!

Seimas priėmė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų: didėja baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus bei kirsta iš peties stiklelio mėgėjams – nuo kitų metų visi vairuotojai, išskyrus B kategorijos su didesniu kaip 2 metų stažu, vairuoti galės tik būdami visiškai blaivūs (0 promilių).

Naujovės
Sankryžoje degant raudam šviesoforo signalui su šalia pritvirtinta žalios rodyklės lentele būtina sustoti.
Vairuotojui draudžiama sustoti ir stovėti ne tik per 5 metrus iki perėjos, bet ir esant tokiam atstumui už jos. Automobiliai gali būti statomi tik siaura ištisine horizontaliojo ženklinimo linija pažymėtos vietos ribose.
Dviratininkai privalo vilkėti specialią liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, dviračio priekyje turi degti šviesios spalvos žibintas, gale – raudonos. Dviratininkas, važiuodamas šaligatviu, pėsčiųjų ar dviračių taku, kelkraščiu turi duoti kelią pėstiesiems, pro juos važiuoti saugiu atstumu ir lėtai. Važiuojamąja kelio dalimi galės važiuoti ir suaugusiųjų prižiūrimi vaikai nuo 8 metų. Draudžiama dviračiu važiuoti per pėsčiųjų perėją, dviratį reikia persivaryti.
Nuo balandžio 1 iki spalio 31 d. maksimalus greitis greitkeliuose yra ne 110, bet 120 km/val., nuo lapkričio 1 iki kovo 31 d. – ne 100, bet 110 km/val. Traktoriams ir savaeigėms mašinoms visuose keliuose negalima viršyti 50 km/val. greičio.
Įvažiuojant į žiedinę sankryžą posūkio signalas nerodomas, jis jungiama tik persirikiuojant sankryžoje ir išsukant iš sankryžos.
Žiemos metu vasarinių padangų privalo atsisakyti ne tik lengvųjų, bet visų kitų transporto priemonių vairuotojai.
Baudos – nuo sausio 1 d.
Seimas sugriežtino atsakomybę už šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Nuo sausio 1 d. už važiavimą degant draudžiamam šviesoforo signalui (taip pat nesustojus sukant į dešinę, kai dega raudonas signalas, o šalia jo yra žalia rodykle) bauda didėja beveik 100 Lt ir sieks iki 297 Lt. Tokia pati bauda gresia nesustojus prieš pėsčiųjų perėją.
Už greičio viršijimą nelieka bausmės areštu, tačiau viršijus leistiną greitį daugiau negu 50 km per val., grės bauda nuo 997 iki 1497 Lt ir teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėn., pradedantys vairuotojai teisių gali netekti net 1,5 metų. Jeigu tokį pažeidimą padarys teisės vairuoti neturintis asmuo, bauda sieks nuo 1497 iki 2497 Lt.
Bet kokios transporto priemonės vairuotojas, išskyrus B kategorijos su didesniu negu 2 metų stažu, gali vairuoti tik visiškai blaivus ( 0 promilių). Esant lengvam neblaivumui (iki 0,4 promilės) skiriama bauda nuo 497 iki 997 Lt, pradedantieji vairuotojai baudžiami nuo 797 iki 997 Lt.
Jeigu transporto priemonės padangos neatitinka keliamų reikalavimų, baudžiama nuo 97 iki 148 Lt. Pažeidus vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytų sėdynių naudojimo tvarką – bauda nuo 97 iki 197 Lt, už pakartotinį tokį pažeidimą – nuo 197 iki 297 Lt. Analogiška baudimo tvarka skirta ir neprisisegusiems saugos diržų bei motociklininkams be šalmo.
Jeigu transporto priemonė viršija leistiną ašių apkrovą, savininkas baudžiamas iki 11 988 Lt. Tuo siekiama saugoti kelius ir sudrausminti kelių mokesčių vengiantį transportą.

Parengė
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite