Vairuotojams: nauji reikalavimai, didesnės baudos ir… nė lašo alkoholio!

Seimas priėmė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų: didėja baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus bei kirsta iš peties stiklelio mėgėjams – nuo kitų metų visi vairuotojai, išskyrus B kategorijos su didesniu kaip 2 metų stažu, vairuoti galės tik būdami visiškai blaivūs (0 promilių).

Naujovės
Sankryžoje degant raudam šviesoforo signalui su šalia pritvirtinta žalios rodyklės lentele būtina sustoti.
Vairuotojui draudžiama sustoti ir stovėti ne tik per 5 metrus iki perėjos, bet ir esant tokiam atstumui už jos. Automobiliai gali būti statomi tik siaura ištisine horizontaliojo ženklinimo linija pažymėtos vietos ribose.
Dviratininkai privalo vilkėti specialią liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, dviračio priekyje turi degti šviesios spalvos žibintas, gale – raudonos. Dviratininkas, važiuodamas šaligatviu, pėsčiųjų ar dviračių taku, kelkraščiu turi duoti kelią pėstiesiems, pro juos važiuoti saugiu atstumu ir lėtai. Važiuojamąja kelio dalimi galės važiuoti ir suaugusiųjų prižiūrimi vaikai nuo 8 metų. Draudžiama dviračiu važiuoti per pėsčiųjų perėją, dviratį reikia persivaryti.
Nuo balandžio 1 iki spalio 31 d. maksimalus greitis greitkeliuose yra ne 110, bet 120 km/val., nuo lapkričio 1 iki kovo 31 d. – ne 100, bet 110 km/val. Traktoriams ir savaeigėms mašinoms visuose keliuose negalima viršyti 50 km/val. greičio.
Įvažiuojant į žiedinę sankryžą posūkio signalas nerodomas, jis jungiama tik persirikiuojant sankryžoje ir išsukant iš sankryžos.
Žiemos metu vasarinių padangų privalo atsisakyti ne tik lengvųjų, bet visų kitų transporto priemonių vairuotojai.
Baudos – nuo sausio 1 d.
Seimas sugriežtino atsakomybę už šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Nuo sausio 1 d. už važiavimą degant draudžiamam šviesoforo signalui (taip pat nesustojus sukant į dešinę, kai dega raudonas signalas, o šalia jo yra žalia rodykle) bauda didėja beveik 100 Lt ir sieks iki 297 Lt. Tokia pati bauda gresia nesustojus prieš pėsčiųjų perėją.
Už greičio viršijimą nelieka bausmės areštu, tačiau viršijus leistiną greitį daugiau negu 50 km per val., grės bauda nuo 997 iki 1497 Lt ir teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėn., pradedantys vairuotojai teisių gali netekti net 1,5 metų. Jeigu tokį pažeidimą padarys teisės vairuoti neturintis asmuo, bauda sieks nuo 1497 iki 2497 Lt.
Bet kokios transporto priemonės vairuotojas, išskyrus B kategorijos su didesniu negu 2 metų stažu, gali vairuoti tik visiškai blaivus ( 0 promilių). Esant lengvam neblaivumui (iki 0,4 promilės) skiriama bauda nuo 497 iki 997 Lt, pradedantieji vairuotojai baudžiami nuo 797 iki 997 Lt.
Jeigu transporto priemonės padangos neatitinka keliamų reikalavimų, baudžiama nuo 97 iki 148 Lt. Pažeidus vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytų sėdynių naudojimo tvarką – bauda nuo 97 iki 197 Lt, už pakartotinį tokį pažeidimą – nuo 197 iki 297 Lt. Analogiška baudimo tvarka skirta ir neprisisegusiems saugos diržų bei motociklininkams be šalmo.
Jeigu transporto priemonė viršija leistiną ašių apkrovą, savininkas baudžiamas iki 11 988 Lt. Tuo siekiama saugoti kelius ir sudrausminti kelių mokesčių vengiantį transportą.

Parengė
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite