Vainuto gimnazija – tarp geriausiųjų

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė geriausių rezultatų pasiekusius Lietuvos universitetus, gimnazijas, licėjus. Įvertinus šių metų valstybinių brandos egzaminų rezultus, Šilutės rajoną išgarsino Vainuto gimnazija.

Vainuto gimnazijos abiturientė Jurgita Gečaitė dalyvavo iškilmėse, kurias Šilutės rajono savivaldybėje surengė geriausiems šių metų rajono abiturientams pagerbti ir apdovanoti – į šventę buvo atvykęs ir Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.

Vainuto gimnazijos abiturientė Jurgita Gečaitė dalyvavo iškilmėse, kurias Šilutės rajono savivaldybėje surengė geriausiems šių metų rajono abiturientams pagerbti ir apdovanoti – į šventę buvo atvykęs ir Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.

 

Informacinių technologijų egzaminui geriausiai mokinius paruošė Akmenės rajono Ventos gimnazija, antra – Šilutės rajono Vainuto gimnazija. 3-5 vietas Vainuto gimnazija dalijasi su kitomis švietimo įstaigomis ir pagal geografijos egzamino rezultatus. Į geriausiųjų sąrašą iš Šilutės rajone esančių penkių gimnazijų pateko tik vainutiškiai.
„Skaičiau, žinau, mūsų gimnazijos rezultatai tikrai buvo geri, tad šis įvertinimas yra malonus“, – telefonu „Pamariui“ kalbėjo Antanas Jonikas, jau 26 metus vadovaujantis buvusiai Vainuto vidurinei, o nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. – Vainuto gimnazijai.
Šiuo metu gimnazijoje mokosi 223 mokiniai. Direktorius A. Jonikas pasidžiaugė, kad jau beveik 12 metų informacinių technologijų moko Vidas Jaunius, puikus pedagogas, pagarbos vertas žmogus. Štai Jurgita Gečaitė, iš informacinių technologijų egzamino gavusi 100–uką, įstojo į Kauno technologijos universitetą studijuoti būtent informacinių technologijų. Šiemet baigusi Vainuto gimnaziją, Jurgita pradžiugino savo tėvus, gausią 7 vaikų šeimą, net dviem per egzaminus gautais 100-ukais. Eleonora ir Petras Gečai Lazduonėnuose ūkininkauja, jiems talkina sūnus Tadas, aukštąjį mokslą baigęs sūnus Modestas, sūnus Paulius studijuoja veterinariją Sveikatos mokslų universitete, Jurgita jau irgi studentė, Silvija dar mokosi Vainuto gimnazijoje. A. Jonikas, priminęs šią puikią gausią šeimą, tarsi pasidalijo gimnazijai tekusia garbe su gabius vaikus turinčia gausia kaimo šeima (beje, apie šią šeimą neseniai rašė „Pamarys“).
Geografijos Vainuto gimnazijoje antri metai moko Lina Lukoševičienė, šią vasarą su jaunimu vykusi į geografijos respublikinę olimpiadą Nidoje, kur vainutiškiai pasirodė gerai. Anksčiau dirbusi mokytoja Alicija Odinbergienė dabar išėjusi motinystės atostogų. Direktorius priminė, kad 2012 metais į užtarnautą poilsį išėjusi geografijos mokytoja Ramutė Uršulė Budrienė mokykloje padėjusi tvirtus geografijos dalyko pamatus – vainutiškiai mokiniai nuolat dalyvavo rajono geografijos olimpiadose, nuolat garsino Vainuto mokyklą puikiais laimėjimais.
Pasak direktoriaus, gerų mokymosi rezultatų neįmanoma pasiekti per vienerius ar dvejus mokslo metus – tam reikia nemažai metų, mat pirmiausia vaiką reikia sudominti. O kai sulaukiama pripažinimo, garbės rajonui ir Vainutui, verta paminėti visus, kurie prie to prisidėjo – ir moksleivius, ir jų tėvus, ir pedagogus.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite