Vainuto gimnazija – tarp geriausiųjų

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė geriausių rezultatų pasiekusius Lietuvos universitetus, gimnazijas, licėjus. Įvertinus šių metų valstybinių brandos egzaminų rezultus, Šilutės rajoną išgarsino Vainuto gimnazija.

Vainuto gimnazijos abiturientė Jurgita Gečaitė dalyvavo iškilmėse, kurias Šilutės rajono savivaldybėje surengė geriausiems šių metų rajono abiturientams pagerbti ir apdovanoti – į šventę buvo atvykęs ir Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.

Vainuto gimnazijos abiturientė Jurgita Gečaitė dalyvavo iškilmėse, kurias Šilutės rajono savivaldybėje surengė geriausiems šių metų rajono abiturientams pagerbti ir apdovanoti – į šventę buvo atvykęs ir Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.

 

Informacinių technologijų egzaminui geriausiai mokinius paruošė Akmenės rajono Ventos gimnazija, antra – Šilutės rajono Vainuto gimnazija. 3-5 vietas Vainuto gimnazija dalijasi su kitomis švietimo įstaigomis ir pagal geografijos egzamino rezultatus. Į geriausiųjų sąrašą iš Šilutės rajone esančių penkių gimnazijų pateko tik vainutiškiai.
„Skaičiau, žinau, mūsų gimnazijos rezultatai tikrai buvo geri, tad šis įvertinimas yra malonus“, – telefonu „Pamariui“ kalbėjo Antanas Jonikas, jau 26 metus vadovaujantis buvusiai Vainuto vidurinei, o nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. – Vainuto gimnazijai.
Šiuo metu gimnazijoje mokosi 223 mokiniai. Direktorius A. Jonikas pasidžiaugė, kad jau beveik 12 metų informacinių technologijų moko Vidas Jaunius, puikus pedagogas, pagarbos vertas žmogus. Štai Jurgita Gečaitė, iš informacinių technologijų egzamino gavusi 100–uką, įstojo į Kauno technologijos universitetą studijuoti būtent informacinių technologijų. Šiemet baigusi Vainuto gimnaziją, Jurgita pradžiugino savo tėvus, gausią 7 vaikų šeimą, net dviem per egzaminus gautais 100-ukais. Eleonora ir Petras Gečai Lazduonėnuose ūkininkauja, jiems talkina sūnus Tadas, aukštąjį mokslą baigęs sūnus Modestas, sūnus Paulius studijuoja veterinariją Sveikatos mokslų universitete, Jurgita jau irgi studentė, Silvija dar mokosi Vainuto gimnazijoje. A. Jonikas, priminęs šią puikią gausią šeimą, tarsi pasidalijo gimnazijai tekusia garbe su gabius vaikus turinčia gausia kaimo šeima (beje, apie šią šeimą neseniai rašė „Pamarys“).
Geografijos Vainuto gimnazijoje antri metai moko Lina Lukoševičienė, šią vasarą su jaunimu vykusi į geografijos respublikinę olimpiadą Nidoje, kur vainutiškiai pasirodė gerai. Anksčiau dirbusi mokytoja Alicija Odinbergienė dabar išėjusi motinystės atostogų. Direktorius priminė, kad 2012 metais į užtarnautą poilsį išėjusi geografijos mokytoja Ramutė Uršulė Budrienė mokykloje padėjusi tvirtus geografijos dalyko pamatus – vainutiškiai mokiniai nuolat dalyvavo rajono geografijos olimpiadose, nuolat garsino Vainuto mokyklą puikiais laimėjimais.
Pasak direktoriaus, gerų mokymosi rezultatų neįmanoma pasiekti per vienerius ar dvejus mokslo metus – tam reikia nemažai metų, mat pirmiausia vaiką reikia sudominti. O kai sulaukiama pripažinimo, garbės rajonui ir Vainutui, verta paminėti visus, kurie prie to prisidėjo – ir moksleivius, ir jų tėvus, ir pedagogus.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite