Vainute, pravėrus duris į „Gerumo namus“

Prie Vainute ketverius metus veikiančių „Gerumo namų“ durų vakar jau prieš devynias būriavosi žmonės. Čia surengta paskutinė prieškalėdinė labdaros akcija – viskas dalyta nemokamai, raginta rinktis ilgiau, imti daugiau. „Gerumo namų“ vadovė Anelė Lileikienė ir jos pagalbininkės rūpestingai siūlė įvairių drabužių suaugusiems ir vaikams, batų, patalynės ir, dažną kalbindamos vardu, primindavo, ką galėtų parnešti kaimynui.

Kai labdaros gavėjai išsiskirsto, „Gerumo namų“ moterims vėl tenka viską surinkti, surūšiuoti, sudėlioti – to imasi visos kartu (iš dešinės): Anelė Lileikienė, Kazimiera Agintienė, Aldona Gečienė, Birutė Tribičienė ir Salomėja Pakalnienė. Autorės nuotr.

Prieš ketverius metus spalio 22 d. ir Vainute duris atvėrė „Gerumo namai“. Iš tikrųjų tai yra Žemaičių Naumiestyje veikiančių „Gerumo namų“ filialas, iš naumiestiškių parsivežantis vokiečių atsiųstos įvairios labdaros, kuri iš čia pasiekia Vainuto krašto žmones. Vainute garsi ir gerbiama moteris Anelė Lileikienė kartu su Birute Tribičiene, Salomėja Pakalniene, Aldona Gečiene ir Kazimiera Agintiene be atlygio tvarko gautąją labdarą, net renka aukas ir rūpinasi Vainuto apylinkių vienišais žmonėmis, neįgaliaisiais, ligoniais, gausiomis šeimomis bei nukentėjusiais nuo gaisro, rengiant laidotuves. Anelė Lileikienė yra ne tik „Gerumo namų“ vadovė, bet ir Šilutės neįgaliųjų draugijos Vainuto padalinio pirmininkė, šiai veiklai paskyrusi jau 15 metų. Šioje organizacijoje – 61 neįgalus žmogus.
Moterys pirmadienio pusdienį buvo labai užsiėmusios. Beveik visus atėjusiuosius jos vadino vardais, ragino imti visko ir kvietė prie dėžių su patalyne, kiekvienam glėbį dėjo tai paltuką, striukę, nertinį, sijoną, kelnes. Vyrams prireikė patarimo, mat matavosi ir klausė, ar tinka…
Visas didelis kambarys su niša buvo prikrautas dėžių, ant stalų – krūvos tikrai švarių, tvarkingų drabužių vaikams ir suaugusiems, netrūko apavo, skarų, kepurių, šalikų ir kt. A. Lileikienė pakvietė žmones prie stalo, ant kurio buvo sudėti pundai iš „Pamario“ laikraščio redakcijos atvežtų žurnalų. Nors žurnalų buvo tikrai nemažai, jie netrukus nukeliavo į žmonių krepšius ir maišus. Leidiniai domino tiek moteris, tiek vyrus.
„Nelengva, bet dar vis einu ir noriu eiti. Kai iš namų išeinu, sveikesnė pasijuntu…“ – kalbėjo A. Lileikienė, apžvelgdama lėtai besiskirstančius žmones, kurių čia pirmadienį iki pietų bus apsilankę per 100.
Šie „Gerumo namai“ – nemokama darbo vieta minėtoms penkioms moterims būna kiekvieną pirmadienį nuo 9 iki 14 val. Kol viską iš maišų iškrauna, surūšiuoja, sukabina, sulanksto, išskirsto, tenka ir maišus, ir nelengvas dėžes pakilnoti. Beje, labdara iš Vokietijos atvežama į Žemaičių Naumiestį, o iš ten tenka į Vainutą parsivežti. Moterys džiaugėsi, kad labai rūpestingas Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus. Kas žino, kaip be jo išsiverstų…
Turi „Gerumo namai“ aukų dėžutę. Kas kiek išgali, tas tiek įdeda. Tačiau per ketverius metus, kaip rodo skrupulingai tvarkomos apskaitos knygos, aukų surinkta net 15 tūkst. Lt. Kiekvienas išleistas centas yra užfiksuotas. Šv. Kalėdų proga numatyta pirkti maisto produktų ir išdalyti gausioms bei vargingai gyvenančioms šeimoms: neliks pamiršti 45 seneliai, kuriems jau sukako 85 metai. Vyks advento vakaronė – ir šia proga moterys ruošia dovanėlių. Kaip įprasta, neliks be žaislų ir kitokios paramos Vainuto seniūnijos dvi mokyklos, vaikų darželis. Jau paruošti maišai žaislų, kuriuos galės išdovanoti seniūnija. Glaudūs ryšiai „Gerumo namų“ kolektyvą sieja su Senųjų kaimo tradicijų centru Bikavėnuose ir centro direktore Maryte Eugenija Matevičiene.
„Gerumo namų“ moterys iš gautosios labdaros surinko 11 dėžių drabužių ir juos perdavė ukrainiečiams. Kartais gaunama ligoniui slaugyti labai tinkamų funkcinių lovų, vaikštynių, lazdų, vežimėlių neįgaliesiems. Labdaringa veikla užsiimantis Tadas Girčius kartais perduoda ligoniams slaugyti reikalingų priemonių, kurių pageidauja namuose artimuosius slaugantys žmonės.
Senelių namų „Eldoradas“ vadovė Laimutė Giedraitienė – viena iš tų žmonių, kurių rūpesčiu visa ši labdara ir pasiekia Vainutą. Moterys neslepia, kad ateitis priklausys nuo to, ar vokiečiai rems Lietuvą, ar bebus šios labdaros. Kol jos yra, atsiranda ir aukų. Šių pinigėlių buvo skirta nuo gaisro nukentėjusiems paremti, laidotuvėms organizuoti, Martynui Giruliui, onkologiniams ligoniams ir t. t.
Vis dėlto išsprūdo nuostaba, kad taip šiltai priimti ir nuoširdžiai aptarnauti žmonės pro duris ėjo nė neatsisveikinę, nepadėkoję… Gal nenorima neatkreipti dėmesio, kad čia buvo… Gal priežastys visai kitokios? Tačiau nuoskaudų neišgirdome.
„Gerumo namų“ vadovė A. Lileikienė ir jos keturios bendramintės džiaugėsi, kad šįkart pasisekė – žmonių atėjo daug, stalai ir dėžės gerai patuštėjo, vadinasi, pagelbėta, niekas neišėjo tuščiomis.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 70

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite