Vaikus nudžiugino naujais šviesos spalvų staliukais

Pagėgių vaikų globos namų bendruomenė ir globotiniai labai džiaugiasi naujais šviesos spalvų staliukais, kuriuos padėjo įsigyti Savivaldybės administracijos darbuotojai. Tai dar viena iš daugelio taikomų terapinių priemonių, kurios padeda čia patekusiems vaikams nusiraminti ir patirti daug teigiamų emocijų.

Piešiant ant šviesos staliukų naudojamos įvairios medžiagos: smėlis, manų kruopos, kukurūzų miltai, grikiai, žirniai…

Tėvų dėmesio stokojantys vaikai, praranda emocinę pusiausvyrą, išgyvena nuolatinę įtampą. Dėl šių priežasčių dažniausiai išsivysto elgesio ir emocijų sutrikimų. Šie vaikai būna lėtesni, uždaresni, sunkiau bendrauja su bendraamžiais, neturi draugų, dažnai išgyvena nerimą, liūdesį, kančią, kaltę, pyktį. Patirtos psichologinės traumos turi didžiulį poveikį jų mintims, jausmams ir elgesiui.
Elgesio sunkumų turintys vaikai ir paaugliai būna impulsyvūs, agresyvūs, nesilaiko nustatytų taisyklių, dažnai konfliktuoja su kitais vaikais ir darbuotojais, jiems sunkiau mokytis, susikaupti. Todėl labai svarbu jiems suteikti visapusišką pagalbą.
Pagėgių vaikų globos namuose su vaikais nuolat bendrauja psichologas, yra taikoma individuali ir grupinė psichoterapija. Jiems stengiamasi padėti, naudojant įvairias psichodiagnostikos priemones, dailės terapiją, muzikos ir žaidimų terapiją, įvairius relaksacinius užsiėmimus.
Individualių psichologinių konsultacijų metu įstaigos globotiniai atsiveria ir dalijasi savo asmeniniais išgyvenimais, pasakoja apie savo praeities sunkumus, atskleidžia dabartines problemas. Dirbame kartu ir ieškome atsakymų į įvairius egzistencinius klausimus, analizuojame netinkamo elgesio priežastis ir pasekmes, nagrinėjame tinkamo elgesio strategijas, stengiamės surasti naujas išeitis iš susidariusių sunkumų. Konsultacijose globotiniai mokosi pažinti ir suprasti save, išsiaiškina savo silpnąsias ir stipriąsias asmenybės savybes, mokosi tinkamai spręsti konfliktus, priimti tinkamus sprendimus, įgyja daugiau pasitikėjimo savimi. Individualių konsultacijų metu yra atliekamas vaikų ir paauglių psichologinis įvertinimas, kuris padeda nustatyti kognityvinių gebėjimų sunkumus, elgesio, emocinių problemų, mokymosi ir bendravimo sunkumus, parodo charakterio savybes.
Dirbant su įstaigos globotiniais, taikoma ir grupinė psichoterapija – tai dailės, muzikos, žaidimų terapijos ir įvairūs relaksaciniai grupiniai užsiėmimai.
Šiuo metu įstaigoje vyksta tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa – „Zipio draugai“. Ši programa ugdo vaikų socialinius įgūdžius bei pasitikėjimą savimi, moko padėti kitiems ir sau įveikti sunkumus, siekia pagerinti emocinę vaikų savijautą.
Ypač vaikai mėgsta žaidimus. Pastebėta, kad žaisdami jie atsipalaiduoja, gauna daug teigiamų emocijų. Be to, žaidimų terapijos metu yra lavinami atminties, dėmesio, mąstymo, suvokimo ir kitų pažintinių funkcijų gebėjimai. Dailės užsiėmimuose vaikai gali nevaržomai išreikšti savyje susikaupusius jausmus: skausmą, pyktį, džiaugsmą, baimes…
Įstaigos direktorės rūpesčiu buvo įsigyta vertingų terapinių priemonių. Dabar šiuose globos namuose vaikai tikrai turi galimybę atsipalaiduoti ir nusiraminti atskirame relaksacinės terapijos kabinete, kur vyksta ir individualūs, ir grupiniai užsiėmimai. Vaikus ramina relaksacinė vandens lova ir specialus fotelis, įvairių spalvų besikeičiančios švieselės bei skambanti relaksacinė muzika.
Šiuo metu Pagėgių vaikų globos namų bendruomenę nudžiugino nauji šviesos spalvų staliukai, kuriuos padėjo įsigyti Savivaldybės administracija. Šie staliukai – tai nauja terapinė priemonė: vaikai gali piešti, žaisti, kurti, vaidinti, ir taip atsipalaiduoti, nusiraminti ir patirti daug teigiamų emocijų. Piešimui naudojamos įvairios medžiagos: smėlis, manų kruopos, kukurūzų miltai, grikiai, žirniai…
Dėkojame mūsų įstaigos rėmėjams už pagalbą įsigyjant naujas terapines priemones.

Sandra Leonovienė
Pagėgių vaikų globos namų psichologė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite