Vaikus nudžiugino naujais šviesos spalvų staliukais

Pagėgių vaikų globos namų bendruomenė ir globotiniai labai džiaugiasi naujais šviesos spalvų staliukais, kuriuos padėjo įsigyti Savivaldybės administracijos darbuotojai. Tai dar viena iš daugelio taikomų terapinių priemonių, kurios padeda čia patekusiems vaikams nusiraminti ir patirti daug teigiamų emocijų.

Piešiant ant šviesos staliukų naudojamos įvairios medžiagos: smėlis, manų kruopos, kukurūzų miltai, grikiai, žirniai…

Tėvų dėmesio stokojantys vaikai, praranda emocinę pusiausvyrą, išgyvena nuolatinę įtampą. Dėl šių priežasčių dažniausiai išsivysto elgesio ir emocijų sutrikimų. Šie vaikai būna lėtesni, uždaresni, sunkiau bendrauja su bendraamžiais, neturi draugų, dažnai išgyvena nerimą, liūdesį, kančią, kaltę, pyktį. Patirtos psichologinės traumos turi didžiulį poveikį jų mintims, jausmams ir elgesiui.
Elgesio sunkumų turintys vaikai ir paaugliai būna impulsyvūs, agresyvūs, nesilaiko nustatytų taisyklių, dažnai konfliktuoja su kitais vaikais ir darbuotojais, jiems sunkiau mokytis, susikaupti. Todėl labai svarbu jiems suteikti visapusišką pagalbą.
Pagėgių vaikų globos namuose su vaikais nuolat bendrauja psichologas, yra taikoma individuali ir grupinė psichoterapija. Jiems stengiamasi padėti, naudojant įvairias psichodiagnostikos priemones, dailės terapiją, muzikos ir žaidimų terapiją, įvairius relaksacinius užsiėmimus.
Individualių psichologinių konsultacijų metu įstaigos globotiniai atsiveria ir dalijasi savo asmeniniais išgyvenimais, pasakoja apie savo praeities sunkumus, atskleidžia dabartines problemas. Dirbame kartu ir ieškome atsakymų į įvairius egzistencinius klausimus, analizuojame netinkamo elgesio priežastis ir pasekmes, nagrinėjame tinkamo elgesio strategijas, stengiamės surasti naujas išeitis iš susidariusių sunkumų. Konsultacijose globotiniai mokosi pažinti ir suprasti save, išsiaiškina savo silpnąsias ir stipriąsias asmenybės savybes, mokosi tinkamai spręsti konfliktus, priimti tinkamus sprendimus, įgyja daugiau pasitikėjimo savimi. Individualių konsultacijų metu yra atliekamas vaikų ir paauglių psichologinis įvertinimas, kuris padeda nustatyti kognityvinių gebėjimų sunkumus, elgesio, emocinių problemų, mokymosi ir bendravimo sunkumus, parodo charakterio savybes.
Dirbant su įstaigos globotiniais, taikoma ir grupinė psichoterapija – tai dailės, muzikos, žaidimų terapijos ir įvairūs relaksaciniai grupiniai užsiėmimai.
Šiuo metu įstaigoje vyksta tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa – „Zipio draugai“. Ši programa ugdo vaikų socialinius įgūdžius bei pasitikėjimą savimi, moko padėti kitiems ir sau įveikti sunkumus, siekia pagerinti emocinę vaikų savijautą.
Ypač vaikai mėgsta žaidimus. Pastebėta, kad žaisdami jie atsipalaiduoja, gauna daug teigiamų emocijų. Be to, žaidimų terapijos metu yra lavinami atminties, dėmesio, mąstymo, suvokimo ir kitų pažintinių funkcijų gebėjimai. Dailės užsiėmimuose vaikai gali nevaržomai išreikšti savyje susikaupusius jausmus: skausmą, pyktį, džiaugsmą, baimes…
Įstaigos direktorės rūpesčiu buvo įsigyta vertingų terapinių priemonių. Dabar šiuose globos namuose vaikai tikrai turi galimybę atsipalaiduoti ir nusiraminti atskirame relaksacinės terapijos kabinete, kur vyksta ir individualūs, ir grupiniai užsiėmimai. Vaikus ramina relaksacinė vandens lova ir specialus fotelis, įvairių spalvų besikeičiančios švieselės bei skambanti relaksacinė muzika.
Šiuo metu Pagėgių vaikų globos namų bendruomenę nudžiugino nauji šviesos spalvų staliukai, kuriuos padėjo įsigyti Savivaldybės administracija. Šie staliukai – tai nauja terapinė priemonė: vaikai gali piešti, žaisti, kurti, vaidinti, ir taip atsipalaiduoti, nusiraminti ir patirti daug teigiamų emocijų. Piešimui naudojamos įvairios medžiagos: smėlis, manų kruopos, kukurūzų miltai, grikiai, žirniai…
Dėkojame mūsų įstaigos rėmėjams už pagalbą įsigyjant naujas terapines priemones.

Sandra Leonovienė
Pagėgių vaikų globos namų psichologė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite