Vaikus nudžiugino naujais šviesos spalvų staliukais

Pagėgių vaikų globos namų bendruomenė ir globotiniai labai džiaugiasi naujais šviesos spalvų staliukais, kuriuos padėjo įsigyti Savivaldybės administracijos darbuotojai. Tai dar viena iš daugelio taikomų terapinių priemonių, kurios padeda čia patekusiems vaikams nusiraminti ir patirti daug teigiamų emocijų.

Piešiant ant šviesos staliukų naudojamos įvairios medžiagos: smėlis, manų kruopos, kukurūzų miltai, grikiai, žirniai…

Tėvų dėmesio stokojantys vaikai, praranda emocinę pusiausvyrą, išgyvena nuolatinę įtampą. Dėl šių priežasčių dažniausiai išsivysto elgesio ir emocijų sutrikimų. Šie vaikai būna lėtesni, uždaresni, sunkiau bendrauja su bendraamžiais, neturi draugų, dažnai išgyvena nerimą, liūdesį, kančią, kaltę, pyktį. Patirtos psichologinės traumos turi didžiulį poveikį jų mintims, jausmams ir elgesiui.
Elgesio sunkumų turintys vaikai ir paaugliai būna impulsyvūs, agresyvūs, nesilaiko nustatytų taisyklių, dažnai konfliktuoja su kitais vaikais ir darbuotojais, jiems sunkiau mokytis, susikaupti. Todėl labai svarbu jiems suteikti visapusišką pagalbą.
Pagėgių vaikų globos namuose su vaikais nuolat bendrauja psichologas, yra taikoma individuali ir grupinė psichoterapija. Jiems stengiamasi padėti, naudojant įvairias psichodiagnostikos priemones, dailės terapiją, muzikos ir žaidimų terapiją, įvairius relaksacinius užsiėmimus.
Individualių psichologinių konsultacijų metu įstaigos globotiniai atsiveria ir dalijasi savo asmeniniais išgyvenimais, pasakoja apie savo praeities sunkumus, atskleidžia dabartines problemas. Dirbame kartu ir ieškome atsakymų į įvairius egzistencinius klausimus, analizuojame netinkamo elgesio priežastis ir pasekmes, nagrinėjame tinkamo elgesio strategijas, stengiamės surasti naujas išeitis iš susidariusių sunkumų. Konsultacijose globotiniai mokosi pažinti ir suprasti save, išsiaiškina savo silpnąsias ir stipriąsias asmenybės savybes, mokosi tinkamai spręsti konfliktus, priimti tinkamus sprendimus, įgyja daugiau pasitikėjimo savimi. Individualių konsultacijų metu yra atliekamas vaikų ir paauglių psichologinis įvertinimas, kuris padeda nustatyti kognityvinių gebėjimų sunkumus, elgesio, emocinių problemų, mokymosi ir bendravimo sunkumus, parodo charakterio savybes.
Dirbant su įstaigos globotiniais, taikoma ir grupinė psichoterapija – tai dailės, muzikos, žaidimų terapijos ir įvairūs relaksaciniai grupiniai užsiėmimai.
Šiuo metu įstaigoje vyksta tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa – „Zipio draugai“. Ši programa ugdo vaikų socialinius įgūdžius bei pasitikėjimą savimi, moko padėti kitiems ir sau įveikti sunkumus, siekia pagerinti emocinę vaikų savijautą.
Ypač vaikai mėgsta žaidimus. Pastebėta, kad žaisdami jie atsipalaiduoja, gauna daug teigiamų emocijų. Be to, žaidimų terapijos metu yra lavinami atminties, dėmesio, mąstymo, suvokimo ir kitų pažintinių funkcijų gebėjimai. Dailės užsiėmimuose vaikai gali nevaržomai išreikšti savyje susikaupusius jausmus: skausmą, pyktį, džiaugsmą, baimes…
Įstaigos direktorės rūpesčiu buvo įsigyta vertingų terapinių priemonių. Dabar šiuose globos namuose vaikai tikrai turi galimybę atsipalaiduoti ir nusiraminti atskirame relaksacinės terapijos kabinete, kur vyksta ir individualūs, ir grupiniai užsiėmimai. Vaikus ramina relaksacinė vandens lova ir specialus fotelis, įvairių spalvų besikeičiančios švieselės bei skambanti relaksacinė muzika.
Šiuo metu Pagėgių vaikų globos namų bendruomenę nudžiugino nauji šviesos spalvų staliukai, kuriuos padėjo įsigyti Savivaldybės administracija. Šie staliukai – tai nauja terapinė priemonė: vaikai gali piešti, žaisti, kurti, vaidinti, ir taip atsipalaiduoti, nusiraminti ir patirti daug teigiamų emocijų. Piešimui naudojamos įvairios medžiagos: smėlis, manų kruopos, kukurūzų miltai, grikiai, žirniai…
Dėkojame mūsų įstaigos rėmėjams už pagalbą įsigyjant naujas terapines priemones.

Sandra Leonovienė
Pagėgių vaikų globos namų psichologė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite