Vaikų darželiuose trūksta vietų

Šilutės rajono vaikų lopšeliuose-darželiuose laisvų vietų nėra, gauti 65 tėvų prašymai dar šiais metais priimti jų vaikus į šias įstaigas. 37 tėvai pageidauja savo vaikams vietų Šilutės mieste, kur veikia 6 lopšeliai-darželiai, tačiau ir tiek įstaigų jau nepajėgia sutalpinti visų norinčių, nors vietų skaičius padidintas. Kitais metais vietų vaikų darželiuose prašo 126 tėvai.

„Ąžuoliukas“ – vienas iš šešių Šilutės miesto vaikų lopšelių – darželių, kuris šiuo metu yra populiariausias: šiuo metu čia vietų laukia net 15 vaikų.

Tėvų prašymus priimti vaikus į lopšelius-darželius priima Šilutės r. savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Prašymai svarstomi gegužę ir rugpjūčio pabaigoje. Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Nemanienė „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad šiuo metu 15 tėvų pageidauja vaikus vesti į „Ąžuoliuką“, 7 – į „Žibutę“, po 5 – į „Žvaigždutę“ ir „Pušelę“.
Jeigu rastųsi laisvų vietų, jie būtų priimti, tačiau tėvai, nesulaukę vietos pageidaujamoje įstaigoje, ko gero, sutiktų leisti vaikus ir į kitą įstaigą. Pasak V. Nemanienės, vasaros pabaigoje pasitaiko išvykstančių į užsienį, tad randasi ir laisvų vietų. Dažniausiai tėvai pageidauja leisti vaiką į ikimokyklinę ugdymo įstaigą nuo rugsėjo 1 d.
Ką turime?
Šilutėje veikia 6 vaikų darželiai, taip pat Saugose, Švėkšnoje yra vaikų lopšelis-darželis. Prie bendrojo ugdymo mokyklų darželiai veikia Kintuose, Rusnėje, Juknaičiuose, Traksėdžiuose, Vilkyčiuose, šiemet atidarytas Vainute. Žemaičių Naumiestyje veikia mokykla-darželis. Mišrios priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės yra Grabupiuose, Vilkyčiuose, Pašyšiuose, Gardame, Usėnuose, Katyčiuose, Bikavėnuose, Degučiuose ir Inkakliuose.
Iš viso ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas lanko 1509 vaikai. V. Nemanienė sakė, kad Usėnų pagrindinė mokykla norėtų turėti ikimokyklinio vaikų ugdymo grupę, į kurią priimtų 2-5 metų amžiaus vaikus. Usėnų pagrindinės mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė patikino, kad to pageidautų nemažai jaunų motinų. Mokykloje rastų tam tinkamas patalpas, tačiau jas tektų remontuoti. Galbūt pagelbėtų Savivaldybė?
Žinoma, direktorė supranta, kad tokios grupės išlaikymas irgi pareikalautų lėšų. Tačiau paramos gauna kitos seniūnijos, ar Usėnai – kitokie? Su seminare dalyvavusiu Usėnų seniūnu Algirdu Raukčiu šia tema pasikalbėti nepavyko.

„Ąžuoliuko“ lopšelio-darželio direktorę Irutę Lekavičienę (pirma iš dešinės) pažįsta beveik visi šios įstaigos vaikai…
Petro Skutulo nuotr.

Apklausos nebuvo
Gardamo seniūnas Tomas Balčytis apie galimybę turėti vaikų darželį kalbėjo: „Gal mums nė nereikia, vaikų nelabai turime. Apklausos nedarėme. Kiek yra vaikų, raštvedė pasakys…“
Raštvedė Ingrida Kuršelienė nustebo, kad domina vaikų skaičius, nes duomenis turi Civilinės metrikacijos skyrius, o seniūnija galėtų nebent paieškoti. Tačiau moteris vis dėlto informavo, kad seniūnijoje yra 109 vaikai iki 7 m. amžiaus. Yra tėvų, kurie savo transportu veža vaikus į darželį Žemaičių Naumiestyje, kai kas – į Švėkšną, Šilutę.
Katytiškiai nepageidauja
Pernai Katyčių seniūnijoje sulaukta 15 naujagimių, šiemet – jau 13. Iš viso yra 78 vaikai, kurie dar nelanko mokyklos, tačiau keliolika su tėvais yra išvykę, ko gero, į užsienį.
Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė sutiko, kad vaikų darželis yra gerai, jeigu jo reikia. Šį pavasarį ir anksčiau seniūnijos socialiniai darbuotojai apklausė gyventojus, tačiau tik trys motinos pageidavo vaikų darželio. Vienos motinos nedirba, kitiems tėvams tektų atvežti vaikus nemenką atstumą. „Mes turime vaikų sąrašą, žinoma, turime…“ – net nustebo seniūnė, paklausta apie vaikų skaičių, tačiau J. Tamavičienę kalbinome išvykusią su reikalais, todėl duomenis pateikė seniūnijos darbuotoja. Seniūnė priminė, kad Katyčių mokykla priima 4-6 m. amžiaus vaikus į grupę, kur jie kasdien praleidžia po 4 valandas. „Vaikas pratinamas būti kolektyve, klausytis, ramiai pasėdėti, o visa to pradėjus lankyti mokyklą jam tikrai prireiks“, – sakė J. Tamavičienė.
Civilinės metrikacijos skyriaus vyresnioji specialistė Irena Jakubkienė paaiškino, kad seniūnijų darbuotojai atvyksta ir išsirašo duomenis apie seniūnijoje mirusius ir gimusius asmenis, nes tokios informacijos pagal seniūnijas skyrius neturi – registruojami viso rajono naujagimiai, mirusieji ir kt. Švietimo skyrius, Juknaičių ir kai kurios kitos seniūnijos nuolat renka šią informaciją ir ją kaupia.
Kiek kainuoja?
Už vienos dienos lopšelį lankančio vaiko maistą tėvai moka 6 Lt, už lankančio darželį – 6,8 Lt. V. Nemanienė informavo, kad tėvai moka tik už vaikų maistą ir dar po 1 Lt už kiekvieną lankytą dieną bei už be pateisinamos priežasties nebūtą dieną.
Tas litas tenka higienos, kitoms vaikui būtinoms prekėms nupirkti. Iš mokinio krepšelio valstybė dengia tik 4 valandų dienos išlaidas, o visi kiti šių įstaigų kaštai tenka Savivaldybei. Lopšeliai-darželiai veikia 10,5 val. per dieną, priešmokyklinio ugdymo mišrios grupės – po 4 valandas. Jeigu tėvai nepageidauja, kad per šias 4 valandas vaikas gautų maisto, mokėti nieko nereikia. Šilutės r. savivaldybės taryba yra nustačiusi įvairių mokesčio lengvatų. Tad mažai pajamų gaunančių tėvų ir gausių šeimų vaikai naudojasi lengvatomis.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

  • GILĖ

    Tikrai „ Ąžuoliuke“ gera vaikams. Lanko mano anūkėlis, todėl dažnai lankausi ir aš. Visada daug vaikų rankomis padarytų darbelių, geros švelnios auklėtojos ir auklytės, energinga ir nuoširdžiai bendraujanti su tėvais ir darbuotojais direktorė Irutė. O kokia graži aplinka, kokie išpuošti koridoriai ir grupės! Sveikatos jai ir visam kolektyvui, būkit ir toliau visur pirmaujantys!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite