Vaikų darželiuose trūksta vietų

Šilutės rajono vaikų lopšeliuose-darželiuose laisvų vietų nėra, gauti 65 tėvų prašymai dar šiais metais priimti jų vaikus į šias įstaigas. 37 tėvai pageidauja savo vaikams vietų Šilutės mieste, kur veikia 6 lopšeliai-darželiai, tačiau ir tiek įstaigų jau nepajėgia sutalpinti visų norinčių, nors vietų skaičius padidintas. Kitais metais vietų vaikų darželiuose prašo 126 tėvai.

„Ąžuoliukas“ – vienas iš šešių Šilutės miesto vaikų lopšelių – darželių, kuris šiuo metu yra populiariausias: šiuo metu čia vietų laukia net 15 vaikų.

Tėvų prašymus priimti vaikus į lopšelius-darželius priima Šilutės r. savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Prašymai svarstomi gegužę ir rugpjūčio pabaigoje. Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Nemanienė „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad šiuo metu 15 tėvų pageidauja vaikus vesti į „Ąžuoliuką“, 7 – į „Žibutę“, po 5 – į „Žvaigždutę“ ir „Pušelę“.
Jeigu rastųsi laisvų vietų, jie būtų priimti, tačiau tėvai, nesulaukę vietos pageidaujamoje įstaigoje, ko gero, sutiktų leisti vaikus ir į kitą įstaigą. Pasak V. Nemanienės, vasaros pabaigoje pasitaiko išvykstančių į užsienį, tad randasi ir laisvų vietų. Dažniausiai tėvai pageidauja leisti vaiką į ikimokyklinę ugdymo įstaigą nuo rugsėjo 1 d.
Ką turime?
Šilutėje veikia 6 vaikų darželiai, taip pat Saugose, Švėkšnoje yra vaikų lopšelis-darželis. Prie bendrojo ugdymo mokyklų darželiai veikia Kintuose, Rusnėje, Juknaičiuose, Traksėdžiuose, Vilkyčiuose, šiemet atidarytas Vainute. Žemaičių Naumiestyje veikia mokykla-darželis. Mišrios priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės yra Grabupiuose, Vilkyčiuose, Pašyšiuose, Gardame, Usėnuose, Katyčiuose, Bikavėnuose, Degučiuose ir Inkakliuose.
Iš viso ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas lanko 1509 vaikai. V. Nemanienė sakė, kad Usėnų pagrindinė mokykla norėtų turėti ikimokyklinio vaikų ugdymo grupę, į kurią priimtų 2-5 metų amžiaus vaikus. Usėnų pagrindinės mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė patikino, kad to pageidautų nemažai jaunų motinų. Mokykloje rastų tam tinkamas patalpas, tačiau jas tektų remontuoti. Galbūt pagelbėtų Savivaldybė?
Žinoma, direktorė supranta, kad tokios grupės išlaikymas irgi pareikalautų lėšų. Tačiau paramos gauna kitos seniūnijos, ar Usėnai – kitokie? Su seminare dalyvavusiu Usėnų seniūnu Algirdu Raukčiu šia tema pasikalbėti nepavyko.

„Ąžuoliuko“ lopšelio-darželio direktorę Irutę Lekavičienę (pirma iš dešinės) pažįsta beveik visi šios įstaigos vaikai…
Petro Skutulo nuotr.

Apklausos nebuvo
Gardamo seniūnas Tomas Balčytis apie galimybę turėti vaikų darželį kalbėjo: „Gal mums nė nereikia, vaikų nelabai turime. Apklausos nedarėme. Kiek yra vaikų, raštvedė pasakys…“
Raštvedė Ingrida Kuršelienė nustebo, kad domina vaikų skaičius, nes duomenis turi Civilinės metrikacijos skyrius, o seniūnija galėtų nebent paieškoti. Tačiau moteris vis dėlto informavo, kad seniūnijoje yra 109 vaikai iki 7 m. amžiaus. Yra tėvų, kurie savo transportu veža vaikus į darželį Žemaičių Naumiestyje, kai kas – į Švėkšną, Šilutę.
Katytiškiai nepageidauja
Pernai Katyčių seniūnijoje sulaukta 15 naujagimių, šiemet – jau 13. Iš viso yra 78 vaikai, kurie dar nelanko mokyklos, tačiau keliolika su tėvais yra išvykę, ko gero, į užsienį.
Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė sutiko, kad vaikų darželis yra gerai, jeigu jo reikia. Šį pavasarį ir anksčiau seniūnijos socialiniai darbuotojai apklausė gyventojus, tačiau tik trys motinos pageidavo vaikų darželio. Vienos motinos nedirba, kitiems tėvams tektų atvežti vaikus nemenką atstumą. „Mes turime vaikų sąrašą, žinoma, turime…“ – net nustebo seniūnė, paklausta apie vaikų skaičių, tačiau J. Tamavičienę kalbinome išvykusią su reikalais, todėl duomenis pateikė seniūnijos darbuotoja. Seniūnė priminė, kad Katyčių mokykla priima 4-6 m. amžiaus vaikus į grupę, kur jie kasdien praleidžia po 4 valandas. „Vaikas pratinamas būti kolektyve, klausytis, ramiai pasėdėti, o visa to pradėjus lankyti mokyklą jam tikrai prireiks“, – sakė J. Tamavičienė.
Civilinės metrikacijos skyriaus vyresnioji specialistė Irena Jakubkienė paaiškino, kad seniūnijų darbuotojai atvyksta ir išsirašo duomenis apie seniūnijoje mirusius ir gimusius asmenis, nes tokios informacijos pagal seniūnijas skyrius neturi – registruojami viso rajono naujagimiai, mirusieji ir kt. Švietimo skyrius, Juknaičių ir kai kurios kitos seniūnijos nuolat renka šią informaciją ir ją kaupia.
Kiek kainuoja?
Už vienos dienos lopšelį lankančio vaiko maistą tėvai moka 6 Lt, už lankančio darželį – 6,8 Lt. V. Nemanienė informavo, kad tėvai moka tik už vaikų maistą ir dar po 1 Lt už kiekvieną lankytą dieną bei už be pateisinamos priežasties nebūtą dieną.
Tas litas tenka higienos, kitoms vaikui būtinoms prekėms nupirkti. Iš mokinio krepšelio valstybė dengia tik 4 valandų dienos išlaidas, o visi kiti šių įstaigų kaštai tenka Savivaldybei. Lopšeliai-darželiai veikia 10,5 val. per dieną, priešmokyklinio ugdymo mišrios grupės – po 4 valandas. Jeigu tėvai nepageidauja, kad per šias 4 valandas vaikas gautų maisto, mokėti nieko nereikia. Šilutės r. savivaldybės taryba yra nustačiusi įvairių mokesčio lengvatų. Tad mažai pajamų gaunančių tėvų ir gausių šeimų vaikai naudojasi lengvatomis.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

  • GILĖ

    Tikrai „ Ąžuoliuke“ gera vaikams. Lanko mano anūkėlis, todėl dažnai lankausi ir aš. Visada daug vaikų rankomis padarytų darbelių, geros švelnios auklėtojos ir auklytės, energinga ir nuoširdžiai bendraujanti su tėvais ir darbuotojais direktorė Irutė. O kokia graži aplinka, kokie išpuošti koridoriai ir grupės! Sveikatos jai ir visam kolektyvui, būkit ir toliau visur pirmaujantys!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite