Vaikų darželiuose trūksta vietų

Šilutės rajono vaikų lopšeliuose-darželiuose laisvų vietų nėra, gauti 65 tėvų prašymai dar šiais metais priimti jų vaikus į šias įstaigas. 37 tėvai pageidauja savo vaikams vietų Šilutės mieste, kur veikia 6 lopšeliai-darželiai, tačiau ir tiek įstaigų jau nepajėgia sutalpinti visų norinčių, nors vietų skaičius padidintas. Kitais metais vietų vaikų darželiuose prašo 126 tėvai.

„Ąžuoliukas“ – vienas iš šešių Šilutės miesto vaikų lopšelių – darželių, kuris šiuo metu yra populiariausias: šiuo metu čia vietų laukia net 15 vaikų.

Tėvų prašymus priimti vaikus į lopšelius-darželius priima Šilutės r. savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Prašymai svarstomi gegužę ir rugpjūčio pabaigoje. Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Nemanienė „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad šiuo metu 15 tėvų pageidauja vaikus vesti į „Ąžuoliuką“, 7 – į „Žibutę“, po 5 – į „Žvaigždutę“ ir „Pušelę“.
Jeigu rastųsi laisvų vietų, jie būtų priimti, tačiau tėvai, nesulaukę vietos pageidaujamoje įstaigoje, ko gero, sutiktų leisti vaikus ir į kitą įstaigą. Pasak V. Nemanienės, vasaros pabaigoje pasitaiko išvykstančių į užsienį, tad randasi ir laisvų vietų. Dažniausiai tėvai pageidauja leisti vaiką į ikimokyklinę ugdymo įstaigą nuo rugsėjo 1 d.
Ką turime?
Šilutėje veikia 6 vaikų darželiai, taip pat Saugose, Švėkšnoje yra vaikų lopšelis-darželis. Prie bendrojo ugdymo mokyklų darželiai veikia Kintuose, Rusnėje, Juknaičiuose, Traksėdžiuose, Vilkyčiuose, šiemet atidarytas Vainute. Žemaičių Naumiestyje veikia mokykla-darželis. Mišrios priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės yra Grabupiuose, Vilkyčiuose, Pašyšiuose, Gardame, Usėnuose, Katyčiuose, Bikavėnuose, Degučiuose ir Inkakliuose.
Iš viso ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas lanko 1509 vaikai. V. Nemanienė sakė, kad Usėnų pagrindinė mokykla norėtų turėti ikimokyklinio vaikų ugdymo grupę, į kurią priimtų 2-5 metų amžiaus vaikus. Usėnų pagrindinės mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė patikino, kad to pageidautų nemažai jaunų motinų. Mokykloje rastų tam tinkamas patalpas, tačiau jas tektų remontuoti. Galbūt pagelbėtų Savivaldybė?
Žinoma, direktorė supranta, kad tokios grupės išlaikymas irgi pareikalautų lėšų. Tačiau paramos gauna kitos seniūnijos, ar Usėnai – kitokie? Su seminare dalyvavusiu Usėnų seniūnu Algirdu Raukčiu šia tema pasikalbėti nepavyko.

„Ąžuoliuko“ lopšelio-darželio direktorę Irutę Lekavičienę (pirma iš dešinės) pažįsta beveik visi šios įstaigos vaikai…
Petro Skutulo nuotr.

Apklausos nebuvo
Gardamo seniūnas Tomas Balčytis apie galimybę turėti vaikų darželį kalbėjo: „Gal mums nė nereikia, vaikų nelabai turime. Apklausos nedarėme. Kiek yra vaikų, raštvedė pasakys…“
Raštvedė Ingrida Kuršelienė nustebo, kad domina vaikų skaičius, nes duomenis turi Civilinės metrikacijos skyrius, o seniūnija galėtų nebent paieškoti. Tačiau moteris vis dėlto informavo, kad seniūnijoje yra 109 vaikai iki 7 m. amžiaus. Yra tėvų, kurie savo transportu veža vaikus į darželį Žemaičių Naumiestyje, kai kas – į Švėkšną, Šilutę.
Katytiškiai nepageidauja
Pernai Katyčių seniūnijoje sulaukta 15 naujagimių, šiemet – jau 13. Iš viso yra 78 vaikai, kurie dar nelanko mokyklos, tačiau keliolika su tėvais yra išvykę, ko gero, į užsienį.
Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė sutiko, kad vaikų darželis yra gerai, jeigu jo reikia. Šį pavasarį ir anksčiau seniūnijos socialiniai darbuotojai apklausė gyventojus, tačiau tik trys motinos pageidavo vaikų darželio. Vienos motinos nedirba, kitiems tėvams tektų atvežti vaikus nemenką atstumą. „Mes turime vaikų sąrašą, žinoma, turime…“ – net nustebo seniūnė, paklausta apie vaikų skaičių, tačiau J. Tamavičienę kalbinome išvykusią su reikalais, todėl duomenis pateikė seniūnijos darbuotoja. Seniūnė priminė, kad Katyčių mokykla priima 4-6 m. amžiaus vaikus į grupę, kur jie kasdien praleidžia po 4 valandas. „Vaikas pratinamas būti kolektyve, klausytis, ramiai pasėdėti, o visa to pradėjus lankyti mokyklą jam tikrai prireiks“, – sakė J. Tamavičienė.
Civilinės metrikacijos skyriaus vyresnioji specialistė Irena Jakubkienė paaiškino, kad seniūnijų darbuotojai atvyksta ir išsirašo duomenis apie seniūnijoje mirusius ir gimusius asmenis, nes tokios informacijos pagal seniūnijas skyrius neturi – registruojami viso rajono naujagimiai, mirusieji ir kt. Švietimo skyrius, Juknaičių ir kai kurios kitos seniūnijos nuolat renka šią informaciją ir ją kaupia.
Kiek kainuoja?
Už vienos dienos lopšelį lankančio vaiko maistą tėvai moka 6 Lt, už lankančio darželį – 6,8 Lt. V. Nemanienė informavo, kad tėvai moka tik už vaikų maistą ir dar po 1 Lt už kiekvieną lankytą dieną bei už be pateisinamos priežasties nebūtą dieną.
Tas litas tenka higienos, kitoms vaikui būtinoms prekėms nupirkti. Iš mokinio krepšelio valstybė dengia tik 4 valandų dienos išlaidas, o visi kiti šių įstaigų kaštai tenka Savivaldybei. Lopšeliai-darželiai veikia 10,5 val. per dieną, priešmokyklinio ugdymo mišrios grupės – po 4 valandas. Jeigu tėvai nepageidauja, kad per šias 4 valandas vaikas gautų maisto, mokėti nieko nereikia. Šilutės r. savivaldybės taryba yra nustačiusi įvairių mokesčio lengvatų. Tad mažai pajamų gaunančių tėvų ir gausių šeimų vaikai naudojasi lengvatomis.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

  • GILĖ

    Tikrai „ Ąžuoliuke“ gera vaikams. Lanko mano anūkėlis, todėl dažnai lankausi ir aš. Visada daug vaikų rankomis padarytų darbelių, geros švelnios auklėtojos ir auklytės, energinga ir nuoširdžiai bendraujanti su tėvais ir darbuotojais direktorė Irutė. O kokia graži aplinka, kokie išpuošti koridoriai ir grupės! Sveikatos jai ir visam kolektyvui, būkit ir toliau visur pirmaujantys!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite