Vaikų darželiuose trūksta vietų

Šilutės rajono vaikų lopšeliuose-darželiuose laisvų vietų nėra, gauti 65 tėvų prašymai dar šiais metais priimti jų vaikus į šias įstaigas. 37 tėvai pageidauja savo vaikams vietų Šilutės mieste, kur veikia 6 lopšeliai-darželiai, tačiau ir tiek įstaigų jau nepajėgia sutalpinti visų norinčių, nors vietų skaičius padidintas. Kitais metais vietų vaikų darželiuose prašo 126 tėvai.

„Ąžuoliukas“ – vienas iš šešių Šilutės miesto vaikų lopšelių – darželių, kuris šiuo metu yra populiariausias: šiuo metu čia vietų laukia net 15 vaikų.

Tėvų prašymus priimti vaikus į lopšelius-darželius priima Šilutės r. savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Prašymai svarstomi gegužę ir rugpjūčio pabaigoje. Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Nemanienė „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad šiuo metu 15 tėvų pageidauja vaikus vesti į „Ąžuoliuką“, 7 – į „Žibutę“, po 5 – į „Žvaigždutę“ ir „Pušelę“.
Jeigu rastųsi laisvų vietų, jie būtų priimti, tačiau tėvai, nesulaukę vietos pageidaujamoje įstaigoje, ko gero, sutiktų leisti vaikus ir į kitą įstaigą. Pasak V. Nemanienės, vasaros pabaigoje pasitaiko išvykstančių į užsienį, tad randasi ir laisvų vietų. Dažniausiai tėvai pageidauja leisti vaiką į ikimokyklinę ugdymo įstaigą nuo rugsėjo 1 d.
Ką turime?
Šilutėje veikia 6 vaikų darželiai, taip pat Saugose, Švėkšnoje yra vaikų lopšelis-darželis. Prie bendrojo ugdymo mokyklų darželiai veikia Kintuose, Rusnėje, Juknaičiuose, Traksėdžiuose, Vilkyčiuose, šiemet atidarytas Vainute. Žemaičių Naumiestyje veikia mokykla-darželis. Mišrios priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės yra Grabupiuose, Vilkyčiuose, Pašyšiuose, Gardame, Usėnuose, Katyčiuose, Bikavėnuose, Degučiuose ir Inkakliuose.
Iš viso ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas lanko 1509 vaikai. V. Nemanienė sakė, kad Usėnų pagrindinė mokykla norėtų turėti ikimokyklinio vaikų ugdymo grupę, į kurią priimtų 2-5 metų amžiaus vaikus. Usėnų pagrindinės mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė patikino, kad to pageidautų nemažai jaunų motinų. Mokykloje rastų tam tinkamas patalpas, tačiau jas tektų remontuoti. Galbūt pagelbėtų Savivaldybė?
Žinoma, direktorė supranta, kad tokios grupės išlaikymas irgi pareikalautų lėšų. Tačiau paramos gauna kitos seniūnijos, ar Usėnai – kitokie? Su seminare dalyvavusiu Usėnų seniūnu Algirdu Raukčiu šia tema pasikalbėti nepavyko.

„Ąžuoliuko“ lopšelio-darželio direktorę Irutę Lekavičienę (pirma iš dešinės) pažįsta beveik visi šios įstaigos vaikai…
Petro Skutulo nuotr.

Apklausos nebuvo
Gardamo seniūnas Tomas Balčytis apie galimybę turėti vaikų darželį kalbėjo: „Gal mums nė nereikia, vaikų nelabai turime. Apklausos nedarėme. Kiek yra vaikų, raštvedė pasakys…“
Raštvedė Ingrida Kuršelienė nustebo, kad domina vaikų skaičius, nes duomenis turi Civilinės metrikacijos skyrius, o seniūnija galėtų nebent paieškoti. Tačiau moteris vis dėlto informavo, kad seniūnijoje yra 109 vaikai iki 7 m. amžiaus. Yra tėvų, kurie savo transportu veža vaikus į darželį Žemaičių Naumiestyje, kai kas – į Švėkšną, Šilutę.
Katytiškiai nepageidauja
Pernai Katyčių seniūnijoje sulaukta 15 naujagimių, šiemet – jau 13. Iš viso yra 78 vaikai, kurie dar nelanko mokyklos, tačiau keliolika su tėvais yra išvykę, ko gero, į užsienį.
Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė sutiko, kad vaikų darželis yra gerai, jeigu jo reikia. Šį pavasarį ir anksčiau seniūnijos socialiniai darbuotojai apklausė gyventojus, tačiau tik trys motinos pageidavo vaikų darželio. Vienos motinos nedirba, kitiems tėvams tektų atvežti vaikus nemenką atstumą. „Mes turime vaikų sąrašą, žinoma, turime…“ – net nustebo seniūnė, paklausta apie vaikų skaičių, tačiau J. Tamavičienę kalbinome išvykusią su reikalais, todėl duomenis pateikė seniūnijos darbuotoja. Seniūnė priminė, kad Katyčių mokykla priima 4-6 m. amžiaus vaikus į grupę, kur jie kasdien praleidžia po 4 valandas. „Vaikas pratinamas būti kolektyve, klausytis, ramiai pasėdėti, o visa to pradėjus lankyti mokyklą jam tikrai prireiks“, – sakė J. Tamavičienė.
Civilinės metrikacijos skyriaus vyresnioji specialistė Irena Jakubkienė paaiškino, kad seniūnijų darbuotojai atvyksta ir išsirašo duomenis apie seniūnijoje mirusius ir gimusius asmenis, nes tokios informacijos pagal seniūnijas skyrius neturi – registruojami viso rajono naujagimiai, mirusieji ir kt. Švietimo skyrius, Juknaičių ir kai kurios kitos seniūnijos nuolat renka šią informaciją ir ją kaupia.
Kiek kainuoja?
Už vienos dienos lopšelį lankančio vaiko maistą tėvai moka 6 Lt, už lankančio darželį – 6,8 Lt. V. Nemanienė informavo, kad tėvai moka tik už vaikų maistą ir dar po 1 Lt už kiekvieną lankytą dieną bei už be pateisinamos priežasties nebūtą dieną.
Tas litas tenka higienos, kitoms vaikui būtinoms prekėms nupirkti. Iš mokinio krepšelio valstybė dengia tik 4 valandų dienos išlaidas, o visi kiti šių įstaigų kaštai tenka Savivaldybei. Lopšeliai-darželiai veikia 10,5 val. per dieną, priešmokyklinio ugdymo mišrios grupės – po 4 valandas. Jeigu tėvai nepageidauja, kad per šias 4 valandas vaikas gautų maisto, mokėti nieko nereikia. Šilutės r. savivaldybės taryba yra nustačiusi įvairių mokesčio lengvatų. Tad mažai pajamų gaunančių tėvų ir gausių šeimų vaikai naudojasi lengvatomis.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 126

Vienas komentaras

  • GILĖ

    Tikrai „ Ąžuoliuke“ gera vaikams. Lanko mano anūkėlis, todėl dažnai lankausi ir aš. Visada daug vaikų rankomis padarytų darbelių, geros švelnios auklėtojos ir auklytės, energinga ir nuoširdžiai bendraujanti su tėvais ir darbuotojais direktorė Irutė. O kokia graži aplinka, kokie išpuošti koridoriai ir grupės! Sveikatos jai ir visam kolektyvui, būkit ir toliau visur pirmaujantys!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Taip pat skaitykite