VAIKAI – džiaugsmas ir rūpestis

Į Šilutės rajono vaikų lopšelius ir darželius ar grupes prie mokyklų Savivaldybė nuo rugsėjo 1 d. priims 330 vaikų, tačiau 169 vaikų tėvai išgirdo žinią: jų mažyliams šiose įstaigose nebeliko vietų… 104 miestiečių vaikams pritrūko vietų ir šešiuose Šilutės miesto lopšeliuose–darželiuose.

Šis pastatas Liepų gatvėje, Šilutėje, taip pat buvo skirtas vaikų darželiui. Dabar čia glaudžiasi kitos įstaigos.

Šilutėje jau senokai sklandė kalbos, kad, vos susilaukus mažylio, reikia pateikti prašymą Savivaldybei, kad naujagimį įtrauktų į eilę vietai lopšelyje ar darželyje gauti. Išties pagal prašymo parašymo datą ir sudarytos eilės. Į „Ąžuoliuko“ lopšelį–darželį Šilutėje nepateko 31 vaikas, po 20 – į „Pušelę“ ir „Žvaigždutę“, po 14 – į „Gintarėlį“ ir „Raudonkepuraitę“, 5 – į „Žibutę“.
Tėvai dažniausia renkasi darželį, kuris yra arčiausiai namų, nors turi reikšmės ir įstaigos užsitarnautas vardas, ugdymo kryptis, vadovas, kolektyvas. Šios šešios įstaigos kol kas negali priimti 37 darželinukų ir 67 lopšelinukų. Tuštėjančiai ir didele emigracija garsiai Šilutei šie skaičiai – smūgis, nes jaunos šeimos, turinčios vieną ar jau du vaikus, iš vieno dažnai šeimos galvos atlyginimo neišgyvena, pajamos, skaičiuojamos vienam šeimos nariui, juos verčia socialiai remtina šeima. Tik jauni žmonės, neretai baigę aukštuosius mokslus, vengia gėdingo socialiai remtinos šeimos vardo ir nesikreipia paramos. Tiesa, juos „paramsto“ dirbantys jų tėvai ar net pensininkai seneliai.
Tad jaunų žmonių noras leisti vaiką į lopšelį ar darželį ir eiti į darbą yra suprantamas ir lengvai paaiškinamas. Už tokį požiūrį juos net vertėtų pagirti. Būtų liūdniau, jeigu juos suviliotų Šilutę palikusių ir su vaikais emigravusių draugų naujas gyvenimas: parama, pagalba šeimai ir pajamos ten garantuoja orų gyvenimą.
Rajono kaimuose vietų darželiuose negavo 28 vaikai, lopšeliuose – 37. Iš viso rajone vietų į darželius laukia 65 vaikai, į lopšelius – 104. Šių 169 mažylių tėvai tikisi, kad Savivaldybė pagelbės.
Šiek tiek skaičių
Be 6 lopšelių–darželių Šilutėje, tokios įstaigos veikia Švėkšnoje, Saugose, o Žemaičių Naumiestyje vaikų darželis ir pradinė mokykla glaudžiasi po vienu stogu. Čia vietų negavo net 30 vaikų. Kitose rajono vietovėse yra darželio grupės, kai kur – ir lopšelio.
Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vyr. specialistė Vida Nemanienė paaiškino, kad rugpjūčio 24 d. bus papildomas priėmimas į laisvas vietas, kurių dažnokai atsiranda, nes vaikų tėvai per vasarą pakeičia savo sprendimą. Pernai rudeniop laisvų vietų atsirado net 63: tėvai su vaikais išvyko, negrįžo ir užsienio, pasirinko kitą gyvenimo vietą ir t. t.
Pagal projektinį pajėgumą 6 Šilutės lopšeliai–darželiai gali priimti 1033 vaikus, gegužės pabaigoje juose buvo 1020 vaikų, sukomplektuotos 57 grupės, tad laisvų vietų – tik 13. Į šias šešias įstaigas, kai vyresnieji rudenį išeis į mokyklas, nukreipta 208 vaikai, už „brūkšnio“ liko 104.
Kitose rajono vietovėse veikė 26 grupės, buvo 452 vaikai ir 27 laisvos vietos. Nuo rudens čia ateis 122 nauji vaikai, o 60 vietų negavo.
Iš viso rajone yra 83 grupės, pagal projektinį pajėgumą įstaigos gali priimti 1512 vaikų, turi 1472 vaikus, yra 40 laisvų vietų, nuo rudens į šias įstaigas ateis 330 vaikų, vietų negavo 169.
Steigs naujų grupių
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis „Pamariui“ paaiškino, kad jau praėjusią savaitę gavo informaciją, jog beveik 170 vaikų nepatenka į lopšelius ir darželius. Didžiausiu rūpesčiu S. Šeputis pavadino situaciją Žemaičių Naumiestyje, kur beveik 30 vaikų liko be vietų darželyje, o jame mokomi ir pradinių klasių mokiniai, patalpų plėsti darželį – nėra. Būtent trečiadienį, kai šia tema kalbėjomės su S. Šepučiu, jis vyko į Žemaičių Naumiestį, į gimnaziją, kuriai patalpų yra perdavusi Šilutės žemės ūkio mokykla. Norima surasti sprendimą, kad mažieji naumiestiškiai galėtų lankyti darželį.
Birželio 29 d. planuojamas Savivaldybės tarybos posėdis, bus teikiamas svarstyti sprendimo projektas steigti naujas grupes Gardame, Saugose, Kintuose bei dvi – Šilutėje. S. Šeputis priminė, kad galbūt dvi naujos grupės galėtų rastis Šilutės „Ąžuoliuko“ lopšelyje–darželyje, kur yra galimybė tam atlaisvinti patalpų. Be to, S. Šeputis sakė žinąs, jog prašymus pateikę ir gavę vietą vaikui lopšelyje ar darželyje tėvai kartais persigalvoja, kitaip susiklosto jų šeimos reikalai, todėl laisvų vietų atsiranda ir po vasaros. „Žmonės taip rezervuojasi vietą…“ – kalbėjo direktorius, įsitikinęs, jog, Šilutėje įsteigus dvi naujas grupes, problemos neliks.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis įsitikinęs, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigų stygiaus problemą Šilutės rajone pavyks įveikti.
Petro Skutulo nuotr.

S. Šeputis pasakojo, jog vaikų tėvai prašymus pateikia internetu, tačiau nemažai būna tokių, kurie ateina į Savivaldybę, pasikalba su specialistais, pareiškia norą susitikti net su Savivaldybės vadovais. Tokia jų teisė.
Gerai, kad yra vaikų, nes prieš kelerius metus, kai vaikų vis mažėjo, net svarstyta, ar neuždarius Šilutėje vieno iš 6 darželių, ar neprivatizavus pastato. Kalbėta apie „Raudonkepuraitės“ lopšelį–darželį. Be to, jeigu Liepų gatvėje, Šilutėje, kažkada buvusio vaikų darželio pastatą pamažu pavyktų atlaisvinti, ateityje, jeigu tik prireiks, ir čia galėtų būti vaikų lopšelis–darželis, nes pastatas yra būtent tokios paskirties. Iš jo Savivaldybė planuoja į laisvas Žibų pradinės mokyklos patalpas iškelti Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą. Ten dar lieka kitų įstaigų, tačiau visada galima rasti sprendimą, jeigu jo ieškai.
„Juk buvo minčių privatizuoti ir šį pastatą. Gerai, kad taip neatsitiko, nes vos pardavus, gali tekti naują statyti…“ – pasidžiaugė S. Šeputis.
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite