VAIKAI – džiaugsmas ir rūpestis

Į Šilutės rajono vaikų lopšelius ir darželius ar grupes prie mokyklų Savivaldybė nuo rugsėjo 1 d. priims 330 vaikų, tačiau 169 vaikų tėvai išgirdo žinią: jų mažyliams šiose įstaigose nebeliko vietų… 104 miestiečių vaikams pritrūko vietų ir šešiuose Šilutės miesto lopšeliuose–darželiuose.

Šis pastatas Liepų gatvėje, Šilutėje, taip pat buvo skirtas vaikų darželiui. Dabar čia glaudžiasi kitos įstaigos.

Šilutėje jau senokai sklandė kalbos, kad, vos susilaukus mažylio, reikia pateikti prašymą Savivaldybei, kad naujagimį įtrauktų į eilę vietai lopšelyje ar darželyje gauti. Išties pagal prašymo parašymo datą ir sudarytos eilės. Į „Ąžuoliuko“ lopšelį–darželį Šilutėje nepateko 31 vaikas, po 20 – į „Pušelę“ ir „Žvaigždutę“, po 14 – į „Gintarėlį“ ir „Raudonkepuraitę“, 5 – į „Žibutę“.
Tėvai dažniausia renkasi darželį, kuris yra arčiausiai namų, nors turi reikšmės ir įstaigos užsitarnautas vardas, ugdymo kryptis, vadovas, kolektyvas. Šios šešios įstaigos kol kas negali priimti 37 darželinukų ir 67 lopšelinukų. Tuštėjančiai ir didele emigracija garsiai Šilutei šie skaičiai – smūgis, nes jaunos šeimos, turinčios vieną ar jau du vaikus, iš vieno dažnai šeimos galvos atlyginimo neišgyvena, pajamos, skaičiuojamos vienam šeimos nariui, juos verčia socialiai remtina šeima. Tik jauni žmonės, neretai baigę aukštuosius mokslus, vengia gėdingo socialiai remtinos šeimos vardo ir nesikreipia paramos. Tiesa, juos „paramsto“ dirbantys jų tėvai ar net pensininkai seneliai.
Tad jaunų žmonių noras leisti vaiką į lopšelį ar darželį ir eiti į darbą yra suprantamas ir lengvai paaiškinamas. Už tokį požiūrį juos net vertėtų pagirti. Būtų liūdniau, jeigu juos suviliotų Šilutę palikusių ir su vaikais emigravusių draugų naujas gyvenimas: parama, pagalba šeimai ir pajamos ten garantuoja orų gyvenimą.
Rajono kaimuose vietų darželiuose negavo 28 vaikai, lopšeliuose – 37. Iš viso rajone vietų į darželius laukia 65 vaikai, į lopšelius – 104. Šių 169 mažylių tėvai tikisi, kad Savivaldybė pagelbės.
Šiek tiek skaičių
Be 6 lopšelių–darželių Šilutėje, tokios įstaigos veikia Švėkšnoje, Saugose, o Žemaičių Naumiestyje vaikų darželis ir pradinė mokykla glaudžiasi po vienu stogu. Čia vietų negavo net 30 vaikų. Kitose rajono vietovėse yra darželio grupės, kai kur – ir lopšelio.
Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vyr. specialistė Vida Nemanienė paaiškino, kad rugpjūčio 24 d. bus papildomas priėmimas į laisvas vietas, kurių dažnokai atsiranda, nes vaikų tėvai per vasarą pakeičia savo sprendimą. Pernai rudeniop laisvų vietų atsirado net 63: tėvai su vaikais išvyko, negrįžo ir užsienio, pasirinko kitą gyvenimo vietą ir t. t.
Pagal projektinį pajėgumą 6 Šilutės lopšeliai–darželiai gali priimti 1033 vaikus, gegužės pabaigoje juose buvo 1020 vaikų, sukomplektuotos 57 grupės, tad laisvų vietų – tik 13. Į šias šešias įstaigas, kai vyresnieji rudenį išeis į mokyklas, nukreipta 208 vaikai, už „brūkšnio“ liko 104.
Kitose rajono vietovėse veikė 26 grupės, buvo 452 vaikai ir 27 laisvos vietos. Nuo rudens čia ateis 122 nauji vaikai, o 60 vietų negavo.
Iš viso rajone yra 83 grupės, pagal projektinį pajėgumą įstaigos gali priimti 1512 vaikų, turi 1472 vaikus, yra 40 laisvų vietų, nuo rudens į šias įstaigas ateis 330 vaikų, vietų negavo 169.
Steigs naujų grupių
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis „Pamariui“ paaiškino, kad jau praėjusią savaitę gavo informaciją, jog beveik 170 vaikų nepatenka į lopšelius ir darželius. Didžiausiu rūpesčiu S. Šeputis pavadino situaciją Žemaičių Naumiestyje, kur beveik 30 vaikų liko be vietų darželyje, o jame mokomi ir pradinių klasių mokiniai, patalpų plėsti darželį – nėra. Būtent trečiadienį, kai šia tema kalbėjomės su S. Šepučiu, jis vyko į Žemaičių Naumiestį, į gimnaziją, kuriai patalpų yra perdavusi Šilutės žemės ūkio mokykla. Norima surasti sprendimą, kad mažieji naumiestiškiai galėtų lankyti darželį.
Birželio 29 d. planuojamas Savivaldybės tarybos posėdis, bus teikiamas svarstyti sprendimo projektas steigti naujas grupes Gardame, Saugose, Kintuose bei dvi – Šilutėje. S. Šeputis priminė, kad galbūt dvi naujos grupės galėtų rastis Šilutės „Ąžuoliuko“ lopšelyje–darželyje, kur yra galimybė tam atlaisvinti patalpų. Be to, S. Šeputis sakė žinąs, jog prašymus pateikę ir gavę vietą vaikui lopšelyje ar darželyje tėvai kartais persigalvoja, kitaip susiklosto jų šeimos reikalai, todėl laisvų vietų atsiranda ir po vasaros. „Žmonės taip rezervuojasi vietą…“ – kalbėjo direktorius, įsitikinęs, jog, Šilutėje įsteigus dvi naujas grupes, problemos neliks.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis įsitikinęs, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigų stygiaus problemą Šilutės rajone pavyks įveikti.
Petro Skutulo nuotr.

S. Šeputis pasakojo, jog vaikų tėvai prašymus pateikia internetu, tačiau nemažai būna tokių, kurie ateina į Savivaldybę, pasikalba su specialistais, pareiškia norą susitikti net su Savivaldybės vadovais. Tokia jų teisė.
Gerai, kad yra vaikų, nes prieš kelerius metus, kai vaikų vis mažėjo, net svarstyta, ar neuždarius Šilutėje vieno iš 6 darželių, ar neprivatizavus pastato. Kalbėta apie „Raudonkepuraitės“ lopšelį–darželį. Be to, jeigu Liepų gatvėje, Šilutėje, kažkada buvusio vaikų darželio pastatą pamažu pavyktų atlaisvinti, ateityje, jeigu tik prireiks, ir čia galėtų būti vaikų lopšelis–darželis, nes pastatas yra būtent tokios paskirties. Iš jo Savivaldybė planuoja į laisvas Žibų pradinės mokyklos patalpas iškelti Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą. Ten dar lieka kitų įstaigų, tačiau visada galima rasti sprendimą, jeigu jo ieškai.
„Juk buvo minčių privatizuoti ir šį pastatą. Gerai, kad taip neatsitiko, nes vos pardavus, gali tekti naują statyti…“ – pasidžiaugė S. Šeputis.
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite