Užuot vykus į įstaigą, pakaks įsijungti kompiuterį

FONDASŠilutiškiai turėjo galimybę susipažinti su vis didėjančiomis galimybėmis tvarkyti dokumentus elektroniniu būdu. Savivaldybėje buvo pristatytas projektas „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“. Šis Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo 2007-2013 m. remiamas projektas pradėtas įgyvendinti 2013 metų pradžioje. Nors baigti jį numatyta tik šiemet, rugpjūčio pabaigoje, nemažai elektroninių paslaugų galima naudotis jau dabar.

Su naujų paslaugų teikimo sistemos galimybėmis supažindino lektorius Giedrius Paulikaitis.

Vyresnieji gerai prisimena vargus, kai reikėdavo sugaišti daugybę laiko, kol valstybinėse įstaigose pavykdavo gauti reikiamą dokumentą. Neretai vieno dokumento prireikdavo vien tam, kad būtų išrašytas kitas. Nors biurokratizmo vis dar daug, padėtis po truputį gerėja ir vis daugiau dokumentų galima pateikti ir gauti elektroniniu būdu. Viskas prasidėjo nuo elektroninės bankininkystės ir elektroninės prekybos bei sąskaitų apmokėjimo.
Gyvendami vienoje iš geriausiai Europoje interneto ryšiu apsirūpinusioje šalyje, pamažu įprantame reikalus tvarkyti elektroninėje erdvėje. Didelė dalis gyventojų naudojasi įvairiais internetinį ryšį turinčiais įrenginiais – nuo išmaniojo telefono iki nebe naujo, bet dar neblogai veikiančio asmeninio kompiuterio. Net ir neturintiems tokios technikos dėl kiekvieno dokumento į Savivaldybę važiuoti nėra būtina. Elektroninės paslaugos prieinamos Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos filialuose, bibliotekininkės gali ir patarti, kaip jomis naudotis.
Šilutės r. savivaldybėje su vienu didžiausių ir sudėtingiausių projektu „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“ supažindino lektorius Giedrius Paulikaitis. Renginio metu susirinkusieji sužinojo apie savivaldybių teikiamas paslaugas, perkeltas į elektroninę erdvę. Lektorius G. Paulikaitis papasakojo apie projekto naudą savivaldybėms, gyventojams ir verslo įmonėms, parodė, kaip elektroninėmis paslaugomis naudotis aptartos jų galimybės ir sąlytis su kitomis moderniomis internetinėmis technologijomis bei projektais. Renginyje dalyvavo Savivaldybės administracijos specialistai, rajono seniūnijų atstovai, aktyviausi gyventojai ir verslininkai.

Renginyje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės administracijos specialistai, seniūnijų atstovai, verslininkai.

Pristatyto projekto tikslas – perkelti į elektroninę terpę Lietuvos savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių teikiamas ir administruojamas paslaugas, skirtas gyventojams ir verslo įmonėms.
Šiam tikslui pasiekti į elektroninę erdvę perkeliamos ir tiražuojamos 65 savivaldybių institucijų, įstaigų ir kitų valdžios struktūrų teikiamos paslaugos. Projekto rezultatai sudarys sąlygas skatinti elektroninių administracinių paslaugų naudojimą, užtikrinant patogią ir lengvai pasiekiamą prieigą gyventojams, verslui ir užsienio piliečiams.
Įgyvendinus projektą „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“ atsiras galimybės didinti savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių veiklos skaidrumą ir efektyvumą, sutrumpinant administracinių paslaugų teikimo trukmę, paprastai ir greitai gauti reikiamas paslaugas.
Pavyzdžiui, norint įregistruoti Ūkininkų ūkių registre savo ūkį, nebereikės vykti į Savivaldybę ir pačiam paslaugos gavėjui pristatyti ar rinkti reikalaujamus dokumentus bei duomenis. Prireikus, patikslinti paslaugos prašymą, bus galima internetu, o patvirtinus ir išdavus pažymą, paslaugos gavėjas, galės pasirinkti patogiausią būdą ją gauti. Visą tai bus galima padaryti kelių kompiuterio klavišų paspaudimu, neišeinant iš namų ar nepakylant iš darbo vietos.
Įgyvendinus projektą, bus galima teikti paslaugos užsakymo prašymą ir kitus reikalingus duomenis elektroniniu būdu, pasinaudojant elektronine paslaugos užsakymo forma per tinklalapį www.epaslaugos.lt. Be to, sukurtos technologinės priemonės suteiks galimybę patiems savivaldybės darbuotojams reikalingą informaciją gauti iš kitų valstybės informacinių sistemų ar registrų, pavyzdžiui, VĮ Registrų centro, SODROS ir kt. automatiniu būdu, pasinaudojant valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) priemonėmis.
Mums bereikės atlikti mažiau duomenų patikrinimų, o gyventojams ar verslo atstovams – pateikti mažiau duomenų. Minėtieji pokyčiai leis sumažinti paslaugos teikimui ir gavimui skiriamą laiką, klaidų tikimybę bei finansines išlaidas. Dalimi šių paslaugų galima naudotis jau dabar, prisijungiant per Šilutės r. savivaldybės interneto svetainę.
Per kelis metus Šilutėje išpopuliarėjo dar viena 2007-2013 m. ES sanglaudos fondų remiama programa. Tai Klaipėdos apskrities kuruojamas jau įgyvendintas 2,4 mln. Lt vertės projektas „Elektroninių demokratijos paslaugų piliečiams sukūrimas ir plėtra Klaipėdos regiono savivaldybių administracijose“. Šilutės politikai jau įprato naudotis įdiegta elektroninio balsavimo sistema, o besidomintys tuo, kas vyksta Tarybos posėdžiuose, gali stebėti tiesioginę transliaciją internetu arba vėliau peržiūrėti vaizdo įrašą.
Kai vyksta bendruomenę labai dominantys posėdžiai, prisijungusiųjų būna tiek, kad internetinė transliacija sutrinka. Savivaldybės administracija savo tinklalapyje net įspėja, kad gali taip nutikti. Tuomet belieka vėliau peržiūrėti vaizdo įrašą. Posėdžio pradžioje iki šiol paskiriami politikai, kurie skaičiuos balsus, jeigu sutriks elektronika. Tačiau dažniausiai ji veikia puikiai, o nesklandumų pasitaiko dėl pačių politikų klaidų.
Šilutės r. savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas informatikai Antanas Balvočius papasakojo, kad visi elektroninio balsavimo ir komunikacijos pulteliai vienodi, tik mero pultelis išsiskiria didesniu funkcionalumu. Naudodamasis juo, posėdžiui pirmininkaujantis meras gali suteikti vienam ar kitam Tarybos nariui žodį, skelbti balsavimą. Vaizdo kameros automatiškai atsisuka į žodį gavusį Tarybos narį, taip pat atskirame ekrane galima stebėti balsavimų rezultatus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite