Užuot vykus į įstaigą, pakaks įsijungti kompiuterį

FONDASŠilutiškiai turėjo galimybę susipažinti su vis didėjančiomis galimybėmis tvarkyti dokumentus elektroniniu būdu. Savivaldybėje buvo pristatytas projektas „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“. Šis Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo 2007-2013 m. remiamas projektas pradėtas įgyvendinti 2013 metų pradžioje. Nors baigti jį numatyta tik šiemet, rugpjūčio pabaigoje, nemažai elektroninių paslaugų galima naudotis jau dabar.

Su naujų paslaugų teikimo sistemos galimybėmis supažindino lektorius Giedrius Paulikaitis.

Vyresnieji gerai prisimena vargus, kai reikėdavo sugaišti daugybę laiko, kol valstybinėse įstaigose pavykdavo gauti reikiamą dokumentą. Neretai vieno dokumento prireikdavo vien tam, kad būtų išrašytas kitas. Nors biurokratizmo vis dar daug, padėtis po truputį gerėja ir vis daugiau dokumentų galima pateikti ir gauti elektroniniu būdu. Viskas prasidėjo nuo elektroninės bankininkystės ir elektroninės prekybos bei sąskaitų apmokėjimo.
Gyvendami vienoje iš geriausiai Europoje interneto ryšiu apsirūpinusioje šalyje, pamažu įprantame reikalus tvarkyti elektroninėje erdvėje. Didelė dalis gyventojų naudojasi įvairiais internetinį ryšį turinčiais įrenginiais – nuo išmaniojo telefono iki nebe naujo, bet dar neblogai veikiančio asmeninio kompiuterio. Net ir neturintiems tokios technikos dėl kiekvieno dokumento į Savivaldybę važiuoti nėra būtina. Elektroninės paslaugos prieinamos Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos filialuose, bibliotekininkės gali ir patarti, kaip jomis naudotis.
Šilutės r. savivaldybėje su vienu didžiausių ir sudėtingiausių projektu „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“ supažindino lektorius Giedrius Paulikaitis. Renginio metu susirinkusieji sužinojo apie savivaldybių teikiamas paslaugas, perkeltas į elektroninę erdvę. Lektorius G. Paulikaitis papasakojo apie projekto naudą savivaldybėms, gyventojams ir verslo įmonėms, parodė, kaip elektroninėmis paslaugomis naudotis aptartos jų galimybės ir sąlytis su kitomis moderniomis internetinėmis technologijomis bei projektais. Renginyje dalyvavo Savivaldybės administracijos specialistai, rajono seniūnijų atstovai, aktyviausi gyventojai ir verslininkai.

Renginyje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės administracijos specialistai, seniūnijų atstovai, verslininkai.

Pristatyto projekto tikslas – perkelti į elektroninę terpę Lietuvos savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių teikiamas ir administruojamas paslaugas, skirtas gyventojams ir verslo įmonėms.
Šiam tikslui pasiekti į elektroninę erdvę perkeliamos ir tiražuojamos 65 savivaldybių institucijų, įstaigų ir kitų valdžios struktūrų teikiamos paslaugos. Projekto rezultatai sudarys sąlygas skatinti elektroninių administracinių paslaugų naudojimą, užtikrinant patogią ir lengvai pasiekiamą prieigą gyventojams, verslui ir užsienio piliečiams.
Įgyvendinus projektą „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“ atsiras galimybės didinti savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių veiklos skaidrumą ir efektyvumą, sutrumpinant administracinių paslaugų teikimo trukmę, paprastai ir greitai gauti reikiamas paslaugas.
Pavyzdžiui, norint įregistruoti Ūkininkų ūkių registre savo ūkį, nebereikės vykti į Savivaldybę ir pačiam paslaugos gavėjui pristatyti ar rinkti reikalaujamus dokumentus bei duomenis. Prireikus, patikslinti paslaugos prašymą, bus galima internetu, o patvirtinus ir išdavus pažymą, paslaugos gavėjas, galės pasirinkti patogiausią būdą ją gauti. Visą tai bus galima padaryti kelių kompiuterio klavišų paspaudimu, neišeinant iš namų ar nepakylant iš darbo vietos.
Įgyvendinus projektą, bus galima teikti paslaugos užsakymo prašymą ir kitus reikalingus duomenis elektroniniu būdu, pasinaudojant elektronine paslaugos užsakymo forma per tinklalapį www.epaslaugos.lt. Be to, sukurtos technologinės priemonės suteiks galimybę patiems savivaldybės darbuotojams reikalingą informaciją gauti iš kitų valstybės informacinių sistemų ar registrų, pavyzdžiui, VĮ Registrų centro, SODROS ir kt. automatiniu būdu, pasinaudojant valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) priemonėmis.
Mums bereikės atlikti mažiau duomenų patikrinimų, o gyventojams ar verslo atstovams – pateikti mažiau duomenų. Minėtieji pokyčiai leis sumažinti paslaugos teikimui ir gavimui skiriamą laiką, klaidų tikimybę bei finansines išlaidas. Dalimi šių paslaugų galima naudotis jau dabar, prisijungiant per Šilutės r. savivaldybės interneto svetainę.
Per kelis metus Šilutėje išpopuliarėjo dar viena 2007-2013 m. ES sanglaudos fondų remiama programa. Tai Klaipėdos apskrities kuruojamas jau įgyvendintas 2,4 mln. Lt vertės projektas „Elektroninių demokratijos paslaugų piliečiams sukūrimas ir plėtra Klaipėdos regiono savivaldybių administracijose“. Šilutės politikai jau įprato naudotis įdiegta elektroninio balsavimo sistema, o besidomintys tuo, kas vyksta Tarybos posėdžiuose, gali stebėti tiesioginę transliaciją internetu arba vėliau peržiūrėti vaizdo įrašą.
Kai vyksta bendruomenę labai dominantys posėdžiai, prisijungusiųjų būna tiek, kad internetinė transliacija sutrinka. Savivaldybės administracija savo tinklalapyje net įspėja, kad gali taip nutikti. Tuomet belieka vėliau peržiūrėti vaizdo įrašą. Posėdžio pradžioje iki šiol paskiriami politikai, kurie skaičiuos balsus, jeigu sutriks elektronika. Tačiau dažniausiai ji veikia puikiai, o nesklandumų pasitaiko dėl pačių politikų klaidų.
Šilutės r. savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas informatikai Antanas Balvočius papasakojo, kad visi elektroninio balsavimo ir komunikacijos pulteliai vienodi, tik mero pultelis išsiskiria didesniu funkcionalumu. Naudodamasis juo, posėdžiui pirmininkaujantis meras gali suteikti vienam ar kitam Tarybos nariui žodį, skelbti balsavimą. Vaizdo kameros automatiškai atsisuka į žodį gavusį Tarybos narį, taip pat atskirame ekrane galima stebėti balsavimų rezultatus.

Vaidotas VILKAS

dokumentų pasirašymas ADOC

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

4 priežastys, kodėl juntamas skausmas žandikaulio srityje

Skausmas dažniausiai yra vienas pirmųjų simptomų, įspėjančių apie sveikatos sutrikimą. Kiekvieną dieną kalbame, kramtome, kandame, žiovaujame, todėl žandikaulio sąnariams tenka didelis krūvis. Priežasčių, kodėl atsirado skausmas būtent šioje srityje – gali būti daug. Šiame straipsnyje aptarsime 4 pagrindines skausmo atsiradimo priežastis.   1. Lėtinis griežimas dantimis Žandikaulio sąnariai gali sutrikti dėl bruksizmo, kitaip vadinamo dantų griežimu. Griežiant viršutinis ir apatinis žandikauliai stipriai sukandami ir dantys trinami vienas į kitą. Dažnai trinami dantų paviršiai gali sukelti ne tik dantų traumas, bet

Trys biuro popieriaus rūšys, ypač reikalingos verslui

Ar teko girdėti pasakymą, kad darbus reikia pradėti nuo balto popieriaus lapo? O ar žinote, kad liaudies dainose dažnai popieriumi buvo vadinami pinigai? Senolių išmintis dažniausiai nemeluoja. Todėl nenuostabu, kad net šiais laikais verslininkams vis dar verta investuoti į aukštos kokybės popierių. Juk jis naudingas daugeliu atvejų, pavyzdžiui, planuojant laiką susitikimams ar užsirašant naudingą informaciją. Reikėtų nepamiršti ir to, kad sėkmingam verslui reikia įvairiausių rūšių popieriaus. Todėl mūsų tikslas – trumpai pristatyti tris biure dažniausiai naudojamas popieriaus rūšis. 1. Kopijavimo

Kada sutrenktą kūno vietą šildyti, kada šaldyti, o kada kreiptis į mediką?

Sinoptikai prognozuoja lijundrą, plikledį. Tad pasivaikščiojimas žiemą gali baigtis netikėtu nugriuvimu paslydus ir vėliau jį lydinčiais skausmais. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pataria, kaip namų sąlygomis greičiau palengvinti raumenų patempimus, sutrenkimus ir kitas traumas. Taip pat paaiškina, kokiais atvejais reikėtų gydytis šaldančiomis, o kokiais – šildančiomis priemonėmis. Šildymas ir šaldymas – ar jie tikrai veiksmingi? Šalčio ir šilumos terapija dažnai yra naudojama patempimams, skausmui, patinimams ir kitoms traumoms gydyti. Anot vaistininkės, tinkamai pasitelktas šaltis arba šiluma gali sumažinti skausmą, padėti pažeistiems

Ilgalaikė automobilio nuoma, automobilio abonementas ar lizingas: patarimai verslui

Šiandien vis daugiau verslų sprendžia gana sudėtingą dilemą – ar transporto priemonę įsigyti ar nuomotis? Šiuo metu rinkoje susijusių paslaugų spektras išties platus. Tai gali būti ilgalaikė ir trumpalaikė automobilio nuoma, transporto priemonės lizingas, automobilių veiklos nuoma ar sparčiai populiarėjanti paslauga – automobilio nuoma su abonementu. Ekspertai nori atkreipti dėmesį, kad kiekvienas variantas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš priimant galutinį sprendimą, reikėtų racionaliai įvertinti jums siūlomas galimybes. Daugiau galimybių pasirinkti Kiekvienas verslas ieško optimalaus sprendimo savo veiklai, todėl

Taip pat skaitykite