Užsimojo apsivalyti. Ar pavyks?

Šilutės rajono savivaldybės taryboje verda aistros. Lapkričio 25 d. įvykusiame nuotoliniame Tarybos posėdyje paviešinti net trys pareiškimai. Tiesa, vienas su gera žinia…

Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija paskelbė, kad nuo lapkričio 25 d. šiai frakcijai vadovauja Žygimantas Kurlianskas. Rugsėjį iš TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininkės pareigų pasitraukus Sandrai Tamašauskienei, Savivaldybės tarybos narys Ž. Kurlianskas išrinktas skyriaus pirmininku. Jam spalio 8 d. sukako 29 metai.

TS-LKD frakcijoje yra 5 politikai: S. Tamašauskienė, Ž. Kurlianskas, Zigmantas Jaunius, Zigmantas Merliūnas ir Arūnas Kurlianskas. Frakcija dirba opozicijoje kartu su trimis liberalais.

Lapkričio 25 d. vykusiame Tarybos posėdyje TS-LKD frakcija paviešino prašymą Tarybai, merui ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos per rinkimus išrinktiems atstovams. Prašyme teigiama, kad lapkričio 10 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, jog Edgaras Padimanskas sprendė klausimus, susijusius su jo paties valdoma bendrove. Taip pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

„Kadangi E. Padimanskas yra Šilutės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos narys, o ši komisija pagal savo nuostatus vadovaujasi teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo ir viešumo, padorumo, nesavanaudiškumo, nešališkumo ir atsakomybės principais, manome, kad po nepalankaus VTEK sprendimo E. Padimanskas nebegali eiti Etikos komisijos nario pareigų. Prašome jį delegavusios frakcijos, kurios nariai išrinkti pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą, jį pakeisti kitu nariu“, – prašyme rašo visi 5 TS-LKD frakcijos nariai.

Beje, spalio 28 d. vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje TS-LKD frakcija pasiūlė atsistatydinti ir Etikos komisijos pirmininkui liberalui Algirdui Gečui, suabejojusiam VTEK sprendimu dėl S. Tamašauskienės išteisinimo.

A.Gečas nepranešė apie atsistatydinimą iš Etikos komisijos pirmininko pareigų.

Tad kyla abejonių, kaip toliau dirba Etikos komisija, kai kaupiasi vis daugiau nepasitikėjimo… O komisijai darbo bus. Mat lapkričio 25 d. Tarybos posėdyje paviešintas pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą į Tarybą išrinktų atstovų prašymas Etikos komisijai įvertinti Lijanos Jagintavičienės elgesį.

Panaikinus Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrių Šilutėje, pagal šios sąjungos sąrašą į Tarybą buvo išrinkti keturi atstovai: Virgilijus Pozingis, Genovaitė Kimbrienė, Sigitas Majus ir Edgaras Padimanskas. V. Pozingį paskyrus Savivaldybės administracijos direktoriumi, jis negalėjo toliau būti Tarybos nariu, tad mandatas atiteko pagal sąrašą neišrinktai L. Jagintavičienei.

Nė vienas iš paminėtų „valstiečių“ į buriamą naują Šilutės skyrių nebuvo pakviesti. L. Jagintavičienė įstojo į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių. Spalio 28 d. vykusiame Tarybos posėdyje L. Jagintavičienė pranešė paliekanti „valstiečių“ frakciją Šilutės r. savivaldybės taryboje.

Kokių priekaištų ir abejonių dėl  L. Jagintavičienės elgesio turi jos buvę bendražygiai, paaiškės vėliau.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite