Už ką ligonis neturi mokėti?

Ligonių kasos dėl MRT tyrimo: „Neskubėkime mokėti, kur nereikia…“

Į ligonių kasas besikreipiantys gyventojai dažnai prašo paaiškinti, ar reikia mokėti už magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimų metu naudojamus vienkartinius specialius drabužius ir kitas vienkartines medžiagas, taip pat radiologinio tyrimo vaizdų kopiją. 

Specialistų atsakymas toks: apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir turintiesiems gydytojo siuntimą nei už patį tyrimą, nei už vienkartinius drabužius papildomai mokėti nereikia – pastarieji nėra būtini. Nereikia mokėti ir už vaizdo kopiją, jei gydytojas siuntime nurodė, kad ji reikalinga.

Pasak specialistų, pacientams pirmiausia reikėtų žinoti, kad brangieji tyrimai ir procedūros, kurių išlaidos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), atliekami tik gydytojo specialisto – ne šeimos gydytojo siuntimą turintiems žmonėms. Tokį siuntimą gali išrašyti gydytojas specialistas, teikiantis antrinio ir tretinio lygio specializuotas ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, už kurias mokama iš PSDF.

„Taigi, jei pacientas, gavęs gydytojo siuntimą atlikti MRT, kreipiasi į gydymo įstaigą, su kuria ligonių kasos yra sudariusios sutartį dėl šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo PSDF lėšomis, nei už patį tyrimą, nei už jam atlikti reikalingas pagalbines priemones ar medžiagas mokėti nereikia. Kaip rodo praktika, dažniausiai žmonėms siūlomi neva būtini specialūs vienkartiniai medicininiai drabužiai, už kuriuos, žinoma, prašoma papildomo mokesčio. Tačiau pastarieji tikrai nėra būtini ir pacientas turi teisę jų atsisakyti“, – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja Žydrūnė Baigienė.

Ji primena, kad ambulatoriškai gydomas pacientas turi teisę pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje jam būtų suteikta ši paslauga, o siunčiantis gydytojas turi informuoti, kokiose įstaigose ji teikiama. Siuntime negali būti nurodyta konkreti įstaiga ar specialistas.

Jeigu siunčiantis gydytojas nusprendžia, kad jam reikalingos pacientui atlikto radiologinio tyrimo vaizdų kopija, tai jis nurodo siuntime. Tyrimą atlikęs specialistas kopiją kartu su radiologinio tyrimo aprašymu pateikia siuntusiam gydytojui. Tokiu atveju pacientui nereikia mokėti už tyrimo vaizdų kopiją.

Tačiau jei gydytojas siuntime nenurodo pateikti tyrimo vaizdų kopijos, tačiau pacientas jos pats pageidauja, gydymo įstaiga gali tą padaryti. Tokiu atveju už jos gamybą turės sumokėti pats pacientas.

Ligonių kasų specialistai pataria: turint siuntimą atlikti MRT pirmiausia vertėtų pasidomėti, ar gydymo įstaiga, kurioje norima gauti šią paslaugą, dėl jos teikimo yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa. Tą padaryti galima ligonių kasų interneto svetainėje, skyrelyje e-paslaugos.

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. 

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir vaiką, ir močiutę užregistruoti pas gydytoją internetu gali šeimos nariai

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad portale e.sveikata gyventojai gali ne tik patys užsiregistruoti pas gydytoją, bet ir užregistruoti kitą atstovaujamą asmenį. Išankstinės pacientų registracijos (IPR) informacinė sistema leidžia greitai ir patogiai užsiregistruoti bei paslaugas gauti greičiau. Išankstinę pacientų registravimo sistemą galima rasti adresu https://ipr.esveikata.lt. „Registracijų skaičius IPR informacinėje sistemoje per metus išaugo daugiau nei dvigubai. Tai reiškia, kad vis daugiau žmonių atranda galimybę užsiregistruoti gydytojo konsultacijai internetu. Net ir tiems, kas nesinaudoja kompiuteriu, taip pat yra galimybė tai padaryti –

Kada prasideda tikrasis pavasaris ir kokie ženklai jį išduoda?

Įsibėgėja pavasaris ir vis labiau džiugina ne tik dažnesni saulės spinduliai, bet ir pamažu atgimstanti gamta, net ir atvėsimai ar krituliai šį sezoną priimami kaip paskutiniai žiemos pasispardymai. Meteorologai pavasarį ima skaičiuoti tada, kai įsivyrauja teigiama temperatūra. Kokio pavasario laukti ir kaip apibendrinti praėjusią žiemą, – savo įžvalgomis dalijasi kampanijos „Pėsčiųjų indeksas“ ekspertai ir klimatologas Silvestras Dikčius.   Pavasaris tepailgėjo 3 dienomis Klimatologas Silvestras Dikčius pastebi, kad vidutiniškai pavasaris Lietuvoje prasideda kovo 11-ąją, tad pirmosiomis dienomis vis pakandžiojantis šaltukas neturėjo

Aplinkosaugininkai: neleistinose vietose važinėjant keturračiais, niokojami gražiausi gamtos kampeliai

Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osios, nebus pamiršti ir keturračių bei kitų transporto priemonių vairuotojai. Per šią akciją aplinkosaugininkai tikrins, ar kertant mišką laikomasi galiojančių terminų, kai draudžiami kirtimai ir medienos ištraukimas (kai po kirtimo mediena išvežama iš miško). Taip pat bus vertinama miškų sanitarinė būklė ir, kaip visada, žiūrima, ar nešiukšlinama, neniokojama miško paklotė. Lankymosi miške taisyklės nustato, kad motorinėmis

Kviečiame paminėti Šilutės miesto mecenato Hugo Šojaus gimtadienį

Šilutės H. Šojaus muziejaus inf. Minint Šilutės miesto mecenato dr. Hugo Šojaus 178-ąsias gimimo metines, kviečiame dalyvauti šiai progai skirtuose renginiuose. Kovo 31 d., penktadienį, 12 val. – pagarbos ženklai prie H. Šojaus kapo. Dalyvauja: choras ,,Heide“ (vad. V. Matulis); choras ,,Laudamus“ (vad. I. Šemeklienė). Balandžio 1 d., šeštadienį, – paminėkite namuose! Virtuali paroda ,,Garbusis Šilokarčemos pilietis dr. Hugo Šojus“; Filmas,,Visur, kur reikėjo, prisidėjau“. Paminėkite mieste! Orientacinis žaidimas ,,Ieškok Šilutės miesto simbolių“. Žaidimo nugalėtojus apdovanosime prizais. Detalesnė informacija ir žaidimo

Taip pat skaitykite