Ūkininkų šventė su nešventiniais motyvais

Žemaičių Naumiestyje surengta Šilutės rajono ūkininkų pagerbimo šventė, kurią globojo LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Sveikindami susirinkusius ūkininkus, LR Seimo vicepirmininkas K. Komskis ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis nepraleido progos pakalbėti ir apie rimtus dalykus.

Padėkos renginyje dalyvavo apie pusantro šimto ūkininkų.

 

Ūkininkams pagerbti skirtą renginį vedė Žemaičių krašto etnokultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Lina Balčiauskienė. Ji pristatė šventės organizatorius ir nemažą nominantų, kuriems savo dovanas įteikė K. Komskis ir V. Laurinaitis, būrį. Ten kur pritrūko žodžių, L. Balčiauskenei padėjo daina.
Renginio globėjas Kęstas Komskis apgailestavo, kad pavyko sukvieti ne visus. Patalpos tokios, kad tilpo apie 150 kviestųjų. Anot LR Seimo vicepirmininko, šis renginys esąs pernai pradėtos mero tradicijos tęsinys ir ateityje jis turėtų išaugti į visiems rajono ūkininkams pagerbti skirtą renginį. K. Komskis pasigedo glaudesnio bendradarbiavimo su Ūkininkų sąjungos Šilutės skyriumi ir sakė, kad daugiau dėmesio dabar skirs jauniems ūkininkams.
„Te nesupyksta daugelis mano metų ūkininkų ir vyresni, tačiau šiandien ateitis priklauso jaunimui. Matau nemažai jaunų ūkininkų ir galiu pasakyti, kad žemės ūkio ateitis nebloga. Žemės ūkis – tai didelė paspirtis mūsų biudžetui bei parama sprendžiant socialines ir nedarbo problemas. Todėl didelė 2014-2020 metų paramos dalis bus nukreipta į žemės ūkį ir kaimo vietoves. Apgailestauju, kad tai padaryti pavėlavome mažiausiai 20 metų. Lėšas pirmiausiai skyrėme infrastruktūrai – tvarkėme šaligatvius, vandentiekį, pastatus ir manėme, jog sukursime „Vasiukus“… Paskui atvažiuos investuotojai ir mes pradėsime gerai gyventi. Deja, taip neįvyko. Kol mes kūrėme „Vasiukus“ visi jauniausi ir darbingiausi žmonės išvyko į užsienį. Ir dabar kuriama programa, kaip sugrąžinti emigrantus iš užsienio. Ji bus pristatyta po Naujųjų metų.
Galiu pasakyti, kad nedaug kas sugrįš. Nedaug. Geriausieji įsitvirtino ten, sukūrė šeimas, jų vaikai ten lanko mokyklas. Jie ten ir pasiliks. Grįš tie, kurie nespėjo užsikabinti, kurie čia turi tėvelius ir artimuosius. Yra tokių, kurie negrįš todėl, kad čia per mažos pašalpos… Ten jos 3-4 kartus didesnės. Jie ir čia nedirbo, ir ten nedirbs. Todėl mums svarbūs visi, kurie pasilieka Lietuvoje.

Pasak LR Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio (centre), ypač daug dėmesio šiuo metu reikėtų skirti Lietuvos ūkio ateičiai – jauniems ūkininkams.

Šiandien labiausiai norime padėti jauniems ūkininkams, kurie pasiliko, kurie dirbo sunkų darbą, kartais nedėkingą dėl krizių ir mūsų valdžios pasirinktų taktikų“, – kalbėjo LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.
Po LR Seimo nario paprašęs žodžio Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasveikino visus susirinkusius tačiau, kaip ir K. Komskis, nuo šventinių kalbų perėjo prie rimtesnių dalykų: „Noriu, kad žinotumėte – Šilutės savivaldybė tikrai artima ūkininkams. Mes net pritempėme ūkį prie strategijos, kurioje yra frazė, „Ten, kur vanduo kuria gyvenimą“. Tai mūsų visas rajonas ir padarytas „užliejamu“. Reiškia, vanduo kurs gyvenimą visur. Bet čia juokais.
O jei rimtai, tai ir kitais metais mes vis dar liksime „užliejami“, tačiau kompensacija bus apie 50 eurų už hektarą ir tai beveik tiek pat, kiek mokėjo už nepalankias ūkininkauti sąlygas. Nuo 2018 metų nepalankios ūkininkauti vietovės statusas naikinamas, todėl liekame „užliejamais“, kad gautume išmokas“.
Kaip ir LR Seimo vicepirmininkas, meras sakė pasigendąs didesnio Ūkininkų sąjungos aktyvumo ir pagyrė aktyviai savo veiklą pradėjusią neseniai įkurtą Šilutės rajono pieno gamintojų asociaciją. Padėkojęs susirinkusiems už nuveiktus darbus ir sukurtas gėrybes, meras pakvietė visus pabendrauti, pasivaišinti, pašokti, tačiau prieš tai tiek K. Komskis, tiek V. Laurinaitis teikė dovanas.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis apdovanojimus skyrė Egidijui Vičkui, Danutei ir Linui Venckams, Tatjanai ir Česlovaui Ramoškams, Birutei Stonkutei, Virginijai ir Kazimierui Gudžiūnams, Laimai ir Steponui Mockams, Albinai ir Romui Undžiams, Vaidui Šimkūnui, Onutei ir Pranui Petrošiams, Astai ir Remigijui Marozams.
Šilutės rajono meras apdovanojo Rasą ir Saulių Oželius, Roką Peteraitį, Vytautą Drukteinį, Gediminą Bardauską, Andrių Skrodenį, Almą ir Kęstutį Gudaičius, Redą ir Rimantą Gudaičius, Ligitą ir Lauryną Baliutavičius, Tadą ir Ievą Ercius, Karoliną ir Ernestą Stirbius, Vytautą Kasparavičių.
Koncertavo Reminta ir Vygantas Stoškai. Susirinkusieji vaišinosi, bendravo, pamažu salėje ėmė suktis poros.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • stebėtojas

    sveikiname šilutiškius išsirinkus naują LŪS Šilutės skyriaus pirmininką Kęstą Komskį. O jei rimčiau, tai nejaugi šilutiškiai prarado stuburą. Nejaugi nesuprantate, kad be savo LŪS organizacijos dalyvavimo tokiuose renginiuose neįmanomas dalykas. Ponai politikai gali būti tik svečiai, bet ne vairininkai jūsų laive. Negi praradote savigarbą ir sveiką protą. Kas toliau?… Man atvirai sakant gėda už visus dalyvavusius. Negi jums trūksta tų beverčių dovanėlių – bičiuliai ūkininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite