Ūkininkų šventė su nešventiniais motyvais

Žemaičių Naumiestyje surengta Šilutės rajono ūkininkų pagerbimo šventė, kurią globojo LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Sveikindami susirinkusius ūkininkus, LR Seimo vicepirmininkas K. Komskis ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis nepraleido progos pakalbėti ir apie rimtus dalykus.

Padėkos renginyje dalyvavo apie pusantro šimto ūkininkų.

 

Ūkininkams pagerbti skirtą renginį vedė Žemaičių krašto etnokultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Lina Balčiauskienė. Ji pristatė šventės organizatorius ir nemažą nominantų, kuriems savo dovanas įteikė K. Komskis ir V. Laurinaitis, būrį. Ten kur pritrūko žodžių, L. Balčiauskenei padėjo daina.
Renginio globėjas Kęstas Komskis apgailestavo, kad pavyko sukvieti ne visus. Patalpos tokios, kad tilpo apie 150 kviestųjų. Anot LR Seimo vicepirmininko, šis renginys esąs pernai pradėtos mero tradicijos tęsinys ir ateityje jis turėtų išaugti į visiems rajono ūkininkams pagerbti skirtą renginį. K. Komskis pasigedo glaudesnio bendradarbiavimo su Ūkininkų sąjungos Šilutės skyriumi ir sakė, kad daugiau dėmesio dabar skirs jauniems ūkininkams.
„Te nesupyksta daugelis mano metų ūkininkų ir vyresni, tačiau šiandien ateitis priklauso jaunimui. Matau nemažai jaunų ūkininkų ir galiu pasakyti, kad žemės ūkio ateitis nebloga. Žemės ūkis – tai didelė paspirtis mūsų biudžetui bei parama sprendžiant socialines ir nedarbo problemas. Todėl didelė 2014-2020 metų paramos dalis bus nukreipta į žemės ūkį ir kaimo vietoves. Apgailestauju, kad tai padaryti pavėlavome mažiausiai 20 metų. Lėšas pirmiausiai skyrėme infrastruktūrai – tvarkėme šaligatvius, vandentiekį, pastatus ir manėme, jog sukursime „Vasiukus“… Paskui atvažiuos investuotojai ir mes pradėsime gerai gyventi. Deja, taip neįvyko. Kol mes kūrėme „Vasiukus“ visi jauniausi ir darbingiausi žmonės išvyko į užsienį. Ir dabar kuriama programa, kaip sugrąžinti emigrantus iš užsienio. Ji bus pristatyta po Naujųjų metų.
Galiu pasakyti, kad nedaug kas sugrįš. Nedaug. Geriausieji įsitvirtino ten, sukūrė šeimas, jų vaikai ten lanko mokyklas. Jie ten ir pasiliks. Grįš tie, kurie nespėjo užsikabinti, kurie čia turi tėvelius ir artimuosius. Yra tokių, kurie negrįš todėl, kad čia per mažos pašalpos… Ten jos 3-4 kartus didesnės. Jie ir čia nedirbo, ir ten nedirbs. Todėl mums svarbūs visi, kurie pasilieka Lietuvoje.

Pasak LR Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio (centre), ypač daug dėmesio šiuo metu reikėtų skirti Lietuvos ūkio ateičiai – jauniems ūkininkams.

Šiandien labiausiai norime padėti jauniems ūkininkams, kurie pasiliko, kurie dirbo sunkų darbą, kartais nedėkingą dėl krizių ir mūsų valdžios pasirinktų taktikų“, – kalbėjo LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.
Po LR Seimo nario paprašęs žodžio Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasveikino visus susirinkusius tačiau, kaip ir K. Komskis, nuo šventinių kalbų perėjo prie rimtesnių dalykų: „Noriu, kad žinotumėte – Šilutės savivaldybė tikrai artima ūkininkams. Mes net pritempėme ūkį prie strategijos, kurioje yra frazė, „Ten, kur vanduo kuria gyvenimą“. Tai mūsų visas rajonas ir padarytas „užliejamu“. Reiškia, vanduo kurs gyvenimą visur. Bet čia juokais.
O jei rimtai, tai ir kitais metais mes vis dar liksime „užliejami“, tačiau kompensacija bus apie 50 eurų už hektarą ir tai beveik tiek pat, kiek mokėjo už nepalankias ūkininkauti sąlygas. Nuo 2018 metų nepalankios ūkininkauti vietovės statusas naikinamas, todėl liekame „užliejamais“, kad gautume išmokas“.
Kaip ir LR Seimo vicepirmininkas, meras sakė pasigendąs didesnio Ūkininkų sąjungos aktyvumo ir pagyrė aktyviai savo veiklą pradėjusią neseniai įkurtą Šilutės rajono pieno gamintojų asociaciją. Padėkojęs susirinkusiems už nuveiktus darbus ir sukurtas gėrybes, meras pakvietė visus pabendrauti, pasivaišinti, pašokti, tačiau prieš tai tiek K. Komskis, tiek V. Laurinaitis teikė dovanas.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis apdovanojimus skyrė Egidijui Vičkui, Danutei ir Linui Venckams, Tatjanai ir Česlovaui Ramoškams, Birutei Stonkutei, Virginijai ir Kazimierui Gudžiūnams, Laimai ir Steponui Mockams, Albinai ir Romui Undžiams, Vaidui Šimkūnui, Onutei ir Pranui Petrošiams, Astai ir Remigijui Marozams.
Šilutės rajono meras apdovanojo Rasą ir Saulių Oželius, Roką Peteraitį, Vytautą Drukteinį, Gediminą Bardauską, Andrių Skrodenį, Almą ir Kęstutį Gudaičius, Redą ir Rimantą Gudaičius, Ligitą ir Lauryną Baliutavičius, Tadą ir Ievą Ercius, Karoliną ir Ernestą Stirbius, Vytautą Kasparavičių.
Koncertavo Reminta ir Vygantas Stoškai. Susirinkusieji vaišinosi, bendravo, pamažu salėje ėmė suktis poros.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • stebėtojas

    sveikiname šilutiškius išsirinkus naują LŪS Šilutės skyriaus pirmininką Kęstą Komskį. O jei rimčiau, tai nejaugi šilutiškiai prarado stuburą. Nejaugi nesuprantate, kad be savo LŪS organizacijos dalyvavimo tokiuose renginiuose neįmanomas dalykas. Ponai politikai gali būti tik svečiai, bet ne vairininkai jūsų laive. Negi praradote savigarbą ir sveiką protą. Kas toliau?… Man atvirai sakant gėda už visus dalyvavusius. Negi jums trūksta tų beverčių dovanėlių – bičiuliai ūkininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite