Ūkininkų šventė su nešventiniais motyvais

Žemaičių Naumiestyje surengta Šilutės rajono ūkininkų pagerbimo šventė, kurią globojo LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Sveikindami susirinkusius ūkininkus, LR Seimo vicepirmininkas K. Komskis ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis nepraleido progos pakalbėti ir apie rimtus dalykus.

Padėkos renginyje dalyvavo apie pusantro šimto ūkininkų.

 

Ūkininkams pagerbti skirtą renginį vedė Žemaičių krašto etnokultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Lina Balčiauskienė. Ji pristatė šventės organizatorius ir nemažą nominantų, kuriems savo dovanas įteikė K. Komskis ir V. Laurinaitis, būrį. Ten kur pritrūko žodžių, L. Balčiauskenei padėjo daina.
Renginio globėjas Kęstas Komskis apgailestavo, kad pavyko sukvieti ne visus. Patalpos tokios, kad tilpo apie 150 kviestųjų. Anot LR Seimo vicepirmininko, šis renginys esąs pernai pradėtos mero tradicijos tęsinys ir ateityje jis turėtų išaugti į visiems rajono ūkininkams pagerbti skirtą renginį. K. Komskis pasigedo glaudesnio bendradarbiavimo su Ūkininkų sąjungos Šilutės skyriumi ir sakė, kad daugiau dėmesio dabar skirs jauniems ūkininkams.
„Te nesupyksta daugelis mano metų ūkininkų ir vyresni, tačiau šiandien ateitis priklauso jaunimui. Matau nemažai jaunų ūkininkų ir galiu pasakyti, kad žemės ūkio ateitis nebloga. Žemės ūkis – tai didelė paspirtis mūsų biudžetui bei parama sprendžiant socialines ir nedarbo problemas. Todėl didelė 2014-2020 metų paramos dalis bus nukreipta į žemės ūkį ir kaimo vietoves. Apgailestauju, kad tai padaryti pavėlavome mažiausiai 20 metų. Lėšas pirmiausiai skyrėme infrastruktūrai – tvarkėme šaligatvius, vandentiekį, pastatus ir manėme, jog sukursime „Vasiukus“… Paskui atvažiuos investuotojai ir mes pradėsime gerai gyventi. Deja, taip neįvyko. Kol mes kūrėme „Vasiukus“ visi jauniausi ir darbingiausi žmonės išvyko į užsienį. Ir dabar kuriama programa, kaip sugrąžinti emigrantus iš užsienio. Ji bus pristatyta po Naujųjų metų.
Galiu pasakyti, kad nedaug kas sugrįš. Nedaug. Geriausieji įsitvirtino ten, sukūrė šeimas, jų vaikai ten lanko mokyklas. Jie ten ir pasiliks. Grįš tie, kurie nespėjo užsikabinti, kurie čia turi tėvelius ir artimuosius. Yra tokių, kurie negrįš todėl, kad čia per mažos pašalpos… Ten jos 3-4 kartus didesnės. Jie ir čia nedirbo, ir ten nedirbs. Todėl mums svarbūs visi, kurie pasilieka Lietuvoje.

Pasak LR Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio (centre), ypač daug dėmesio šiuo metu reikėtų skirti Lietuvos ūkio ateičiai – jauniems ūkininkams.

Šiandien labiausiai norime padėti jauniems ūkininkams, kurie pasiliko, kurie dirbo sunkų darbą, kartais nedėkingą dėl krizių ir mūsų valdžios pasirinktų taktikų“, – kalbėjo LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.
Po LR Seimo nario paprašęs žodžio Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasveikino visus susirinkusius tačiau, kaip ir K. Komskis, nuo šventinių kalbų perėjo prie rimtesnių dalykų: „Noriu, kad žinotumėte – Šilutės savivaldybė tikrai artima ūkininkams. Mes net pritempėme ūkį prie strategijos, kurioje yra frazė, „Ten, kur vanduo kuria gyvenimą“. Tai mūsų visas rajonas ir padarytas „užliejamu“. Reiškia, vanduo kurs gyvenimą visur. Bet čia juokais.
O jei rimtai, tai ir kitais metais mes vis dar liksime „užliejami“, tačiau kompensacija bus apie 50 eurų už hektarą ir tai beveik tiek pat, kiek mokėjo už nepalankias ūkininkauti sąlygas. Nuo 2018 metų nepalankios ūkininkauti vietovės statusas naikinamas, todėl liekame „užliejamais“, kad gautume išmokas“.
Kaip ir LR Seimo vicepirmininkas, meras sakė pasigendąs didesnio Ūkininkų sąjungos aktyvumo ir pagyrė aktyviai savo veiklą pradėjusią neseniai įkurtą Šilutės rajono pieno gamintojų asociaciją. Padėkojęs susirinkusiems už nuveiktus darbus ir sukurtas gėrybes, meras pakvietė visus pabendrauti, pasivaišinti, pašokti, tačiau prieš tai tiek K. Komskis, tiek V. Laurinaitis teikė dovanas.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis apdovanojimus skyrė Egidijui Vičkui, Danutei ir Linui Venckams, Tatjanai ir Česlovaui Ramoškams, Birutei Stonkutei, Virginijai ir Kazimierui Gudžiūnams, Laimai ir Steponui Mockams, Albinai ir Romui Undžiams, Vaidui Šimkūnui, Onutei ir Pranui Petrošiams, Astai ir Remigijui Marozams.
Šilutės rajono meras apdovanojo Rasą ir Saulių Oželius, Roką Peteraitį, Vytautą Drukteinį, Gediminą Bardauską, Andrių Skrodenį, Almą ir Kęstutį Gudaičius, Redą ir Rimantą Gudaičius, Ligitą ir Lauryną Baliutavičius, Tadą ir Ievą Ercius, Karoliną ir Ernestą Stirbius, Vytautą Kasparavičių.
Koncertavo Reminta ir Vygantas Stoškai. Susirinkusieji vaišinosi, bendravo, pamažu salėje ėmė suktis poros.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • stebėtojas

    sveikiname šilutiškius išsirinkus naują LŪS Šilutės skyriaus pirmininką Kęstą Komskį. O jei rimčiau, tai nejaugi šilutiškiai prarado stuburą. Nejaugi nesuprantate, kad be savo LŪS organizacijos dalyvavimo tokiuose renginiuose neįmanomas dalykas. Ponai politikai gali būti tik svečiai, bet ne vairininkai jūsų laive. Negi praradote savigarbą ir sveiką protą. Kas toliau?… Man atvirai sakant gėda už visus dalyvavusius. Negi jums trūksta tų beverčių dovanėlių – bičiuliai ūkininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite