Ūkininkų šventė su nešventiniais motyvais

Žemaičių Naumiestyje surengta Šilutės rajono ūkininkų pagerbimo šventė, kurią globojo LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Sveikindami susirinkusius ūkininkus, LR Seimo vicepirmininkas K. Komskis ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis nepraleido progos pakalbėti ir apie rimtus dalykus.

Padėkos renginyje dalyvavo apie pusantro šimto ūkininkų.

 

Ūkininkams pagerbti skirtą renginį vedė Žemaičių krašto etnokultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Lina Balčiauskienė. Ji pristatė šventės organizatorius ir nemažą nominantų, kuriems savo dovanas įteikė K. Komskis ir V. Laurinaitis, būrį. Ten kur pritrūko žodžių, L. Balčiauskenei padėjo daina.
Renginio globėjas Kęstas Komskis apgailestavo, kad pavyko sukvieti ne visus. Patalpos tokios, kad tilpo apie 150 kviestųjų. Anot LR Seimo vicepirmininko, šis renginys esąs pernai pradėtos mero tradicijos tęsinys ir ateityje jis turėtų išaugti į visiems rajono ūkininkams pagerbti skirtą renginį. K. Komskis pasigedo glaudesnio bendradarbiavimo su Ūkininkų sąjungos Šilutės skyriumi ir sakė, kad daugiau dėmesio dabar skirs jauniems ūkininkams.
„Te nesupyksta daugelis mano metų ūkininkų ir vyresni, tačiau šiandien ateitis priklauso jaunimui. Matau nemažai jaunų ūkininkų ir galiu pasakyti, kad žemės ūkio ateitis nebloga. Žemės ūkis – tai didelė paspirtis mūsų biudžetui bei parama sprendžiant socialines ir nedarbo problemas. Todėl didelė 2014-2020 metų paramos dalis bus nukreipta į žemės ūkį ir kaimo vietoves. Apgailestauju, kad tai padaryti pavėlavome mažiausiai 20 metų. Lėšas pirmiausiai skyrėme infrastruktūrai – tvarkėme šaligatvius, vandentiekį, pastatus ir manėme, jog sukursime „Vasiukus“… Paskui atvažiuos investuotojai ir mes pradėsime gerai gyventi. Deja, taip neįvyko. Kol mes kūrėme „Vasiukus“ visi jauniausi ir darbingiausi žmonės išvyko į užsienį. Ir dabar kuriama programa, kaip sugrąžinti emigrantus iš užsienio. Ji bus pristatyta po Naujųjų metų.
Galiu pasakyti, kad nedaug kas sugrįš. Nedaug. Geriausieji įsitvirtino ten, sukūrė šeimas, jų vaikai ten lanko mokyklas. Jie ten ir pasiliks. Grįš tie, kurie nespėjo užsikabinti, kurie čia turi tėvelius ir artimuosius. Yra tokių, kurie negrįš todėl, kad čia per mažos pašalpos… Ten jos 3-4 kartus didesnės. Jie ir čia nedirbo, ir ten nedirbs. Todėl mums svarbūs visi, kurie pasilieka Lietuvoje.

Pasak LR Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio (centre), ypač daug dėmesio šiuo metu reikėtų skirti Lietuvos ūkio ateičiai – jauniems ūkininkams.

Šiandien labiausiai norime padėti jauniems ūkininkams, kurie pasiliko, kurie dirbo sunkų darbą, kartais nedėkingą dėl krizių ir mūsų valdžios pasirinktų taktikų“, – kalbėjo LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.
Po LR Seimo nario paprašęs žodžio Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasveikino visus susirinkusius tačiau, kaip ir K. Komskis, nuo šventinių kalbų perėjo prie rimtesnių dalykų: „Noriu, kad žinotumėte – Šilutės savivaldybė tikrai artima ūkininkams. Mes net pritempėme ūkį prie strategijos, kurioje yra frazė, „Ten, kur vanduo kuria gyvenimą“. Tai mūsų visas rajonas ir padarytas „užliejamu“. Reiškia, vanduo kurs gyvenimą visur. Bet čia juokais.
O jei rimtai, tai ir kitais metais mes vis dar liksime „užliejami“, tačiau kompensacija bus apie 50 eurų už hektarą ir tai beveik tiek pat, kiek mokėjo už nepalankias ūkininkauti sąlygas. Nuo 2018 metų nepalankios ūkininkauti vietovės statusas naikinamas, todėl liekame „užliejamais“, kad gautume išmokas“.
Kaip ir LR Seimo vicepirmininkas, meras sakė pasigendąs didesnio Ūkininkų sąjungos aktyvumo ir pagyrė aktyviai savo veiklą pradėjusią neseniai įkurtą Šilutės rajono pieno gamintojų asociaciją. Padėkojęs susirinkusiems už nuveiktus darbus ir sukurtas gėrybes, meras pakvietė visus pabendrauti, pasivaišinti, pašokti, tačiau prieš tai tiek K. Komskis, tiek V. Laurinaitis teikė dovanas.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis apdovanojimus skyrė Egidijui Vičkui, Danutei ir Linui Venckams, Tatjanai ir Česlovaui Ramoškams, Birutei Stonkutei, Virginijai ir Kazimierui Gudžiūnams, Laimai ir Steponui Mockams, Albinai ir Romui Undžiams, Vaidui Šimkūnui, Onutei ir Pranui Petrošiams, Astai ir Remigijui Marozams.
Šilutės rajono meras apdovanojo Rasą ir Saulių Oželius, Roką Peteraitį, Vytautą Drukteinį, Gediminą Bardauską, Andrių Skrodenį, Almą ir Kęstutį Gudaičius, Redą ir Rimantą Gudaičius, Ligitą ir Lauryną Baliutavičius, Tadą ir Ievą Ercius, Karoliną ir Ernestą Stirbius, Vytautą Kasparavičių.
Koncertavo Reminta ir Vygantas Stoškai. Susirinkusieji vaišinosi, bendravo, pamažu salėje ėmė suktis poros.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • stebėtojas

    sveikiname šilutiškius išsirinkus naują LŪS Šilutės skyriaus pirmininką Kęstą Komskį. O jei rimčiau, tai nejaugi šilutiškiai prarado stuburą. Nejaugi nesuprantate, kad be savo LŪS organizacijos dalyvavimo tokiuose renginiuose neįmanomas dalykas. Ponai politikai gali būti tik svečiai, bet ne vairininkai jūsų laive. Negi praradote savigarbą ir sveiką protą. Kas toliau?… Man atvirai sakant gėda už visus dalyvavusius. Negi jums trūksta tų beverčių dovanėlių – bičiuliai ūkininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite