Ūkininkams investuoti į saulės elektrines palankiausia dabar

Ūkininkai savo veikloje patiria įvairių energetinių sąnaudų, kurias galima sumažinti pasinaudojant valstybės skiriama parama ir diegiant atsinaujinančios energijos sprendimus. Saulės elektrinės – vienas tokių, išlaidas mažinančių išmaniųjų pasirinkimų. Ką reikia žinoti renkantis saulės elektrines ir kodėl tam dabar – palankus metas.

Praėjusiais metais smarkiai išaugusios energetinių išteklių kainos sukėlė šoką įvairiuose sektoriuose, ne išimtis ir žemės ūkis. Nemažą dalį ūkio sąnaudų sudaro energijos kaštai, juos galima sumažinti pritaikius atsinaujinančios energijos sprendimus, tokius kaip saulės elektrinės. Valstybė kelis metus iš eilės skiria nemažą paramą siekiantiems įsirengti nuosavą ar įsigyti nutolusią saulės jėgainę. Šiais metais numatyta 67 mln. eurų suma, į kurią gali pretenduoti bendrijos, smulkieji verslai, taip pat ir ūkininkai. Paramos tvarka rengiama.

„Ūkininkams labai svarbu pasinaudoti šia ir kitomis paramos programomis, nes tai galimybė sumažinti ūkio išlaidas. Tai ypač naudinga mišriems, augalininkystės ūkiams bei grūdininkams, kurie savo veikloje naudoja daug elektros energijos grūdų džiovinimui ar kitoms reikmėms. Trąšų, kuro, įrangos kainos pastaraisiais metais augo, bet gaminamos produkcijos supirkimo kainos sumažėjo, todėl taupyti yra aktualu. Taip pat ūkiai nuolat ieško galimybių diversifikuoti veiklą, tad saulės elektrinės įsirengimas būtų viena iš galimybių tai padaryti“, – sako Vaidas Baltušonis, „Smartecon LT“ direktorius.

Sąlygos palankiausios – dabar

Specialistai pažymi, kad saulės elektrinės yra naudinga ir aplinką tausojanti ilgalaikė investicija, kuri atsiperka per kelerius metus. Ši investicija gali reikšmingai sumažinti ūkyje patiriamas sąnaudas, o aplinkybės elektrinės įrengimui šiuo metu palankiausios.

„Susidomėjimas saulės elektrinėmis šiuo metu itin didelis, tačiau prisijungimo prie elektros tinklo galimybės yra labai apribotos. Ūkininkai, svarstantys apie galimybę įsirengti saulės elektrinę, sprendimą priimti turėtų jau dabar. Vėliau gali nebūti galimybės prisijungti į tinklą. Elektrinė yra ilgalaikė investicija, kuri tarnaus 25 ir daugiau metų, o atsipirkimo laikotarpis gali būti trumpesnis nei 5 metai. Visą kitą laiką elektrinė eksploatuojama su minimaliomis išlaidomis jos priežiūrai“, – pastebi Milda Šneiderytė, „Smartecon LT“ projektų vadovė.

Patikimas rangovas – svarbu

Norint įsirengti saulės elektrinę, visų pirma reikėtų įsivertinti elektros energijos suvartojimą per metus ir numatyti planuojamą plėtrą, kuri galėtų padidinti elektros energijos suvartojimą.

Kitas svarbus žingsnis – gauti energijos skirstymo operatoriaus prisijungimo sąlygas. Trečias žingsnis – pasirinkti patikimą rangovą, kuris įrengs saulės elektrinę ir pasirūpins jos priežiūra.

„Pastaruoju metu rinkoje yra nemažai įmonių, kurios siekia pasinaudoti saulės elektrinių bumu, tad svarbu pasitikrinti įmonės patikimumą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad saulės elektrinė atitiktų ūkio poreikius ir būtų įrengta taip, kad būtų lengva ją prižiūrėti, tinkamai išnaudoti stogus ar žemės dalis, šalia kurių nebūtų taršos šaltinių, šešėlių, kurie galėtų sumažinti saulės elektrinės gamybą. Patikimas rangovas svarbu ir dėl to, kad esant nesklandumams ieškotų sprendimų“, – sako M. Šneiderytė.

Šiuo metu yra galimybė įsirengti tik gaminančio vartotojo tipo elektrines, kur visa pagaminta energija galiausiai suvartojama ūkio reikmėms. Taip pat galima įrengti saulės parką su tikslu jį parduoti ar išnuomoti kitiems galutiniams vartotojams. Specialistai rekomenduoja įvertinti visus poreikius ir turimus plotus. Saulės elektrinę galima įrengti tiek ant pastato stogo, tiek ant žemės.

„Smartecon LT“ direktorius V. Baltušonis sako, kad dėl paramos ūkininkams saulės elektrinių įrengimui galima kreiptis į paramą administruojančias įmones ar konsultavimo paslaugas teikiančias įmones. Paraiškos renkamos ir investicijoms į žemės ūkio valdas.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite