Ugniagesiai skubėjo gesinti „degančio“ sraigtasparnio

Penktadienį gausios ugniagesių pajėgos skubėjo į Bardinus. Matydami su įjungtais švyturėliais skubančius gaisrinės sunkvežimius žmonės spėliojo, kas tokio nutiko, kad į įvykio vietą atskubėjo gausios pajėgos? Belieka džiaugtis, kad tai buvo viso labo pratybos – ugniagesiai skubėjo į VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardą, likviduoti inscenizuoto sraigtasparnio gaisro. Pratybose dalyvavo Pagėgių PGT du skyriai, taip pat Stoniškių, Taurų, Kęsčių ir Vilkyškių ugniagesių komandos.

Inscenizuotam gaisrui gesinti buvo naudojamas vandens ir putų mišinys.

 

„Sprogo sraigtasparnis“
Didelio masto pratybose buvo numatyta, kad į įvykio vietą atskubėjusios ugniagesių komandos turės užgesinti sraigtasparnį… Šių pratybų metu gaisrininkai turėjo puikią galimybę tobulinti darbo įgūdžius dirbdami gausioms pajėgomis vienu metu, tobulinti bendradarbiavimą su bendrosios pagalbos tarnyba, pasitreniruoti radijo bei skaitmeniniu ryšiu susisiekiant su kitomis specialiomis tarnybomis.
Ugniagesių komandoms gesinant inscenizuotą gaisrą teko atlikti nemažai įvairių užduočių, nes pratybų plane buvo numatyta, esą degantis sraigtasparnis sprogo ir ugnis persimetė į administracinį pastatą. Buvo patikrintas Bardinų užkardos darbuotojų budrumas, mat šie turėjo evakuotis iš tarnybinių patalpų. Po to jose, naudodami suslėgto oro balionus, ugniagesiai atliko žvalgybą, norėdami įsitikinti, ar neliko pastate žmonių.
Pagrindiniu gaisro židiniu buvo nurodyta maždaug 10 metrų pločio sraigtasparnio nusileidimo aikštelė. Ugniagesiai turėjo įvertinti vėjo stiprumą ir saugiu atstumu nuo imituoto gaisro židinio, pastatyti sunkvežimius su vandeniu. Kadangi vienu metu reikėjo gesinti net kelias vietas, nutiesta vandens magistralė, naudojant skirstytuvus, buvo padalinta. Gaisrui likviduoti buvo panaudotas automobilinėmis cisternomis atsivežtas bei užkardos priešgaisriniuose rezervuaruose buvęs vanduo, kuris buvo maišomas su specialiomis putomis.
Rengs patikrinimą
Pasak Pagėgių PGT viršininko Alvydo Mikašausko, pratybose dalyvavę ugniagesiai darbavosi operatyviai ir profesionaliai. „Ugniagesiai apie pratybas informacijos turėjo nedaug, tad maksimaliai buvo patikrintas jų budrumas ir gebėjimas orientuotis susidariusioje situacijoje. Inscenizuotoje įvykio vietoje reikėjo ne vien gaisro gesinimo darbų. Situacijai paaštrinti, scenarijus buvo keičiamas pridedant papildomų veiksnių. Pratybose dalyvavę ugniagesiai ne tik įrodė, kad yra pasiruošę įveikti įvairiausias kliūtis, bet ir pademonstravo gebėjimą dirbti didelėje komandoje“, – pasakojo A. Mikašauskas.
Pratybas stebėjo ir ugniagesių darbą vertino aplinkinių miestų atstovai: Jurbarko PGT viršininkas Grąžvydas Mileris, Šilalės PGT viršininkas Gintautas Ačas, Jurbarko PGT viršininkas Tomas Statkus. Pagėgių PGT viršininkas A. Mikašauskas taip pat dalyvaus pratybose, vyksiančiose kituose miestuose ir vertins kolegų darbą. Įvairios ugniagesių pratybos organizuojamos nuolat, ne tik tikrinant jų budrumą, bet ir suteikiant galimybę pasitreniruoti įvairiose netikėtose situacijose.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas taip pat organizuoja tarnybų tikrinimus, kurių metu vertina bendrą vienos ar kitos gaisrinės būklę: tikrinama ūkinė dalis, turimos technikos būklė, bendras darbuotojų pasirengimas.
Panašus patikrinimas lapkritį laukia Pagėgių PGT, po to bus atliktas dar ir auditas.

Pirmieji į pratybas atskubėjo Pagėgių PGT ugniagesiai.

Teigiami pokyčiai
Pagėgių PGT jau dabar galim pastebėti nemažai teigiamų pokyčių. Gaisrinės kiemas išgrįstas trinkelėmis, sutvarkytas įvažiavimas į teritoriją, įrengti įvažiavimo vartai, perdažytas civilinės saugos skyriaus pastatas, veikia teritorijos vaizdo stebėjimo kameros, greitu metu visa teritorija bus aptverta tvora.
Pagėgių PGT ugniagesių automobilių parką dabar sudaro du sunkvežimiai („Iveco Eurocargo“ ir ZIL-131) bei furgonas „Gazelle“. Pastarasis, aprūpintas reikiama įranga, bus naudojamas gelbėjimo darbams prie vandens – ant stogo pritvirtinta valtis, yra gelbėjimo darbams ant ledo skirto rogės. Mašinos kabinoje bet kokiu oru narai galės patogiai apsivilkti nardymo kostiumus.
Rusišką ZIL-131 ugniagesiai savo jėgomis gerokai aptvarkė vasarą, mat jam jau reikėjo remonto. Pakeistas variklis, vandens siurblys, pervirintos ir nudažytos surūdijusios kėbulo detalės. Pasak A. Mikašausko, šį seną rusišką sunkvežimį nagingi darbuotojai prikėlė tolimesniam darbui. Jis išsiskiria išskirtiniu pravažumu ir yra labai patogus gaisrams gesinti sunkiai privažiuojamose vietovėse.
Pagėgių PGT viršininkas pasidžiaugė, kad padidėjo darbuotojų darbo užmokestis, mat darbuotojams suteiktos pirmo ir antro laipsnio kategorijas. Šiuo metų Pagėgių PGT dirba 21 darbuotojas, dar yra laisvi du etatai. Vidurinį išsilavinimą turintys asmenys, norintys tapti ugniagesiais privalo baigti 6 mėn. kursus, o turintiems aukštąjį išsilavinimą pakanka dviejų mėnesių kursų.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite