Tyliosios muzikos koncertas

Saulėtas, bet šaltas vakaras masino vykti į Švėkšną, kur, anot pačių švėkšniškių, vyksta tokie dalykai, kurių nebūna niekur kitur… Šįkart ant tvenkinio kranto vyko „Tyliosios muzikos“ koncertas.
Poezijos ir muzikos gerbėjai rinkosi prie Kalės tvenkinio, o kitoje gatvės pusėje, „Viesulo“ kavinėje puotavo vestuvininkai, fotografavosi prie parko teritorijoje esančio kito tvenkinio, iš kurio salos žvelgia medžioklės deivė Diana.
Tiesa, parke yra dar vienas tvenkinys – abu jie užtvenkti ant Šalnos, kuri įteka į Švėkšnalę, senovėje vadintą Švėkšna. Istoriniai šaltiniai teigia, kad Kalės tvenkinys radosi XVII a., kai Švėkšnalės intakas Šalna buvo užtvenkta užu kelio į Švėkšną nuo Vilkėno pusės. Pasak švėkšniškės Violetos Astrauskienės, tvenkinys buvęs pavadintas Kalės vardu, mat jame, manoma, nuskendo mylima grafienės kalytė.
Netradiciniam vakarui buvo parengta netradicinė fotografijų paroda. Prie tvenkinio ant medžių pakabintas fotografijas plaikstė vėjas. Nuotraukų autoriai – Švėkšnos fotografai Danutė Gailiūnienė, Vytautas Marcinkevičius ir Stasys Rauktys, įamžinę tvenkinio savastį įvairiais metų laikais. Fotografijos priminė, kaip Kalės tvenkinys atrodė anksčiau, kai čia plaukiodavo gulbės. Kasmet prastėjanti Kalės tvenkinio ekologinė būklė kelia nerimą.
Greta tvenkinio gyvenantis Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos technologijų mokytojas Vaidotas Didžiūnas jau trečią kartą surengė „Tyliosios muzikos“ vakarą ant tvenkinio kranto.
Išmaniai tvarkoma Didžiūnų sodyba vienu galu remiasi į Kalės tvenkinį. V. Didžiūno padarytas lieptas po senuoju gluosniu ir šįkart tapo scena muzikantams. Į tvenkinio vidurį atplukdytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazistų iš šiaudų surištas baltiškas Saulės simbolis kvietė klausytis gamtos ir muzikos dermės.
„Tyliosios muzikos“ vakaro klausytojai įsitaisė ant atsineštų kėdžių ar tiesiog ant žolės saulės nutviekstame tvenkinio krante. Muzika sklido iš ano tvenkinio kranto. Muzikinius kūrinius saksofonu atliko Šilutės meno mokyklos saksofonininkai Justina Pleikytė ir Jovaras Damanskis, jiems pritarė fortepijono mokytoja Žydrė Adomaitienė, skambėjo mokyklos akordeonininkų ansamblio (mokytoja Loreta Kabanova) melodijos, vokalistės Vygailės Vilčiauskaitės bei jos mamos Sonatos ir mokytojos Dalios Merkuševos iš Žemaičių Naumiesčio atliekamos dainos.
Savo kūrybos eiles skaitė švėkšniškės Danguolė Jančauskienė ir Violeta Astrauskienė. Štai pastarosios eilėraštis „Gimimas“:

Saksofono garsai skriejo į kitą Kalės tvenkinio krantą.

Tylumos ir
tamsos karalienė
laiko apglėbusi Žemę…
Ateinu, ateinu
aš iš ten,–
iš tamsos, iš didelės paslapties,
išnirsiu mažutėle
paslaptim…
Prašau, tik nusišypsok
man akimis, kad tamsa ir
tyla trumpam
tarp mūsų
ištirptų…

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė, žavėdamasi koncertu netradicinėje erdvėje, renginio organizatoriams ir dalyviams teikė padėkos raštus ir gėlių žiedus.
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis po koncerto tarstelėjo, kad sutvarkius tvenkinį ant vandens gal laiveliuose galėtų vykti ir daugiau muzikinių renginių, tačiau Kalės tvenkinys priklauso grafų Pliaterių dvarui. Dvaro reikalais rūpinosi šviesios atminties Donatas Lapienis. Garbaus amžiaus grafienė Felicija Laimė Broel Pliaterienė senokai čia bebuvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite