Turizmas per karantiną beveik merdėjo

Šią savaitę į posėdžius renkasi Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetai, kurių darbotvarkėje – gausybė įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitų. Pernai pavasarį pirmasis, rudenį – antrasis karantinai dėl pandemijos ir COVID-19 viruso plitimo privertė užverti įstaigų duris, pusmetį vyko tik nuotolinis darbas, turizmo sektoriui praėję metai ir Šilutės rajone buvo skaudžiai sunkūs.

Šilutės turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Grygelienė ataskaitoje mini, jog pernai rajone buvo 3 viešbučiai, 1 svečių namai ir 1 kempingas. Buvo 49 apgyvendinimo paslaugų teikėjai: 33 iš jų – kaimo turizmo, 8 – nakvynės, kiti – trumpo poilsio. Rajone veikė 4 licencijuoti kelionių organizatoriai, kurie, tikėtina, irgi buvo likę be darbo, buvo 2 kelionių pardavimo agentai.

Šilutės turizmo ir informacijos centras kaip viešoji įstaiga buvo įsteigta 2013 m. rudenį, o biudžetine tapo 2018 m. vasarį.

R. Grygelienė primena, jog pernai pusę metų teko dirbti nuotoliniu būdu. Turistų srautai tokie: 2018 m. – per 14 tūkst., 2019 m. – per 10 tūkst., pernai – per 3900, iš šio skaičiaus 97 proc. – iš Lietuvos. Turistų iš užsienio beveik nebuvo…

Šiam centui priklauso Švėkšnos amatų centras, kuriame pernai, kaip ir 2019 m., sulaukta 1244 lankytojų, kuriems suteikta juos dominančios informacijos.

Kas Šilutės krašte labiausiai domino turistus? 

Pagal lankytojų skaičių pirmauja Ventės rago ornitologijos stotis ir paukščių migracija (per 14,6 tūkst. lankytojų), Šilutės H. Šojaus muziejus (9992 lankytojai), Salos etnokultūros ir informacijos centras Rusnėje (4758 lankytojai).

Pernai išaugo susidomėjimas Šilutės turizmo ir informacijos centro interneto svetaine: palyginus su 2019 m. rezultatais, lankytojų padaugėjo beveik 7,5 tūkst., iš viso jų buvo 40,3 tūkst. Kas domino šioje svetainėje? Populiariausia buvo informacija apie plaukimą keltu, antroje vietoje – žvejyba, po to – Aukštumalos pažintinis takas, apgyvendinimo paslaugos.

Anot R. Grygelienės, Ventės ragas ir Minijos kaimas tebėra labiausiai turistus dominančios mūsų krašto vietovės.

Šilutės rajono savivaldybė šiam centrui išlaikyti pernai skyrė 96,4 tūkst. Eur, 8 darbuotojų darbo užmokestis sudarė beveik 89 tūkst. Eur. Centras užsidirbo per 13,5 tūkst. Eur.

pamarys.eu inf.

Minijos laivų paradas 2019 m. sulaukė daugybės įvairių laivų ir minios žiūrovų. Petro Skutulo nuotr.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite