Trys karaliai aplankė net tris savivaldybes

Apie pasibaigusį kalėdinį laikotarpį kasmet tradiciškai paskelbia Trys karaliai, kurie savo apsilankymą paženklina inicialais ant durų: +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Sausio 6 d. taip pat yra siejama su saulės sugrįžimu, tad sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį.

Trys karaliai ir pagėgiškiai atsisveikino su gražiąja Kalėdų egle bei prakartėle.

 

Tradicijai – keliolika metų
Trijų karalių kelionė – graži tradicija, kurią Pagėgių kultūros centro darbuotojai kartu su Neįgaliųjų draugijos nariais puoselėja jau trylika metų. Šiemet į kelionę susiruošusius Tris karalius lydėjo Žvaigždutė. Savo šventinę kelionę jie pradėjo Pagėgiuose, lankėsi Tauragėje ir atkeliavo net iki Šilutės. Aplankę daugybę įstaigų ir žmonėms pranešę apie žiemos švenčių pabaigą, Trys karaliai su Žvaigždute vakare grįžo į Pagėgius, kur vyko atsisveikinimas su Kalėdų eglute ir šalia įrengta prakartėle.
Trys išminčiai iš Rytų džiugino ne tik savo puošniais apdarais, išmintimi, bet ir dovanojo kvapnių smilkalų, miros šakelių bei pažėrė aukso dulkelių.
Trijų karalių kelionės sumanytoju vadinamas Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius. Šventinius kostiumus, kuriais pasipuošė Trys karaliai, pasiuvo Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos nariai, dovanų parūpino Pagėgių bendruomenė, o kelionei būtinu transportu pasirūpino Pagėgių kultūros centras.
„Dievo pagalbos reikia ne tik pasaulio valdovams ar didžiųjų valstybių karaliams, bet ir paprastam žmogui, kai užklumpa netikėtos bėdos. Trys karaliai linki pagalvoti apie savo kaimynus, savo bičiulius, prisiminti ir vargstančius žmones. Pažerdami aukso dulkių tikimės, kad jos virs gerais darbais. Auksas tėra žemiški turtai, bet svarbiausia turėtų būti geri žmonių santykiai ir bendravimas“, – gražiais žodžiais Trys karaliai sveikino „Pamario“ laikraščio redakcijos kolektyvą, kuris tokių svečių sulaukė pirmą kartą, tad redaktorius Petras Skutulas ne tik dėkojo, bet ir išminčiams pylė kalėdinio vyno…
Pasak Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorės pavaduotojos Danutės Bardauskienės, kasmetinė Trijų karalių kelionė aprėpia vis daugiau vietovių, tad 2017 m. planuojama išleisti leidinį, kuriame būtų įamžintos Rytų išminčių kelionės. Šiemet jie lankėsi net trijose savivaldybėse kelionę pradėję Pagėgiuose, jie taip pat apsilankė ir Tauragėje bei Šilutėje.

„Pamario“ laikraščio kolektyvas Trijų karalių sulaukė pirmą kartą, todėl nuotrauka atminimui – dar viena dovana.

Pasveikino ir ilgaamžę
Trys karaliai pirmiausia aplankė Pagėgių savivaldybės vadovus bei Švento Kryžiaus parapijos kleboną Vytautą Gedvainį. Iš M. Jankaus muziejaus Bitėnuose Rytų išminčiai užsuko ir pas Birutę ir Kazimierą Žemgulius. Šiedu garbūs bitėniškiai šmaikštavo, jog kartą pas juos atvykę Rytų išminčiai net buvo likę nakvoti…
Nustebino Trys karaliai ir Tauragę: užsuko į „Tauragės kurjerio“ laikraščio redakciją, davė interviu Tauragės radijui, užsuko į Tauragės kultūros rūmus bei Neįgaliųjų draugiją. Po pietų Trys karaliai jau keliavo po Šilutėje įsikūrusias laikraščių redakcijas, lankėsi Šilutės kultūros ir pramogų centre bei F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Trijų karalių dovanos – prasmingos ir kiekviena turinti savo reikšmę.

Sausio 6 d. garbingą jubiliejų šventė Ona Urniežienė. Šilgališkė tądien minėjo 101-ajį gimtadienį, tad, sulaukusi Trijų karalių, neslėpė džiaugsmo. Mat Rytų išminčiai ištesėjo savo pernykštį pažadą, kad senolę per gimtadienį aplankys ir šiais metais. Pasveikinę ilgaamžę, keliauninkai sugrįžo į Pagėgius, kur maloniai ir nuoširdžiai buvo priimti Pagėgių viešojoje bibliotekoje, Pagėgių kredito unijoje ir Pagėgių seniūnijoje. Jų kelionė baigėsi prie miesto eglės: atsisveikinta ir su eglute, ir su prakartėle.
Šįkart personažais buvo persirengę Pagėgių kultūros centro direktorės pavaduotoja Danutė Bardauskienė, Pagėgių neįgaliųjų draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė, draugijos narys Pranas Juodis bei minėtos įstaigos darbuotoja Rasa Baranauskaitė. Šmaikštaudami persirengėliai prisiminė kuriozinę situaciją, kuomet vienas žmogus, sulaukęs jų vizito, susirūpino taip greitai atėjus … Užgavėnėms. Visko būta. Yra tekę keliauti ir karieta, ir rogėmis bei pėsčiomis, belikę išbandyti siauruką.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Tauragiskis

    Ačių šiems sauniems pagegiškiams – puikiai sumanyta, ir pavargo, o džiaugsmo suteikė. Yra is ko mokytis.

  • Patiko

    Pritarsiu, kad Pagėgiai nušluostė nosį ir puikybėn pasikėlusiems šiluitškiams . Tupi po samanom ir nieko nesugalvoja, o pinigų tai „programoms“ gauna krūvas. Ir su pinigu, ir be jo – viskas nusibodę ir įkyrėję. Ar negalėjo Trys karaliai pavaikščioti po Silutės įstaigas, verslo imones, gatvėmis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite