Trys karaliai aplankė net tris savivaldybes

Apie pasibaigusį kalėdinį laikotarpį kasmet tradiciškai paskelbia Trys karaliai, kurie savo apsilankymą paženklina inicialais ant durų: +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Sausio 6 d. taip pat yra siejama su saulės sugrįžimu, tad sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį.

Trys karaliai ir pagėgiškiai atsisveikino su gražiąja Kalėdų egle bei prakartėle.

 

Tradicijai – keliolika metų
Trijų karalių kelionė – graži tradicija, kurią Pagėgių kultūros centro darbuotojai kartu su Neįgaliųjų draugijos nariais puoselėja jau trylika metų. Šiemet į kelionę susiruošusius Tris karalius lydėjo Žvaigždutė. Savo šventinę kelionę jie pradėjo Pagėgiuose, lankėsi Tauragėje ir atkeliavo net iki Šilutės. Aplankę daugybę įstaigų ir žmonėms pranešę apie žiemos švenčių pabaigą, Trys karaliai su Žvaigždute vakare grįžo į Pagėgius, kur vyko atsisveikinimas su Kalėdų eglute ir šalia įrengta prakartėle.
Trys išminčiai iš Rytų džiugino ne tik savo puošniais apdarais, išmintimi, bet ir dovanojo kvapnių smilkalų, miros šakelių bei pažėrė aukso dulkelių.
Trijų karalių kelionės sumanytoju vadinamas Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius. Šventinius kostiumus, kuriais pasipuošė Trys karaliai, pasiuvo Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos nariai, dovanų parūpino Pagėgių bendruomenė, o kelionei būtinu transportu pasirūpino Pagėgių kultūros centras.
„Dievo pagalbos reikia ne tik pasaulio valdovams ar didžiųjų valstybių karaliams, bet ir paprastam žmogui, kai užklumpa netikėtos bėdos. Trys karaliai linki pagalvoti apie savo kaimynus, savo bičiulius, prisiminti ir vargstančius žmones. Pažerdami aukso dulkių tikimės, kad jos virs gerais darbais. Auksas tėra žemiški turtai, bet svarbiausia turėtų būti geri žmonių santykiai ir bendravimas“, – gražiais žodžiais Trys karaliai sveikino „Pamario“ laikraščio redakcijos kolektyvą, kuris tokių svečių sulaukė pirmą kartą, tad redaktorius Petras Skutulas ne tik dėkojo, bet ir išminčiams pylė kalėdinio vyno…
Pasak Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorės pavaduotojos Danutės Bardauskienės, kasmetinė Trijų karalių kelionė aprėpia vis daugiau vietovių, tad 2017 m. planuojama išleisti leidinį, kuriame būtų įamžintos Rytų išminčių kelionės. Šiemet jie lankėsi net trijose savivaldybėse kelionę pradėję Pagėgiuose, jie taip pat apsilankė ir Tauragėje bei Šilutėje.

„Pamario“ laikraščio kolektyvas Trijų karalių sulaukė pirmą kartą, todėl nuotrauka atminimui – dar viena dovana.

Pasveikino ir ilgaamžę
Trys karaliai pirmiausia aplankė Pagėgių savivaldybės vadovus bei Švento Kryžiaus parapijos kleboną Vytautą Gedvainį. Iš M. Jankaus muziejaus Bitėnuose Rytų išminčiai užsuko ir pas Birutę ir Kazimierą Žemgulius. Šiedu garbūs bitėniškiai šmaikštavo, jog kartą pas juos atvykę Rytų išminčiai net buvo likę nakvoti…
Nustebino Trys karaliai ir Tauragę: užsuko į „Tauragės kurjerio“ laikraščio redakciją, davė interviu Tauragės radijui, užsuko į Tauragės kultūros rūmus bei Neįgaliųjų draugiją. Po pietų Trys karaliai jau keliavo po Šilutėje įsikūrusias laikraščių redakcijas, lankėsi Šilutės kultūros ir pramogų centre bei F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Trijų karalių dovanos – prasmingos ir kiekviena turinti savo reikšmę.

Sausio 6 d. garbingą jubiliejų šventė Ona Urniežienė. Šilgališkė tądien minėjo 101-ajį gimtadienį, tad, sulaukusi Trijų karalių, neslėpė džiaugsmo. Mat Rytų išminčiai ištesėjo savo pernykštį pažadą, kad senolę per gimtadienį aplankys ir šiais metais. Pasveikinę ilgaamžę, keliauninkai sugrįžo į Pagėgius, kur maloniai ir nuoširdžiai buvo priimti Pagėgių viešojoje bibliotekoje, Pagėgių kredito unijoje ir Pagėgių seniūnijoje. Jų kelionė baigėsi prie miesto eglės: atsisveikinta ir su eglute, ir su prakartėle.
Šįkart personažais buvo persirengę Pagėgių kultūros centro direktorės pavaduotoja Danutė Bardauskienė, Pagėgių neįgaliųjų draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė, draugijos narys Pranas Juodis bei minėtos įstaigos darbuotoja Rasa Baranauskaitė. Šmaikštaudami persirengėliai prisiminė kuriozinę situaciją, kuomet vienas žmogus, sulaukęs jų vizito, susirūpino taip greitai atėjus … Užgavėnėms. Visko būta. Yra tekę keliauti ir karieta, ir rogėmis bei pėsčiomis, belikę išbandyti siauruką.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Tauragiskis

    Ačių šiems sauniems pagegiškiams – puikiai sumanyta, ir pavargo, o džiaugsmo suteikė. Yra is ko mokytis.

  • Patiko

    Pritarsiu, kad Pagėgiai nušluostė nosį ir puikybėn pasikėlusiems šiluitškiams . Tupi po samanom ir nieko nesugalvoja, o pinigų tai “programoms” gauna krūvas. Ir su pinigu, ir be jo – viskas nusibodę ir įkyrėję. Ar negalėjo Trys karaliai pavaikščioti po Silutės įstaigas, verslo imones, gatvėmis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Jono Jakštaičio knyga vaikams apie tai, kaip „Kiškis žolę pjovė“ 

Rudens nuspalvintą gražią spalio popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kvietė vaikus į naujausios tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knygos „Kiškis žolę pjovė“ pristatymą. Susitikti su knygos autoriumi susirinko  Algimanto Mackaus gimnazijos ir Stoniškių pagrindinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai su mokytojomis Dalia Kuisiene, Gražina Noreikaite, Laima Kuizinaite, Janeta Vidraite-Maroziene, Sandvina Birvydiene bei Rūta Jankevičiene. Tauragiškis, renginių vedėjas, šios knygos redaktorius Eugenijus Šaltis, apie autorių pasakojo, kad jis – kūrybiškas žmogus, pastebintis įvairias natūralioje gamtoje esančias detales, kurios ir atsispindi jo eilėraščių

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Taip pat skaitykite