Trys karaliai aplankė net tris savivaldybes

Apie pasibaigusį kalėdinį laikotarpį kasmet tradiciškai paskelbia Trys karaliai, kurie savo apsilankymą paženklina inicialais ant durų: +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Sausio 6 d. taip pat yra siejama su saulės sugrįžimu, tad sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį.

Trys karaliai ir pagėgiškiai atsisveikino su gražiąja Kalėdų egle bei prakartėle.

 

Tradicijai – keliolika metų
Trijų karalių kelionė – graži tradicija, kurią Pagėgių kultūros centro darbuotojai kartu su Neįgaliųjų draugijos nariais puoselėja jau trylika metų. Šiemet į kelionę susiruošusius Tris karalius lydėjo Žvaigždutė. Savo šventinę kelionę jie pradėjo Pagėgiuose, lankėsi Tauragėje ir atkeliavo net iki Šilutės. Aplankę daugybę įstaigų ir žmonėms pranešę apie žiemos švenčių pabaigą, Trys karaliai su Žvaigždute vakare grįžo į Pagėgius, kur vyko atsisveikinimas su Kalėdų eglute ir šalia įrengta prakartėle.
Trys išminčiai iš Rytų džiugino ne tik savo puošniais apdarais, išmintimi, bet ir dovanojo kvapnių smilkalų, miros šakelių bei pažėrė aukso dulkelių.
Trijų karalių kelionės sumanytoju vadinamas Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius. Šventinius kostiumus, kuriais pasipuošė Trys karaliai, pasiuvo Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos nariai, dovanų parūpino Pagėgių bendruomenė, o kelionei būtinu transportu pasirūpino Pagėgių kultūros centras.
„Dievo pagalbos reikia ne tik pasaulio valdovams ar didžiųjų valstybių karaliams, bet ir paprastam žmogui, kai užklumpa netikėtos bėdos. Trys karaliai linki pagalvoti apie savo kaimynus, savo bičiulius, prisiminti ir vargstančius žmones. Pažerdami aukso dulkių tikimės, kad jos virs gerais darbais. Auksas tėra žemiški turtai, bet svarbiausia turėtų būti geri žmonių santykiai ir bendravimas“, – gražiais žodžiais Trys karaliai sveikino „Pamario“ laikraščio redakcijos kolektyvą, kuris tokių svečių sulaukė pirmą kartą, tad redaktorius Petras Skutulas ne tik dėkojo, bet ir išminčiams pylė kalėdinio vyno…
Pasak Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorės pavaduotojos Danutės Bardauskienės, kasmetinė Trijų karalių kelionė aprėpia vis daugiau vietovių, tad 2017 m. planuojama išleisti leidinį, kuriame būtų įamžintos Rytų išminčių kelionės. Šiemet jie lankėsi net trijose savivaldybėse kelionę pradėję Pagėgiuose, jie taip pat apsilankė ir Tauragėje bei Šilutėje.

„Pamario“ laikraščio kolektyvas Trijų karalių sulaukė pirmą kartą, todėl nuotrauka atminimui – dar viena dovana.

Pasveikino ir ilgaamžę
Trys karaliai pirmiausia aplankė Pagėgių savivaldybės vadovus bei Švento Kryžiaus parapijos kleboną Vytautą Gedvainį. Iš M. Jankaus muziejaus Bitėnuose Rytų išminčiai užsuko ir pas Birutę ir Kazimierą Žemgulius. Šiedu garbūs bitėniškiai šmaikštavo, jog kartą pas juos atvykę Rytų išminčiai net buvo likę nakvoti…
Nustebino Trys karaliai ir Tauragę: užsuko į „Tauragės kurjerio“ laikraščio redakciją, davė interviu Tauragės radijui, užsuko į Tauragės kultūros rūmus bei Neįgaliųjų draugiją. Po pietų Trys karaliai jau keliavo po Šilutėje įsikūrusias laikraščių redakcijas, lankėsi Šilutės kultūros ir pramogų centre bei F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Trijų karalių dovanos – prasmingos ir kiekviena turinti savo reikšmę.

Sausio 6 d. garbingą jubiliejų šventė Ona Urniežienė. Šilgališkė tądien minėjo 101-ajį gimtadienį, tad, sulaukusi Trijų karalių, neslėpė džiaugsmo. Mat Rytų išminčiai ištesėjo savo pernykštį pažadą, kad senolę per gimtadienį aplankys ir šiais metais. Pasveikinę ilgaamžę, keliauninkai sugrįžo į Pagėgius, kur maloniai ir nuoširdžiai buvo priimti Pagėgių viešojoje bibliotekoje, Pagėgių kredito unijoje ir Pagėgių seniūnijoje. Jų kelionė baigėsi prie miesto eglės: atsisveikinta ir su eglute, ir su prakartėle.
Šįkart personažais buvo persirengę Pagėgių kultūros centro direktorės pavaduotoja Danutė Bardauskienė, Pagėgių neįgaliųjų draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė, draugijos narys Pranas Juodis bei minėtos įstaigos darbuotoja Rasa Baranauskaitė. Šmaikštaudami persirengėliai prisiminė kuriozinę situaciją, kuomet vienas žmogus, sulaukęs jų vizito, susirūpino taip greitai atėjus … Užgavėnėms. Visko būta. Yra tekę keliauti ir karieta, ir rogėmis bei pėsčiomis, belikę išbandyti siauruką.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Tauragiskis

    Ačių šiems sauniems pagegiškiams – puikiai sumanyta, ir pavargo, o džiaugsmo suteikė. Yra is ko mokytis.

  • Patiko

    Pritarsiu, kad Pagėgiai nušluostė nosį ir puikybėn pasikėlusiems šiluitškiams . Tupi po samanom ir nieko nesugalvoja, o pinigų tai “programoms” gauna krūvas. Ir su pinigu, ir be jo – viskas nusibodę ir įkyrėję. Ar negalėjo Trys karaliai pavaikščioti po Silutės įstaigas, verslo imones, gatvėmis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite