Trys karaliai aplankė net tris savivaldybes

Apie pasibaigusį kalėdinį laikotarpį kasmet tradiciškai paskelbia Trys karaliai, kurie savo apsilankymą paženklina inicialais ant durų: +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Sausio 6 d. taip pat yra siejama su saulės sugrįžimu, tad sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį.

Trys karaliai ir pagėgiškiai atsisveikino su gražiąja Kalėdų egle bei prakartėle.

 

Tradicijai – keliolika metų
Trijų karalių kelionė – graži tradicija, kurią Pagėgių kultūros centro darbuotojai kartu su Neįgaliųjų draugijos nariais puoselėja jau trylika metų. Šiemet į kelionę susiruošusius Tris karalius lydėjo Žvaigždutė. Savo šventinę kelionę jie pradėjo Pagėgiuose, lankėsi Tauragėje ir atkeliavo net iki Šilutės. Aplankę daugybę įstaigų ir žmonėms pranešę apie žiemos švenčių pabaigą, Trys karaliai su Žvaigždute vakare grįžo į Pagėgius, kur vyko atsisveikinimas su Kalėdų eglute ir šalia įrengta prakartėle.
Trys išminčiai iš Rytų džiugino ne tik savo puošniais apdarais, išmintimi, bet ir dovanojo kvapnių smilkalų, miros šakelių bei pažėrė aukso dulkelių.
Trijų karalių kelionės sumanytoju vadinamas Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius. Šventinius kostiumus, kuriais pasipuošė Trys karaliai, pasiuvo Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos nariai, dovanų parūpino Pagėgių bendruomenė, o kelionei būtinu transportu pasirūpino Pagėgių kultūros centras.
„Dievo pagalbos reikia ne tik pasaulio valdovams ar didžiųjų valstybių karaliams, bet ir paprastam žmogui, kai užklumpa netikėtos bėdos. Trys karaliai linki pagalvoti apie savo kaimynus, savo bičiulius, prisiminti ir vargstančius žmones. Pažerdami aukso dulkių tikimės, kad jos virs gerais darbais. Auksas tėra žemiški turtai, bet svarbiausia turėtų būti geri žmonių santykiai ir bendravimas“, – gražiais žodžiais Trys karaliai sveikino „Pamario“ laikraščio redakcijos kolektyvą, kuris tokių svečių sulaukė pirmą kartą, tad redaktorius Petras Skutulas ne tik dėkojo, bet ir išminčiams pylė kalėdinio vyno…
Pasak Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorės pavaduotojos Danutės Bardauskienės, kasmetinė Trijų karalių kelionė aprėpia vis daugiau vietovių, tad 2017 m. planuojama išleisti leidinį, kuriame būtų įamžintos Rytų išminčių kelionės. Šiemet jie lankėsi net trijose savivaldybėse kelionę pradėję Pagėgiuose, jie taip pat apsilankė ir Tauragėje bei Šilutėje.

„Pamario“ laikraščio kolektyvas Trijų karalių sulaukė pirmą kartą, todėl nuotrauka atminimui – dar viena dovana.

Pasveikino ir ilgaamžę
Trys karaliai pirmiausia aplankė Pagėgių savivaldybės vadovus bei Švento Kryžiaus parapijos kleboną Vytautą Gedvainį. Iš M. Jankaus muziejaus Bitėnuose Rytų išminčiai užsuko ir pas Birutę ir Kazimierą Žemgulius. Šiedu garbūs bitėniškiai šmaikštavo, jog kartą pas juos atvykę Rytų išminčiai net buvo likę nakvoti…
Nustebino Trys karaliai ir Tauragę: užsuko į „Tauragės kurjerio“ laikraščio redakciją, davė interviu Tauragės radijui, užsuko į Tauragės kultūros rūmus bei Neįgaliųjų draugiją. Po pietų Trys karaliai jau keliavo po Šilutėje įsikūrusias laikraščių redakcijas, lankėsi Šilutės kultūros ir pramogų centre bei F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Trijų karalių dovanos – prasmingos ir kiekviena turinti savo reikšmę.

Sausio 6 d. garbingą jubiliejų šventė Ona Urniežienė. Šilgališkė tądien minėjo 101-ajį gimtadienį, tad, sulaukusi Trijų karalių, neslėpė džiaugsmo. Mat Rytų išminčiai ištesėjo savo pernykštį pažadą, kad senolę per gimtadienį aplankys ir šiais metais. Pasveikinę ilgaamžę, keliauninkai sugrįžo į Pagėgius, kur maloniai ir nuoširdžiai buvo priimti Pagėgių viešojoje bibliotekoje, Pagėgių kredito unijoje ir Pagėgių seniūnijoje. Jų kelionė baigėsi prie miesto eglės: atsisveikinta ir su eglute, ir su prakartėle.
Šįkart personažais buvo persirengę Pagėgių kultūros centro direktorės pavaduotoja Danutė Bardauskienė, Pagėgių neįgaliųjų draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė, draugijos narys Pranas Juodis bei minėtos įstaigos darbuotoja Rasa Baranauskaitė. Šmaikštaudami persirengėliai prisiminė kuriozinę situaciją, kuomet vienas žmogus, sulaukęs jų vizito, susirūpino taip greitai atėjus … Užgavėnėms. Visko būta. Yra tekę keliauti ir karieta, ir rogėmis bei pėsčiomis, belikę išbandyti siauruką.

Simonas SKUTULAS

Hits: 45

2 komentarai

  • Tauragiskis

    Ačių šiems sauniems pagegiškiams – puikiai sumanyta, ir pavargo, o džiaugsmo suteikė. Yra is ko mokytis.

  • Patiko

    Pritarsiu, kad Pagėgiai nušluostė nosį ir puikybėn pasikėlusiems šiluitškiams . Tupi po samanom ir nieko nesugalvoja, o pinigų tai “programoms” gauna krūvas. Ir su pinigu, ir be jo – viskas nusibodę ir įkyrėję. Ar negalėjo Trys karaliai pavaikščioti po Silutės įstaigas, verslo imones, gatvėmis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite