Trys karaliai aplankė net tris savivaldybes

Apie pasibaigusį kalėdinį laikotarpį kasmet tradiciškai paskelbia Trys karaliai, kurie savo apsilankymą paženklina inicialais ant durų: +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Sausio 6 d. taip pat yra siejama su saulės sugrįžimu, tad sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį.

Trys karaliai ir pagėgiškiai atsisveikino su gražiąja Kalėdų egle bei prakartėle.

 

Tradicijai – keliolika metų
Trijų karalių kelionė – graži tradicija, kurią Pagėgių kultūros centro darbuotojai kartu su Neįgaliųjų draugijos nariais puoselėja jau trylika metų. Šiemet į kelionę susiruošusius Tris karalius lydėjo Žvaigždutė. Savo šventinę kelionę jie pradėjo Pagėgiuose, lankėsi Tauragėje ir atkeliavo net iki Šilutės. Aplankę daugybę įstaigų ir žmonėms pranešę apie žiemos švenčių pabaigą, Trys karaliai su Žvaigždute vakare grįžo į Pagėgius, kur vyko atsisveikinimas su Kalėdų eglute ir šalia įrengta prakartėle.
Trys išminčiai iš Rytų džiugino ne tik savo puošniais apdarais, išmintimi, bet ir dovanojo kvapnių smilkalų, miros šakelių bei pažėrė aukso dulkelių.
Trijų karalių kelionės sumanytoju vadinamas Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius. Šventinius kostiumus, kuriais pasipuošė Trys karaliai, pasiuvo Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos nariai, dovanų parūpino Pagėgių bendruomenė, o kelionei būtinu transportu pasirūpino Pagėgių kultūros centras.
„Dievo pagalbos reikia ne tik pasaulio valdovams ar didžiųjų valstybių karaliams, bet ir paprastam žmogui, kai užklumpa netikėtos bėdos. Trys karaliai linki pagalvoti apie savo kaimynus, savo bičiulius, prisiminti ir vargstančius žmones. Pažerdami aukso dulkių tikimės, kad jos virs gerais darbais. Auksas tėra žemiški turtai, bet svarbiausia turėtų būti geri žmonių santykiai ir bendravimas“, – gražiais žodžiais Trys karaliai sveikino „Pamario“ laikraščio redakcijos kolektyvą, kuris tokių svečių sulaukė pirmą kartą, tad redaktorius Petras Skutulas ne tik dėkojo, bet ir išminčiams pylė kalėdinio vyno…
Pasak Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorės pavaduotojos Danutės Bardauskienės, kasmetinė Trijų karalių kelionė aprėpia vis daugiau vietovių, tad 2017 m. planuojama išleisti leidinį, kuriame būtų įamžintos Rytų išminčių kelionės. Šiemet jie lankėsi net trijose savivaldybėse kelionę pradėję Pagėgiuose, jie taip pat apsilankė ir Tauragėje bei Šilutėje.

„Pamario“ laikraščio kolektyvas Trijų karalių sulaukė pirmą kartą, todėl nuotrauka atminimui – dar viena dovana.

Pasveikino ir ilgaamžę
Trys karaliai pirmiausia aplankė Pagėgių savivaldybės vadovus bei Švento Kryžiaus parapijos kleboną Vytautą Gedvainį. Iš M. Jankaus muziejaus Bitėnuose Rytų išminčiai užsuko ir pas Birutę ir Kazimierą Žemgulius. Šiedu garbūs bitėniškiai šmaikštavo, jog kartą pas juos atvykę Rytų išminčiai net buvo likę nakvoti…
Nustebino Trys karaliai ir Tauragę: užsuko į „Tauragės kurjerio“ laikraščio redakciją, davė interviu Tauragės radijui, užsuko į Tauragės kultūros rūmus bei Neįgaliųjų draugiją. Po pietų Trys karaliai jau keliavo po Šilutėje įsikūrusias laikraščių redakcijas, lankėsi Šilutės kultūros ir pramogų centre bei F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Trijų karalių dovanos – prasmingos ir kiekviena turinti savo reikšmę.

Sausio 6 d. garbingą jubiliejų šventė Ona Urniežienė. Šilgališkė tądien minėjo 101-ajį gimtadienį, tad, sulaukusi Trijų karalių, neslėpė džiaugsmo. Mat Rytų išminčiai ištesėjo savo pernykštį pažadą, kad senolę per gimtadienį aplankys ir šiais metais. Pasveikinę ilgaamžę, keliauninkai sugrįžo į Pagėgius, kur maloniai ir nuoširdžiai buvo priimti Pagėgių viešojoje bibliotekoje, Pagėgių kredito unijoje ir Pagėgių seniūnijoje. Jų kelionė baigėsi prie miesto eglės: atsisveikinta ir su eglute, ir su prakartėle.
Šįkart personažais buvo persirengę Pagėgių kultūros centro direktorės pavaduotoja Danutė Bardauskienė, Pagėgių neįgaliųjų draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė, draugijos narys Pranas Juodis bei minėtos įstaigos darbuotoja Rasa Baranauskaitė. Šmaikštaudami persirengėliai prisiminė kuriozinę situaciją, kuomet vienas žmogus, sulaukęs jų vizito, susirūpino taip greitai atėjus … Užgavėnėms. Visko būta. Yra tekę keliauti ir karieta, ir rogėmis bei pėsčiomis, belikę išbandyti siauruką.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • Tauragiskis

    Ačių šiems sauniems pagegiškiams – puikiai sumanyta, ir pavargo, o džiaugsmo suteikė. Yra is ko mokytis.

  • Patiko

    Pritarsiu, kad Pagėgiai nušluostė nosį ir puikybėn pasikėlusiems šiluitškiams . Tupi po samanom ir nieko nesugalvoja, o pinigų tai „programoms“ gauna krūvas. Ir su pinigu, ir be jo – viskas nusibodę ir įkyrėję. Ar negalėjo Trys karaliai pavaikščioti po Silutės įstaigas, verslo imones, gatvėmis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite