Trys dalykai nuo kurių priklauso rekuperatoriaus įrengimo kaina?

Inovatyvaus techninio sprendimo pagrindu pagamintas prietaisas populiarėja tarp gyventojų, kuriems rūpi oro kokybe namuose, biure ar komercinėse patalpose. Tad, aptarsime kur yra naudojami rekuperatoriai. Taip pat, nuo ko priklauso rekuperatoriaus įrengimo kaina.

Šiais laikais statomi aukštesnės energinės klasės pastatai, griežtėja statybos standartai ir reikalavimai, o vėdinimas tapo neatsiejamas nuo šiuolaikinės apgyvendinimo koncepcijos. Rekuperatoriaus įrengimo kaina darosi vis labiau prieinama kiekvienam norinčiam turėti šią sistemą.

Rekuperatoriai dažniausiai reikalingi:

  • gyvenamosiose patalpose su metaliniais-plastikiniais langų rėmais;
  • garaže, nes yra padidinta išmetamųjų dujų ir nuodingų dūmų koncentracija;
  • vonioje, saunoje, baseine ir kitose patalpose, kuriose yra daug drėgmės.

Rekuperatoriaus galingumas

Rekuperatoriaus kaina priklauso nuo jo dydžio. Jeigu prietaisas galingas, tuomet bus ir kaina didesnė. Tačiau, galingesni rekuperatoriai išnaudoja daugiau elektros energijos sąnaudų.

Rekuperatoriaus galingumas parenkamas pagal patalpos dydį, pavyzdžiui 150 kvadratinių metrų name, reikėtu 70 l/s galingumo rekuperatorius.

Kitas labai svarbus dalykas, kuria lemia rekuperatoriaus kainą yra efektyvumas. Rekuperatoriaus prietaisas privalo būti efektyvus. Toks prietaisas gerokai sumažins šilumos kaštus šalčiausiu metų laikotarpiu. Prietaisas leidžia susigrąžinti net iki 93 % išeinančio oro šilumos.

Taip pat, svarbi yra prietaiso garso izoliacija ir entalpijos funkcija. Ši funkcija padeda patalpoje išlaikyti drėgmę. Svarbu pažymėti, kad pigūs rekuperacinės sistemos prietaisai neturi tokios funkcijos, tuomet tenka rūpintis papildomais prietaisais, kurie gali aprūpinti patalpą drėgme. Turint patalpose rekuperacine sistemą, būtina drėkinti orą, nes įprastai rekuperacija grąžina sausesnį orą. Kalbant apie garso izoliaciją, šiuo metu rinkoje didžioji dalis šių prietaisų veikia tyliai, nes vėliau gali tekti rūpintis, kaip sumažinti skleidžiama triukšmą.

Tačiau, svarbu paminėti, kad ne tik tai yra rekuperacijos sitemos privalumai, yra ir daugiau. Pavyzdžiui, kad nešvarus oras iš virtuvės ar WC, pašalinamas ir nepasklinda į kitas patalpas. Verta paminėti, kad kanalinė rekuperacinė sistema leidžia sinchronizuoti vėdinimo agregato ir virtuvinio gartraukio darbą ir taip palaikyti pageidaujamą temperatūrą patalpose. Taip pat galimi specialūs sprendimai, kai vėdinimo įrenginys yra integruotas su gaubtu.

pr2023/46

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite