Trys dalykai nuo kurių priklauso rekuperatoriaus įrengimo kaina?

Inovatyvaus techninio sprendimo pagrindu pagamintas prietaisas populiarėja tarp gyventojų, kuriems rūpi oro kokybe namuose, biure ar komercinėse patalpose. Tad, aptarsime kur yra naudojami rekuperatoriai. Taip pat, nuo ko priklauso rekuperatoriaus įrengimo kaina.

Šiais laikais statomi aukštesnės energinės klasės pastatai, griežtėja statybos standartai ir reikalavimai, o vėdinimas tapo neatsiejamas nuo šiuolaikinės apgyvendinimo koncepcijos. Rekuperatoriaus įrengimo kaina darosi vis labiau prieinama kiekvienam norinčiam turėti šią sistemą.

Rekuperatoriai dažniausiai reikalingi:

  • gyvenamosiose patalpose su metaliniais-plastikiniais langų rėmais;
  • garaže, nes yra padidinta išmetamųjų dujų ir nuodingų dūmų koncentracija;
  • vonioje, saunoje, baseine ir kitose patalpose, kuriose yra daug drėgmės.

Rekuperatoriaus galingumas

Rekuperatoriaus kaina priklauso nuo jo dydžio. Jeigu prietaisas galingas, tuomet bus ir kaina didesnė. Tačiau, galingesni rekuperatoriai išnaudoja daugiau elektros energijos sąnaudų.

Rekuperatoriaus galingumas parenkamas pagal patalpos dydį, pavyzdžiui 150 kvadratinių metrų name, reikėtu 70 l/s galingumo rekuperatorius.

Kitas labai svarbus dalykas, kuria lemia rekuperatoriaus kainą yra efektyvumas. Rekuperatoriaus prietaisas privalo būti efektyvus. Toks prietaisas gerokai sumažins šilumos kaštus šalčiausiu metų laikotarpiu. Prietaisas leidžia susigrąžinti net iki 93 % išeinančio oro šilumos.

Taip pat, svarbi yra prietaiso garso izoliacija ir entalpijos funkcija. Ši funkcija padeda patalpoje išlaikyti drėgmę. Svarbu pažymėti, kad pigūs rekuperacinės sistemos prietaisai neturi tokios funkcijos, tuomet tenka rūpintis papildomais prietaisais, kurie gali aprūpinti patalpą drėgme. Turint patalpose rekuperacine sistemą, būtina drėkinti orą, nes įprastai rekuperacija grąžina sausesnį orą. Kalbant apie garso izoliaciją, šiuo metu rinkoje didžioji dalis šių prietaisų veikia tyliai, nes vėliau gali tekti rūpintis, kaip sumažinti skleidžiama triukšmą.

Tačiau, svarbu paminėti, kad ne tik tai yra rekuperacijos sitemos privalumai, yra ir daugiau. Pavyzdžiui, kad nešvarus oras iš virtuvės ar WC, pašalinamas ir nepasklinda į kitas patalpas. Verta paminėti, kad kanalinė rekuperacinė sistema leidžia sinchronizuoti vėdinimo agregato ir virtuvinio gartraukio darbą ir taip palaikyti pageidaujamą temperatūrą patalpose. Taip pat galimi specialūs sprendimai, kai vėdinimo įrenginys yra integruotas su gaubtu.

pr2023/46

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Priešgaisrinės tarnybos ZIL-ams – po 30 metų…

Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys jai pavaldžios Priešgaisrinės tarnybos praėjusių metų veiklos ataskaitą ir apsispręs, ar jai pritarus. Retai sulaukia dėmesio ši tarnyba, vadovaujama Dariaus Endzelio. Pasidomėkime ataskaita. Šilutės r. savivaldybės priešgaisrinė tarnyba įregistruota 2016 m. Tarnyba vykdo pirminius gelbėjimo darbus gaisrų ir katastrofų, gamybinių avarijų metu, teikia techninę pagalbą savivaldybės organizacijoms ir gyventojams ekstremalių situacijų atvejais. Tarnyba finansuojama iš valstybės ir savivaldybės biudžeto. Tarnyba yra pavaldi rajono savivaldybei, tačiau išvykusi į incidentą, ji tampa pavaldi Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai,

Nors rugsėjo 1-oji toli…

Šilutės rajono savivaldybės taryba kovo pabaigoje planuojamame posėdyje svarstys sprendimo projektą dėl švietimo įstaigų. Ketinama nustatyti  bendrojo ugdymo mokyklose, gimnazijose, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje, Traksėdžių Šilojų mokykloje numatomą klasių skaičių, mokinių skaičių jose, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių ir vaikų skaičių jose, nurodant klasių jungimus. Mokyklų vadovai pateikė Švietimo ir kultūros skyriui numatomą mokinių ir klasių skaičių, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičių jose 2023–2024 m. m., specialiųjų poreikių mokinių skaičių bendrojo ugdymo mokyklose. Pagal pateiktą informaciją bendrojo ugdymo ir Traksėdžių Šilojų

Taip pat skaitykite