Trečias kartas nemeluos?

Visuose trijuose Savivaldybės tarybos komitetuose pritarta sprendimo projektui pirkti lengvąjį automobilį merui ir 14-17 vietų mažąjį autobusą. Dokumentai mero automobiliui pirkti per šią kadenciją bus rengiami jau trečią kartą.

Automobilis „Škoda Superb“, su kuriuo kol kas važinėja Šilutės r. savivaldybės meras, yra seniausias Lietuvoje merui tarnaujantis automobilis.

Tarybos sprendimo projekte numatoma leisti Šilutės rajono savivaldybės administracijai nuomotis tarnybinį lengvąjį automobilį, kurio vertė neviršytų 100 tūkstančių Lt (28 962 Eur) ir mažą 14-17 sėdimų vietų autobusą, kurio vertė nebūtų didesnė kaip 138 tūkst. Lt (39 967 eur.). Pasak savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto-inžinieriaus Oskaro Aginto, automobiliai bus nuomojami paprastu, arba išperkamuoju nuomos būdu.
Panašu, kad šį kartą, kaip ir dauguma lietuvių, meras persės ne į naują, o į padėvėtą 1-2 metų senumo automobilį, o mažasis autobusas, priklausomai nuo kainos, gali būti taip pat padėvėtas arba naujas.
Svarstant Tarybos sprendimo projektą Ekonomikos ir finansų komitete, politikai klausė, kodėl sprendimo projekte minimas ne mikroautobusas, o mažasis autobusas. Jiems paaiškinta, kad mikroautobusu vadinama transporto priemonė iki 9 sėdimų vietų, o mažasis autobusas yra talpesnis.
Apie naujo automobilio merui pirkimą kalbama bent jau ketverius pastaruosius metus. Pirmasis besibaigiančios kadencijos pradžioje galimybe keisti mero automobilį būdamas meru domėjosi Virgilijus Pozingis. Tąkart kalbėta apie BMW, „Audi“ ar „Volkswagen“ markės transporto priemones. Tačiau sutrukdė sunki Savivaldybės finansinė padėtis. Praėjusių metų pabaigoje meru tapus Šarūnui Laužikui, Šilutės rajono tarybos nariai 18 balsų už, 4 prieš ir 4 susilaikius, leido Savivaldybės administracijai iš UAB „Hokla“ nuomotis tarnybinį lengvąjį automobilį „Škoda Superb Elegance“ (gamybos metai – 2013, sėdimų vietų – 5, variklio darbinis tūris – 3,6 l, vertė 121 806 Lt su PVM, vieno mėnesio nuomos kaina – 2 306,48 Lt su PVM). Visais 4 ratais varomo automobilio Lietuvoje nebuvo, jį dar reikėjo užsakyti. Pirkimo procedūra jau buvo prasidėjusi, tačiau nutraukta dėl lėšų stygiaus.
Trečiasis bandymas įtaisyti merui kitą automobilį – kuklesnis. Prabangiam naujam limuzinui 100 tūkstančių litų neužteks. Patirtis rodo, kad mero institucijai geriausiai tinka didelis galingas sedanas, nes neretai didelius atstumus tenka važiuoti keliems žmonėms. Atsižvelgiant į mūsų rajono gamtines sąlygas, pageidautina kad visi 4 ratai būtų varomieji.
Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto-inžinieriaus Oskaro Aginto manymu, esamomis sąlygomis pavyktų išsinuomoti 1-2 metų senumo „Volkswagen“, „Audi“ arba „Škoda“ automobilius, kurių vertė po tokio laiko eksploatacijos sumažėja beveik dvigubai, o rida siekia apie 100 tūkst. km. Oskaras Agintas sakė, kad mažąjį autobusą gali pavykti įsigyti ir naują, nes, kai kurie, pavyzdžiui „Ford“, modeliai gerokai atpigo.
Automobilis „Škoda Superb“, su kuriuo kol kas važinėja Šilutės meras, yra seniausias Lietuvoje mero naudojamas automobilis. Jis įsigytas išperkamosios nuomos būdu 2003 m. ir jau nuriedėjo per 600 tūkst. km. Automobilis susidėvėjo, rūdija, dažnai genda, jį eksploatuoti ir remontuoti tapo brangu. 2012 m. „Škodos“ eksploatacijai išleista per 54 tūkst. Lt. Beveik 17 tūkst. Lt pareikalavo vien važiuoklės remontas. Įsigijus kitą mašiną, senoji bus parduota, nes naudoti toliau Savivaldybės reikmėms jos nebeapsimoka.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite