Trečias kartas nemeluos?

Visuose trijuose Savivaldybės tarybos komitetuose pritarta sprendimo projektui pirkti lengvąjį automobilį merui ir 14-17 vietų mažąjį autobusą. Dokumentai mero automobiliui pirkti per šią kadenciją bus rengiami jau trečią kartą.

Automobilis „Škoda Superb“, su kuriuo kol kas važinėja Šilutės r. savivaldybės meras, yra seniausias Lietuvoje merui tarnaujantis automobilis.

Tarybos sprendimo projekte numatoma leisti Šilutės rajono savivaldybės administracijai nuomotis tarnybinį lengvąjį automobilį, kurio vertė neviršytų 100 tūkstančių Lt (28 962 Eur) ir mažą 14-17 sėdimų vietų autobusą, kurio vertė nebūtų didesnė kaip 138 tūkst. Lt (39 967 eur.). Pasak savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto-inžinieriaus Oskaro Aginto, automobiliai bus nuomojami paprastu, arba išperkamuoju nuomos būdu.
Panašu, kad šį kartą, kaip ir dauguma lietuvių, meras persės ne į naują, o į padėvėtą 1-2 metų senumo automobilį, o mažasis autobusas, priklausomai nuo kainos, gali būti taip pat padėvėtas arba naujas.
Svarstant Tarybos sprendimo projektą Ekonomikos ir finansų komitete, politikai klausė, kodėl sprendimo projekte minimas ne mikroautobusas, o mažasis autobusas. Jiems paaiškinta, kad mikroautobusu vadinama transporto priemonė iki 9 sėdimų vietų, o mažasis autobusas yra talpesnis.
Apie naujo automobilio merui pirkimą kalbama bent jau ketverius pastaruosius metus. Pirmasis besibaigiančios kadencijos pradžioje galimybe keisti mero automobilį būdamas meru domėjosi Virgilijus Pozingis. Tąkart kalbėta apie BMW, „Audi“ ar „Volkswagen“ markės transporto priemones. Tačiau sutrukdė sunki Savivaldybės finansinė padėtis. Praėjusių metų pabaigoje meru tapus Šarūnui Laužikui, Šilutės rajono tarybos nariai 18 balsų už, 4 prieš ir 4 susilaikius, leido Savivaldybės administracijai iš UAB „Hokla“ nuomotis tarnybinį lengvąjį automobilį „Škoda Superb Elegance“ (gamybos metai – 2013, sėdimų vietų – 5, variklio darbinis tūris – 3,6 l, vertė 121 806 Lt su PVM, vieno mėnesio nuomos kaina – 2 306,48 Lt su PVM). Visais 4 ratais varomo automobilio Lietuvoje nebuvo, jį dar reikėjo užsakyti. Pirkimo procedūra jau buvo prasidėjusi, tačiau nutraukta dėl lėšų stygiaus.
Trečiasis bandymas įtaisyti merui kitą automobilį – kuklesnis. Prabangiam naujam limuzinui 100 tūkstančių litų neužteks. Patirtis rodo, kad mero institucijai geriausiai tinka didelis galingas sedanas, nes neretai didelius atstumus tenka važiuoti keliems žmonėms. Atsižvelgiant į mūsų rajono gamtines sąlygas, pageidautina kad visi 4 ratai būtų varomieji.
Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto-inžinieriaus Oskaro Aginto manymu, esamomis sąlygomis pavyktų išsinuomoti 1-2 metų senumo „Volkswagen“, „Audi“ arba „Škoda“ automobilius, kurių vertė po tokio laiko eksploatacijos sumažėja beveik dvigubai, o rida siekia apie 100 tūkst. km. Oskaras Agintas sakė, kad mažąjį autobusą gali pavykti įsigyti ir naują, nes, kai kurie, pavyzdžiui „Ford“, modeliai gerokai atpigo.
Automobilis „Škoda Superb“, su kuriuo kol kas važinėja Šilutės meras, yra seniausias Lietuvoje mero naudojamas automobilis. Jis įsigytas išperkamosios nuomos būdu 2003 m. ir jau nuriedėjo per 600 tūkst. km. Automobilis susidėvėjo, rūdija, dažnai genda, jį eksploatuoti ir remontuoti tapo brangu. 2012 m. „Škodos“ eksploatacijai išleista per 54 tūkst. Lt. Beveik 17 tūkst. Lt pareikalavo vien važiuoklės remontas. Įsigijus kitą mašiną, senoji bus parduota, nes naudoti toliau Savivaldybės reikmėms jos nebeapsimoka.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite