Trečias kartas nemeluos?

Visuose trijuose Savivaldybės tarybos komitetuose pritarta sprendimo projektui pirkti lengvąjį automobilį merui ir 14-17 vietų mažąjį autobusą. Dokumentai mero automobiliui pirkti per šią kadenciją bus rengiami jau trečią kartą.

Automobilis „Škoda Superb“, su kuriuo kol kas važinėja Šilutės r. savivaldybės meras, yra seniausias Lietuvoje merui tarnaujantis automobilis.

Tarybos sprendimo projekte numatoma leisti Šilutės rajono savivaldybės administracijai nuomotis tarnybinį lengvąjį automobilį, kurio vertė neviršytų 100 tūkstančių Lt (28 962 Eur) ir mažą 14-17 sėdimų vietų autobusą, kurio vertė nebūtų didesnė kaip 138 tūkst. Lt (39 967 eur.). Pasak savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto-inžinieriaus Oskaro Aginto, automobiliai bus nuomojami paprastu, arba išperkamuoju nuomos būdu.
Panašu, kad šį kartą, kaip ir dauguma lietuvių, meras persės ne į naują, o į padėvėtą 1-2 metų senumo automobilį, o mažasis autobusas, priklausomai nuo kainos, gali būti taip pat padėvėtas arba naujas.
Svarstant Tarybos sprendimo projektą Ekonomikos ir finansų komitete, politikai klausė, kodėl sprendimo projekte minimas ne mikroautobusas, o mažasis autobusas. Jiems paaiškinta, kad mikroautobusu vadinama transporto priemonė iki 9 sėdimų vietų, o mažasis autobusas yra talpesnis.
Apie naujo automobilio merui pirkimą kalbama bent jau ketverius pastaruosius metus. Pirmasis besibaigiančios kadencijos pradžioje galimybe keisti mero automobilį būdamas meru domėjosi Virgilijus Pozingis. Tąkart kalbėta apie BMW, „Audi“ ar „Volkswagen“ markės transporto priemones. Tačiau sutrukdė sunki Savivaldybės finansinė padėtis. Praėjusių metų pabaigoje meru tapus Šarūnui Laužikui, Šilutės rajono tarybos nariai 18 balsų už, 4 prieš ir 4 susilaikius, leido Savivaldybės administracijai iš UAB „Hokla“ nuomotis tarnybinį lengvąjį automobilį „Škoda Superb Elegance“ (gamybos metai – 2013, sėdimų vietų – 5, variklio darbinis tūris – 3,6 l, vertė 121 806 Lt su PVM, vieno mėnesio nuomos kaina – 2 306,48 Lt su PVM). Visais 4 ratais varomo automobilio Lietuvoje nebuvo, jį dar reikėjo užsakyti. Pirkimo procedūra jau buvo prasidėjusi, tačiau nutraukta dėl lėšų stygiaus.
Trečiasis bandymas įtaisyti merui kitą automobilį – kuklesnis. Prabangiam naujam limuzinui 100 tūkstančių litų neužteks. Patirtis rodo, kad mero institucijai geriausiai tinka didelis galingas sedanas, nes neretai didelius atstumus tenka važiuoti keliems žmonėms. Atsižvelgiant į mūsų rajono gamtines sąlygas, pageidautina kad visi 4 ratai būtų varomieji.
Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto-inžinieriaus Oskaro Aginto manymu, esamomis sąlygomis pavyktų išsinuomoti 1-2 metų senumo „Volkswagen“, „Audi“ arba „Škoda“ automobilius, kurių vertė po tokio laiko eksploatacijos sumažėja beveik dvigubai, o rida siekia apie 100 tūkst. km. Oskaras Agintas sakė, kad mažąjį autobusą gali pavykti įsigyti ir naują, nes, kai kurie, pavyzdžiui „Ford“, modeliai gerokai atpigo.
Automobilis „Škoda Superb“, su kuriuo kol kas važinėja Šilutės meras, yra seniausias Lietuvoje mero naudojamas automobilis. Jis įsigytas išperkamosios nuomos būdu 2003 m. ir jau nuriedėjo per 600 tūkst. km. Automobilis susidėvėjo, rūdija, dažnai genda, jį eksploatuoti ir remontuoti tapo brangu. 2012 m. „Škodos“ eksploatacijai išleista per 54 tūkst. Lt. Beveik 17 tūkst. Lt pareikalavo vien važiuoklės remontas. Įsigijus kitą mašiną, senoji bus parduota, nes naudoti toliau Savivaldybės reikmėms jos nebeapsimoka.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite