Trečias kartas nemeluos?

Visuose trijuose Savivaldybės tarybos komitetuose pritarta sprendimo projektui pirkti lengvąjį automobilį merui ir 14-17 vietų mažąjį autobusą. Dokumentai mero automobiliui pirkti per šią kadenciją bus rengiami jau trečią kartą.

Automobilis „Škoda Superb“, su kuriuo kol kas važinėja Šilutės r. savivaldybės meras, yra seniausias Lietuvoje merui tarnaujantis automobilis.

Tarybos sprendimo projekte numatoma leisti Šilutės rajono savivaldybės administracijai nuomotis tarnybinį lengvąjį automobilį, kurio vertė neviršytų 100 tūkstančių Lt (28 962 Eur) ir mažą 14-17 sėdimų vietų autobusą, kurio vertė nebūtų didesnė kaip 138 tūkst. Lt (39 967 eur.). Pasak savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto-inžinieriaus Oskaro Aginto, automobiliai bus nuomojami paprastu, arba išperkamuoju nuomos būdu.
Panašu, kad šį kartą, kaip ir dauguma lietuvių, meras persės ne į naują, o į padėvėtą 1-2 metų senumo automobilį, o mažasis autobusas, priklausomai nuo kainos, gali būti taip pat padėvėtas arba naujas.
Svarstant Tarybos sprendimo projektą Ekonomikos ir finansų komitete, politikai klausė, kodėl sprendimo projekte minimas ne mikroautobusas, o mažasis autobusas. Jiems paaiškinta, kad mikroautobusu vadinama transporto priemonė iki 9 sėdimų vietų, o mažasis autobusas yra talpesnis.
Apie naujo automobilio merui pirkimą kalbama bent jau ketverius pastaruosius metus. Pirmasis besibaigiančios kadencijos pradžioje galimybe keisti mero automobilį būdamas meru domėjosi Virgilijus Pozingis. Tąkart kalbėta apie BMW, „Audi“ ar „Volkswagen“ markės transporto priemones. Tačiau sutrukdė sunki Savivaldybės finansinė padėtis. Praėjusių metų pabaigoje meru tapus Šarūnui Laužikui, Šilutės rajono tarybos nariai 18 balsų už, 4 prieš ir 4 susilaikius, leido Savivaldybės administracijai iš UAB „Hokla“ nuomotis tarnybinį lengvąjį automobilį „Škoda Superb Elegance“ (gamybos metai – 2013, sėdimų vietų – 5, variklio darbinis tūris – 3,6 l, vertė 121 806 Lt su PVM, vieno mėnesio nuomos kaina – 2 306,48 Lt su PVM). Visais 4 ratais varomo automobilio Lietuvoje nebuvo, jį dar reikėjo užsakyti. Pirkimo procedūra jau buvo prasidėjusi, tačiau nutraukta dėl lėšų stygiaus.
Trečiasis bandymas įtaisyti merui kitą automobilį – kuklesnis. Prabangiam naujam limuzinui 100 tūkstančių litų neužteks. Patirtis rodo, kad mero institucijai geriausiai tinka didelis galingas sedanas, nes neretai didelius atstumus tenka važiuoti keliems žmonėms. Atsižvelgiant į mūsų rajono gamtines sąlygas, pageidautina kad visi 4 ratai būtų varomieji.
Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto-inžinieriaus Oskaro Aginto manymu, esamomis sąlygomis pavyktų išsinuomoti 1-2 metų senumo „Volkswagen“, „Audi“ arba „Škoda“ automobilius, kurių vertė po tokio laiko eksploatacijos sumažėja beveik dvigubai, o rida siekia apie 100 tūkst. km. Oskaras Agintas sakė, kad mažąjį autobusą gali pavykti įsigyti ir naują, nes, kai kurie, pavyzdžiui „Ford“, modeliai gerokai atpigo.
Automobilis „Škoda Superb“, su kuriuo kol kas važinėja Šilutės meras, yra seniausias Lietuvoje mero naudojamas automobilis. Jis įsigytas išperkamosios nuomos būdu 2003 m. ir jau nuriedėjo per 600 tūkst. km. Automobilis susidėvėjo, rūdija, dažnai genda, jį eksploatuoti ir remontuoti tapo brangu. 2012 m. „Škodos“ eksploatacijai išleista per 54 tūkst. Lt. Beveik 17 tūkst. Lt pareikalavo vien važiuoklės remontas. Įsigijus kitą mašiną, senoji bus parduota, nes naudoti toliau Savivaldybės reikmėms jos nebeapsimoka.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite