Trečias kartas nemeluos?

Visuose trijuose Savivaldybės tarybos komitetuose pritarta sprendimo projektui pirkti lengvąjį automobilį merui ir 14-17 vietų mažąjį autobusą. Dokumentai mero automobiliui pirkti per šią kadenciją bus rengiami jau trečią kartą.

Automobilis „Škoda Superb“, su kuriuo kol kas važinėja Šilutės r. savivaldybės meras, yra seniausias Lietuvoje merui tarnaujantis automobilis.

Tarybos sprendimo projekte numatoma leisti Šilutės rajono savivaldybės administracijai nuomotis tarnybinį lengvąjį automobilį, kurio vertė neviršytų 100 tūkstančių Lt (28 962 Eur) ir mažą 14-17 sėdimų vietų autobusą, kurio vertė nebūtų didesnė kaip 138 tūkst. Lt (39 967 eur.). Pasak savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto-inžinieriaus Oskaro Aginto, automobiliai bus nuomojami paprastu, arba išperkamuoju nuomos būdu.
Panašu, kad šį kartą, kaip ir dauguma lietuvių, meras persės ne į naują, o į padėvėtą 1-2 metų senumo automobilį, o mažasis autobusas, priklausomai nuo kainos, gali būti taip pat padėvėtas arba naujas.
Svarstant Tarybos sprendimo projektą Ekonomikos ir finansų komitete, politikai klausė, kodėl sprendimo projekte minimas ne mikroautobusas, o mažasis autobusas. Jiems paaiškinta, kad mikroautobusu vadinama transporto priemonė iki 9 sėdimų vietų, o mažasis autobusas yra talpesnis.
Apie naujo automobilio merui pirkimą kalbama bent jau ketverius pastaruosius metus. Pirmasis besibaigiančios kadencijos pradžioje galimybe keisti mero automobilį būdamas meru domėjosi Virgilijus Pozingis. Tąkart kalbėta apie BMW, „Audi“ ar „Volkswagen“ markės transporto priemones. Tačiau sutrukdė sunki Savivaldybės finansinė padėtis. Praėjusių metų pabaigoje meru tapus Šarūnui Laužikui, Šilutės rajono tarybos nariai 18 balsų už, 4 prieš ir 4 susilaikius, leido Savivaldybės administracijai iš UAB „Hokla“ nuomotis tarnybinį lengvąjį automobilį „Škoda Superb Elegance“ (gamybos metai – 2013, sėdimų vietų – 5, variklio darbinis tūris – 3,6 l, vertė 121 806 Lt su PVM, vieno mėnesio nuomos kaina – 2 306,48 Lt su PVM). Visais 4 ratais varomo automobilio Lietuvoje nebuvo, jį dar reikėjo užsakyti. Pirkimo procedūra jau buvo prasidėjusi, tačiau nutraukta dėl lėšų stygiaus.
Trečiasis bandymas įtaisyti merui kitą automobilį – kuklesnis. Prabangiam naujam limuzinui 100 tūkstančių litų neužteks. Patirtis rodo, kad mero institucijai geriausiai tinka didelis galingas sedanas, nes neretai didelius atstumus tenka važiuoti keliems žmonėms. Atsižvelgiant į mūsų rajono gamtines sąlygas, pageidautina kad visi 4 ratai būtų varomieji.
Ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto-inžinieriaus Oskaro Aginto manymu, esamomis sąlygomis pavyktų išsinuomoti 1-2 metų senumo „Volkswagen“, „Audi“ arba „Škoda“ automobilius, kurių vertė po tokio laiko eksploatacijos sumažėja beveik dvigubai, o rida siekia apie 100 tūkst. km. Oskaras Agintas sakė, kad mažąjį autobusą gali pavykti įsigyti ir naują, nes, kai kurie, pavyzdžiui „Ford“, modeliai gerokai atpigo.
Automobilis „Škoda Superb“, su kuriuo kol kas važinėja Šilutės meras, yra seniausias Lietuvoje mero naudojamas automobilis. Jis įsigytas išperkamosios nuomos būdu 2003 m. ir jau nuriedėjo per 600 tūkst. km. Automobilis susidėvėjo, rūdija, dažnai genda, jį eksploatuoti ir remontuoti tapo brangu. 2012 m. „Škodos“ eksploatacijai išleista per 54 tūkst. Lt. Beveik 17 tūkst. Lt pareikalavo vien važiuoklės remontas. Įsigijus kitą mašiną, senoji bus parduota, nes naudoti toliau Savivaldybės reikmėms jos nebeapsimoka.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kultūros ministro padėka – Vilmai Griškevičienei

Nidoje įvyko Lietuvos savivaldybių kultūros padalinių vadovams skirta respublikinė konferencija „Kultūros vaidmuo regionų plėtros kontekste“, kurioje dalyvavo Kultūros ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos  atstovai. Aptarta daug naujovių, iššūkių kultūros srityje, kurios palies ir savivaldybes. Daug dėmesio skirta regioninei kultūros politikai. Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas puikiai įvertino asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ veiklą ir už telkiančią, motyvuojančią lyderystę, nuoseklų darbą formuojant ir įgyvendinant nacionalinę, regioninę kultūros politiką, pasitikėjimu ir pagarba grįstą dialogą Kultūros ministerijos

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Ar bus Atmatos ir Minijos upėse naujų slipų?

Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetų posėdžiuose svarstys, ar pritarti projektui „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje“. Pritarimas prilygtų sutikimui prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Projektas svarbus Šilutės kraštui: valčių, įvairių kitų vandens transporto priemonių vis daugėja, o joms nuleisti į

Gyventojų aptarnavimo tvarka Šilutės rajono savivaldybės administracijoje

Įstaigos lankytojai aptarnaujami ir paslaugos teikiamos: asmenys prioriteto tvarka aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos darbo valandomis susisiekus su administracinę paslaugą teikiančiais darbuotojais ir tarnautojais (toliau – darbuotojai) www.silute.lt svetainėje nurodytais kontaktais arba vykdant registraciją atvykus į Savivaldybę per „vieno langelio“ darbuotoją; ribojant vienu metu aptarnaujamų asmenų skaičių, lankytojui rezervuojamas konkretus atvykimo laikas ir po vieną aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos veiklos, socialinės rūpybos, teisės ir civilinės metrikacijos klausimais lankytojų priėmimo vietoje (centriniame vestibiulyje), arba seniūnijose pagal jų buveinės adresą. Esant būtinybei, darbuotojo

Taip pat skaitykite