To dar nebuvo! Pagėgiuose įves tiesioginį valdymą?

Lietuvos žiniasklaidoje vėl mirga Pagėgių vardas. Vėl beveik su pašaipa: mažytėje Pagėgių savivaldybėje du mėnesius trunka bevaldystė. Susibūrė nauja Savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, kuriai nepriklauso tiesiogiai išrinktas meras Vaidas Bendaravičius.  Du mėnesius nepavyksta paskirti Savivaldybės administracijos vadovo…

Nesugeba paskirti administracijos vadovo

Kokią kandidatūrą meras bepasiūlytų, visas naujoji dauguma atmeta. Ką norėtų skirti dauguma – meras nenori nė girdėti… Tačiau pagal įstatymą tokiems žaidimams yra ribos. Panašu, jos peržengtos.

  • Vyriausybė liepos 11 d., pirmadienį, pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymui įvesti tiesioginį valdymą Pagėgių savivaldybėje.

„Jau du mėnesius nuo gegužės 7 d. Pagėgių savivaldybė nėra paskyrusi nei administracijos direktoriaus, nei administracijos direktoriaus pavaduotojo. Buvusieji yra atleisti, o kad būtų išrinkti naujieji, turi būti sutarimas, balsų dauguma taryboje bei taip pat mero teikimas. Kol šių dviejų faktorių nėra, sprendimai nėra priimti ir Pagėgių savivaldybėje yra susidaręs valdžios vakuumas“, – situaciją posėdžio metu pristatė vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

Pasiūlymą dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje Seimui teikia Vyriausybė, o galutinį sprendimą priima Seimas.

Pagėgių likimą nuspręs Seimas

Seimui tiesioginio valdymo Pagėgių savivaldybėje klausimą ketinama pateikti liepos 13 d., trečiadienį. Tądien suplanuota neeilinė Seimo sesija.

Pagal įstatymą, Vyriausybės įgaliotiniu Pagėgių savivaldybėje taptų politinio pasitikėjimo tarnautojas, kurį Seimui pritarus paskirtų Vyriausybė.

Tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje ir Vietos savivaldos įstatymuose nustatyta, kad taryba privalo per 2 mėnesius, kai nutrūksta savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliojimai, paskirti kitą savivaldybės administracijos direktorių. Priešingu atveju savivaldybės teritorijoje gali būti įvedamas tiesioginis valdymas, kuris negali trukti ilgiau kaip 6 mėnesius, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip.

Pagėgių sav. VI šaukimo tarybos nariai gali netekti savo įgaliojimų kadencijai nesibaigus.

Įsigaliojus Seimo nutarimui dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje, šios savivaldybės taryba, tarybos nariai ir savivaldybės meras netenka įgaliojimų. Tiesioginį valdymą savivaldybės teritorijoje įgyvendina Vyriausybė per Vyriausybės įgaliotinį, vykdantį savivaldybės tarybos ir mero įgaliojimus, kurie būtini įstatymų nustatytoms savivaldybių funkcijoms atlikti.

Tiesioginis valdymas truktų iki pat naujų rinkimų

Verta atkreipti dėmesį į vidaus reikalų viceministro A. Abramavičiaus pastebėjimą apie susidariusią situaciją Pagėgių savivaldybėje, kad Pagėgių savivaldybė ribojasi su Rusija, todėl „nestabilumas taip pat sukelia tam tikras ir nacionalines grėsmes“.

Viceministras informavo, kad Seimui priėmus sprendimą įvesti tiesioginį valdymą Pagėgiuose jis galiotų iki savivaldos rinkimų kitų metų pavasarį: „Seimui priėmus nutarimą, jis galiotų iki kadencijos pabaigos, įvyktų rinkimai ir nauja taryba susiformuotų kitų metų balandžio mėnesį“.

Tai būtų jau trečias kartas per šios Vyriausybės kadenciją, kai sprendžiama dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje. Panaši situacija jau buvo susiklosčiusi Šilalės rajono ir Kalvarijos savivaldybėse, bet politikams paskyrus reikiamus pareigūnus, tiesioginio valdymo išvengta.

Neeilinėje Seimo sesijoje

Liepos 13-20 dienomis šaukiama neeilinė Seimo sesija. Seimo posėdžius numatoma surengti liepos 13, 19 ir 20 d.

Neeilinėje sesijoje Seimas planuoja apsispręsti dėl Suomijos ir Švedijos narystės NATO dokumentų ratifikavimo, Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vetuoto Rinkimų kodekso ir su juo susijusių įstatymų paketo. Seimo priimtą konstitucinį įstatymą šalies vadovas siūlo papildyti nuostata, kad nustatytas reikalavimas politiniams komitetams būti įregistruotiems ne vėliau kaip likus 180 dienų iki rinkimų dienos netaikomas organizuojant 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus.

Neeilinės sesijos metu bus sprendžiama dėl pritarimo Laimos Liucijos Andrikienės kandidatūros siūlymui į Europos Audito Rūmų narius.

Į Seimo darbotvarkę įtraukti klausimai dėl tiesioginio valdymo Pagėgių savivaldybės teritorijoje įvedimo, atsakomybės už atsiskaitymų grynaisiais pinigais pažeidimus nustatymo, Seimo rezoliucijos projektas dėl Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių 100-mečio pažymėjimo ir kt.

Pagal Seimo statutą neeilines sesijas šaukia Seimo Pirmininkas ne mažiau kaip 1/3 visų Seimo narių siūlymu, kuris turi būti jam įteiktas raštu, o Konstitucijos 142 ir 144 straipsniuose numatytais atvejais – Respublikos Prezidentas.

Parengta pagal Seimo ir Vidaus reikalų ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite