To dar nebuvo! Pagėgiuose įves tiesioginį valdymą?

Lietuvos žiniasklaidoje vėl mirga Pagėgių vardas. Vėl beveik su pašaipa: mažytėje Pagėgių savivaldybėje du mėnesius trunka bevaldystė. Susibūrė nauja Savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, kuriai nepriklauso tiesiogiai išrinktas meras Vaidas Bendaravičius.  Du mėnesius nepavyksta paskirti Savivaldybės administracijos vadovo…

Nesugeba paskirti administracijos vadovo

Kokią kandidatūrą meras bepasiūlytų, visas naujoji dauguma atmeta. Ką norėtų skirti dauguma – meras nenori nė girdėti… Tačiau pagal įstatymą tokiems žaidimams yra ribos. Panašu, jos peržengtos.

  • Vyriausybė liepos 11 d., pirmadienį, pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymui įvesti tiesioginį valdymą Pagėgių savivaldybėje.

„Jau du mėnesius nuo gegužės 7 d. Pagėgių savivaldybė nėra paskyrusi nei administracijos direktoriaus, nei administracijos direktoriaus pavaduotojo. Buvusieji yra atleisti, o kad būtų išrinkti naujieji, turi būti sutarimas, balsų dauguma taryboje bei taip pat mero teikimas. Kol šių dviejų faktorių nėra, sprendimai nėra priimti ir Pagėgių savivaldybėje yra susidaręs valdžios vakuumas“, – situaciją posėdžio metu pristatė vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

Pasiūlymą dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje Seimui teikia Vyriausybė, o galutinį sprendimą priima Seimas.

Pagėgių likimą nuspręs Seimas

Seimui tiesioginio valdymo Pagėgių savivaldybėje klausimą ketinama pateikti liepos 13 d., trečiadienį. Tądien suplanuota neeilinė Seimo sesija.

Pagal įstatymą, Vyriausybės įgaliotiniu Pagėgių savivaldybėje taptų politinio pasitikėjimo tarnautojas, kurį Seimui pritarus paskirtų Vyriausybė.

Tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje ir Vietos savivaldos įstatymuose nustatyta, kad taryba privalo per 2 mėnesius, kai nutrūksta savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliojimai, paskirti kitą savivaldybės administracijos direktorių. Priešingu atveju savivaldybės teritorijoje gali būti įvedamas tiesioginis valdymas, kuris negali trukti ilgiau kaip 6 mėnesius, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip.

Pagėgių sav. VI šaukimo tarybos nariai gali netekti savo įgaliojimų kadencijai nesibaigus.

Įsigaliojus Seimo nutarimui dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje, šios savivaldybės taryba, tarybos nariai ir savivaldybės meras netenka įgaliojimų. Tiesioginį valdymą savivaldybės teritorijoje įgyvendina Vyriausybė per Vyriausybės įgaliotinį, vykdantį savivaldybės tarybos ir mero įgaliojimus, kurie būtini įstatymų nustatytoms savivaldybių funkcijoms atlikti.

Tiesioginis valdymas truktų iki pat naujų rinkimų

Verta atkreipti dėmesį į vidaus reikalų viceministro A. Abramavičiaus pastebėjimą apie susidariusią situaciją Pagėgių savivaldybėje, kad Pagėgių savivaldybė ribojasi su Rusija, todėl „nestabilumas taip pat sukelia tam tikras ir nacionalines grėsmes“.

Viceministras informavo, kad Seimui priėmus sprendimą įvesti tiesioginį valdymą Pagėgiuose jis galiotų iki savivaldos rinkimų kitų metų pavasarį: „Seimui priėmus nutarimą, jis galiotų iki kadencijos pabaigos, įvyktų rinkimai ir nauja taryba susiformuotų kitų metų balandžio mėnesį“.

Tai būtų jau trečias kartas per šios Vyriausybės kadenciją, kai sprendžiama dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje. Panaši situacija jau buvo susiklosčiusi Šilalės rajono ir Kalvarijos savivaldybėse, bet politikams paskyrus reikiamus pareigūnus, tiesioginio valdymo išvengta.

Neeilinėje Seimo sesijoje

Liepos 13-20 dienomis šaukiama neeilinė Seimo sesija. Seimo posėdžius numatoma surengti liepos 13, 19 ir 20 d.

Neeilinėje sesijoje Seimas planuoja apsispręsti dėl Suomijos ir Švedijos narystės NATO dokumentų ratifikavimo, Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vetuoto Rinkimų kodekso ir su juo susijusių įstatymų paketo. Seimo priimtą konstitucinį įstatymą šalies vadovas siūlo papildyti nuostata, kad nustatytas reikalavimas politiniams komitetams būti įregistruotiems ne vėliau kaip likus 180 dienų iki rinkimų dienos netaikomas organizuojant 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus.

Neeilinės sesijos metu bus sprendžiama dėl pritarimo Laimos Liucijos Andrikienės kandidatūros siūlymui į Europos Audito Rūmų narius.

Į Seimo darbotvarkę įtraukti klausimai dėl tiesioginio valdymo Pagėgių savivaldybės teritorijoje įvedimo, atsakomybės už atsiskaitymų grynaisiais pinigais pažeidimus nustatymo, Seimo rezoliucijos projektas dėl Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių 100-mečio pažymėjimo ir kt.

Pagal Seimo statutą neeilines sesijas šaukia Seimo Pirmininkas ne mažiau kaip 1/3 visų Seimo narių siūlymu, kuris turi būti jam įteiktas raštu, o Konstitucijos 142 ir 144 straipsniuose numatytais atvejais – Respublikos Prezidentas.

Parengta pagal Seimo ir Vidaus reikalų ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite