Tautodailininkės parodoje – paukščiai ir angelai  

Tautodailininkė Violeta Astrauskienė – apie Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengtą personalinę savo keramikos darbų parodą „Sparnuotieji“. Pateikiame autorės mintis.

Neslėpsiu, esu pilna kūrybinių idėjų, kurias manyje natūraliai gimdo Kūrėjas. Niekada nelyginu savęs su kitais, juk kiekvienas mes – vienintelis ir nepakartojamas. Myliu kiekvieną savo kūrinį, nesvarbu, kas tai – piešinys, molio lipdinys, nuotrauka ar tekstas, nes į kiekvieną įdedu dalį savęs. Džiaugiuosi, kad esu čia ir dabar…

Kaip „atkeliavo“ molis?

Tiesiog puiki galimybė išbandyti naujus potyrius – Švėkšnos tradicinių amatų centre atidaryta keramikos studija suaugusiems. Pakvietė, nuėjau ir jau keleri metai laukiu tos savaitės dienos, kada galėsiu pasinerti į „molio pasaulį“. Patinka, žavi.

Tai dar viena galimybė išbandyti savo gebėjimus ir išreikšti save. Net neabejodama iš karto ėmiau lipdyti angelus, kiek vėliau – paukščius. Taip ir gyvenu tarp savo sparnuotųjų…

Paukščiai ir angelai – savotiški tarpininkai tarp žemės ir dangaus. Abu turi mistikos ir duoda daug laisvės kūrybinei fantazijai. Paukščiai ir angelai turi ypatingą ryšį, nes abu simbolizuoja dvasinio augimo grožį.

Angelas ir paukštis – neišsemiama tema. Meno kalbai nėra jokių sienų ar karantinų, nereikia ir paaiškinimų – tai forma, spalva, trumpesni ar ilgesni, o kartais tiesiog trapūs paukščio ar angelo sparneliai…

Ne paslaptis, kad Paukštis pasaulio tautų dainose, pasakose, piešiniuose lydi žmogaus gyvenimą čiulbėdamas, augindamas vaikus, saugodamas vaismedžius nuo kenkėjų, o Angelas – gėrio, nuoširdumo, paslapties, tikėjimo, meilės įvaizdis.

Sparnų metafora puikiai žinoma ir lietuvių poezijoje:

Nors nieko nėr tiesaus

ir nieko nėr be skausmo,

bet mintį kaip sparnus

mėginame ištiest. (Justinas Marcinkevičius)

Angelas tarsi gyvena mumyse ir su mumis, globodamas mūsų sielas, pažadindamas ilgesį, laukimą vienatvėje.

„Sparnuotieji“

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai pakvietė surengti savo personalinę keramikos darbų parodą „Sparnuotieji“. Neatsisakiau. Smagu, kad parodų salėje kūrybos paslaptimi alsuos mano angelai ir paukščiai, suskridę iš Švėkšnos. Norėčiau, kad lankytojas, apžiūrinėdamas šią kuklią mano keramikos darbų parodą, turėtų galimybę pajusti tylų pokalbį su angelais ir paukščiais.

Jeigu man pavyko sukurti paukštelį tokį, kad žiūrovas išgirdo jį užgiedantį ir plazdantį sparneliais, tai stebuklas širdyje Jūsų angeliškai sielai, ženklas Jūsų dvasiai, kad mokate su šypsena pasidžiaugti gražia diena. Linkėdama sau ir kiekvienam Jūsų tapti baltasparniu angelu, kylančiu svajonės skrydžiui…

Menas, kurį aš kuriu – tai šiek tiek filosofinės, iš pasąmonės atplaukusios refleksijos, o kartais ir tikro vaizdo transformacija. Kiekvieną savo kūrinio dalį dažniausiai bandau prakalbinti simbolių kalba, stengdamasi mintį nukreipti į tam tikrą erdvę, laiką ar įvykį.

Molio lipdiniuose, grafikoje ar tapyboje, kaip ir kūrybiniame rašyme, didelį dėmesį skiriu prasmei, minties perdavimui, emocijai, suprasdama, kad kiekviena mano nuotrauka, paveikslas, lipdinys ar tekstas – tai labai gili ir asmeniška kelionė į save, o per savąjį AŠ – akistata su mane supančiu pasauliu.

Fotografija, tapyba, lipdymas ar kūrybinis rašymas, man yra saviraiškos priemonės. Neabejodama teigiu, kad kuriantis žmogus yra gražus, o kūryba ypatinga jau vien tuo, kad ji YRA. Neslepiu savo kūrybos, noriai ja dalinuosi, nors gal ne visada viskas joje tobula. Aš esu tik mėgėja ir savamokslė menininkė, nuo 2019 m. – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narė.

Kuriu meną tokį, kokį jį suvokiu esantį – su meile ir nuoširdumu. Juk visada lengviau pakritikuoti, nei pagirti. Visada sau primenu, kad negaliu būti vien vartotoja, turiu kažką duoti, kad praturtinčiau aplinką, kurioje pati gyvenu.

Violeta Astrauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite