„Tauta kovos iki galo, bet karas neturėtų trukti ilgai“, – sako Zelenskis

rbc.ua nuotr.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, komentuodamas Ukrainos pusės galimybes atstovėti kare prieš Rusiją, įsitikinęs, kad tauta kovos iki galo. Kartu, jo nuomone, karas neturėtų trukti ilgai. 

Tai pranešė RBC-Ukraine, remdamasi interviu su prezidentu CNN ir Reuters.

Į klausimą, kiek laiko Ukraina gali išsilaikyti, jis atsakė:

„Mes nežinome,  mes apie tai negalvojame. Tai filosofinis klausimas. Tai nesvarbu ir ne visai teisinga – mes nesilaikome, mes kovojame. Ši tauta kovos iki galo, iki savo gyvenimo pabaigos…“

Jo nuomone, Ukrainos kovotojams labiau sekasi šiame kare, nes jie turi ką ginti.

„Ir ką jie (rusai – red.) čia veikia? Jie net nesupranta mūsų valstybės, nepažįsta šių gatvių, šitų žmonių, nesupranta mūsų filosofijos, mūsų siekių. Tiesiog buvo atsiųsti čia žudyti ir mirti. Todėl mes stipresni čia savo žemėje. Jų ne dvigubai daugiau, ne tris, o penkis-dešimt kartų daugiau – daug kartų daugiau, bet mes savo žemėje kaip tauta daug daugiau.

Aš norėčiau tikėti, kad tai truks neilgai. Pasaulis jau supranta, kad reikia sodinti Rusijos Federacijos prezidentą prie derybų stalo, kol dar pasiruošę sėsti su juo prie derybų stalo. Todėl negaliu pasakyti, kiek tam ko reikia. Tai nematuojama pinigais, tai jau matuojama, deja, žmonėmis“, – pridūrė Zelenskis.

Informacinė Agentūra RBC-Ukraine primena, kad jau anksčiau Zelenskis yra sakęs, jog yra pasirengęs diskutuoti apie Ukrainos neutralų statusą, tačiau Kijevui reikia aiškių saugumo garantijų iš Rusijos.

Parengta pagal RBC-Ukraine pranešimus


 

Septintąją Rusijos įsiveržimo į Ukrainą dieną vyksta kovos Charkove, Chersone

Ukrainos žiniasklaida praneša, kad naktį į trečiadienį rytų ir pietų Ukrainoje vyko smarkūs mūšiai, Rusijos pajėgoms veržiantis septintąją invazijos į vakarinę kaimynę dieną.

Ataskaitose iš rytinio Charkovo miesto, antrojo pagal dydį Ukrainoje, teigiama, kad Rusijos pajėgos užpuolė karinį medicinos centrą. Naujienų agentūra UNIAN pranešė, kad su jomis kovėsi Ukrainos pajėgos, jos sugebėjo paimti šešis naujus rusiškus 5-80BWM tankus.

Pietiniame Chersono mieste Rusijos tankai apšaudė Ukrainos žvalgybos agentūros SBU biurus, pranešė naujienų agentūra „Ukrinform“.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjas Antonas Heraščenka kalbėjo apie daugybę civilių žūčių ir sakė, kad Chersono gyventojai gina miestą benzininėmis bombomis. Vietos duomenimis, miestas apsuptas priešo pajėgų.

Miesto pareigūnai sakė, kad Rusijos kariai užėmė uostą ir geležinkelio stotį, ir pranešė apie daugybę žuvusių civilių gyventojų ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių.

Nė vienas iš pranešimų nepatvirtintas nepriklausomų šaltinių.

Viljama Sudikienė (DPA), ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite