„Tauta kovos iki galo, bet karas neturėtų trukti ilgai“, – sako Zelenskis

rbc.ua nuotr.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, komentuodamas Ukrainos pusės galimybes atstovėti kare prieš Rusiją, įsitikinęs, kad tauta kovos iki galo. Kartu, jo nuomone, karas neturėtų trukti ilgai. 

Tai pranešė RBC-Ukraine, remdamasi interviu su prezidentu CNN ir Reuters.

Į klausimą, kiek laiko Ukraina gali išsilaikyti, jis atsakė:

„Mes nežinome,  mes apie tai negalvojame. Tai filosofinis klausimas. Tai nesvarbu ir ne visai teisinga – mes nesilaikome, mes kovojame. Ši tauta kovos iki galo, iki savo gyvenimo pabaigos…“

Jo nuomone, Ukrainos kovotojams labiau sekasi šiame kare, nes jie turi ką ginti.

„Ir ką jie (rusai – red.) čia veikia? Jie net nesupranta mūsų valstybės, nepažįsta šių gatvių, šitų žmonių, nesupranta mūsų filosofijos, mūsų siekių. Tiesiog buvo atsiųsti čia žudyti ir mirti. Todėl mes stipresni čia savo žemėje. Jų ne dvigubai daugiau, ne tris, o penkis-dešimt kartų daugiau – daug kartų daugiau, bet mes savo žemėje kaip tauta daug daugiau.

Aš norėčiau tikėti, kad tai truks neilgai. Pasaulis jau supranta, kad reikia sodinti Rusijos Federacijos prezidentą prie derybų stalo, kol dar pasiruošę sėsti su juo prie derybų stalo. Todėl negaliu pasakyti, kiek tam ko reikia. Tai nematuojama pinigais, tai jau matuojama, deja, žmonėmis“, – pridūrė Zelenskis.

Informacinė Agentūra RBC-Ukraine primena, kad jau anksčiau Zelenskis yra sakęs, jog yra pasirengęs diskutuoti apie Ukrainos neutralų statusą, tačiau Kijevui reikia aiškių saugumo garantijų iš Rusijos.

Parengta pagal RBC-Ukraine pranešimus


 

Septintąją Rusijos įsiveržimo į Ukrainą dieną vyksta kovos Charkove, Chersone

Ukrainos žiniasklaida praneša, kad naktį į trečiadienį rytų ir pietų Ukrainoje vyko smarkūs mūšiai, Rusijos pajėgoms veržiantis septintąją invazijos į vakarinę kaimynę dieną.

Ataskaitose iš rytinio Charkovo miesto, antrojo pagal dydį Ukrainoje, teigiama, kad Rusijos pajėgos užpuolė karinį medicinos centrą. Naujienų agentūra UNIAN pranešė, kad su jomis kovėsi Ukrainos pajėgos, jos sugebėjo paimti šešis naujus rusiškus 5-80BWM tankus.

Pietiniame Chersono mieste Rusijos tankai apšaudė Ukrainos žvalgybos agentūros SBU biurus, pranešė naujienų agentūra „Ukrinform“.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjas Antonas Heraščenka kalbėjo apie daugybę civilių žūčių ir sakė, kad Chersono gyventojai gina miestą benzininėmis bombomis. Vietos duomenimis, miestas apsuptas priešo pajėgų.

Miesto pareigūnai sakė, kad Rusijos kariai užėmė uostą ir geležinkelio stotį, ir pranešė apie daugybę žuvusių civilių gyventojų ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių.

Nė vienas iš pranešimų nepatvirtintas nepriklausomų šaltinių.

Viljama Sudikienė (DPA), ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite