„Tauta kovos iki galo, bet karas neturėtų trukti ilgai“, – sako Zelenskis

rbc.ua nuotr.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, komentuodamas Ukrainos pusės galimybes atstovėti kare prieš Rusiją, įsitikinęs, kad tauta kovos iki galo. Kartu, jo nuomone, karas neturėtų trukti ilgai. 

Tai pranešė RBC-Ukraine, remdamasi interviu su prezidentu CNN ir Reuters.

Į klausimą, kiek laiko Ukraina gali išsilaikyti, jis atsakė:

„Mes nežinome,  mes apie tai negalvojame. Tai filosofinis klausimas. Tai nesvarbu ir ne visai teisinga – mes nesilaikome, mes kovojame. Ši tauta kovos iki galo, iki savo gyvenimo pabaigos…“

Jo nuomone, Ukrainos kovotojams labiau sekasi šiame kare, nes jie turi ką ginti.

„Ir ką jie (rusai – red.) čia veikia? Jie net nesupranta mūsų valstybės, nepažįsta šių gatvių, šitų žmonių, nesupranta mūsų filosofijos, mūsų siekių. Tiesiog buvo atsiųsti čia žudyti ir mirti. Todėl mes stipresni čia savo žemėje. Jų ne dvigubai daugiau, ne tris, o penkis-dešimt kartų daugiau – daug kartų daugiau, bet mes savo žemėje kaip tauta daug daugiau.

Aš norėčiau tikėti, kad tai truks neilgai. Pasaulis jau supranta, kad reikia sodinti Rusijos Federacijos prezidentą prie derybų stalo, kol dar pasiruošę sėsti su juo prie derybų stalo. Todėl negaliu pasakyti, kiek tam ko reikia. Tai nematuojama pinigais, tai jau matuojama, deja, žmonėmis“, – pridūrė Zelenskis.

Informacinė Agentūra RBC-Ukraine primena, kad jau anksčiau Zelenskis yra sakęs, jog yra pasirengęs diskutuoti apie Ukrainos neutralų statusą, tačiau Kijevui reikia aiškių saugumo garantijų iš Rusijos.

Parengta pagal RBC-Ukraine pranešimus


 

Septintąją Rusijos įsiveržimo į Ukrainą dieną vyksta kovos Charkove, Chersone

Ukrainos žiniasklaida praneša, kad naktį į trečiadienį rytų ir pietų Ukrainoje vyko smarkūs mūšiai, Rusijos pajėgoms veržiantis septintąją invazijos į vakarinę kaimynę dieną.

Ataskaitose iš rytinio Charkovo miesto, antrojo pagal dydį Ukrainoje, teigiama, kad Rusijos pajėgos užpuolė karinį medicinos centrą. Naujienų agentūra UNIAN pranešė, kad su jomis kovėsi Ukrainos pajėgos, jos sugebėjo paimti šešis naujus rusiškus 5-80BWM tankus.

Pietiniame Chersono mieste Rusijos tankai apšaudė Ukrainos žvalgybos agentūros SBU biurus, pranešė naujienų agentūra „Ukrinform“.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjas Antonas Heraščenka kalbėjo apie daugybę civilių žūčių ir sakė, kad Chersono gyventojai gina miestą benzininėmis bombomis. Vietos duomenimis, miestas apsuptas priešo pajėgų.

Miesto pareigūnai sakė, kad Rusijos kariai užėmė uostą ir geležinkelio stotį, ir pranešė apie daugybę žuvusių civilių gyventojų ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių.

Nė vienas iš pranešimų nepatvirtintas nepriklausomų šaltinių.

Viljama Sudikienė (DPA), ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Prasideda Šilutės rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2022 m. veiklos ataskaitos

Šiandien, vasario 6 d., prasideda Šilutės r. savivaldybės  vadovų, Tarybos narių susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis. Susitikimuose  atsiskaitoma už 2022 m. veiklą, kalbama apie problemas, šių metų planuojamus, atsakoma į gyventojų klausimus. Bendruomenės gali teikti siūlymų, į kuriuos būtų atsižvelgiama planuojant šių metų darbus. Susitikimai vyks: Usėnuose – vasario 6 d. 15 val.  seniūnijos salėje, Veržės g. Švėkšnoje – vasario 7 d. 15 val. seniūnijos salėje, Liepų a. 24; Juknaičiuose – vasario 8 d. 15 val. seniūnijos salėje Šiloko g. 3;

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Taip pat skaitykite