Taupiai važiuoti galima ir žiemą

Ne paslaptis, kad išlaidos degalams kas mėnesį gerokai paplonina daugelio vairuojančių lietuvių pinigines. Tai ypač aktualu žiemą, kai šaltuoju metų laiku dėl sudėtingesnių oro ir eismo sąlygų didėja sunaudojamų degalų kiekis. Tačiau ekspertai primena, kad net ir paprasti automobilio priežiūros ir vairavimo įpročiai gali lemti iki ketvirtadalio mažesnes transporto priemonės degalų sąnaudas.

Lengvesniu automobiliu į degalinę užsuksite rečiau
Automobilio bagažinėje jau pusę metų vežiojate keliasdešimties kilogramų statybinių medžiagų maišą, kurį vis pamirštate iškrauti ir padėti į sandėliuką? Salone vis mėtosi svarmenys ar maišas su sena spauda, kurią esant progai ketinate išvežti į sodybą, tačiau niekaip to nepadarote? Kaip pasakoja degalinių tinklo „Milda“ atstovas Audrius Lokcikas, žmonės automobiliuose vežiojasi netikėčiausių nenaudojamų ir vietą užimančių daiktų.
„Vairuotojai neretai pamiršta, kad kuo sunkesnis automobilis, tuo daugiau jam reikia energijos, taigi ir degalų, kad jis važiuotų. Yra paskaičiuota, kad papildomas 50 kg svoris gali padidinti automobilio degalų sąnaudas iki 2 proc. Norint jas sumažinti, reikėtų negailestingai atsisakyti visų nereikalingų daiktų automobilyje“, – papasakojo A. Lokcikas.
Jo teigimu, net ir nuo automobilio nenuvalytas sniego sluoksnis gali gana ženkliai padidinti degalų sąnaudas. Tai ypač aktualu šaltuoju žiemos sezonu, kai vairuotojai dėl skubėjimo arba tiesiog tingėdami nuvalo tik automobilio stiklus, bet didžiulę sniego kepurę ant stogo ir šonų palieka.
Žiemą galioja kitos taisyklės
Išvengti išaugusių degalų sąnaudų gali padėti ne tik lengvesnis automobilis ir kruopštus sniego nuo automobilio nuvalymas, bet ir kai kurie ekonomiško vairavimo įpročiai, kurie ypač naudingi šaltuoju metų laiku.
„Visų pirma, žiemą, jei yra galimybė, reikėtų vengti važiuoti gausiai apsnigtais ir nenuvalytais keliais. Dėl sniego sukelto pasipriešinimo automobilis degalų sunaudoja daugiau, jam reikia didesnio kiekio energijos norimam greičiui pasiekti. Jei vis tik tenka važiuoti apsnigtu keliu, reikėtų pasistengti pasinaudoti kitų automobilių paliktomis provėžomis, kurios leidžia išvengti didesnių degalų sąnaudų reikalaujančio judėjimo per kartais kone tikras pusnis ant kelio. Sningant taip pat patartina važiuoti „pasislėpus“ už kitų automobilių. Žinoma, tai reikėtų daryti laikantis saugaus atstumo. Tokiu atveju būtent jiems tenka pagrindinis sniego pasipriešinimas“, – pasakoja „Mildos“ atstovas.

Nemažai degalų žiemą išeikvojama ilgai šildant automobilį. A. Lokcikas pataria, kad jei automobilis stovi patalpoje, jo varikliui įšilti pakanka pusės minutės. Lauko sąlygomis šis laiko tarpas kiek ilgesnis, tačiau taip pat daug neužtrunka. Vis dėl to dažnai vairuotojai nori įšildyti visą automobilį ir laiko jį užvestą kartais net iki dešimties ar daugiau minučių. Be abejo, taip sudeginama tikrai nemažai degalų, nors automobilis lygiai taip pat sėkmingai įšyla jau važiuodamas. Taip pat patartina automobilio šildymo sistemą įjungti tik po to, kai įšyla variklis. Priešingu atveju automobilio salono šildymas būna ne tik neefektyvus, bet ir skausmingas jūsų piniginei.

Naujesnės mašinos iš esmės yra ekonomiškesnės, lyginant su tos pačios markės automobiliais, tik senesniais modeliais. Tai galite įsitikinti išsinuomoję jus dominančią mašiną, skirtumas juntamas iš karto, o ką jau kalbėti apie komfortą. Vasarą tokios mašinos būna dar ekonomiškesnės.  

Tvarkingas važiavimas – taupus važiavimas
Kiek išleisite degalams, gali priklausyti ir nuo to, kaip dažnai spausite akseleratoriaus pedalą. Pernelyg neskubant galima degalų sąnaudas sumažinti iki 20 proc. Žinoma, taupyti reikėtų taip, kad nebūtų trukdoma eismui ir nekiltų pavojaus jo dalyviams. Ypač degalų sąnaudų dydžiui įtakos turi staigus greitėjimas ir stabdymas.
„Automobiliui visiškai sustojus, norint pradėti vėl judėti tenka įsijungti pirmą pavarą, o pajudant iš vietos visuomet šokteli degalų sunaudojimas. Geriausia įsibėgėti tolygiai, švelniai spaudžiant akseleratoriaus pedalą, idealiu atveju nuokalnėje. Tokiu būdu nėra stipriai apkraunamas automobilio variklis“, – primena degalinių tinklo „Milda“ atstovas.
Taip pat svarbu pasirūpinti ir tvarkinga automobilio technine būkle, reguliariai atlikti profilaktinius patikrinimus. Pavyzdžiui, užsikimšęs oro filtras, gali degalų sąnaudas padidinti dešimtadaliu.
Ar degalai gali būti taupūs?
Pasak A. Lokciko, taupiems vairuotojams pravartu degalinėje prisiminti ir apie siūlomus degalų priedus, kurie ne tik geba atnaujinti automobilio įpurškimo sistemą, bet ir sumažina degalų suvartojimą.
„Nepamirškite, kad priedais papildyti degalai, nors ir yra keliais euro centais brangesni, tačiau nuvažiuosite daugiau. Apskaičiuota, kad aukštesnio oktaninio skaičiaus benzinas ar cetaninio skaičiaus dyzelinas degalų sąnaudas sumažins mažiausiai 1-2 procentais, kai kuriais atvejais ir visais 5 proc.“, – priminė „Milda“ atstovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite