Taupiai važiuoti galima ir žiemą

Ne paslaptis, kad išlaidos degalams kas mėnesį gerokai paplonina daugelio vairuojančių lietuvių pinigines. Tai ypač aktualu žiemą, kai šaltuoju metų laiku dėl sudėtingesnių oro ir eismo sąlygų didėja sunaudojamų degalų kiekis. Tačiau ekspertai primena, kad net ir paprasti automobilio priežiūros ir vairavimo įpročiai gali lemti iki ketvirtadalio mažesnes transporto priemonės degalų sąnaudas.

Lengvesniu automobiliu į degalinę užsuksite rečiau
Automobilio bagažinėje jau pusę metų vežiojate keliasdešimties kilogramų statybinių medžiagų maišą, kurį vis pamirštate iškrauti ir padėti į sandėliuką? Salone vis mėtosi svarmenys ar maišas su sena spauda, kurią esant progai ketinate išvežti į sodybą, tačiau niekaip to nepadarote? Kaip pasakoja degalinių tinklo „Milda“ atstovas Audrius Lokcikas, žmonės automobiliuose vežiojasi netikėčiausių nenaudojamų ir vietą užimančių daiktų.
„Vairuotojai neretai pamiršta, kad kuo sunkesnis automobilis, tuo daugiau jam reikia energijos, taigi ir degalų, kad jis važiuotų. Yra paskaičiuota, kad papildomas 50 kg svoris gali padidinti automobilio degalų sąnaudas iki 2 proc. Norint jas sumažinti, reikėtų negailestingai atsisakyti visų nereikalingų daiktų automobilyje“, – papasakojo A. Lokcikas.
Jo teigimu, net ir nuo automobilio nenuvalytas sniego sluoksnis gali gana ženkliai padidinti degalų sąnaudas. Tai ypač aktualu šaltuoju žiemos sezonu, kai vairuotojai dėl skubėjimo arba tiesiog tingėdami nuvalo tik automobilio stiklus, bet didžiulę sniego kepurę ant stogo ir šonų palieka.
Žiemą galioja kitos taisyklės
Išvengti išaugusių degalų sąnaudų gali padėti ne tik lengvesnis automobilis ir kruopštus sniego nuo automobilio nuvalymas, bet ir kai kurie ekonomiško vairavimo įpročiai, kurie ypač naudingi šaltuoju metų laiku.
„Visų pirma, žiemą, jei yra galimybė, reikėtų vengti važiuoti gausiai apsnigtais ir nenuvalytais keliais. Dėl sniego sukelto pasipriešinimo automobilis degalų sunaudoja daugiau, jam reikia didesnio kiekio energijos norimam greičiui pasiekti. Jei vis tik tenka važiuoti apsnigtu keliu, reikėtų pasistengti pasinaudoti kitų automobilių paliktomis provėžomis, kurios leidžia išvengti didesnių degalų sąnaudų reikalaujančio judėjimo per kartais kone tikras pusnis ant kelio. Sningant taip pat patartina važiuoti „pasislėpus“ už kitų automobilių. Žinoma, tai reikėtų daryti laikantis saugaus atstumo. Tokiu atveju būtent jiems tenka pagrindinis sniego pasipriešinimas“, – pasakoja „Mildos“ atstovas.

Nemažai degalų žiemą išeikvojama ilgai šildant automobilį. A. Lokcikas pataria, kad jei automobilis stovi patalpoje, jo varikliui įšilti pakanka pusės minutės. Lauko sąlygomis šis laiko tarpas kiek ilgesnis, tačiau taip pat daug neužtrunka. Vis dėl to dažnai vairuotojai nori įšildyti visą automobilį ir laiko jį užvestą kartais net iki dešimties ar daugiau minučių. Be abejo, taip sudeginama tikrai nemažai degalų, nors automobilis lygiai taip pat sėkmingai įšyla jau važiuodamas. Taip pat patartina automobilio šildymo sistemą įjungti tik po to, kai įšyla variklis. Priešingu atveju automobilio salono šildymas būna ne tik neefektyvus, bet ir skausmingas jūsų piniginei.

Naujesnės mašinos iš esmės yra ekonomiškesnės, lyginant su tos pačios markės automobiliais, tik senesniais modeliais. Tai galite įsitikinti išsinuomoję jus dominančią mašiną, skirtumas juntamas iš karto, o ką jau kalbėti apie komfortą. Vasarą tokios mašinos būna dar ekonomiškesnės.  

Tvarkingas važiavimas – taupus važiavimas
Kiek išleisite degalams, gali priklausyti ir nuo to, kaip dažnai spausite akseleratoriaus pedalą. Pernelyg neskubant galima degalų sąnaudas sumažinti iki 20 proc. Žinoma, taupyti reikėtų taip, kad nebūtų trukdoma eismui ir nekiltų pavojaus jo dalyviams. Ypač degalų sąnaudų dydžiui įtakos turi staigus greitėjimas ir stabdymas.
„Automobiliui visiškai sustojus, norint pradėti vėl judėti tenka įsijungti pirmą pavarą, o pajudant iš vietos visuomet šokteli degalų sunaudojimas. Geriausia įsibėgėti tolygiai, švelniai spaudžiant akseleratoriaus pedalą, idealiu atveju nuokalnėje. Tokiu būdu nėra stipriai apkraunamas automobilio variklis“, – primena degalinių tinklo „Milda“ atstovas.
Taip pat svarbu pasirūpinti ir tvarkinga automobilio technine būkle, reguliariai atlikti profilaktinius patikrinimus. Pavyzdžiui, užsikimšęs oro filtras, gali degalų sąnaudas padidinti dešimtadaliu.
Ar degalai gali būti taupūs?
Pasak A. Lokciko, taupiems vairuotojams pravartu degalinėje prisiminti ir apie siūlomus degalų priedus, kurie ne tik geba atnaujinti automobilio įpurškimo sistemą, bet ir sumažina degalų suvartojimą.
„Nepamirškite, kad priedais papildyti degalai, nors ir yra keliais euro centais brangesni, tačiau nuvažiuosite daugiau. Apskaičiuota, kad aukštesnio oktaninio skaičiaus benzinas ar cetaninio skaičiaus dyzelinas degalų sąnaudas sumažins mažiausiai 1-2 procentais, kai kuriais atvejais ir visais 5 proc.“, – priminė „Milda“ atstovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite