Taupiai važiuoti galima ir žiemą

Ne paslaptis, kad išlaidos degalams kas mėnesį gerokai paplonina daugelio vairuojančių lietuvių pinigines. Tai ypač aktualu žiemą, kai šaltuoju metų laiku dėl sudėtingesnių oro ir eismo sąlygų didėja sunaudojamų degalų kiekis. Tačiau ekspertai primena, kad net ir paprasti automobilio priežiūros ir vairavimo įpročiai gali lemti iki ketvirtadalio mažesnes transporto priemonės degalų sąnaudas.

Lengvesniu automobiliu į degalinę užsuksite rečiau
Automobilio bagažinėje jau pusę metų vežiojate keliasdešimties kilogramų statybinių medžiagų maišą, kurį vis pamirštate iškrauti ir padėti į sandėliuką? Salone vis mėtosi svarmenys ar maišas su sena spauda, kurią esant progai ketinate išvežti į sodybą, tačiau niekaip to nepadarote? Kaip pasakoja degalinių tinklo „Milda“ atstovas Audrius Lokcikas, žmonės automobiliuose vežiojasi netikėčiausių nenaudojamų ir vietą užimančių daiktų.
„Vairuotojai neretai pamiršta, kad kuo sunkesnis automobilis, tuo daugiau jam reikia energijos, taigi ir degalų, kad jis važiuotų. Yra paskaičiuota, kad papildomas 50 kg svoris gali padidinti automobilio degalų sąnaudas iki 2 proc. Norint jas sumažinti, reikėtų negailestingai atsisakyti visų nereikalingų daiktų automobilyje“, – papasakojo A. Lokcikas.
Jo teigimu, net ir nuo automobilio nenuvalytas sniego sluoksnis gali gana ženkliai padidinti degalų sąnaudas. Tai ypač aktualu šaltuoju žiemos sezonu, kai vairuotojai dėl skubėjimo arba tiesiog tingėdami nuvalo tik automobilio stiklus, bet didžiulę sniego kepurę ant stogo ir šonų palieka.
Žiemą galioja kitos taisyklės
Išvengti išaugusių degalų sąnaudų gali padėti ne tik lengvesnis automobilis ir kruopštus sniego nuo automobilio nuvalymas, bet ir kai kurie ekonomiško vairavimo įpročiai, kurie ypač naudingi šaltuoju metų laiku.
„Visų pirma, žiemą, jei yra galimybė, reikėtų vengti važiuoti gausiai apsnigtais ir nenuvalytais keliais. Dėl sniego sukelto pasipriešinimo automobilis degalų sunaudoja daugiau, jam reikia didesnio kiekio energijos norimam greičiui pasiekti. Jei vis tik tenka važiuoti apsnigtu keliu, reikėtų pasistengti pasinaudoti kitų automobilių paliktomis provėžomis, kurios leidžia išvengti didesnių degalų sąnaudų reikalaujančio judėjimo per kartais kone tikras pusnis ant kelio. Sningant taip pat patartina važiuoti „pasislėpus“ už kitų automobilių. Žinoma, tai reikėtų daryti laikantis saugaus atstumo. Tokiu atveju būtent jiems tenka pagrindinis sniego pasipriešinimas“, – pasakoja „Mildos“ atstovas.

Nemažai degalų žiemą išeikvojama ilgai šildant automobilį. A. Lokcikas pataria, kad jei automobilis stovi patalpoje, jo varikliui įšilti pakanka pusės minutės. Lauko sąlygomis šis laiko tarpas kiek ilgesnis, tačiau taip pat daug neužtrunka. Vis dėl to dažnai vairuotojai nori įšildyti visą automobilį ir laiko jį užvestą kartais net iki dešimties ar daugiau minučių. Be abejo, taip sudeginama tikrai nemažai degalų, nors automobilis lygiai taip pat sėkmingai įšyla jau važiuodamas. Taip pat patartina automobilio šildymo sistemą įjungti tik po to, kai įšyla variklis. Priešingu atveju automobilio salono šildymas būna ne tik neefektyvus, bet ir skausmingas jūsų piniginei.

Naujesnės mašinos iš esmės yra ekonomiškesnės, lyginant su tos pačios markės automobiliais, tik senesniais modeliais. Tai galite įsitikinti išsinuomoję jus dominančią mašiną, skirtumas juntamas iš karto, o ką jau kalbėti apie komfortą. Vasarą tokios mašinos būna dar ekonomiškesnės.  

Tvarkingas važiavimas – taupus važiavimas
Kiek išleisite degalams, gali priklausyti ir nuo to, kaip dažnai spausite akseleratoriaus pedalą. Pernelyg neskubant galima degalų sąnaudas sumažinti iki 20 proc. Žinoma, taupyti reikėtų taip, kad nebūtų trukdoma eismui ir nekiltų pavojaus jo dalyviams. Ypač degalų sąnaudų dydžiui įtakos turi staigus greitėjimas ir stabdymas.
„Automobiliui visiškai sustojus, norint pradėti vėl judėti tenka įsijungti pirmą pavarą, o pajudant iš vietos visuomet šokteli degalų sunaudojimas. Geriausia įsibėgėti tolygiai, švelniai spaudžiant akseleratoriaus pedalą, idealiu atveju nuokalnėje. Tokiu būdu nėra stipriai apkraunamas automobilio variklis“, – primena degalinių tinklo „Milda“ atstovas.
Taip pat svarbu pasirūpinti ir tvarkinga automobilio technine būkle, reguliariai atlikti profilaktinius patikrinimus. Pavyzdžiui, užsikimšęs oro filtras, gali degalų sąnaudas padidinti dešimtadaliu.
Ar degalai gali būti taupūs?
Pasak A. Lokciko, taupiems vairuotojams pravartu degalinėje prisiminti ir apie siūlomus degalų priedus, kurie ne tik geba atnaujinti automobilio įpurškimo sistemą, bet ir sumažina degalų suvartojimą.
„Nepamirškite, kad priedais papildyti degalai, nors ir yra keliais euro centais brangesni, tačiau nuvažiuosite daugiau. Apskaičiuota, kad aukštesnio oktaninio skaičiaus benzinas ar cetaninio skaičiaus dyzelinas degalų sąnaudas sumažins mažiausiai 1-2 procentais, kai kuriais atvejais ir visais 5 proc.“, – priminė „Milda“ atstovas.

Hits: 59

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite