Tarptautinio žuvienės čempionato įdomybių katilas

Iki 15-ojo tarptautinio žuvienės virimo čempionato Rusnėje liko nepilnos 3 savaitės, o užsiregistravusių komandų skaičius pasiekė įprastinį 50.

30 policininkų komanda

Pirmą kartą čempionate ryžosi save išbandyti ir Lietuvos policijos komanda su savo virėju Ričardu Šidlausku. Komandos vadovas pats Tauragės apskrities policijos komisariato viršininkas Raimondas Vaitkevičius. Net 30 žmonių komanda iš Tauragės su gražiomis idėjomis ketina puikiai įsilieti į Katilų alėjos gyvenimą, reprezentuojant ir savo nelengvą profesiją.

Bus žemaičių

Pirmą kartą istorijoje žuvienę virs gausi 51 žmogaus jungtinė komanda iš visos Lietuvos pavadinimu „Žuvininkystės VVG tinklas“. Taip pat į virėjų šeimą įsilies dar vieni debiutantai „Pamare žemaite“. Į Žemaičių klubą neseniai susibūrė mūsų krašte gyvenantys šio regiono atstovai, kurie virėjo pareigas patikėjo charizmatiškam žemaičiui Jonui Jasui. Kaip visada publiką stebins sparčiai prie legendinės komandos statuso artėjanti bendraminčių sportiškų vyrų komandėlė „Pagauk kablį“, su savo nepailstančiu virėju, prisiekusiu žuvienės čempionato fanu Ramūnu Marozu. Į kurią pasaulio vietą jį benublokštų darbo reikalai, į čempionatą jis visada sugrįžta ir su savo vyrais būtinai įsteigia milžiniškos pipirinės prizą kuriai nors originaliai komandai.

Šilutės rajono savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos nariai susibūrė į komandą „Kosmoso pelės“, kurioms vadovaus Eglė Limbienė, o žuvienę virs savivaldybės buhalterė Anžela Bernotienė. Puikus ir užkrečiantis pavyzdys, kada savivaldybės darbuotojai įsilieja į šventę ne kaip žiūrovai, o patys tampa šventės dalimi.

…ir aukštaičių

Į čempionatą grįžta tie patys „Ignalinos unguriokai“ prie savo anketos prirašę, kad laukė visus metus mūsų nuostabios šventės, į kurią nori važiuoti tiek komandos senbuviai, tiek ir naujokai, nepaisant ilgos kelionės iš Ignalinos į Rusnę.

Žuvienę virs ir Šilutės savivaldybės priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos vyrai su savo virėju Artūru Džalogonija, taip pat Vileikių pasienio užkardos komanda „Siena“, kuri į čempionatą sugrįžta jau 5 kartą, o prie katilo sparčiai suksis nepamainomas jų virėjas Alvydas Nerelis.

Nėra tokio čempionato, kad jame nedalyvautų jau legendinės komandos statusą turintys UAB „Šilutės vandenys“, kurie žuvies sriubos kategorijoje jau yra iškovoję 3 vietą. Į čempionatą jie grįžta jau 14-ąjį kartą, o žuvienės virimą patikėjo savo darbuotojai Daliai Ptašinskienei. Vandentiekiečių komandos išmanusis šių metų šūkis – „Skanus vanduo, skani žuvienė“. Vieno šios komandos nario laukia ypatinga staigmena, kurios paslapties šydas nukris šventės metu.

Pirmą kartą žuvienę virs asociacija „Grabupių kaimo bendruomenė“, besąlygiškai pasitikėjusi savo virėju Raimondu Šapalu. Jau pati virėjo pavardė net neleidžia abejoti žuvienės kokybe ir gardumu.

Skuodiškių desantas

Čempionatą aiškiai pamilo Skuodo kraštas, kuris ruošiasi atsakingai ir atsiunčia net 3 komandas. Viena jų „Rūkū masals“ čia grįš su žemaitiškų valgių pamokomis ir degustacija, muzika ir dainomis, o jų šūkis, kaip ir komandos pavadinimas, parašytas žemaičių tarme „Skouds – kėits kuršiu krašts“.

Kaip visada vieni pagrindinių šventės rėmėjų – „Mano būstas vakarai“ vėl atliks paštininkų funkcijas. Užsukę į jų kiemelį galėsite ant jų pasiūlytos nuotraukos-atvirutės parašyti palinkėjimą-atvirlaiškį ir adresą, kuriuo reikia jį išsiųsti. Jų dėka tai bus padaryta, o jūsų pasirinktas adresatas savo pašto dėžutėje suras malonią ir šiltą staigmeną, primenančią jus ir tuo pačiu 15-ąjį tarptautinį žuvienės virimo čempionatą.

Stasės Skutulienės nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Toliau tęsiama norinčių virti žuvienę komandų registracija. Dar galima kiekvienam iš jūsų suburti bendraminčius ir prisijungti prie visų kitų, šventėje verdančių žuvienę.

Šiame čempionate bus išskirtinai pagerbtas ir žuvienei bei šio krašto etnokultūrai ypač nusipelnęs žmogus, kuris mane konsultavo nuo pat pirmojo čempionato, suteikė daug įdomios informacijos ir dalijo patarimus, daug metų dirigavo žuvienės čempionato vertinimo komisijos darbui – Birutė Servienė. Jos dėka čempionato kartelę mes sugebėjome pakelti į tokį lygį, kurį turime šiandien, ir šiai moteriai visada liksime dėkingi.

Didelis susidomėjimas tarptautiniu žuvienės virimo čempionatu kyla ir tarp Rusnės laivininkų, kurie nori šią šventę pasiekti vandens keliais ir toks jų noras yra visai suprantamas. Visi esate laukiami šioje šventėje nepriklausomai nuo to, kokią dalyvavimo formą pasirinksite: ar patys virsite, ar būsite žiūrovais degustatoriais.

Nepamirškit šaukšto!

Labai skatiname į žuvienės čempionatą atvykstant į kuprinę įsimesti jums priimtiną dubenėlį ir šaukštą, taip palengvinant užduotį rengėjams ir prisidedant prie ekologinės čempionato ateities vizijos atsisakyti vienkartinių indų. Tai mūsų siekiamybė, kuri kol kas atrodo iš fantastikos srities, todėl, kaip ir kasmet, perkame 15 000 vienetų vienkartinės taros, kad galėtumėte paragauti pasirinktos komandos išvirtos žuvienės.

Kvieskite į čempionatą savo gimines ir bičiulius iš visur ir pasidarykite smagią bendrystės šventę po atviru dangumi Rusnės saloje. Ir žinokite seną tiesą, kad žuvienės čempionatas įvyks bet kokiu oru!

Žuvienės čempionato sumanytojas ir vyr. šefas Marijus Budraitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite